Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Geriausi 2023 metų filmai – nominacijos, „Oskaro“ statulėlės ir žiūrovų įvertinimai

Geriausi 2023 m. filmai

2023 metais galėjome mėgautis ne vienu aukščiausio lygio filmu, kuris ne tik prikaustė dėmesį kino salėse, tačiau ir iššaukė daugybę diskusijų. Daug dėmesio susilaukė vienu metu išleisti filmai „Openheimeris“ ir „Barbė“, o vienas iš jų „Oskarų“ ceremonijoje buvo išrinktas geriausiu metų filmu. Šiame tekste supažindinsime su geriausiais 2023 metų filmais, kurie ne tik laimėjo „Oskaro“ statulėlę, bet ir kuriuos skirtingose platformose žiūrovai įvertino geriausiai.

„Oppenheimer“ – geriausias 2023 metų filmas

 • IMDb įvertinimas – 8,4
 • Rotten Tomatoes – 93%, publika – 91%

„Oppenheimer“ yra JAV ir Jungtinės Karalystės biografinis trileris, kurio režisierius Christopher Nolan. Filmas yra apie amerikiečių fiziko Roberto Openhaimerio karjerą, daug dėmesio skiriama ankstyvosioms jo studijoms, kaip jis vadovavo „Manhatano projektui“, kuriame visas dėmesys buvo sutelktas į atominės bombos kūrimą, Antrojo pasaulinio karo metu. Filmas sukurtas pagal Kai Bird ir Martin J. Sherwin knygą „Amerikos Prometėjas: J. R. Openheimerio triumfas ir tragedija“.

Filmas išsiskyrė itin ilga trukme – 180 min. Pagrindinį vaidmenį atliko Cillian Murphy, kuris 2024 m. „Oskaruose“ buvo pripažintas geriausiu aktoriumi. Šiame filme taip pat vaidino Emily Blunt, Matt Damon bei Robert Downey Jr., kuriam atiteko „Oskaro“ statulėlė už geriausio antro plano aktoriaus vaidmenį. Iš viso filmo biudžetas siekė 100 mln. JAV dolerių, o uždirbo daugiau nei 955 mln. JAV dolerių bei tapo trečiuoju pelningiausiu 2023 metų filmu.

Dar prieš 2024 metais vykusią „Oskarų“ ceremoniją, kurioje buvo išdalintos statulėlės 2023 metais sukurtiems filmams, niekam nekilo abejonių, kad „Oppenheimer“ taps geriausiu metų filmu. Lažybų bendrovės davė vos 1,02 – 1,05 siekiantį koeficientą, kas kitaip sakant buvo 98,5% tikimybė, jog filmas laimės pagrindinę nominaciją. Kiek didesnis koeficientas, tačiau irgi labai nedidelis – 1,08 – 1,10 buvo duodamas už tai, kad Cillian Murphy bus išrinktas geriausiu aktoriumi. Režisieriaus nominacijoje Christopher Nolan irgi buvo ryškus favoritas – tas pats vos 1,05 siekiantis koeficientas.

Buvo statymų, kur „Oppenheimer“ nebuvo favoritas. Iš viso filmas pelnė 13 nominacijų, o laimėjo septynias statulėles.

„Barbie“

 • IMDb įvertinimas – 6,9
 • Rotten Tomatoes – 88%, publika – 83%

„Barbie“ filmas kino kritikų nesužavėjo kaip kiti geriausi 2023 metų variantai, tačiau populiarumas buvo neprilygstamas. Filmas sukurtas remiantis gerai žinomomis „Barbie“ lėlėmis, o pagrindinius vaidmenis atliko Margot Robbie – Barbė ir Ryan Gosling – Kenas. Filmas yra apie tai, kaip Barbė patekusi į egzistencinę krizę sprendžia jos problemas. Ieškodama gyvenimo atsakymų ji įsitraukia į tikrąjį gyvenimą, prie kurios prisijungia ir Kenas. Filmo biudžetas siekia iki 145 mln. JAV dolerių, o visame pasaulyje uždirbo daugiau nei 1,4 milijardą JAV dolerių bei tapo pelningiausiu 2023 m. filmu.

Kad „Barbie“ taps geriausiu metų filmu ir laimės „Oskaro“ statulėlė buvo duodamas 51 koeficientas. Nors filmas susilaukė septynių nominacijų, laimėjo tik vienoje – geriausia originali filmo daina: „What Was I Made For“, kurią atliko Billlie Eilish ir Finneas O‘Connell. Ryan Gosling buvo nominuotas kaip geriausias antrojo plano aktorius, tačiau, kad laimės šį apdovanojimą buvo suteikiamas 21 koeficientas. Ryškiu favoritu čia buvo Robert Downey Jr. Statymų pasiūloje „Barbie“ filmas buvo laikomas favoritu kostiumų dizaino nominacijoje, koeficientas siekė apie 1,70 – 1,75, tačiau vis tiek laimėti nepavyko – apdovanojimas atiteko filmui „Poor Things“.

