Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Tour de France 2024 | 5 etapas

Tour de France

Prestižiškiausios dviračių lenktynės pasaulyje – Tour de France 2024 vyksta maksimaliu tempu. Kone kasdien vyksta po etapą, kuriame dviratininkai važiuoja ilgus atstumus po lygumas, kalnuotas vietoves ir vingiuotus kelius. Šiųmetinių lenktynių 5 etape buvo ir ramybės, ir chaoso. Tai būdinga sprinto etapui, kuris vyksta po ankstesnę dieną buvusio varginančio kalnų ruožo. Tour de France 2024 metų 5 etapas buvo 177,4 km ilgio ir vyko nuo Saint-Jean-de-Maurienne iki Saint-Vulbas vietovės.

Ankstyvoji lenktynių dinamika

Etapas prasidėjo gana ramiu tempu, o peletone niekas nerodė didelio noro pradėti ataką pernelyg anksti. 

Atrodė, kad po intensyvaus kalnų etapo, kuriame geltonus marškinėlius vilkėjo Tadej Pogačar, dviratininkai taupysis kiek labiau nei įprastai. Fanai bei rimti sporto ekspertai labiausiai laukė dviejų dalykų:

  1. Diena bus palanki sprinteriams
  2. Ar Markas Cavendishas galės pasiekti rekordinę 35-ąją etapo pergalę?

Svarbiausi maršruto taškai

Maršrute buvo kelios žymios įkalnės, įskaitant Côte du Cheval Blanc ir Côte du Lhuis – abi atitinka 4 kategorijos kriterijus. 

Nepaisant etapo iššūkių, sprinterių komandos kontroliavo lenktynes, užtikrindamos, kad nė vienas peletoną palikti nusprendęs dviratininkas neįgytų pernelyg didelės persvaros.

Tarpiniame sprinte Aoste (Saint-Didier) varžybos trumpam suintensyvėjo, bet netrukus peletonas vėl grįžo į stabilų ritmą. 

Įvairių įskaitų lyderiai, tarp jų geltonuosius marškinėlius dėvintis Pogačar, baltuosius turintis Remco Evenepoel ir žaliais vilkintis Abrahamsen, išlaikė savo pozicijas be didesnių dramų.

Atotrūkis

Etapą trumpam pagyvino nuo peletono atitrūkusi grupė, sudaryta iš prancūzų Clément Russo ir Mattéo Vercher. Jiems pavyko įgyti daugiau nei keturių minučių atotrūkį, tačiau dviratininkai smarkiai per anksti nusprendė šauti į priekį bei „Lidl-Trek“ ir „Alpecin-Deceuninck“ dominuojamo peletono neišgąsdino. Pastarieji pabėgėlius laikė saugiu atstumu.

Vėl pasidarė aišku, kad paskutiniuose kilometruose turėsime grupinį sprintą. Rodos, kad viskas krenta į brito Marko Cavendish rankas.

Finalinis sprintas

Lenktynėms artėjant prie paskutinių kilometrų, įtampa peletone didėjo. 

Komandos organizavo savo traukinukus, kovodamos dėl geriausių pozicijų, iš kurių būtų galima paleisti sprinterius.

Paskutinėje atkarpoje į Saint-Vulbasą buvo kelios žiedinės sankryžos ir kritinis dešinysis posūkis už 300 metrų nuo finišo linijos, todėl reikėjo labai didelio tikslumo, o klaidoms vietos tiesiog nebeliko.

Markas Cavendishas, palaikomas savo komandos „Astana Qazaqstan” draugų, buvo vienas iš favoritų. Vien jo dalyvavimas buvo labai svarbus, nes britas pretendavo įsirašyti į istoriją ir iškovoti 35-ąją savo karjeroje Tour de France etapo pergalę. 

Viso sprinto metu netrūko chaoso, kai dėl dominavimo kovojo kelios komandos. Finaliniai 750 metrų buvo tikra dviračių sporto klasika. Vienas po kito dviratininkai bandė veržtis į priekį, o kova dėl pirmos vietos buvo maksimaliai intensyvi. 

Galiausiai pergalę būtent ir iškovojo Cavendishas. Paskutiniuose metruose atrodė, kad oponentai jį aplenks, tačiau idealiai laiką šauti visu greičiu pasirinkęs veteranas paliko kitus užnugaryje bei kirto finišą pirmasis. Tuo tarpu fone matėme didžiulę avariją, kuri neleido keletui sportininkų sėkmingiau baigti etapo.

Labai smagus ir šypseną sporto mėgėjams keliantis M. Cavendish‘o rekordas mažai ką keičia bendrame paveiksle. Favoritu laimėti vis dar yra slovėnas Tadej Pogočar. Visgi ne tiek jau daug nuo jo atsilieka belgas Remco Evenepoel ir danas Jonas Vingegaard. Na, o už Cavendish‘o pergalę, pavyzdžiui, 7-ame Tour de France etape, lažybų bendrovė 7bet siūlė net 5000.00 koeficientą, tad ne sprinto rungtyje britui tikrai sekasi sunkiau.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-05

Geriausios lažybų bendrovės