Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Tokijo olimpiados krepšinio apžvalga iš arti: detali turnyro apžvalga ir JAV pergalė, 3×3 formato startas ir istorinis latvių pasiekimas

USA krepsinio rinktine triumfuoja po pergales

Dėl pandemijos iš 2020 m. į 2021 m. perkeltos Tokijo vasaros olimpinės žaidynės visiems krepšinio sirgaliams buvo ilgai lauktas sporto renginys. Viso turnyro metu (liepos 25 d. – rugpjūčio 7 d.) olimpiados krepšinio rungtynės buvo rengiamos už miesto esančioje Saitama Super arenoje, o grupių etapų mačai vyko kartą per tris dienas. Kovas atkrintamosiose šalys pradėjo rugpjūčio 3 d.  

Turnyro metu galėjome mėgautis puikiais žaidėjų individualiais pasirodymais ir rekordiniais pasiekimais, elitinėmis krepšinio rinktinėmis ir žinoma, dramatiškomis kovomis medalių link. Tokijo olimpiados krepšinio turnyre taip pat pagaliau išvydome ir oficialiai pristatytą 3×3 krepšinio formato debiutą ir kaimynų latvių triumfą maksimalios įtampos finaliniame mače.

Bendra grupių apžvalga ir atkrintamosios 

Keldonas Johnsonas deda i krepsi

Šiuolaikinis krepšinis jau senai pasiekė stadiją, kai kiekviena komanda turi bent vieną ar du aukšto lygio krepšininkus, todėl bendrai pakilęs komandų žaidimo lygis jau pavojingas ir elitiniams varžovams. Pagrindiniame vyrų turnyre iš viso dalyvavo 12 nacionalinių rinktinių, kurios buvo suskirstytos į tris grupes (A, C ir B). Iš kiekvienos grupės kelialapį į kitą etapą užsitikrino dvi pirmąsias vietas grupėje užėmusios komandos, o papildomi du kvietimai į ketvirtfinalį atiteko geriausiai pasirodžiusioms ir trečią vietą grupėje užėmusioms rinktinėms. Apačioje pateikiame grupių rezultatus:

Grupė A

Grupės komandos: JAV, Prancūzija, Čekija, Iranas. Šioje grupėje kaip ir buvo galima prognozuoti, dominavo favoritai – JAV ir Prancūzijos rinktinės (atitinkamai su 5 ir 6 taškais), kurios be didesnio vargo žengė į olimpiados ketvirtfinalį. Tiesa, pirmame tarpusavio susitikime grupėje Prancūzija pateikė staigmeną ir nerezultatyviose rungtynėse sugebėjo nugalėti turnyro favoritus rezultatu 83-76. 

Kovą olimpiadoje netikėtu pralaimėjimu pradėję amerikiečiai nesutriko ir jau kitose varžybose “nušlavė” Iraną 120-66 (B. Adebayo ir J. Holiday po 20 taškų), o prancūzai lengvai įveikė Čekijos nacionalinę komandą 99-77. Pirmą kartą olimpiniame krepšinyje debiutavusi Čekija sugebėjo įveikti Iraną 84-78, tačiau patyrė triuškinantį pralaimėjimą prieš JAV 119-84. Amerikiečiai, vedami K. Duranto (32 taškai) ir J. Tatumo (23 taškai) grupių etapą užbaigė antroje lentelės vietoje ir ketvirtfinalyje susitiko su Ispanija. Prancūzija ketvirtfinalyje susitiko su Italija. 

Grupė B

Grupės komandos: Australija, Vokietija, Nigerija, Italija. Specialistai prieš žaidynių startą prognozavo, jog šioje grupėje vyks arčiausia kova dėl antrosios pozicijos. Kaip ir buvo galima nuspėti, čia dominavo ir tris pergales iš tiek pat galimų iškovojo Australijos rinktinė: 84-67 įveikta Nigerija, po atkaklios dvikovos 86-83 nugalėta Italija ir rezultatu 89-76 Vokietija. Verta paminėti, jog trečioje vietoje grupėje likusi Vokietija  į ketvirtfinalį su Slovėniją kvietimą gavo už gerą pasirodymą grupės varžybose.

Antra grupėje su 5 taškais liko Italijos rinktinė: italai lengvai nugalėjo Nigeriją 80-71 ir vokiečius 92-82. Komandą į pergales vedė rezultatyviausiai žaidę S. Fontecchio, N. Mannioni ir legendinis D. Gallinari. Australų gretose išsiskyrė NBA duetas: P. Millsas ir J. Inglesas, o ketvirtfinalyje rinktinė susitiko su Argentina. Italijos pusfinalyje laukė mačas su Prancūzija. 

Grupė C

Grupės komandos: Slovėnija, Ispanija, Argentina ir Japonija. Į turnyro ketvirtfinalį žengė grupės favoritai – Slovėnija ir Ispanija, o kvietimą už gerą pasirodymą grupės varžybose gavo Argentinos rinktinė. Pirmąją vietą grupėje užėmę slovėnai laimėjo visus tris mačus: tikrame taškų mūšyje be gynybos nugalėta Argentina 118-110, kur slovėnų krepšinio vunderkindas Luka Dončičius surengė išskirtinį šou ir pelnė net 48 taškus, taip įsirašydamas į olimpinę istoriją. Kitose rungtynėse slovėnai be gailesčio 116-81 nugalėjo Japoniją, o rugpjūčio 1 d. po įnirtingos kovos rezultatu 95-87 įveikė Ispaniją. 

Antri grupėje likę ispanai demonstravo brandų ir solidų žaidimą ir pasiekė dvi pergales: rezultatu 88-77 nugalėta Japonija ir pergalė prieš Argentiną 81-71. Tiesa, daugiametės patirties nestokojantiems ispanams itin nesusiklostė turnyro burtai, nes ketvirtfinalyje jų laukė JAV rinktinė. Turnyro šeimininkė Japonija grupių etape (kartu su Iranu Ir Nigerija) tapo vienintelėmis komandomis, kurioms 2021m. vykusiose Tokijo olimpinėse krepšinio žaidynėse nepavyko iškovoti nei vienos pergalės. 

Ketvirtfinaliai (keturios varžybos rugpjūčio 3 d.):

Italija-Prancūzija (84-75). Pirmose rungtynėse tarp Italijos ir Prancūzijos vyko atkakli kova, tačiau ant parketo geriau atrodė prancūzai ir pranašumą išlaikė iki varžybų pabaigos 84-75. Nugalėtojų gretose išsiskyrė centras R. Gobertas (22 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai), 21-ą tašką pelnęs E. Fournier ir 19 taškų įmetęs N. Batumas. Italijos rinktinėje rezultatyviausi buvo D. Gallinari (21 taškas) ir S. Fontecchio (23 taškai). 

Slovėnija-Vokietija (94-70). Šioje poroje slovėnai neturėjo jokio vargo su vokiečiais ir laimėjo daugiau nei užtikrintai. Nuo pirmų minučių dominavusi Slovėnija jau pirmame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir saugaus atotrūkio laikėsi iki pat rungtynių galo. Naudingiausiai komandoje žaidė ir netoli trigubo dublio buvo L. Dončičius (20 taškų, 8 atk. kam. ir 11 rez. perd.), o daugiausia taškų slovėnams įmetė Z. Dragičius – 27. 

Ispanija-JAV (81-95). Tokie mačai žavi tuo, jog nepriklausomai nuo galutinio rezultato, krepšinio fanai gali mėgautis išskirtiniais krepšininkų devizais. Ispanijos krepšinio legenda R. Rubio užkūrė tikrą pirtį ir amerikiečiams atseikėjo net 38 taškus, fiksuodamas įspūdingą 69.2% pataikymą iš vidutinės zonos (9/13). JAV komandoje lyderio vaidmenį ėmėsi rinktinės senbuvis K. Durantas, kuris pelnė 29 taškus ir fiksavo net 60% pataikymą iš vidutinės zonos (10/17 dvit.). Tiesa, ispanams nepavyko labiau pasipriešinti iš super žvaigždžių sudarytai JAV rinktinei ir jiems olimpiada baigėsi ketvirtfinalyje.

Australija-Argentina (97-59). Australija skambiai atvėrė ketvirtfinalio duris ir sutriuškino Argentiną net 38-ų taškų persvara. Australų gretose net penki krepšininkai pelnė daugiau nei 10 taškų, o rezultatyviausiai žaidė P. Millsas (18 taškų) ir po 12 taškų surinkę M. Thybulle ir J. Landalas. Varžovams argentiniečiai negalėjo primesti jokio savojo žaidimo elementų, o pastarųjų gretose rezulatyviausi buvo N. Laprovitolla su 16 taškų, G. Deckas pridėjo 12.  

Pusfinaliai ir medalių kovos, latvių auksas 3×3 turnyre

Pusfinaliai (rugpjūčio 5 d.)

Prancūzija-Slovėnija (90-89). Tikrame krepšinio grandų trileryje rungtynių laimėtojas sprendėsi paskutinėse atakose ir čia krepšinio patirtis ir susižaidimas pranoko talento ir energijos užtaisą. Prancūzams N. De Colo pelnė net 25 taškus, E. Fournier papildė dar 23, o įspūdingą statistinį rodiklį fiksavo ir prancūzų aukštaūgis R. Gobertas – per 30 minučių aikštelėje sugriebė net 16 kamuolių. 

Slovėnų gretose išsiskyrė natūralizuotas amerikietis M. Tobey su 23 taškais ir 8 atk. kam. Komandos lyderis L. Dončičius į savo sąskaitą įsirašė ir vienintelį savo trigubą dublį turnyre: 16 taškų, 10 atk. kam. ir net 18 rezultatyvių perdavimų.

JAV-Australija (97-78). Sunkiai varžybas pradėję amerikiečiai savo jėgą demonstravo antroje rungtynių pusėje, kai po trečiame kėlinyje surengto galingo spurto susikrovė net 19 taškų persvarą. Devino Bookerio (20 taškų) ir K. Duranto (23 taškai) vedami amerikiečiai australams nepaliko jokių vilčių. Australijos rinktinėje P. Millsas pelnė 15 taškų, D. Exumas pridėjo 14, o J. Landale 11. 

Bronzinė kova ir finalas (rugpjūčio 7 d.)

Australijos rinktine triumfuoja

Slovėnija-Australija (93-107). Kovoje dėl bronzos pamatėme ne tik Australijos pergalę ir atvirą krepšinį, bet ir fantastišką australų vieno iš lyderių P. Millso pasirodymą: rinktinės senbuvis surengė tikrą spektaklį ir pelnė net 42 taškus (9 rez. perd.). Prie australų pergalės taip pat svariai prisidėjo J. Inglesas su 16 taškų, 9 atk. kam. ir J. Landale su 14 taškų. Slovėnai rungtynėse klydo beveik du kartus daugiau nei australai ir pagal pataikymo procentą geriau atrodė tik prie baudų metimo linijos. Komandoje išsiskyrė Luka Dončičius su 22 taškais (8 atk. kam., 7 rez. perd., 8 kl.) ir Klemenas Prepeličius su 18  taškų (7 atk. kam.)

Finalas ir JAV pergalė

Triumfuojanti USA komanda

Prancūzija-JAV (82-87). Finalo favoritai JAV krepšininkai susitiko su taip pat fiziškai galingais prancūzais, tačiau sugebėjo primesti savo žaidimą. Amerikiečių rinktinėje nesustabdomai žaidė Kevinas Durantas (29 taškai) ir J. Tatumas (19 taškų, 7 atk. kam.), o prancūzams po 16 taškų surinko E. Fournier ir R. Gobertas. JAV kontroliavo visas rungtynes ir prie pergalės daug prisidėjo individualūs žaidėjų meistriškumas ir maksimali koncentracija kritinėse situacijose. Tai ketvirtasis iš eilės JAV laimėtas aukso medalis per tiek pat olimpiadų. 

3×3 turnyro formatas ir latvių pergalė

Latvis rinktine su auksiniu medaliu

Po ilgų diskusijų ir svarstymų į olimpinį sporto šakų sąrašą pagaliau įtrauktas 3×3 krepšinio disciplina. Tokijo olimpiadoje pirmą kartą oficialiai surengtame 3×3 krepšinio turnyre iš viso dalyvavo 8 komandos (bendrai 4 žaidėjai kiekvienoje komandoje), o finale triumfavo mūsų kaimynė Latvija, įveikusi Rusijos olimpinę rinktinę. Latviai triumfavo rezultatu 21-18, kai dramatišku metimu paskutinėmis sekundėmis pergalę išplėšė legendinis latvių krepšininkas Karlis Lasmanis. Kovoje dėl bronzos laimėjo Serbija, įveikusi Belgiją 21-10.

Ar buvo galima lažintis už Tokijo olimpinį krepšinį?

2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse krepšinis kaip visada sulaukė milžiniško dėmesio visame pasaulyje, o įvairios lažybų bendrovės siūlė geriausius įvykių koeficientus ir išsamias lažybų prognozes. Taip pat buvo galima rasti išskirtinai plačią ir specialiai didžiausiam metų krepšinio renginiui paruoštą statymų pasiūlą. 

Visi didžiausi lažybininkai be išimties prognozavo (kitokį vaizdą būtų keista matyti) JAV dominavimą ir pergalę, todėl siūlė 1.33 koeficientą ir net 75.19% tikimybę laimėti. Už tai, jog Tokijuje triumfuos australai, buvo siūlomas 8.00 koeficientas ir 12.5% tikimybė, o kad laimės Ispanija 12.00 koeficientas ir 8.33% tikimybė. 

 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-16

Geriausios lažybų bendrovės