Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Ledo ritulio statymų gidas, lažybų pasiūla ir strategijos

Ledo ritulio

Krepšinis Lietuvoje populiariausia sporto šaka, tačiau kalbant apie sporto statymus, susidomėjimas yra kur kas platesnis nei tik krepšinis. Galima sakyti, kad futbolas ir krepšinis pasiima didžiąją dalį dėmesio, o antroje lentynoje yra tokios sporto šakos kaip ledo ritulys, tenisas, amerikietiškas futbolas, kovų sporto šakos. Šiame gide visą dėmesį skirsime ledo rituliui – iš arčiau supažindinsime su populiariausiais statymais, kuo skiriasi rungtynių nugalėtojo statymas nuo nugalėtojo per pagrindinį laiką ir kita.

Ledo ritulio statymų pasiūla pasižymi tuo, kad yra krepšinio ir futbolo mišinys. Rungtynės turi nugalėtoją, tačiau kaip ir futbolo mačuose, galima statyti už lygiąsias per pagrindinį laiką, kurios nėra toks retas atvejis, kaip krepšinio rungtynėse. Pasiūla už įvarčius bei žaidėjų asmeninę statistiką gali priminti futbolo statymus.

Pagrindiniai ir populiariausi ledo ritulio statymai yra nugalėtojas, pranašumas bei suminis daugiau/mažiau. Lygiai tokie patys, kaip ir kitose sporto šakose. Vis tik, prieš atliekant šiuos bei kitus statymus, reikia skirti bent šiek tiek laiko ir su jais susipažinti. Jeigu jau žinote, ką reiškia pranašumas ar suminis daugiau/mažiau, tuomet ledo ritulio statymus perprasite labai greitai. Tačiau, jeigu statymų dar nesate niekada atlikę, šis ledo ritulio gidas bus puiki vieta susipažinimui su lažybų pasiūla.

Populiariausios ledo ritulio statymų lygos

Ledo ritulio lyga Lietuvoje nėra aukšto lygio, todėl ir statymų atliekama labai nedaug. Daugiausiai dėmesio susilaukia Lietuvos rinktinės statymai, tačiau čempionatai nėra dažnas dalykas, todėl tenka dairytis į kitas Europos ir pasaulio lygas. NHL yra viena iš didžiųjų JAV sporto lygų, čia žaidžia geriausi pasaulio ledo ritulininkai, rungtynių kiekis itin didelis, todėl nieko keisto, kad čia atliekama daugiausiai statymų. NHL lažybų pasiūla yra pati didžiausia – eilinėse reguliaraus sezono rungtynėse galima rinktis iš daugiau nei 300 skirtingų baigčių.

Be NHL statymai atliekami vietiniuose Europos šalių čempionatuose bei tarptautinėse lygose. Žemiau išskyrėme populiariausius turnyrus ir čempionatus, kuriuose dažniausiai atliekami ledo ritulio statymai:

Ledo ritulio statymų pasiūla

Ledo ritulio statymų pasiūloje įprastai galima rasti apie 200 – 300 skirtingų baigčių. Didžiausią pasiūlą turi NHL lyga, o vietinių Europos čempionatų rungtynėse suteikiama apie 150 – 200 skirtingų baigčių pasiūla. Žinoma, ji gali skirtis nuo pasirinktos lažybų bendrovės, tačiau vidurkis yra maždaug toks. Kai kuriose bendrovėse NHL statymų pasiūloje gali būti ir 1 000+ skirtingų baigčių.

Daugiausiai dėmesio susilaukia klasikiniai statymai – nugalėtojas, pranašumas ir suminis daugiau/mažiau. Tačiau, labiau susipažinus su pasiūla, galima rasti ir daugiau įdomių bei pelningų statymų.

Nesvarbu, jeigu jūs jau žinote, ką reiškia pranašumo ar suminio daugiau/mažiau statymas – jeigu niekada neatlikote statymų už ledo ritulio rungtynes, nepamirškite, kad statymo reikšmės žinojimas nepadaro statymo vertingu. Kaip ir bet kokioje kitoje sporto šakoje, norint atlikti vertingą ir dėmesio vertą statymą, reikia ne tik žinoti statymų reikšmes, bet ir skirti laiko pačio įvykio analizei.

Žemiau aptarsime pagrindinę ledo ritulio lažybų pasiūlą, o kai susipažinsite su pagrindinių statymų baigtimis, galėsite pradėti analizuoti bei ieškoti vertingiausių pasirinkimų.

Rungtynių nugalėtojas

Rungtynių nugalėtojas yra populiariausias ledo ritulio statymas. Viena iš to priežasčių – gana solidūs koeficientai, o taip pat nereikia jokių papildomų veiksnių – pergalės tam tikrų įvarčių skirtumu. Atlikus rungtynių nugalėtojo statymą, reikia sulaukti, kad pasirinkta komanda laimėtų rungtynes ir statymas bus sėkmingas.

Atliekant paprastą rungtynių nugalėtojo statymą, atkreipti dėmesį reikia į tai, kad į šį pasirinkimą įeina ne tik pagrindinis laikas, bet ir pratęsimas bei papildoma baudinių serija, jeigu yra reikalinga. Šiame statyme už rungtynių nugalėtoją suteikiamas šiek tiek mažesnis koeficientas, tačiau yra apsisaugojama nuo pratęsimo, kas ledo ritulio rungtynėse yra gana dažnas atvejis.

Rungtynių nugalėtojas per pagrindinį laiką

Kalbant apie rungtynių nugalėtoją, reikia išskirti 1×2 statymą, kurio metu galima rinktis vieną iš trijų baigčių per pagrindinį laiką. Taip pat, labai svarbu nesumaišyti statymų – jeigu norite atlikti statymą, kad X komanda laimės rungtynes ir nesvarbu, ar reikės pratęsimo, ar ne – reikia rinktis nugalėtoją po visko (po pratęsimo ir baudinių serijos).

1×2 statymas reiškia, kad renkatės vieną iš trijų baigčių per pagrindinį laiką. Kaip matote, šiose rungtynėse „New York Rangers“ yra laikoma neryškia favorite ir kad laimės rungtynes per pagrindinį laiką duodamas @2,35 koeficientas. Tuo tarpu @1,86 koeficientas duodamas už tai, kad „New York Rangers“ taps rungtynių nugalėtoja – nesvarbu bus žaidžiamas OT ar ne.

1×2 statymas suteikia galimybę statyti už tai, kad pagrindinis rungtynių laikas baigsis lygiosiomis. Nors lygiosios nėra retas atvejis, tai vis tiek gana rizikingas statymas. Dėl to, koeficientas įprastai būna kur kas didesnis už vienos ar kitos komandos pergalę.

Dvigubas šansas

Kadangi ledo ritulio, kaip ir futbolo, rungtynėse lygiosios yra gana dažnai pasitaikantis atvejis, dvigubo šanso statymas yra taip pat populiarus pasirinkimas. Atliekant šį statymą, iš karto statoma už dvi baigtis vienu metu. Pavyzdžiui, „New York Rangers“ laimės arba bus lygiosios. Tai reiškia, kad jeigu pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis arba „New York Rangers“ pergale, jūsų statymas tampa sėkmingu ir jau nesvarbu, koks rungtynių rezultatas bus po pratęsimo.

Vis tik, kaip matote, dvigubo šanso statyme suteikiamas mažiausias koeficientas – šiuo atveju už tai, kad „New York Rangers“ nepralaimės duodamas 1,47 koeficientas.

Apibendrinant, galima sakyti, kad yra trys variantai, kaip galima statyti už vienos iš komandų pergalę:

• „New York Rangers“ pergalė per pagrindinį laiką @2,35;
• „New York Rangers“ pergalė po visko @1,86;
• „New York Rangers“ nepralaimės @1,47.

Trys skirtingi statymai, tačiau iš dalies labai susiję. Logiška – kuo daugiau rizikos, tuo koeficientas didesnis. Dėl to, kiekvieną kartą rinkdamiesi vieną iš šių baigčių, įvertinkite komandos galimybes ir kuris statymas turi daugiausiai vertės.

Pranašumas

Kaip ir kitose sporto šakose, taip ir ledo ritulyje pranašumo statymas yra vienas iš populiariausių pasirinkimų. Nors šioje sporto šakoje koeficientai už rungtynių nugalėtoją yra gana dideli ir nėra tokių didelių skirtumų, kaip, pavyzdžiui, krepšinio ar futbolo rungtynėse, pranašumo statymas vis tiek suteikia galimybę pasirinkti saugesnį variantą statant už autsaiderį arba rizikingesnį statant už favoritą.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pranašumas gali būti azijietiškas arba europietiškas. Kaip ir kitose sporto šakose jis veikia taip pat. Atliekant azijietiško pranašumo statymą, jeigu rungtynių rezultatas baigiasi lygiai tokiu pačiu skirtumu, koks yra pranašumas, pinigai yra grąžinami. Tuo tarpu europietiško pranašumo statymuose yra trečia baigtis – lygiosios ir dėl to pinigai nebus grąžinami.

• Azijietiškas pranašumas

Azijietiško pranašumo statymus yra lengviau perprasti nei europietiško pranašumo, kadangi čia galimos tik dvi baigtys. Statymas laimėtas, pralaimėtas arba pinigai grąžinami. Nereikia pergyventi dėl lygiųjų, kurių metu statymas būtų pralaimėtas.

Atliekant pranašumo statymus, atkreipkite dėmesį ir į tai, ar yra įskaičiuojamas pratęsimas. Jeigu atliekate pliusinį pranašumo statymą, tuomet pratęsimo neįskaičiavimas gali būti naudingesnis pasirinkimas. Vis tik, įprastai ledo ritulio rungtynėse pratęsimas žaidimas iki pirmo įmušto įvarčio arba persikeliama į baudinių seriją, todėl didelės reikšmės jūsų pasirinktai baigčiai tai gali nebepadaryti.

Šiuo atveju atlikus statymą „Nashville Predators“ -1.5 @1,95 reikia, kad rungtynės būtų laimimos bent 2 įvarčių skirtumu. Pavyzdžiui, 2:0, 3:1, 4:2, 3:0 ir t.t. Jeigu rungtynės baigiasi 1 įvarčio skirtumu arba „Predators“ rungtynes pralaimi – tuomet statymas yra nesėkmingas.

Lygiai taip pat pranašumo statymas veikia iš kitos pusės. Jeigu statoma „Chicago Blackhawks“ +1.5 @1,90, tai reikia, kad komanda nepralaimėtų rungtynių didesniu nei 1 įvarčio skirtumu. Turint omenyje, kad NHL pratęsime žaidžiama iki vieno įvarčio, šis statymas yra sėkmingas, jeigu pagrindinis rungtynių laikas baigiasi lygiosiomis – „Blackhawks“ jau nebeturėtų šansų per pratęsimą pralaimėti didesniu nei 1 įvarčio skirtumu.

• Europietiškas pranašumas

Europietiško pranašumo statymai pasižymi tuo, kad yra trys skirtingos baigtys – minusinis pranašumas, pliusinis pranašumas ir lygiosios.

Pagal šią europietiško pranašumo pasiūlą, atliekant statymą „Nashville Predators“ (0:1) @1,90, reikia, kad pasirinkta komanda laimėtų dviejų įvarčių skirtumu. Kitaip sakant, galima į šį statymą žiūrėti kaip į -1.5 pranašumą. Jeigu „Predators“ laimėtų lygiai vieno įvarčio skirtumu, statymas šiuo atveju būtų nesėkmingas, nes yra lygiųjų baigtis – lygiosios (0:1) @9,00.

Suminis daugiau/mažiau

Suminis daugiau/mažiau yra neatsiejama ledo ritulio statymų dalis. Šis statymas išsiskiria tuo, kad kaip ir kitose sporto šakose, nereikia pataikyti, kas laimės rungtynes, kad statymas būtų sėkmingas. Šio statymo metu koncentruojamasi į įvarčių kiekį. Suminis daugiau/mažiau gali būti taikomas ir kituose statistiniuose aspektuose, tačiau pagrinde yra naudojamas įvarčių statymuose.

Kaip matote, statyti galima už daugiau 5, 5.5, 6, 6.5, ir t.t. Statant už daugiau 5, 6, 7 ir kt., jūsų statymas bus grąžinamas, jeigu rungtynės baigsis su lygiai tokiu pačiu įvarčių skaičiumi. Tai veikia taip pat kaip azijietiškas pranašumas. Statant už daugiau 5.5, 6.5 ir kt., reikia, kad būtų įmušta daugiau įvarčių nei nurodyta, kitu atveju statymas bus pralaimėtas.

Pavyzdžiui, „Predators“ – „Blackhawks“ rungtynėse statoma už daugiau 6,5 @1,95. Kad statymas būtų sėkmingas, reikia, jog rungtynės baigtųsi su 7 arba daugiau įvarčių. Kadangi įskaičiuotas ir pratęsimas – jeigu pagrindinis laikas baigiasi 3:3, statymas bus sėkmingas, nes per pratęsimą kažkuri iš komandų pelnys įvartį ir statymas bus sėkmingas. Jeigu rungtynės baigiasi rezultatu 3:2, 2:1, 2:0 ar bet kokiu kitu rezultatu, kuriame įvarčių 6 ir mažiau – statymas nesėkmingas.

Komandų įvarčiai

Statyti galima ne tik už bendrą suminį daugiau/mažiau, bet ir už konkrečios komandos įvarčių skaičių.

Pavyzdžiui, atlikus statymą „Chicago Blackhawks“ daugiau 2,5 @2,05 – visai nesvarbu, kiek įvarčių įmuš „Predators“. Statymas bus sėkmingas, jeigu Čikagos komanda įmuš 3 arba daugiau. Statymas bus nesėkmingas, jeigu įmuš 2 arba mažiau.

