Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Legendinis žalgirietis Sonny Weems: Ką jis veikia Kaune?

Sonny Weems deda į krepšį

Dabar Kauno „Žalgirio“ fanai įpratę prie labai stiprių legionierių. Keenan Evans, Thomas Walkup, Kevin Pangos, Brandon Davies ir daugelis kitų atvyko į didžiausią Lietuvos klubą bei smarkiai pasikėlė savo vertę, įrodė talentą. Tačiau dar ne taip seniai sėkmingiausio Lietuvos krepšinio klubo organizacija žymiai labiau rizikuodavo ir rečiau pataikydavo su legionieriais. Visgi, dėl to labai išsiskiria tam tikri vardai, kurie su žaliai-balta uniforma keldavo Halės ar Arenos fanus nuo kėdžių. Vienas iš tokių – NBA lokauto metais atvykęs Sonny Weems. Nors paskutines rungtynes už „Žalgirį“ jis sužaidė dar 2012 metais, į Kauną vyras grįžta pakankamai dažnai. Pasirodo, tam yra rimta priežastis. 

Sonny Weems vėl lankosi Kaune

Visai neseniai Žalgirio Instagram paskyroje atsirado bendras klubo ir jo vadovo Pauliaus Jankūno įrašas apie tai, kad Žalgirio biure lankėsi būtent Sonny Weems.

Sonny Weems Žalgirio komandos biure

Akylesni fanai gali pastebėti, kad buvęs žalgirietis mūsų šalyje ne toks ir retas svečias. Kodėl taip yra? Pasirodo – priežastys šeimyninės. Kol buvo stipriausio Lietuvos krepšinio klubo gretose, krepšininkas užmezgė santykius su moterimi, su kuria susilaukė sūnaus. Apie Sonny Weems sūnų Lietuvoje prisimena arba žino ne visi.   

Šia tema krepšininkas neatvirauja, kadangi, kaip leidžia suprasti paskyros soc. tinkluose, turi šeimą su dukra Jungtinėse Valstijose, tačiau jo Instagram paskyroje galima rasti ir nuotraukų su atžala iš Lietuvos.

Sonny Weems su sūnumi šnekasi su Žalgirio komandos žaidėjais

Sonny Weems sūnus – pamaina „Žalgiryje“ ar net Lietuvos rinktinėje?

Kadangi apie asmeninį gyvenimą krepšininkas kalba nedaug, daugiau įdomios informacijos apie sūnų rasti neįmanoma. 

Visgi, ko gero kaip ir dauguma fanų, tikimės, jog talentu apdovanotas ir dabar jau daug patirties sukaupęs amerikietis krepšininkas pasirūpins, jog „Žalgiryje“ ar Lietuvos rinktinėje pasirodytų pamaina dabartiniams žaidėjams. Kaip matome, ryšiai su krepšinio organizacijos vadovybe išliko neblogi.

Sonny Weems biografija ir karjeros pradžia

Sonny Weems žiūrėi į viršų per krepšinio rungtynes

Sonny Weems

 • Gimimo data: 1986-07-08
 • Gimimo vieta: West Memphis, Arkansas, USA
 • Ūgis: 198 cm
 • Svoris: 93 kg
 • Profesionalo karjera: 2008 – dabar
 • 39-as šaukimas 2008 metų NBA naujokų biržoje
 • Nepilnus 5 sezonus žaidė NBA
 • Kauno Žalgiryje žaidė 2011-2012 m.

Sonny Weems vaikystė

Nors visi jį geriausiai žino Sonny Weems vardu, iš tiesų tai West Memphis mieste, Arkanzaso valstijoje (netoli bliuzo gimtinės, tikrojo Memfio) JAV, 1986 m. liepos 8 d. gimė berniukas, kuriam tėvai davė vardą Clarence Weems

Kaip įprasta tame regione, vaikui prilipo ne vardas, o pravardė. Tad kone visą gyvenimą fanai, komandos draugai ir treneriai vaikiną vadino Sonny, o ne tikruoju vardu. 

Įdomi biografija bei laikas mokykloje

Dėjimais garsėjęs 2-3 numerio pozicijose žaidęs amerikietis gimė su nesuaugusiomis kojomis, dėl ko vaikystėje patyrė didžiulius skausmus ir nuolat šlubuodavo. Šis faktas – be galo svarbus, nes įrodo, kiek daug duoda užsispyrimas bei darbas. Nepaisant šios problemos, Sonny Weems iš karto jautė trauką sportui. Jam puikiai sekėsi ir amerikietis net tapo valstijos šuolio į tolį bei šuolio į aukštį čempionu.

Tačiau tikroji vaikino meilė buvo krepšinis, tad didžiausią dėmesį jis skyrė ne atletikai, o West Memphis Blue Devils krepšinio komandai. Per savo karjerą vidurinės komandoje Sonny Weems vidutiniškai rinko 20+ taškų ir atkovodavo net po 14 kamuolių per rungtynes. 

