Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

NHL finalas – pirmųjų serijos rungtynių apžvalga, naftininkų eros pradžia, panterų pernykščiai namų darbai, finalo favoritas bei tvarkaraštis

Connor McDavidas

Šių metų NHL Stenlio taurės finalas jau prasidėjo, o jame triumfavo namų aikštelės pranašumą turinti Floridos „Panthers“ ekipa. Jei praėjusiais metais Florida tik per plauką sugebėjo prasibrauti į atkrintamąsias varžybas, tai šiais metais ši organizacija buvo viena iš geriausiai organizuotų. Dešimčia rungtynių daugiau iškovojusi pietiečių komanda įrodė, kad prieš metus žaistas finalas nebuvo tik atsitiktinumas.

Kitoje barikadų pusėje stovi Edmontono „Oilers“ ekipa, kuri sieks nutraukti gimtosios šalies titulų badą. Monrealio „Canadiens“ yra paskutinė komanda, kuriai pavyko parsivežti Stenlio taurę atgal į Kanadą. Ši Edmontono ekipa verčia naują puslapį savo klubo istorijoje, nes tai yra pirmas finalas Connoro McDavido ir Leono Draisaitlo eroje. Nors šio titulo laukia visa Kanada, tačiau didžiausias naftininkų tikslas yra ne šalies norų tenkinimas, o siekis primą kartą nuo 1990-ųjų metų iškelti šią mitais apipintą taurę.

Skausmas praeina, bet kokybė išlieka

Skaudus pralaimėjimas 2023-ųjų metų NHL finale buvo puiki pamoka, kad sėkmė ateina ne iš karto. Komanda įgijo neįkainojamos patirties, sustiprinto grandžių gylį bei sumažino priklausomybę nuo vieno iš šios komandos lyderių Matthew Tkachuko. 2022/23 metų reguliariajame sezone panteros iškovojo 42 pergales ir tai buvo mažiausias pergalių skaičius tarp visų praėjusiais metais NHL Rytų konferencijos atkrintamosiose besivaržiusių komandų.

Šiame sezone buvo iškovota dešimčia pergalių daugiau, o konferencijoje užimta trečioji vieta. „Panthers“ yra viena geriausių šio sezono komandų, tačiau ne tiek dėl savo puolimo, kiek dėl metalinės uždangos gynybos srityje. Pietiečiai turi geriausią įmuštų ir praleistų įvarčių santykį (+68) bei kartu su Manitobos provincijoje žaidžiančia Vinipego „Jets“ yra dvi mažiausiai įvarčių reguliariajame sezone praleidusios ekipos – 200 („Panthers“) ir 199 („Jets“).

Dar vienas išskirtinai kolosalus faktorius yra panterų gebėjimas išlaikyti identiškos kokybės žaidimo kreivę. Per pagrindinį laiką buvo iškovotos net 26 išvykoje žaistos varžybos ir tik Dalaso „Stars“ turėjo tokį efektyvumą žaidžiant svečių arenoje. Puikus komandos tarpusavio ryšis bei ilgą laiko tarpą išlaikoma žaidybinė forma leido pasiekti dar vieną Stenlio taurės finalą, o jo link buvo įveiktos Tampos „Bay Lightning“ (4-1), Bostono „Bruins“ (4-2) bei Niujorko „Rangers“ (4-2) komandos.

Naftininkų eros pradžia

Jei Floridos „Panthers“ jau turi finalo patirties, tai Edmontonas šios akimirkos laukė net 18 metų. C. McDavidui buvo vos devyneri, kai 2006-ųjų metų Stenlio taurės finale „Hurricanes“ įveikė naftininkų ekipą. Šis prakeiksmas galėjo nutrūkti jau pernai, kai klubas buvo laikomas vienu iš pagrindinių favoritų. Deja, sirgalių svajonės neišsipildė, nes antrajame NHL atkrintamųjų etape teko pripažinti busimųjų čempionų Las Vegaso „Golden Knights“ pranašumą (2-4).

Nepaisant nesėkmės, dauguma tikėjo, kad 2023/24 metų sezonas taps tuo lemtinguoju. Visgi startas buvo netikėtai siaubingas, nes per pirmąsias trylika rungtynių buvo pasiektos vos trys pergalės. Kiek vėliau krito ir tuometinio trenerio Jay Woodcrofto galva, o jį pakeitęs Krisas Knoblauchas sukūrė tikrą stebuklą. Albertos provincijos atstovai pakilo kaip feniksas iš pelenų, su 49 pergalėmis pakilo į NHL atkrintamųjų pozicijas bei užėmė penktąją vietą Vakarų konferencijoje.

Komandos trenerių štabą papildė ne tik vyriausiasis treneris, tačiau ir naujasis asistentas bei šios lygos legenda Paulas Coffey. Įdomu tai, kad 1980-siais metais jis buvo pašauktas komandos, kurioje šiuo metu ir dirba. Per savo karjerą jis iškovojo keturias Stenlio taures, o tris iš jų žaisdamas naftininkų ekipoje – 1984, 1985, 1987.

Vienas geriausių visų laikų lygos gynėjų sutiko prisijungti prie savo mylimos komandos, o asistento pareigose pakeitė Dave‘ą Mansoną. Sezono metu atlikti pokyčiai davė rezultatą, o naftininkai pateko į taip ilgai lauktą Stenlio taurės finalą. Žygis link jo lengvas nebuvo, tačiau Los Andželo „Kings“ (4-1), Vankuverio „Canucks“ (4-3) bei Dalaso „Stars“ (4-2) ekipoms teko nulenkti galvą prieš šią Kanados organizaciją.

