Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

2024 m. IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas Lietuvoje: datos, rungtynės ir bilietai

zaidejas zaidzia ledo rituli

Kada ir kur vyks IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas?

Jau balandžio 27 dieną, šeštadienį, Vilniuje prasidės 2024 metų IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame rungtyniaus I diviziono B grupės komandos – po penkerių metų pertraukos į IB divizioną iškritusi Lietuvos ir Ukrainos, Estijos, Nyderlandų bei Kinijos rinktinės. Čempionai paaiškės jau gegužės 3 dieną, penktadienį, o visos rungtynės vyks didžiausioje Vilniuje „Twinsbet“ arenoje.

Tokio masto renginys Lietuvos sostinėje bus surengtas po dešimtmečio pertraukos – čempionatas čia buvo suorganizuotas 2009 ir 2014 metais. IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatą rengti Lietuvos sostinėje nuspręsta dar praėjusių metų gegužės pabaigoje Tarptautinės ledo ritulio federacijos kongrese, kuriame dalyvavusių specialistų sprendimu Lietuva dėl galimybės organizuoti turnyrą įveikė Kiniją.

Paskutinį kartą IIHF pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas Lietuvoje buvo surengtas 2018 metais. Tuomet Kaune sėkmingai suorganizuotas turnyras susirinkusiems sirgaliams padovanojo daugybę gerų emocijų – jame triumfavo Lietuvos rinktinė ir taip iškovojo kelialapį į aukštesnio rango turnyrą.

Tad kada stebėti Lietuvos rinktinės ir jos varžovių pasirodymus bei kur įsigyti bilietus?

Rungtynių tvarkaraštis

Balandžio 27 d., šeštadienis

Jau pirmoji čempionato diena žada tikrą ledo ritulio fiestą. Pirmoje dvikovoje susidurs didesnių vilčių į turnyrą nededanti, tačiau neblogą sudėtį turinti Nyderlandų rinktinė ir paslaptingiausia turnyro komanda pristatoma Kinijos ekipa – jai, pasikeitus šio žiemos sporto krypčiai šalyje, nebepadės natūralizuoti ledo ritulininkai. Nors abi komandas galima vadinti autsaiderėmis, tačiau ledo ritulio sirgaliai gali išvysti įdomią ir lygią kovą kiekviename aikštės centimetre.

Vėliau tądien į kovą stos ir ambicingus tikslus sugrįžti į aukštesnį lygį turinti Lietuvos rinktinė, kuri susidurs su prie favoričių nepriskiriama Ispanijos reprezentacinė komanda. Tad pergalės į „Twinsbet“ areną susirinkę žiūrovai tikrai gali drąsiai laukti. Galiausiai šeštadienio vakarą užbaigs vieni turnyro favoritų Ukrainos ledo ritulininkai ir perspektyvi Estijos rinktinė, kuri taip pat gali pametėti siurprizų.

12.30 val. Nyderlandai – Kinija;

16.00 val. Ispanija – Lietuva;

19.30 val. Estija – Ukraina.

Balandžio 28 d., sekmadienis

Sekmadienio dvikovas pradės Kinijos ir Ispanijos ledo ritulio rinktinės, kurios dėl turnyro favoritų statuso neturėjimo gali pateikti dar vieną įdomią dvikovą. Tądien žais ir Lietuvos rinktinė, kuri susidurs su Estijos reprezentacinė komanda – įvyks Baltijos šalių derbis, kurį laimėti, panašu, didesnes galimybes turi mūsiškiai. Galiausiai vakarą vainikuos Ukrainos ir Nyderlandų ledo ritulio rinktinių pasirodymas.

12.30 val. Kinija – Ispanija;

16.00 val. Lietuva – Estija;

19.30 val. Ukraina – Nyderlandai.

Balandžio 30 d., antradienis

Savaitės pradžioje laisvadienio atsipūsti ir persirikiuoti sulaukusios ledo ritulio rinktinės į kovą vėl stos antradienį. Pirmieji dėl pergalės jėgas išmėgins Ukrainos ir Kinijos ledo ritulininkai. Antrieji balandžio 30 dieną atstovauti savo šalims renginyje Pasaulio ledo ritulio čempionatas ant „Twinsbet“ arenos ledo iščiuoš Ispanijos ir Estijos rinktinių sportininkai, kuriems ši dvikova gali būti geras šansas užsikabinti siekiant aukštesnės vietos divizione. Galiausiai įtemptą ir dvikovų pilną čempionato dieną pabaigs Lietuvos ir Nyderlandų dvikova, kurioje vėlgi, panašu, stipresniais laikomi mūsiškiai.

12.30 val. Ukraina – Kinija;

16.00 val. Ispanija – Estija;

19.30 val. Lietuva – Nyderlandai.