Sonny Weems karjera koledže

Po mokyklos puolėjas/gynėjas lankė University of Arkansas-Fort Smith, vadinamąjį junior college (panašu į profesinio mokymo mokyklas Lietuvoje). Čia amerikietis užsitarnavo gerą reputaciją kaip krepšininkas ir tik pažiūrėkite, kokį reziumė sukaupė:

 • 3-ia simbolinė All-American komanda pirmaisiais metais;
 • Pateko į simbolinį konferencijos ir regiono penketuką pirmaisiais metais;
 • Nr. 1 freshman (pirmų metų žaidėjų) reitinge visoje šalyje pagal Rivals.com ir Street & Smith’s reitingą.

Karjera toliau kilo aukštyn ir Sonny Weems‘as su sportininko stipendija perėjo į daug stipresnę sporto programą turintį Arkanzaso universitetą, kur tapo Razorbacks žaidėju. Čia jis pademonstravo savo įgūdžius ir paskutiniais metais rinko po 15 taškų per rungtynes, o svarbiausiose koledžo rungtynėse sutrypė vieną geriausių visų laikų koledžo, o vėliau ir NBA snaiperių Eric‘ą Gordoną. Įdomu tai, kad žaisdamas už Razorbacks čia jis laimėjo pirmąjį dėjimų konkursą savo karjeroje. Profesionalo karjera

Sonny Weems‘o profesionali krepšininko karjera startavo iš karto po koledžo, 2008 metais. Nors NBA naujokų biržoje jį pašaukė Čikagos „Bulls“. Tačiau jį iš karto išmainė į Denverio „Nuggets“, kuriame tuo metu rungtyniavo ir Linas Kleiza. 

Puolėjas balansavo tarp D lygos ir pagrindinės komandos, tačiau Denveryje neįsitvirtino ir buvo išmainytas į „Bucks“. Ten jo paslaugų taip pat neprireikė, tad Weemsas vėl krovėsi lagaminus ir po mainų tapo Toronto „Raptors“ žaidėju. Čia jis sužaidė du pilnus sezonus ir net figūravo starto penkete. Visgi, jeigu pamenate, 2011-12 m. sezone NBA buvo lokauto situacija ir nemažai, ypač solidžių rolinių žaidėjų patraukė į Kiniją ar Eurolygą. Pastarąjį sprendimą pasirinko ir Sonny Weems‘as. Jis 2011-07-08 d. (paradoksalu, kad tai jo gimtadienio diena) sudarė sutartį su Kauno „Žalgiriu“. Vos atvykęs čia, 2 ir 3 numerio pozicijų žaidėjas tapo vienu iš patikimiausių ginklų puolime.

VTB lygoje jis buvo antras pagal rezultatyvumą komandoje, tačiau geriausius pasirodymus saugojo Eurolygai, kur rinko 15,5 taško ir 5 atkovotus kamuolius. Visgi geriausiai fanams įsiminė jo rungtynes laimėjęs dėjimas su mėsomis prieš „Khimki“ VTB lygoje.Su „Žalgiriu“ žaidėjo sezonas baigėsi skaudokai. Patyręs čiurnos traumą Sonny Weemsas nesutarė su klubu dėl gydymo ir išvyko gydytis į JAV. Visgi, iš karto po „Žalgirio“, LKL „oro karaliaus” karjera kilo aukštyn. Jis čia pat sudarė 3 metų kontraktą su viena iš tuometinės Eurolygos favoričių „CSKA“, kur 3 kartus tapo VTB lygos laimėtoju, o 2014 net buvo išrinktas į simbolinį Eurolygos penketą.Vėliau Sonny Weems buvo trumpam grįžęs į NBA, kurioje vėl ilgai neužsibuvo. 2016-17 m. sezone jis atstovavo Tel Avivo „Maccabi“, tačiau sezono Izraelyje nebaigė, nes nepraėjo dopingo testo. Pusmečio pertrauka nuo sporto atleto sugebėjimų nesumažino ir jis persikėlė į Kiniją, kur vilkėdamas Zhejiang Golden Bulls marškinėlius rinko 31,7 taško per rungtynes ir patraukė kito Eurolygos grando „Anadolu Efes“ dėmesį. Tad 2017-18 m. sezono antroje pusėje jį kaip pastiprinimą pasikvietė šis klubas. Prasčiausioje to sezono Eurolygos komandoje Weems buvo vienas lyderių.

Nuo to laiko amerikietis rungtyniauja Kinijoje, kur 2020 m. tapo lygos finalų MVP ir 3 kartus paeiliui laimėjo lygos titulą (2019, 2020 ir 2021 m.).

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-21

Geriausios lažybų bendrovės