Pirmojo susidūrimo apžvalga

Pirmasis NHL finalo serijos susitikimas startavo netikėtai, nes jau per pirmąsias akimirkas Florida padovanojo Edmontonui galimybę pelnyti įvartį. Kanadiečiai progos neišnaudojo, o savo klaidą ištaisęs Sergejus Bobrovskis įvarčio nepraleido.

Egzistuoja puikus pasakymas – neįmuši tu, įmuša tau. Po kelių minučių Carteris Verhaeghe pelnė pirmąjį finalo įvartį ir išvedė šeimininkus į priekį. Fantastiško rezultatyvaus perdavimo autoriumi tapo Aleksandras Barkovas, kuris atliko perdavimą išorine lazdos dalimi bei padėjo panteroms pradėti finalą pačia aukščiausia nata.

Carteris Verhaeghe pelno įvartį

Šiame susitikime Edmontono ekipa buvo daug aktyvesnė ir dažniau smūgiavo į vartus, o apačioje pateikiame metimų į vartų plotą dažnį.

Sužaistos minutės 10 20 30 40 50 Iš viso
„Oilers“ 6 14 18 26 29 32
„Panthers“ 3 4 9 12 13 18

Vien per pirmąjį kėlinį „Panthers“ gynėjai pramiegojo net tris kanadiečių išpuolius, tačiau visus vienas prieš vieną epizodus sustabdė geriausias šių atkrintamųjų vartininkas. Antrasis kėlinys nieko bloga nežadėjo, o „Oilers“ jį pradėjo žaisdami daugumoje.

Visgi Evanas Rodriguesas turėjo savų planų bei sudavė dar vieną skausmingą smūgį. Samas Bennettas buvo pagrindinis antrojo įvarčio herojus, nes po jo individualaus reido ir iškišto perdavimo komandos draugui buvo įkalta dar viena vinis į naftininkų ginamą tvirtovę.

Evanas Rodriguesas muša įvartį į Edmontono vartus

Po šio epizodo Floridos jaudulys praktiškai išgaravo, o svečiams pradėjo svilti padai, nes su lyg kiekviena minute buvo artėjama prie pralaimėjimo. „Oilers“ pasižymėti taip ir nepavyko, likus kelioms sekundėms iki rungtynių pabaigos Eetu Luostarinenas įmušė įvartį į tuščius vartus, o pietiečiai iškovojo pirmąją pergalę šių metų Stenlio taurės varžybose.

NHL finalo favoritas bei prognozė

2023/24 metų NHL finalo favoritas yra Floridos „Panthers“, o jų koeficientas siekia 1.40. Šis favorito statutas yra pagrįstas, nes tikėtis, kad dvi superžvaigždės iškovos komandai pergalę Stenlio taurės varžybose yra naivu. Didžiausia šios komandos problema yra ne puolimas ar ankstesniaisiais metais kamavusios sudėties gylio problemos, tačiau vartininko pozicija.

Pagrindinis vartų sargas Stuartas Skinneris tikrai nėra priežastis, kodėl naftininkai prasibrovė taip toli. Edmontone gimęs žaidėjas yra dar labai jaunas ir neturi pakankamai patirties, kad kiekvieną vakarą demonstruotų aukščiausio lygio stabilumą. Visgi šią komandą gelbėja puolime ir gynyboje įsivyravusi vienybė. Albertos provincijos atstovai turi geriausią daugumos realizavimo bei naikinimo procentą bei yra vienintelė ekipa per visą istoriją, kuri pasiekė Stenlio taurės finalą būdama geriausia abiejose kategorijose.

Pirmosios rungtynės parodė, kad komanda gali pulti ir užpulti bei tikrai solidžiai gintis. Didžiausia problema, kad kelios koncentracijos klaidos ir fantastiškas S. Bobrovskio pasirodymas neleido naftos miesto komandai NHL finalo pradėti pergalingai. Bene didžiausiu rezervu būtų galima įvardinti ganėtinai blankų kitų Edmontono ekipos grandžių pasirodymą, o S. Skinnerio sušaudymas dar tikrai nesimbolizuoja šios serijos pabaigos.

Tvarkaraštis

Ši serija tikrai turi potencialo nukeliauti net ir į septintąsias rungtynes, o apačioje pateikiame šios serijos tvarkaraštį.

  • #2 – Floridos „Panthers“ prieš Edmontono „Oilers“ – birželio 11-oji – 03:00 val.
  • #3 – Edmontono „Oilers“ prieš Floridos „Panthers“ – birželio 14-oji – 05:00 val.
  • #4 – Edmontono „Oilers“ prieš Floridos „Panthers“ – birželio 16-oji – 05:00 val.
  • #5 – Floridos „Panthers“ prieš Edmontono „Oilers“ – birželio 19-oji – 03:00 val. *
  • #6 – Edmontono „Oilers“ prieš Floridos „Panthers“ – birželio 22-oji – 05:00 val. *
  • #7 – Floridos „Panthers“ prieš Edmontono „Oilers“ – birželio 25-oji – 03:00 val. *

(*) – šis simbolis simbolizuoja, kad penktųjų, šeštųjų ir septintųjų rungtynių gali ir neprireikti.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-11

Geriausios lažybų bendrovės