Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Siaubo filmai – rekomendacijos ir populiariausi pasirinkimai

siaubo filmu herojus

Siaubo filmai yra viena iš tų kategorijų, kuri turi išskirtinį ryšį su savo žiūrovais. Įprastai šio žanro filmus žmonės arba labai mėgsta, arba jų visai nežiūri. Retai kuris siaubo filmą žiūrės „ant fono“, kaip kad galima žiūrėti daugelį kitų žanrų filmus. Siaubo filmai yra įtraukiantys, o ir norint pilnai pajausti visą įdomumą, reikia susikoncentruoti ir nesiblaškyti. Geriausia siaubo filmus žiūrėti tamsoje – tai vienas svarbiausių aspektų kuriant atitinkamą atmosferą.

Kaip ir bet kurio kito žanro, taip ir siaubo filmai yra kuriami kiekvienais metais. Galima neabejoti, kad tarp geriausių 2024 metų filmų taip pat bus rekomendacijų ir iš šios kategorijos. Šiame straipsnyje atrinkome pačius įdomiausius ir baisiausius XXI amžiaus siaubo filmus, su kuriais trumpai jus ir supažindinsime. Pateiksime „IMDB“ bei „Rotten Tomatoes“ įvertinimus bei filmo aprašymą.

Pradink – „Get Out“

⦁ IMDB – 7.8/10
⦁ Rotten Tomatoes – 98%, žmonių įvertinimas – 86%

Tai 2017 m. išleistas filmas, kurio režisierius Jordan Peele. Filmo biudžetas vos 4,5 mln. JAV dolerių, tačiau uždirbo net 255,5 mln. JAV dolerių. Daniel Kaluuya vaidina Chris Washington, jauną juodaodį fotografą, kurį kartu su baltaode mergina Rose Armitage (jos vaidmenį atlieka Allison Williams) pakviečia merginos tėvai atvykti į sodybą susipažinti.

Pradžioje atrodė viskas gerai, tačiau su laiku Chris pastebi vis keistesnius merginos tėvų ir jų draugų veiksmus. Jaunasis fotografas gauna vis daugiau replikų dėl savo odos spalvos, o situacijos tampa ne tik vis labiau įtemptos, bet ir vis labiau baisesnės. Galiausiai Chris sužino, kad į šią sodybą viliojami žmonės tam, kad baltaodžių smegenys būtų persodinamos į afroamerikiečių kūnus.

Tai sužinojęs Chris bando pabėgti nuo merginos Rose tėvų. „Get Out“ yra psichologinis siaubo filmas, kuriame paliečiamos rasizmo, tapatumo bei išnaudojimo temos.

Tylos Zona – „A Quiet Place“

⦁ IMDB – 7.5/10
⦁ Rotten Tomatoes – 96%, žmonių įvertinimas – 83%

Tai 2018 m. išleistas filmas, kurį režisavo bei pats vaidmenį atliko John Krasinski. „A Quiet Place“ yra jaudinantis trileris, kuriame žiūrovai panardinami į nuolatinę įtampą ir laukimo pasaulį. Veiksmas vyksta postapokaliptinėje aplinkoje, kurioje yra gyvena daugybė garsams jautrių būtybių. Pagrindinius vaidmenis atlieka John Krasinski ir Emily Blunt, kurie vaidina vyrą ir žmoną Evelyn Abbott ir Lee Abboot. Būtent šios šeimos likimas ir priklauso nuo to, ar pavyks išlaikyti visišką tylą.

scena is Filmo Tylos ZonaFilmas įtraukia tuo, kad jame susipina širdį virpinantis jaudulys ir nuolatinė įtampą. Tyla tampa pagrindiniu elementu, kas dar labiau sustiprina kiekvieną akimirką. Minimalistinis filmo pasakojimo būdas leidžia sustiprinti pavojaus jausmą, kas žiūrovus verčia filmo metu būti nuolat įsitempus.

Būtina pažymėti John Krasinski, kuris šiame filme atsiskleidžia ne tik kaip puikus aktorius, bet ir režisierius.

Namas girios glūdumoj – „The Cabin in the Woods“

⦁ IMDB – 7.0/10
⦁ Rotten Tomatoes – 92%, žmonių įvertinimas – 74%

Nors tai 2011 m. išleistas režisieriaus Drew Goddard filmas, jį dar ir dabar verta pažiūrėti visiems nemačiusiems. Aktorių sąraše yra Kristen Connolly kuri vaidina Dana Polk, koledžo studentę. Chris Hemsworth vaidina Curt Vaughan, kuris atlieka universiteto „atleto“ vaidmenį. Taip pat tarp aktorių yra Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams, Richard Jenkins ir kiti.

Filme puikiai apjungiami siaubo ir komedijos elementai, o veiksmas vyksta klasikiniu scenarijumi – studentų grupelė yra vieni miško trobelėje. Istorija žiūrovus įtraukia nenuspėjamumu ir puikiu aktorių darbu. Šis filmas unikalus tuo, kad buvo siekiama parodyti, jog siaubo filmai gali būti perteikiami ir kitu kampu. Tai originalus ir protingai sukurtas filmas, kuriame suteikiama ne tik išgąsčio, bet ir malonumo patirtis. Jeigu jums atrodo, kad filmas vienu metu negali būti ir baisus, ir juokingas – tikrai rekomenduojame pasižiūrėti „The Cabin in the Woods“.

Verksmas – „The Wailing“

⦁ IMDB – 7.4/10
⦁ Rotten Tomatoes – 99%, žmonių įvertinimas – 82%

Tai 2016 metais Pietų Korėjoje sukurtas Na Hong-jin režisieriaus filmas, kurį ypač gerai įvertino filmų kritikai. Ne retai populiariausi filmai būna perdarytos Azijoje sukurtų filmų versijos, todėl šį kartą rekomenduojame atkreipti dėmesį į originalą. „The Wailing“ yra apie tai, kaip paslaptingas japonas su savo šunimi atvyksta į Gokseong, mažą Pietų Korėjos kaimelį kalnuose. Čia įsiplieskia paslaptinga infekcija, dėl kurios kaimo gyventojai pameta protą ir pradeda žudyti savo šeimas.

scena is Filmo VerksmasFilmas pasižymi aukšta įtampa, gana sudėtingu siužetu, tikėjimo, prietarų bei moralės temų nagrinėjimu. Čia susipina siaubo, mistikos bei psichologinio trilerio elementai, kas leidžia viso filmo metu žiūrovams būti nuolat įsitraukus.

Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Kwak Da-won, Hwang Jung-min, Chun Woo-hee, Jun Kunimura, Kim Hwan-hee. Filmo biudžetas buvo 8 mln. JAV dolerių, tačiau uždirbti pavyko 51,3 mln. JAV dolerių.

Kalbėk su manimi – „Talk to Me“

⦁ IMDB – 7.1/10
⦁ Rotten Tomatoes – 95%, žmonių įvertinimas – 82%

Tai gana naujas 2022 m. filmas, kurį režisavo Danny Philippou ir Michael Philippou. Filmo debiutas įvyko 2022 m. spalio 30 d. Adelaidės filmų festivalyje. Kritikai palankiai įvertino filmo istoriją, režisūrą, siaubo scenas, efektus, garso takelį bei vaidybą. „Talk to Me“ filmo biudžetas buvo 4,5 mln. JAV dolerių, tačiau pavyko uždirbti 92 mln. JAV dolerių.

Filme pasakojama apie grupę paauglių, kurie sužino, kad naudodamiesi nupjauta ir balzamuota ranka gali susisiekti su dvasiomis. Be to, kad pavyksta bendrauti su mirusiojo dvasia, paaugliams pavyksta ją įsileisti į save ir būti apsėstam – vis tik, nutraukti apsėdimą yra būtina per anksčiau nei 90 sekundžių.

Nematomas žmogus – „The Invisible Man“

⦁ IMDB – 7.1/10
⦁ Rotten Tomatoes – 92%, žmonių įvertinimas – 88%

„Nematomas žmogus“ yra 2020 metais išleistas mokslinės fantastikos siaubo filmas, kurio režisierius Leigh Whannell. Filmas sukurtas pagal gerai žinomą G. H. Wells tokie paties pavadinimo novelę. Pirmą kartą filmas pagal šią novelę buvo pastatytas 1933 metais, o šis 2020 m. leidimas buvo jau septintas filmas. Pagrindinį vaidmenį atlieka Elisabeth Moss, kuri vaidina Cecilia Kass, merginą, kuri mano, kad yra sekama savo buvusio vaikino, kuris įgijo gebėjimą būti nematomu. Vaikino vaidmenį atlieka Oliver Jackson-Cohen. Tarp aktorių taip pat yra Aldis Hodge, Storm Reid, Harriet Dyer bei Michael Dorman.

scena is Filmo Nematomas žmogusŠio filmo biudžetas buvo 7 mln. JAV dolerių, tačiau pavyko uždirbti 20 kartų daugiau – 144,5 mln. JAV dolerių. Nors filmo istorija daugeliui gali būti gerai žinomas, filmas vis tiek vertas dėmesio, kadangi jame į viską pažvelgiama kitu kampu. Tai gražiai pastatytas filmas, kuris yra gana lengvo būdo, bet su gąsdinančiomis scenomis.

Abigailė – „Abigail“

⦁ IMDB – 6.8/10
⦁ Rotten Tomatoes – 84%, žmonių įvertinimas – 85%

„Abigailė“ yra 2024 m. amerikiečių siaubo filmas, kurį režisavo Matt Bettinelli-Olpin ir Tyler Gillett. Filmo biudžetas siekia net 28 mln. JAV dolerių, o pagrindinius vaidmenis atlieka Melissa Barrera, Dan Stevens, Alisha Weir, Will Catlett, Kathryn Newton, Kevin Durand, Angus Cloud, Giancarlo Esposito bei Matthew Goode.

Filme pasakojama apie tai, kaip Niujorke jauną baleto šokėją Abigailę pagrobia nusikaltėliai ir atsiveža į nuošalų dvarą. Už mergaitę yra paprašoma 50 mln. JAV dolerių išpirka, kurią grupuotė turėtų gauti po 24 valandų. Vėliau paaiškėja, kad pagrobtoji mergaitė yra galingo nusikaltėlių boso Kristof Lazaar dukra. Lūžis filme įvyksta tuomet, kai Abigailė virsta vampyru, o pagrobėjai supranta, kad pateko į didelę bėdą.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-17

Geriausios lažybų bendrovės