Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Valčių – Drakonų laivų lenktynės Lietuvoje

drakonu valciu lenktyniu dalyviai lenktyniauja

Valtį, kaip transporto priemonę žino visi žmonės. Net ir tai, kad gali būti valčių lenktynės, supranta dauguma. Tačiau apie tai, kad Lietuvoje lenktyniauja ypatingos valtys, pavadinimu drakonai, žino tikrai nedaugelis. Šiame straipsnyje kviečiame jus susipažinti su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos bei kai kurių kitų organizatorių rengiamomis Drakonų laivų lenktynėmis.

Kas yra valtis-drakonas? 

Drakono valtis yra ilgas, siauras bemotoris, irkluojamas laivelis, tradiciškai gaminamas iš tikmedžio arba modernaus stiklo pluošto. 

Šios valtys yra puošnaus dizaino, su drakono galva priekyje ir uodega gale. Įprastai standartinė drakono valtis gali būti ~10 m ilgio (nors būna ir mažesnių). Joje paprastai telpa nuo 8 iki 20 irkluotojų, būgnininkas ir vairininkas. Būgnininkas diktuoja irkluotojų ritmą, užtikrindamas sinchronizaciją ir maksimalų judėjimo efektyvumą, o vairininkas valtį vairuoja. Šios valtys dabar yra pramoginės, tačiau pasaulyje didžiausią reikšmę jos turi Azijoje, kur yra tradicinė upių transporto priemonė.

Na, o Europoje drakonų valčių naudotojai buvo Vikingai, kurie su panašiais laiveliais plaukiodavo po upes ir plėšikaudavo svečiose žemėse.

Valčių – drakonų lenktynės Lietuvoje

Drakonų valčių lenktynės paprastai vyksta uždaruose vandenyse (upėse, ežeruose ar kituose vandens telkiniuose). Irkluotojų komandos dirba išvien ir valtį iria į priekį, kurių tempą ir ritmą diktuoja būgininkai ir vairininko komandos. Varžybų distancija gali būti įvairi, bet paprastai  svyruoja nuo 200 iki 2000 metrų. Drakonų valčių lenktynių sėkmės garantas – komandinis darbas ir ištvermė.


https://www.youtube.com/watch?v=qJ6YL7iYXV0
Tokios valčių lenktynės paprastai domina ne tik mėgėjus, bet ir profesionalius sportininkus.

Šioje sporto šakoje įsitraukti gali visi, todėl sportuoti įmanoma bet kokio įgūdžių lygio žmonėms. Treniruotės yra labai svarbios siekiant ugdyti komandos narių jėgą, ištvermę ir sinchronizaciją. Saugumo priemonės, pavyzdžiui, asmeninių plūduriavimo priemonių dėvėjimas ir tinkama hidratacija, taip pat yra svarbūs pasirengimo aspektai.

Lietuvoje populiariausios tokio tipo valčių lenktynės yra bent kelios.

Vienas iš svarbiausių renginių – Drakonų valčių festivalis, anksčiau švęstas sostinėje, o dabar keliaujantis po visą šaltį. Šiame renginyje dalyvauja įmonių komandos, mėgėjai entuziastai ir profesionalūs irkluotojai. Visi jie varžosi šventinės atmosferos apsuptyje. Festivalis ne tik populiarina šią sporto šaką, bet ir yra komandų formavimo pratybos organizacijoms ar gera vieta.

drakonu valciu lenktyniu dalyviai irkluoja

Kitas svarbus renginys – Trakų drakonų valčių festivalis, bent kelis metus vykęs istoriniame Trakų mieste bei jame supančiuose ežeruose. Ši regata pritraukė daugybę vietos ir net tarptautinių komandų, o jos dalyvius džiugino ir smagios varžybos, ir graži aplinka.

Na ir galiausiai – Klaipėdos Jūros šventės metu drakonų valčių lenktynės yra viso festivalio dalis. Didžiausias įvykis Vakarų Lietuvoje kiekvienais kalendoriniais metais vyksta Klaipėdoje. Čia veiksmo būna įvairaus, o vienas iš smagiausių bei unikaliausių reginių – drakonų valčių lenktynės. Čia taip pat dalyvauja ne tik profesionalai, bet ir daugybė vietos ar Lietuvos įmonių, bendruomenių ir ne tik.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-04

Geriausios lažybų bendrovės