Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpinė atranka 2024 – antras iš eilės Lietuvos komandos slystelėjimas, atrankos turnyrų čempionai, geriausi žaidėjai bei galutinės grupės

Jose Alvarado laiko geriausio turnyro žaidėjo statulėlę

Antrojo vasaros mėnesio pradžioje startavusi olimpinė atranka jau finišavo. Krepšinio sirgaliai sužinojo visas dvylika ekipų, kurios vyks į Paryžių bei atstovaus savo šalį olimpinėse žaidynėse. Olimpiniai kelialapiai buvo pradėti dalinti liepos 2-ąją dieną, o išsvajotojo bilieto siekė dvidešimt keturios pasaulio nacijos. Olimpinė atranka buvo organizuojama keturiose šalyse: Graikijoje (Pirėjuje), Latvijoje (Rygoje), Ispanijoje (Valensijoje) bei Puerto Rike (San Chuane).

Deja, Lietuvos krepšininkams dar kartą teko nuryti karčią piliulę ir teks antrą kartą iš eilės praleisti olimpinį krepšinio turnyrą. Akivaizdu, kad mūsų rinktinė buvo pagrindinė šio turnyro favoritė, tačiau išvengti 2021-ųjų metų likimo nepavyko. Prieš trejus metus Kaune vykusiame olimpinės atrankos finale Lietuva turėjo pripažinti slovėnų pranašumą. Septynios iš eilės olimpinės žaidynės buvo fenomenalus pasiekimas, tačiau šiuo metu realijos yra kiek kitokios, o gniuždantis pralaimėjimas Puerto Rike tikrai nepapuoš mūsų krepšinio istorijos.

Pirmieji bilieto į Paryžių savininkai

Pirmoji ekipa, kuri iškovojo kelialapį į šių metų Paryžiaus olimpines žaidynes yra Brazilija. Jie finale įveikė Latvijos nacionalinę rinktinę, kuriai neapvyko apginti savųjų sienų. Šiose rungtynėse nugalėtojas buvo išaiškintas jau pirmajame ketvirtyje, o žalieji sumindė šeimininkus rezultatu 94:69 (34:11, 15:22, 23:13, 22:23). Per pirmąsias dešimt minučių brazilai sušveitė net aštuonis tritaškius iš aštuonių, puikiai dalinosi kamuoliu, taikė agresyvios gynybos principus, o kėlinį uždarė Bruno Caboclo fantastiškas šūvis iš savo aikštės pusės.

Pirmieji kelialapio savininkai atsirevanšavo latviams už pralaimėjimą praėjusių metų pasaulio krepšinio čempionate (84:104). Svarbiausias elementas, kuris lėmė tiek Džakartoje vykusio mūšio likimą, tiek vakarykščio buvo tritaškiai metimai. Prieš mažiau nei metus žaistose pergalingose rungtynėse Latvija pataikė net 16 tolimų metimų iš 33, o Brazilija vos 7 iš 24 (48.5% > 29.2%). Šių metų liepos 7-ąją dieną situacija apsivertė aukštyn kojomis – brazilai sukratė net 13 tritaškių iš 24, o latviai vos 8 iš 29 (54.0% > 28.0%). Rygoje organizuotame turnyre brazilai patyrė vieną nesėkmę, tačiau tai nesutrukdė pasiekti pagrindinio tikslo.

Šios olimpinės atrankos naudingiausiu žaidėju buvo išrinktas jau minėtas Bruno Caboclo, o savo kelyje Paryžiaus link žalieji galynėjosi su Juodkalnija (81:72), Kamerūnu (74:77), Filipinais (71:60) ir Latvija (94:69). Solidžiausiais šio turnyro žaidėjais buvo įvardinti Bruno Caboclo (Brazilija), Leo Meindlas (Brazilija), Rihardas Lomažas (Latvija), Jeremiah Hillas (Kamerūnas) ir Justinas Brownlee (Filipinai). Turnyro Rygoje nugalėtojai pateko į olimpinę B grupę, kurioje varžysis su Prancūzija, Vokietija ir Japonija.

Olimpinė atranka – Brazilijos nacionalinė rinktinė

Antrojo bilieto į Paryžių savininkai

Antrojo olimpinio kelialapio savininkais tapo graikai, kurie nepralaimėjo nė vienų rungtynių ir pirmą kartą nuo 2008-ųjų metų žais olimpiniame krepšinio turnyre. Lemiamose rungtynėse Graikija rezultatu 80:69 (22:22, 23:17, 21:14, 14:16) įveikė Kroatijos krepšininkus, o istorinį susitikimą stebėjo beveik 12 tūkst. sirgalių. Vassilio Spanoulio auklėtinių žygis buvo užtikrintas, o varžovai buvo talžomi apytiksliu 22 taškų skirtumu.

Turnyre graikai įveikė Dominikos Respubliką (109:82), Egiptą (93:71), Slovėniją (96:68) ir Kroatiją (80:69). Į geriausiųjų turnyro žaidėjų penketuką pakliuvo naudingiausias viso turnyro krepšininkas Giannis Antetokounmpo (Graikija), Nickas Calathesas (Graikija), Ivica Zubacas (Kroatija), Chrisas Duarte (Dominikos Respublika) ir Luka Dončičius (Slovėnija). Šis triumfas graikams garantuoja vietą olimpinėje A grupėje, kurioje jiems teks varžytis su Australija, Ispanija ir Kanada.

Olimpinė atranka – Graikijos nacionalinė krepšinio rinktinė

Trečiojo bilieto į Paryžių savininkai

Valensijos mieste paaiškėjo trečioji ekipa, kuri važiuos į Paryžiaus olimpines žaidynes. Turnyro čempione tapo Ispanija, kuri savų sirgalių akivaizdoje laimėjo visas ketverias žaistas rungtynes, o finale rezultatu 86:78 (17:17, 25:17, 23:22, 21:22) įveikė Bahamų nacionalinę komandą.

Šioje dvikovoje užfiksuotas taškų rinkimo tempas buvo kiek nestandartinis, nes pirmoje susitikimo dalyje Bahamai per kėlinį rinko po septyniolika taškų, o antroje dalyje po dvidešimt du taškus. Šių rungtynių lūžis įvyko dar antrajame kėlinyje, kai ispanai sugebėjo padidinti produktyvumą puolime bei apsunkino Bahamų kūrybą ir kamuolio judėjimą.

Šeimininkų komandos gylio aspektas taip pat turėjo didžiulę įtaką šių rungtynių tėkmei, nes atsarginiai Ispanijos žaidėjai pelnė 32 taškus, o jų varžovai tik 17. Daugumos akys šiose varžybose krypo į Rudy Fernandezą, o jo bendražygiai pasistengė, kad jo karjera dar nesibaigtų ir suteikė jam progą sudalyvauti rekordinėse šeštose olimpinėse žaidynėse.

Ispanijoje organizuota olimpinė atranka pasiteisino, o jos metu raudonieji įveikė Libaną (104:59), Angolą (89:81), Suomiją (81:74) ir Bahamus (86:78). Į solidžiausiųjų krepšininkų penketuką prasibrovė Willy Hernangomezas (Ispanija), Santi Aldama (Ispanija), kuris taip pat atsiėmė ir naudingiausio viso turnyro žaidėjo prizą, Deandre Aytonas (Bahamai), Mikaelis Jantunenas (Suomija) bei Omari Spellmanas (Libanas). Šios keturios ispanų pergalės garantavo jiems vietą olimpinėje A grupėje, kurioje jų varžovais bus Australija, Graikija ir Kanada.

Olimpinė atranka – Ispanijos rinktinė

Ketvirtojo bilieto į Paryžių savininkai

Paskutinio bilieto į Paryžiaus olimpines žaidynes likimas sprendėsi Puerto Riko sostinėje San Chuane. Puikiai atrodę šeimininkai laimėjo visą šį turnyrą ir tapo paskutiniąja komanda, kuri keliauja į lemiamas šios vasaros krepšinio kovas. Puerto Riko atstovai svarbiausiame mūšyje rezultatu 79:68 (19:19, 20:16, 23:15, 17:18) įveikė Lietuvos rinktinę ir paliko ją be dar vienų olimpinių žaidynių. Rungtynes stebėjo daugiau nei 13 tūkst. žiūrovų, o jų numylėtinis Jose Alvarado tapo šio turnyro MVP.

Olimpinė atranka bei iškovotas bilietas į Paryžių perkėlė šios šalies gyventojus į kitą dimensiją, o šio turnyro metu puertorikiečiai įveikė Bahreiną (99:56), Italiją (80:69), Meksiką (98:78) ir Lietuvą (79:68). Didįjį šio olimpinio atrankos turnyro penketą sudaro Jose Alvarado (Puerto Rikas), Tremontas Watersas (Puerto Rikas), Marius Grigonis (Lietuva), Danilo Gallinari (Italija) ir Joshua Ibarra (Meksika).

Puertorikiečių lyderystė šiame sekstete leido jiems pačiupti paskutinįjį kelialapį į olimpines žaidynes, kurių jie laukė net du dešimtmečius. Šios šalies atstovai kovos olimpinėje C grupėje, kurioje jų jau laukia JAV, Serbija bei Pietų Sudanas.

Olimpinė atranka – Puerto Riko nacionalinė krepšinio komanda

Olimpinis krepšinio turnyras startuos liepos 27-ąją dieną, o jame išvysime Prancūziją, Vokietiją, Kanadą, JAV, Serbiją, Australiją, Pietų Sudaną, Japoniją, Braziliją, Graikiją, Ispaniją bei Puerto Riką.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-23

Geriausios lažybų bendrovės