Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Turtingiausi sportininkai – kas susikrovė didžiausius turtus aikštelėje ir už jos ribų?

lebron james

Visada įdomu pasižvalgyti į svetimus pinigus ir pasižiūrėti, kiek kam pavyko uždirbti. Ne retai kalbama apie tai, kad sportininkai uždirba ypač daug, gal net per daug, tačiau iš dalies tai yra mūsų pačių „kaltė“. Didelis susidomėjimas įvairiomis sporto šakomis, fanų įsitraukimas, marškinėlių pirkimas, prigrūsti stadionai žmonių – visa tai ir sudaro skirtingų sporto šakų atletų atlyginimus. Turtingiausi sportininkai skaičiuoja ne tik milijonus, bet ir milijardus – vis tik, nemaža dalis turto susikrauta iš sėkmingų investicijų, o ne tik paprasto atlyginimo.

2023 m. vasarą į Saudo Arabiją persikėlė ne vienas gerai žinomas futbolininkas. Čia jie buvo viliojami krūvomis pinigų. Pavyzdžiui, Cristiano Ronaldo per metus uždirba net 200 mln. JAV dolerių – daugiausiai iš visų sportininkų. Veteranui Karim Benzema Saudo Arabijoje buvo įteikti 100 mln. JAV dolerių per metus. Dėl tokių atlyginimų buvusias Madrido „Real“ žvaigždes galima matyti pirmajame daugiausiai 2023-24 metais uždirbusių sportininkų dešimtuke.

Šiame straipsnyje jus supažindinsime su šiuo metu daugiausiai uždirbančiais sportininkais bei kam bendrai pavyko uždirbti daugiausiai. Šiuo metu skaičiuojama, kad yra devyni milijardieriai, tarp kurių krepšininkai, futbolininkai, tenisininkas bei kitų sporto šakų atstovai.

Daugiausiai 2023-24 metais uždirbę sportininkai

2023-24 m. sporto sezonas artėja link pabaigos – paskutinį gegužės savaitgalį paaiškės Eurolygos laimėtojas, birželio 1 d. bus žaidžiamas UEFA Čempionų lygos finalas, o NBA atkrintamosios jau pasiekė konferencijos finalų stadiją. Dabar puikus laikas pasižvalgyti, kas 2023-24 m. sezone uždirbo daugiausiai. Forbes paskelbė 50 sportininkų, kurie šiais metais uždirbo daugiausiai. Penkiasdešimtuką pradeda Devin Booker – 45,2 mln. JAV dolerių per metus (36,2 mln. iš kontrakto ir 9 mln. iš už aikštelės ribų).

Tarp penkiasdešimt daugiausiai uždirbusių sportininkų dominuoja NBA krepšininkai ir futbolininkai. Čia yra tokios NBA žvaigždės kaip Jayson Tatum, Zion Williamson, Anthony Davis, Paul George, Kawhi Leonard, Bradley Beal, Luka Dončič, Damian Lillard, Klay Thompson, Kevin Durant ir kiti.

cristiano ronaldo

Jeigu pažvelgtume, kam pavyko daugiausiai uždirbti ne iš kontrakto, o iš papildomų veiklų (reklama ir kt.) – 80 mln. JAV dolerių uždirbo LeBron James, 70 mln. JAV dolerių Messi, 65 mln. Giannis Antetokounmpo, 60 mln. beisbolo žvaigždė Shohei Ohtani ir Cristiano Ronaldo, 55 mln. Tiger Woods. Čia galite matyti pirmą daugiausiai šiais metais uždirbusių sportininkų dešimtuką:

1. Cristiano Ronaldo, futbolas – 260 mln. JAV dolerių: 200 mln. iš tiesioginės veiklos, 60 mln. papildomos pajamos.
2. Jon Rahm, golfas – 218 mln. JAV dolerių: 198 mln. iš tiesioginės veiklos, 20 mln. papildomos pajamos.
3. Lionel Messi, futbolas – 135 mln. JAV dolerių: 65 mln. ir 70 mln. papildomos pajamos.
4. LeBron James, krepšinis – 128,2 mln. JAV dolerių: 48,2 mln. ir 80 mln.
5. Giannis Antetokounmpo, krepšinis – 111 mln. JAV dolerių: 46 mln. ir 65 mln.
6. Kylian Mbappe, futbolas – 110 mln. JAV dolerių: 90 mln. ir 20 mln.
7. Neymar, futbolas – 108 mln. JAV dolerių: 80 mln. ir 28 mln.
8. Karim Benzema, futbolas – 106 mln. JAV dolerių: 100 mln. ir 6 mln.
9. Stephen Curry, krepšinis – 102 mln. JAV dolerių: 52 mln. ir 50 mln.
10. Lamar Jackson, amerikietiškas futbolas – 100,5 mln. JAV dolerių: 98,5 mln ir 2 mln.

Turtingiausi visų laikų sportininkai

Jeigu palygintume 2023-24 metais daugiausiai uždirbusių sportininkų sąrašą su turtingiausiais visų laikų, tai pirmajame dešimtuke yra dvi sutampančios pavardės – LeBron James ir Lionel Messi. Dvi šių laikų krepšinio ir futbolo ikonos.

Kviečiame susipažinti su turtingiausiais sportininkais, kurių turtas vertinamas bent 1 milijardu JAV dolerių. Iki šios sumos nedaug trūksta keliems gerai žinomiems sportininkams, tarp kurių yra Junior Bridgeman bei Cristiano Ronaldo. Iš viso skaičiuojama, kad šiuo metu yra devyni milijardieriai.

Lionel Messi

• Turtas – 1+ milijardas JAV dolerių

36-erių argentinietis savo profesionalo futbolininko karjerą pradėjo 2004 metais. Prisijungęs prieš „FC Barcelona“ organizacijos, čia jis praleido beveik 20 metų. Šiuo metu pasaulinė žvaigždė žaidžia Majamio „Inter“ klube. 2022 metais pasaulio čempionu tapęs futbolininkas per karjerą yra uždirbęs šimtus milijonų, tačiau bendrą sportininko turtą į viršų kelia papildomos investicijos. Jam priklauso daugybė nekilnojamo turto, taip pat yra investavęs į skirtingus verslus. Galima tikėtis, kad ateityje sukauptas turtas tik kils į viršų.

Michael Schumacher

• Turtas – 1,2+ milijardai JAV dolerių

Savo metu Michael Schumacher buvo įvardijamas geriausiu lenktynininku. Daugkartinis „Formulė 1” čempionas geriausiais savo karjeros metais uždirbo daugybę pinigų, kas leido susikrauti milijardą viršijančius turtus.

Dwayne Johnson

• Turtas – 1,23+ milijardai JAV dolerių

Daugeliui Dwayne Johnsn yra pažįstamas iš filmų ar kitų realybės šou, tačiau jį irgi galima priskirti prie sportininkų, kadangi yra žaidęs amerikietišką futbolą. Vis tik, kur kas pelningesnę karjerą atletas susikūrė pasitraukęs iš profesionalaus sporto. D. Johnson yra buvęs įvardintu kaip labiausiai apmokamas aktorius Holivude. Nieko keisto, kad toks žinomumas leido uždirbti didelius pinigus.

LeBron James

• Turtas – 1,54+ milijardai JAV dolerių

NBA lygoje LeBron James yra uždirbęs beveik 500 mln. JAV dolerių, tačiau didžiąją dalį sukaupto turto uždirbo už aikštelės ribų. Daugiausiai taškų NBA lygoje pelnęs žaidėjas glaudžiai bendradarbiauja su „Nike“, „PepsiCo“ ir „Walmart“. Jis buvo vienas iš ankstyvųjų investuotojų į „Beats by Dre“ – puolėjui atiteko apie 30 mln. JAV dolerių ir papildomų akcijų, kai įmonę 2014 m. už 3 milijardus įsigijo „Apple“. 2020 m. buvęs komandos draugas Kendrick Perkins yra minėjęs, kad vien iš šios investicijos L. James uždirbo apie 700 mln. JAV dolerių.

LeBron James

LeBron James ir Maverick Carter įkūrė „SpringHill“ įmonę, kuri koncentruojasi į pramogų industriją. NBA žvaigždė taip pat yra investavęs į „FC Liverpool“ ir kitas sporto komandas. Daug kalbama, kad L. James yra stipriai susidomėjęs prisidėti prie NBA klubo steigimo Las Vegase.

Tiger Woods

• Turtas – 1,7+ milijardai JAV dolerių

Vienas geriausių visų laikų golfo žaidėjų vien iš kontrakto su „Nike“ yra uždirbęs apie 700 mln. JAV dolerių. Kartu su uždarbiu ir laimėjimais iš įvairių turnyrų, reikia pridėti jo investicijas. T. Woods turi ne vieną mini golfo aikštyną, yra investavęs į prabangų nekilnojamą turtą ir restoranus. Kartu su dainininku Justin Timberlake yra vienas iš „Nexus Luxury Collection“ akcininkų.

Magic Johnson

• Turtas – 1,85+ milijardai JAV dolerių

Vienas geriausių visų laikų NBA krepšininkų lygoje per 15 metų uždirbo apie 40 mln. JAV dolerių. Šiuo metu tokius pinigus lygos žvaigždės uždirba per metus laiko. Vis tik, laiku protingai suinvestavęs pinigus dabar gali mėgautis ypač prabangiu gyvenimo stiliumi. Magic Johnson yra investavęs į tokius verslus kaip „Starbucks“, „Burger King“, „24 Hour Fitness“.

Anna Kasprzak

• Turtas – 2,25+ milijardai JAV dolerių

Anna Kasprzak

Tai kur kas mažiau žinoma sportininkė nei ryškiausios futbolo ar krepšinio žvaigždės, tačiau tai nesutrukdė Danijos jojimo čempionei ir olimpinių žaidynių dalyvei A. Kasprzak uždirbti ne milijonus, bet milijardus. Olimpinėse žaidynėse ji užėmė ketvirtą vietą, o 2017 m. Europos jojimo čempionate iškovojo sidabro medalį. Vis tik, tikrai ne šie pasiekimai sukrovė tokius turtus. Jos senelis Karl Toosbuy yra gerai žinomos batų parduotuvės „ECCO“ įkūrėjas. Dabar buvusi sportininkė yra viena iš šios įmonės savininkių.

Ion Tiriac

• Turtas – 3,28+ milijardai JAV dolerių

Ions Tiriac yra žaidęs ledo ritulį bei tenisą. 1970 metais „French Open“ dvejetuose tapo čempionu. Baigęs karjerą I. Tiriac tapo agentu ir dirbo su tokiais tenisininkais kaip Ilie Nastase, Marat Safin, Boris Becker. Jis taip pat šešerius metus vadovavo Rumunijos olimpiniam komitetui ir vis dar tebėra svarbiausių WTA ir ATP teniso renginių organizatorius.

Vis tik, didžiausius turtus buvęs sportininkas uždirbo kitur. Jis 1991 m. Rumunijoje įkūrė „UniCredit“ banką. Taip pat yra investavęs į nekilnojamą turtą, oro linijas ir dar daug skirtingų verslų.

Michael Jordan

• Turtas – 4+ milijardai JAV dolerių

Krepšinio legenda savo geriausiais karjeros metais lygoje uždirbo tikrai juokingus pinigus. Per 19 metų trukusią karjerą uždirbo apie 95 mln. JAV dolerių. Jeigu paskaičiuotume uždarbį su infliacija, jis būtų didesnis, tačiau tikrai nesiekia milijardų. Didžioji dauguma uždarbio yra iš už aikštelės ribų. Jam priklauso keli skirtingi restoranų tinklai, automobilių salonas. Didžiausia krepšininko investicija buvo į „Charlotte Hornets“ NBA klubą, kuriam priklausė apie 90% akcijų. 2023 metais buvo patvirtintas pardavimo sandoris. 2010 metais „Hornets“ įsigyti pavyko už 275 mln. JAV dolerių, o pardavimo suma siekė 3 milijardus JAV dolerių.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-23

Geriausios lažybų bendrovės