Per pastarąjį dešimtmetį esporto populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje. Lietuva irgi neliko nuošalyje. Augant susidomėjimui varžyboms ne tik realiose, bet ir virtualiose aikštėse, atsirado ir Lietuvos nacionalinė futbolo esporto rinktinė. Ji dalyvauja tarptautinėse varžybose, o geriausi mūsų šalies FIFA žaidėjai kelis kartus per metus atstovauja Lietuvą Europos ar pasaulio turnyruose. Tačiau ar jūs žinote, kur ir kaip tie turnyrai vyksta bei kaip juose pasirodo mūsų šalies atstovai? Apie tai bei kaip patiems iškovoti teisę atstovauti trispalvę pakalbėsime šiame straipsnyje.
Du pagrindiniai futbolo žaidimai, kuriuos žino futbolo fanai visame pasaulyje, yra EA Sports EAFC (anksčiau FIFA) ir Konami PES (Pro Evolution Soccer).
Tačiau dėl didesnio populiarumo, geresnių licencijavimo sutarčių ir geresnės internetinės infrastruktūros (daugiau žmonių žaidžia internete) EAFC tapo renginių organizatorių – UEFA bei FIFA pasirinkimu.
E-sporte, futbolo rungtynės paprastai žaidžiamos vienas prieš vieną arba komandomis, pvz., 5v5 formatu.
Varžybos gali būti neprisijungus prie interneto arba internetiniai turnyrai, kai žaidėjai susijungia nuotoliniu būdu. Paprastai aukščiausio lygio turnyrai turi kelis etapus, visai kaip tikrame futbole. Renginys prasideda nuo grupių. Tada iš jų išeina po kelias geriausias komandas, kurios jau varžosi atkrintamosiose.
Galbūt jums teko išbandyti abu žaidimus? Buvo laikas, kada PES, o ne FIFA dominavo futbolo žaidimų padangėje. Tačiau per laiką būtent FIFA padarė didesnį proveržį ir pritraukė stabilesnį fanų ratą. Dabar PES yra eFootball, o FIFA virto į EAFC.
Ji pirmauja dėl kelių priežasčių:
Lietuvos futbolo esporto rinktinė, kaip ir vyrų ir moterų tikro futbolo rinktinė, yra prižiūrima LFF (Lietuvos futbolo federacijos). Ji organizuoja atrankas į turnyrus, skiria finansavimą bei prižiūri tai, kad mūsų šalies esporto mylėtojams būtų suteikiama įdomi bei aktuali informacija.
LFF esporto vadovas yra Edgaras Abromavičius, o pastovios rinktinės nėra, kadangi kiekvienam turnyrui, bent jau iš Lietuvos siunčiami geriausi atletai tuo metu. Tai reiškia, kad vienu metu už mūsų rinktinę žais vienas žaidėjas ar vienas kolektyvas, o jau po kelių mėnesių sudėtis gali būti kitokia. Aišku, šalyse, kur EAFC ir futbolo esportas yra populiarus jau ilgą laiką, tie patys vardai gali ir dominuoti sporte, tačiau Lietuvoje žaidėjų kaita gana sparti.
Tarkime 2024 metų eChampions League turnyre dalyvavo Lietuvoje čempionas Domas Burba. Jis atstovavo Vilniaus „Žalgirio“ klubą. Na, o EA SPORTS FIFA 23 D. Burbai talkino Aironas Baniulis. Rinktinei pastaruoju metu atstovavo ir Titas Petraitis (titasx10), Šarūnas Urbonavičius (sharunasurbo) bei keletas kitų aukšto lygio EAFC žaidėjų.
Lietuvos futbolo esporto rinktinė ir geriausi žaidėjai kasmet vyksta į bent keletą turnyrų. Paprastai, kadangi juos organizuoja ir prizinį fondą skiria UEFA arba FIFA, turnyrai esporte sutampa su didžiausių futbolo turnyrų ir varžybų datomis. Pavyzdžiui, UEFA eEuro 2024 vyksta tais pačiais metais ir panašiu metu, kaip ir UEFA Euro 2024 futbolo čempionatas Vokietijoje.
Grupių varžybos vyko 2024 metų kovo mėnesį, o štai finalai, į kuriuos pateko 8 šalių rinktinės, vyks panašiu metu, kaip ir atkrintamosios pačiame UEFA Euro turnyre. Panašiai būna ir su pasaulio čempionatu bei UEFA Čempionų lygos finalais.
Kaip turnyruose pasirodo Lietuvos esporto futbolo rinktinė? Deja, pastarieji rezultatai mažai kuo skiriasi nuo tikrosios futbolo rinktinės. Patekę į E grupę UEFA eEuro turnyre su: Norvegija, Rumunija, Portugalija, Armėnija, Slovakija ir Islandija, lietuviai liko paskutiniai. Nors neturėjo pačio prasčiausio įvarčių santykio, tačiau patyrė ne vieną skaudų pralaimėjimą prieš panašaus pajėgumo oponentus.
Visgi, rezultatai nuolat gerinami, tad Lietuvos esporto rinktinė futbole tampa kolektyvu, kurį ateityje palaikyti bus tik įdomiau.
Galbūt ir jus domina galimybė sudalyvauti kitose varžybose ir ne tik dalyvauti, bet gal ir įrodyti savo pranašumą prie pultelio? Tuomet turėtumėte stebėti informaciją oficialioje LFF svetainėje. Tada žinosite, kada vyksta atrankos, turnyrai ir svarbiausi renginiai.
Visgi, prieš tai dar reikėtų paskirti daugiau laiko įgūdžių tobulinimui ir savo stiprybių bei silpnybių įvertinimui. Taktika per EAFC lemia tikrai daug, tad reikia ne tik daug žaisti, bet ir analizuoti savo pasirodymus prieš skirtingų tipų oponentus.
Na, o tuo pat metu, kai stengsitės siekti esporto aukštumų, kaip ir tradiciniams sportininkams, jums reikės rūpintis savo sveikata. Nors patys nenubėgsite dešimties kilometrų per varžybas, jūsų refleksai, reakcija ir kūnas turi būti aštrūs bei pasiruošę. Reguliari mankšta, subalansuota mityba ir rūpinimasis savo kūno tikrai pagerins rezultatus.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Norėdami apie privatumo politiką sužinoti daugiau, spauskite čia.
Komentarai