Gegužės 1 d., trečiadienis

Kadangi gegužės 1-osios trečiadienis – nedarbo diena visoje Lietuvoje, „Twinsbet“ arenoje laukiama ledo ritulio entuziastų antplūdžio. Pirmieji tądien susigrums Ukrainos ir Ispanijos sportininkai. Antros trečiadienį susikaus Estijos ir Nyderlandų rinktinės, o vakarą vėl vainikuos Lietuvos reprezentacinės komandos pasirodymas. Šįkart – su Kinijos rinktine.

12.30 val. Ukraina – Ispanija;

16.00 val. Estija – Nyderlandai

19.30 val. Kinija – Lietuva.

Gegužės 3 d., penktadienis

Paskutinę 2024 metų IIHF Pasaulio ledo ritulio čempionato dieną netrūks įdomių dvikovų, kurios gali nulemti ne tik šių metų turnyro nugalėtojus, kurie keliaus į aukštesnį lygį, bet ir paskutinės vietos nugalėtojus, kuriems teks susitaikyti su kritimu į žemesnį divizioną.

Pirmosios paskutinę čempionato dieną ledo ritulio lazdas sumuš turnyro autsaideriais laikomos Ispanijos ir Nyderlandų ledo ritulio rinktinės, kurios, panašu, ir gali kovoti dėl galimybės nelikti paskutinėje vietoje, už kurią įteikiamas bilietas į žemesnį divizioną.

Paskutinę čempionato dieną vykstanti tarpusavio dvikova gali būti itin svarbi ir Kinijos bei Estijos ledo ritulininkams, kurie, panašu, taip pat gali kovoti dėl išlikimo šiame divizione. Galiausiai vakarą vainikuos turnyro favoritėmis laikomų Lietuvos ir Ukrainos rinktinių dvikova. Panašu, kad šis ledo ritulininkų susidūrimas vieniems jų gali atnešti aukso medalius, kuriais ir bus vainikuotas 2024 m. IIHF pasaulio ledo ritulio čempionatas Lietuvoje.

12.30 val. Ispanija – Nyderlandai;

16.00 val. Kinija – Estija;

19.30 val. Lietuva – Ukraina.

Kur įsigyti bilietus?

IIHF Pasaulio ledo ritulio IB diviziono čempionatas, tikimasi, į „Twinsbet“ areną sukvies ir daugybę kitų valstybių sirgalių, tad palaikymas Lietuvos rinktinei yra ypač svarbus.

Bilietus į renginį platina bilietų platintojas „Bilietai.lt“. Siūloma įsigyti ne tik bilietus į tam tikras norimas varžybas, bet ir viso čempionato abonementą, kurio kaina prasideda nuo 129.5 euro. Įsigytas abonementas leidžia pamatyti net 15 rungtynių.

Bilietus ir čempionato abonementą galima įsigyti „Bilietai.lt“ internetiniame puslapyje www.bilietai.lt. Taip pat bilietus, kurie leis stebėti IIHF Pasaulio ledo ritulio IB diviziono čempionato dvikovas, galima įsigyti ir „Bilietai.lt“ kasose. Jas galima rasite daugumoje prekybos centrų ir renginių vietose.

Pagrindinės „Bilietai.lt“ kasos

Pagrindines „Bilietai.lt“ kasas, kuriose teikiamos ne tik bilietų pardavimo, bet ir dovanų kuponų ir čekių pardavimo bei keitimo į bilietus, bilietų grąžinimo renginio atšaukimo ar nukėlimo atveju, galima rasti Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje ir Marijampolėje.

Pagrindinės „Bilietai.lt“ kasos Vilniuje:

„Twinsbet Arena“, Ozo g. 14 (dirba 2 val. iki renginio ir dar 1 val. renginiui prasidėjus);

„CUP“, informacijos skyrius pirmame aukšte, Upės g. 9;

Vilniaus mažasis teatras, Gedimino pr. 22;

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Gedimino pr. 4 (darbo laikas: II-V: nuo 11.30 iki 19.30, VI: nuo 15.30 iki 19.30, VII ir I kasa dirbs vieną valandą prieš renginį. Pietų pertrauka 14–15 val.

Pagrindinės „Bilietai.lt“ kasos kituose miestuose:

Klaipėdos koncertų salė, Šiaulių g. 36, Klaipėda;

Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda (darbo laikas: I-V 16-19 val. ir 1 val. prieš visus renginius);

Alytaus kultūros centras, Pramonės g. 1B, Alytus;

Marijampolės kultūros centras, Vilkaviškio g. 2, Marijampolė;

Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155, Šiauliai (II-V dirba 11.30–18.30, pietų pertrauka – 15–16 val., VI-VII dirba 1 val. prieš renginį).

Taip pat bilietus į „Bilietai.lt“ organizuojamus renginius galima įsigyti prekybos tinklų „Maxima“ ir „Rimi“ informacijos skyriuose, „Vagos“ knygynuose ir kitose vietose. Jų sąrašą galima rasti čia: https://www.bilietai.lt/lit/bilietu-pardavimo-kasos/sales-points/

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės