Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Kodėl Jonas Valančiūnas praleis 2024 m. krepšinio atranką į Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes?

jonas valanciunas ruosiasi mesti kamuoli i krepsi

32-erių Jonas Valančiūnas pirmą kartą savo karjeroje nerungtyniaus nacionalinėje Lietuvos krepšinio rinktinėje. Nuo jaunimo rinktinių nepraleidęs nei vienos vasaros, šį kartą yra priverstas pasakyti „ne“. Vis tik, šią vasarą išvysti JV dar yra šansų – tereikia įveikti atranką Puerto Rike ir patekti į vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

Priežastys, kodėl Jonas Valančiūnas nerungtyniaus atrankoje į olimpines žaidynes yra tikrai pateisinamos. Pirmą kartą vidurio puolėjo karjeroje taip susiklostė, kad tapo laisvuoju agentu, o tai reiškia, kad vasarą reikės ieškotis naujos komandos. NBA klubai su žaidėjais kalbėtis gali pradėti nuo birželio 30 d., o oficialiai pasirašyti sutartį nuo liepos 6 d. Tai yra kaip tik olimpinės atrankos pabaiga – finalas bus žaidžiamas liepos 7 dieną.

Pats Jonas Valančiūnas nori padėti Lietuvos rinktinei, su ja sportuoja ir pats minėjo, kad padės tiek kiek galės – „Gaila, tokia situacija pirmą kartą atsitiko mano gyvenime, kad tiesiog negaliu būti žaidėju. Esu su rinktine, su savo dvasia ir patarimais. Tikrai būsiu kartu, ruošiuosi. Tikrai tikiu, kad ruošiuosi Paryžiui, olimpinėms žaidynėms. Padėsiu viskuo, kuo galiu“.

jonas valanciunas krepsinio aiksteje

Vienintelis dalykas, užkertantis kelią į Lietuvos rinktinę yra tai, jog liepos pirmą savaitę J. Valančiūnas turi būti sveikas. Pasirašydamas naują NBA kontraktą jis turi pereiti medicininę patikrą. O to užtikrinti niekas negali. Pats J. Valančiūnas žaisti nori, draudimo klausimai irgi būtų sutvarkyti.

Lietuvos krepšinio rinktinės šansai olimpinėje atrankoje

Sekmadienį, birželio 16 d. nacionalinė Lietuvos krepšinio rinktinė susirinko į stovyklą Palangoje. Rezervinei rinktinei atstovavęs Augustas Marčiulionis patyrė traumą, dėl kurios, tikėtina, kad negalėjo prisijungti prie pagrindinės rinktinės. Iš pradinio sąrašo pasitraukė Laurynas Birutis, kurį keičia Motiejus Krivas. Taip pat atvyko Vaidas Kariniauskas ir Eimantas Bendžius. Nors su šia komanda sportuoja Jonas Valančiūnas, kaip jau supratote, atrankoje jis nežais.

Vis tik, nusivilti per daug nereikia, kadangi tai bus puiki proga pamatyti Lietuvos rinktinę, kurioje viskas sukasi aplink Domantą Sabonį. Pagal lažybų bendroves, Lietuva išlieka pagrindine favorite Puerto Rike iškovoti kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Šiuo metu Lietuvos krepšinio rinktinės sąrašas, kuris ruošiasi atrankai olimpinės žaidynėms:

 • Rokas Jokubaitis
 • Lukas Lekavičius
 • Vaidas Kariniauskas
 • Marius Grigonis
 • Tomas Dimša
 • Deividas Sirvydis
 • Rokas Giedraitis
 • Arnas Butkevičius
 • Edgaras Ulanovas
 • Mindaugas Kuzminskas
 • Tadas Sedekerskis
 • Ąžuolas Tubelis
 • Eimantas Bendžius
 • Motiejus Krivas
 • Donatas Motiejūnas
 • Domantas Sabonis.

Jono Valančiūno karjera NBA lygoje

Jonas Valančiūnas 2011 metų NBA naujokų biržoje buvo pakviestas 5-uoju šaukimu, tačiau lygoje debiutavo dar kitais metais. Su Toronto „Raptors“ pasirašė naujoko kontraktą – 4 metai 15 mln. JAV dolerių. Dar nesibaigus šiai sutarčiai, buvo pasirašytas sutarties pratęsimas – 4 metai 64 mln. JAV dolerių.

2018-19 metų sezone Jonas Valančiūnas buvo išmainytas į „Memphis Grizzlies“ komandą. Kartu su juo išvyko C. J. Miles, Delon Wright ir 2024 m. antrojo raundo NBA naujokų biržos šaukimas. Mainais už tai „Raptors“ gavo Marc Gasol, su kuriuo sezono pabaigoje tapo NBA čempionais.

Užbaigęs sezoną „Grizzlies“, su klubu pasirašė naują 3 metų kontraktą, kurio vertė 45 mln. JAV dolerių. 2021 metais, rugpjūčio 7 d. Jonas Valančiūnas buvo iškeistas į „Pelicans“ už Eric Bledsoe, Steven Adams ir 2022 m. pirmo raundo šaukimą. Tais pačiais metais, spalio 20 d. su „Pelicans“ pasirašė dviejų metų kontrakto pratęsimą, kurio vertė 30 mln. JAV dolerių. 2023-24 metų sezonas kontrakte jam buvo paskutinis, kas lėmė, kad šių metų vasarą J. Valančiūnas pasitinka būdamas laisvuoju agentu ir galės pats pasirinkti, kurioje komandoje rungtyniauti toliau. Iš viso per karjerą NBA lygoje yra uždirbęs 135,7 mln. JAV dolerių, neatskaičius mokesčių.

Gegužės mėnesį buvo skelbiama, kad „Sacramento Kings“, kurioje rungtyniauja Domantas Sabonis yra favoritai prisivilioti Joną Valančiūną. Tarp potencialių komandų taip pat yra „Clippers“, „Hornets“, „Jazz“, „Thunder“, „Pistons“, „Grizzlies“.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-19

Geriausios lažybų bendrovės