Liepos 27-ąją dieną prasidėjusios olimpinės krepšinio varžybos artėja pusiaukelės link, o padėtis mirtininkų grupėje yra išties kebli. A raide pažymėtame ketverte viskas dar gali kardinaliai pasikeisti, o Australijos ir Graikijos rinktinių mūšis sudės visus taškus ant „i“. Pirmajame grupės susitikime australai palaužė ispanus, bet po trijų dienų teko pripažinti kanadiečių pranašumą.
Kengūrų šeimos atstovai olimpine pergale džiaugėsi pirmieji, tačiau darbas dar nebaigtas, nes jų varžovais trečioje grupių etapo stadijoje bus graikai. Mėlynai baltiems pergalės skonio pajusti vis dar nepavyko, bet nepaisant dviejų atiduotų taškų tiek kanadiečiams, tiek ispanams – išeiti į ketvirtfinalį yra realu.
Pirmieji du olimpinio krepšinio turnyro turai jau finišavo, o grandiozinių staigmenų neišvydome. Ekipos sužaidė dvylika rungtynių, o kertinės grupių etapo kovos startuos jau rytoj – rugpjūčio 2-ąją dieną.
Liepos 27-oji diena – šeštadienis
Liepos 28-oji diena – sekmadienis
Liepos 30-oji diena – antradienis
Liepos 31-oji diena – trečiadienis
Australijos krepšinio komanda visada buvo vienu iš olimpinio krepšinio turnyro simbolių. Šiųmetė geltonųjų ekipa disponuoja trečiu pagal naudingumą (27.5) žaidėju šiame turnyre – Jocku Landale‘u. Jis ne tik yra naudingas, bet ir užima pirmąją vietą pagal atkovotus kamuolius, kurių per rungtynes sugriebia net po 10.5. Galima buvo prognozuoti, kad Hiustono „Rockets“ centras bus itin svarbi asmenybė, tačiau tai ką jis rodo šiuo metu ant parketo yra kolosaliai įspūdinga.
Visgi artėjančiose rungtynėse iššūkių bus apstu, nes šio žaidėjo laukia asmeninė dvikova prieš Graikijos superžvaigždę Giannį Antetokounmpo. Tikėtis, kad trečiajame iš eilės susitikime pavyks taip dominuoti yra naivu, bet vienu iš jo pranašumų bus rezultatyviausio turnyro krepšininko negebėjimas pataikyti iš trijų taškų zonos. Kilti aukštai nereikės, o baudos aikštelėje J. Landale‘as yra didelė jėga ir tikrai fizine jėga nenusileis.
Dar vienas svarbus šios ekipos variklis yra jaunoji krepšinio žvaigždutė Joshas Giddey. Po pirmųjų rungtynių jis susilaukė palyginimų su legendiniu Draženu Petrovičiumi, o artėjančiose pjautynėse reikės dar vieno sėkmingo būsimo Mato Buzelio komandos draugo pasirodymo.
Šiuo metu australai A grupėje yra antri, o Kanada yra vienintelė nacija šiame ketverte, kuri jau užsitikrino vietą olimpiniame ketvirtfinalyje. Australija yra savo padėties šeimininkė, tačiau egzistuoja begalė baigčių, kurios nulems geltonųjų likimo vingius.
Vienos rungtynės gali perrašyti istoriją, o kengūroms likimas paruošė net penkis skirtingus scenarijus.
Patekimas į ketvirtfinalį
Pirmoji vieta grupėje
Antroji vieta grupėje
Trečioji vieta grupėje
Ketvirtoji vieta grupėje
Graikija demonstravo kokybiškiausią žaidimą olimpinėje krepšinio atrankoje, tačiau pirmosios pergalės didžiajame krepšinio turnyre iškovoti nepavyksta. Pralaimėtose rungtynėse trūko ne tik šaltų nervų išlaikymo, bet ir kelių itin žinomų pavadžių.
Dėl įvairių priežasčių olimpines žaidynes praleidžia tiek Kostas Sloukas, tiek Kostas Antetokounmpo, tiek Nikos Rogkavopoulos. Su „Panathinaikos“ klubu Eurolygos čempionu tapęs K. Sloukas nusprendė nedalyvauti, nes nenorėjo užimti kito krepšininko, kuris dalyvavo olimpinėje atrankoje, vietos.
Jo bendraklubis K. Antetokounmpo patyrė kelio traumą ir buvo aišku, kad iki žaidynių jis tikrai nepasveiks. Trečias graikas šiame trejete N. Rogkavopoulos nusprendė, kad olimpinės krepšinio varžybos nėra jo prioritetų sąraše, nes jis siekia atsistatyti po intensyvaus bei iššūkių kupino klubinio sezono. Primename, kad jis dalyvavo praėjusių metų pasaulio krepšinio čempionate, taigi pykti ant jo pernelyg nereikėtų.
Dviejų puikiai perimetre rungtyniaujančių personų netektis išties apsunkino Graikijos žaidimo sistemą. Achilo kulnas yra lengvai apčiuopiamas, o pagal tritaškių pataikymą jie užima vos priešpaskutinę vietą (31.3%) ir lenkia tik serbus (25.9%). Privalu pabrėžti, kad lyginti Serbijos ir Graikijos metikų nevalia, nes tai yra tik laiko klausimas, kada patikrinti serbų snaiperiai tars savąjį žodį.
Vassilis Spanoulis tokių taikliarankių savo dvyliktuke neturi, o tikėtis pergalės žaidžiant tik viduje yra beveik neįmanoma. Jų būsimieji varžovai pagal tritaškių realizaciją yra net antroje vietoje ir nusileidžia tik JAV kolektyvui. Išvada tokia, kad jei Graikija galvoja apie du taškus ir pirmąją pergalę – reikia atrasti būdą susimesti kamuolius į krepšį.
Ketvirtoji vieta grupėje nėra nuosprendis, o viltys prasibrauti tolyn vis dar gyvos.
Antroji vieta grupėje
Trečioji vieta grupėje
Ketvirtoji vieta grupėje
Šių rungtynių favoritu yra įvardijami australai, bet jei graikams pavyks pagerinti savo taiklumo procentą – tikimybė laimėti išaugs.
Tiek Australijos, tiek Graikijos rinktinės turi spragų – šiame turnyre mėlynieji prasižengia dažniausiai (23.5), bet kengūros užima antrąją vietą pagal per rungtynes atliktų klaidų skaičių (17.0). Stebina ir tai, kad šios A grupės ekipos demonstruoja identiškus gynybinius rodiklius. Perimtų kamuolių kategorijoje abi nacijos dalinasi devintąją poziciją, o per rungtynes perima po 6 kamuolius.
Galima išskirti tikrai ne vieną statistikos rūšį, kurioje šios komandos fiksuoja panašius parametrus, tačiau viską lems ne skaičiai, o šaltakraujiškumas bei žaidimo tempo kontroliavimas. Olimpinės krepšinio varžybos žada negailestingą kovą, o pirmasis turnyro etapas baigsis jau rugpjūčio 3-ąją dieną.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Norėdami apie privatumo politiką sužinoti daugiau, spauskite čia.
Komentarai