„Killers of the Flower Moon“

 • IMDb įvertinimas – 7,6
 • Rotten Tomatoes – 93%, publika – 84%

Antroje 2023 metų pusėje pasirodęs filmas „Gėlių mėnulio žudikai“ sulaukė didelio pasisekimo. Amerikos kino institutas jį pripažino vienu iš dešimties geriausių filmų, o taip pat susilaukė dešimties nominacijų „Oskarų“ apdovanojimuose ir septynių „Auksinių gaublių“ nominacijų. Deja, bet laimėti pavyko tik vieną – „Golden Globe“ apdovanojimuose geriausia aktore pripažinta Lily Gladstone.

Pats filmas sukurtas pagal 2017 m. išleistą David Grann knygą. Veiksmo vieta – 1920-ieji metai Oklahomoje. Filme pasakojama Oseidžių genties istorija, kuri buvo žudoma dėl to, kad jos žemėse buvo aptikta naftos. Pagrindinius vaidmenis filme atliko Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons ir John Lithgow.

„Killers of the Flower Moon“ buvo minimas ir „Oskarų“ statymų pasiūloje. Mažiausias koeficientas buvo suteikiamas geriausios aktorės nominacijoje – už Lily Gladstone buvo 1,57 koeficientas, tačiau laimėti nepavyko. Antroje vietoje pagal koeficientą buvo statyme už geriausią originalią muziką, tačiau irgi laimėti nepavyko – dar vieną statulėlę nusigriebė „Oppenheimer“.

„Poor things“

 • IMDb įvertinimas – 8,1
 • Rotten Tomatoes – 92%, publika – 79%

„Prasti riekalai“ yra fantastinė juodo humoro komedija, kurios režisierius Yorgos Lanthimos. Filmas sukurtas pagal 1992 m. parašytą Alasdair Gray romano motyvus. Veiksmas vyksta Viktorijos epochos Londone, kuomet jauna moteris nusižudo, o ją prikėlus mokslininkui, ji leidžiasi į savęs pažinimo kelią. Pažymėti galima tai, kad filmas debiutavo Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, kur buvo apdovanotas „Auksiniu liūtu“.

„Oskarų“ statymų pasiūloje „Poor Things“ figūravo tikrai daug kur. Geriausių metų filmo nominacijoje šansų daug nebuvo, tačiau šiam filmui buvo suteikiamas antras mažiausias koeficientas, kuris siekė 21,00 – čia akivaizdus favoritas buvo „Oppenheimer“. Geriausia aktore buvo išrinkta Emma Stone – jai buvo suteikiamas 2,25 koeficientas. Kostiumų dizaino kategorijoje koeficientas siekė 2,00 – laimėti irgi pavyko.

„Anatomy of a Fall“

 • IMDb įvertinimas – 7,8
 • Rotten Tomatoes – 96%, publika – 90%

„Nuopuolio anatomija“ yra prancūziškas filmas, kriminalinė drama, kurios režisierius Justine Triet. Filmas yra apie tai, kaip rašytoja, kurią vaidina Sandra Huller, bando įrodyti savo nekaltumą dėl vyro žūties. Prancūzijos kino teatruose filmas pasirodė antroje 2023 metų pusėje, rugpjūčio pabaigoje. „Anatomy of a Fall“ susilaukė ypač gero vertinimo tiek iš filmų kritikų, tiek ir publikos. Buvo nominuotas skirtinguose apdovanojimuose, laimėjo du „Auksinius gaublius“ bei vieną BAFTA apdovanojimą.

„Anatomy of a Fall“ buvo galima rasti ir 2024 m. „Oskarų“ statymų pasiūloje. Iš viso filmas susilaukė penkių nominacijų, tarp kurių ir geriausio metų filmo nominacija. Favoritu filmas buvo laikytas geriausio originalaus scenarijaus nominacijoje, kur buvo suteikiamas 1,36 – 1,40 koeficientas. Tai buvo vienintelė „Oskarų“ statulėlė, kurią gavo „Anatomy of a Fall“.

„Past Lives“

 • IMDb įvertinimas – 7,9
 • Rotten Tomatoes – 95%, publika – 84

Filmas „Praėje gyvenimai“ nesusilaukė tokio didelio populiarumo kaip prieš tai išvardinti variantai, tačiau buvo labai gerai įvertintas tiek žiūrovų, tiek ir kino kritikų. „Past Lives“ yra amerikiečių romantinė drama, kurią režisavo Celine Song. Režisierė minėjo, kad scenarijui įkvėpė tikri įvykiai iš jos pačios gyvenimo. Filmas buvo išleistas 2023 m. sausio 21 d., o JAV kino salėse debiutavo birželio mėnesį. Amerikos kino institutas pripažino vienu iš dešimt geriausių filmų, susilaukė penkių nominacijų „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Greta Lee, Teo Yoo ir John Magaro.

Jeigu norite sužinoti daugiau apie išskirtines statymų pasiūlas, susipažinti su geriausiais 2024 metų filmais ir atrasti kitų įdomybių, kviečiame apsilankyti ir sekti mūsų naujienų skiltį.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-13

Geriausios lažybų bendrovės