Pasiūloje galima rasti ir dažnai futbolo statymuose minimą pasirinkimą – ar abi komandos pelnys po įvartį. Ledo ritulio rungtynės būna kur kas rezultatyvesnės, todėl koeficientai šiame statyme dažniausiai nėra verti dėmesio.

Čia galite matyti, kad „Predators“ – „Blackhawks“ rungtynių pasiūloje duodamas vos 1,07 koeficientas, kad abi komandos pelnys bent po įvartį.

Komandų statistiniai rodikliai

Lažybų bendrovės vis labiau plečia statymų pasiūlą ir dabar skirtingose lažybų bendrovėse galima statyti ne tik už komandų pelnomus įvarčius, bet ir kitus statistinius rodiklius. Šiuose statymuose dažniausiai dominuoja suminis daugiau/mažiau pasirinkimas ir reikia pasirinkti ar tam tikrų įvykių pagal statistinį rodiklį bus daugiau arba mažiau. Įprastai pasiūloje pasiekiami šie statymai:

• Smūgiai į vartų plotą;
  • Kiek laiko komanda žais be žaidėjo;
  • Kiek kartų bus laimėtas ginčas;
  • Kiek bus įvarčių žaidžiant daugumoje.

Asmeninė žaidėjų statistika

Statyti galima ne tik už komandos, bet ir žaidėjų statistinius rodiklius. Čia dažniausiai irgi viskas paremta statymu daugiau/mažiau – galima rinktis, ar žaidėjas pelnys daugiau/mažiau įvarčių/taškų/atliks rezultatyvių perdavimų ir kita.

Statyti galima ne tik daugiau/mažiau, bet ir renkantis, kad X žaidėjas pelnys tam tikrą kiekį taškų arba daugiau.

Asmeninėje žaidėjų statistikoje galimi tokie statymai:

• Žaidėjo pelnyti įvarčiai;
  • Žaidėjo taškai;
  • Žaidėjo smūgiai į vartų plotą;
  • Žaidėjo rezultatyvūs perdavimai;
  • Kuris žaidėjas pelnys pirmą/paskutinį įvartį.

Tikslus rezultatas

Kaip ir futbolo statymuose, ledo ritulio pasiūloje irgi galima rasti tikslaus rezultato pasirinkimą. Koeficientai čia labai dideli, kadangi tiksliai nuspėti rezultatą nėra lengva. Vertės šiuose statymuose daug nėra, tačiau vis tiek verta žinoti, kad galimybė tokį statymą atlikti yra.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad atliekant tikslaus rezultato statymą, nesvarbu, jeigu pataikysite vienos komandos įvarčių skaičių – statymas bus sėkmingas tik tada, jeigu atspėsite visiškai tikslų rezultatą.

Kėlinių statymai

Ledo ritulyje gana populiarūs kėlinių statymai. Statyti galima visus pagrindinius statymus kaip ir visose rungtynėse, tik čia pranašumas, suminis daugiau/mažiau taikomas tik vienam iš kėlinių. Pavyzdžiui:

Šio statymo metu galima rinktis, kad „New York Rangers“ laimės pirmą kėlinį @2,55 arba kad „Carolina Hurricanes“ nepralaimės pirmo kėlinio @1,45.

Taip atrodo statymas, kad pirmajame kėlinyje bus daugiau arba mažiau nei 1,5 įvarčio. Taip pat, galima statyti, kad abi komandos įmuš per tam tikrą kėlinį.

Tokie statymai, kaip matote šiuose pavyzdžiuose, pasiekiami visuose trijuose kėliniuose. Dažniausiai kur kas daugiau populiarumo statymai už kėlinius susilaukia lažybų gyvai skiltyje, nes tada galima reaguoti į besikeičiančią situaciją rungtynėse, tačiau visi pagrindiniai kėlinių statymai pasiekiami ir rungtynėms neprasidėjus.

Ilgalaikiai statymai

Kaip ir kitose sporto šakose, taip ir ledo ritulyje yra ilgalaikiai statymai. Statymų trukmė priklauso nuo čempionato ar lygos. Tai gali būti atkrintamųjų statymas, kas pateks į kitą etapą arba tai gali būti statymams visam sezonui į priekį. Pavyzdžiui, kas tamps NHL čempionu:

Pagal ilgalaikę pasiūlą ir vėl pirmauja NHL lyga. Čia statyti galima ne tik. Už nugalėtoją ar kas geriausiai pasirodys reguliaraus sezono metu, bet ir už kur kas daugiau skirtingų įvykių: