Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Kelionė į „Formulę 1“: kiek kainuoja ir kaip nuvykti?

formules 1 lenktyniu startas

„Formulės 1“ varžybos yra vienas įdomiausių ir populiariausių autosporto renginių pasaulyje. Tad nieko keisto, kad bilietai į šias lenktynes yra išgraibstomi gana greitai, į juos šio sporto gerbėjai jau žvalgosi dar net neprasidėjus sezonui.

Tad kur gauti bilietus į šias varžybas ir ar geriau kelionę planuotis pačiam, ar ieškoti tai galinčių padaryti partnerių?

Kelionė į „Formulę 1“: kaip ją susiplanuoti pačiam?

max verstappen vaziuoja priesais nyderlandu fanus

Kur arčiausiai Lietuvos vyksta „Formulės 1“ etapai?

Nors, kaip minėta, bilietų į „Formulės 1“ lenktynes kartais nelieka gana greitai, tačiau visa laimė, kad šio autosporto sezono etapų yra išties nemažai. Paprastai „Formulės 1“ sezonas susideda iš maždaug 20 varžybų, tad dažnai tiesiog laiku reikia nuspręsti, kurias lenktynes pamatyti. Kai kurios jų vyksta tolimesniuose nuo Lietuvos kraštuose, pavyzdžiui, JAV, Brazilijoje, Meksikoje, Kanadoje, Australijoje, Japonijoje ir panašiai. Tačiau lenktynių gausu ir Europoje.

Senajame žemyne tiek šiemet, tiek ir kitais sezonais vyksta ganėtinai nemažai „Formulės 1“ sezono etapų. Tiesa, nors sezonas Europoje šiemet prasidėjo dar kovo pradžioje, tačiau Europos gyventojams arčiau jų vykstančių populiariausio autosporto pasaulyje lenktynių reikėjo palaukti iki pat gegužės 19 dienos, kai Italijos Imolos trasoje surengtas „Emilijos-Romanijos Grand Prix“ etapas.

formules 1 fanai imolos trasoje

Gegužės 26 jau Monake įvyks dar vienas „Formulė 1“ etapas. Jis dėl to, kad vyksta miesto gatvėmis, kuriomis gali kasdien, išskyrus, aišku, per lenktynes, važinėti automobiliai, kaskart sukelia milžinišką žiūrovų susidomėjimą.
Norintys kelionės į „Formulę 1“, vasarą turėtų pažvelgti ir į Ispaniją. Šalia Barselonos birželio 23 dieną įvyks jau 10-asis šių metų „Formulės 1“ etapas. Norintiems varžybų kiek arčiau Lietuvos – Austrijos viduryje esančiame Špilberge „Formulės 1“ etapas bus surengtas birželio 30 dieną.

Liepos 7 dieną į šiaurės vakarus nuo Londono įvyks vienas žinomiausių „Formulės 1“ etapų – Silverstouno trasoje. Liepos 21 dieną lenktynės grįš į vidurio Europą – bus surengtas „Vengrijos Grand Prix“ etapas. Vasarą „Formulės 1“ gerbėjai dėmesį turėtų atkreipti ir į Beniliukso šalis – liepos 28 dieną bus surengtas „Belgijos Grand Prix“, o rugpjūčio 25 dieną – „Olandijos Grand Prix“ etapas. Paskutinės „Formulės 1“ lenktynės šiemet Europoje – rugsėjo 1 dieną Italijos Monzos trasoje. Visai netoli Europos – Azerbaidžano sostinėje Baku rugsėjo 15 dieną rengiamas dar vienas lenktynių etapas.

jungtiniu arabu emiratai

Tiesa, dėl gero susisiekimo ir patogių, palyginti nebrangių skrydžių galima apsvarstyti ir kitus, ne Europoje vykstančius „Formulės 1“ renginius. Pavyzdžiui, organizuojamus Artimuosiuose Rytuose. Štai, šių lenktynių sezonas dar kovo pradžioje prasidėjo Bahreine. Jau kovo 9 dieną vyko Saudo Arabijoje, o lemiamas paskutinis (nors galima ir pasiginčyti dėl jo reikšmės pagal tai, kaip iki šiol klostosi sezonas) „Formulės 1“ etapas vyks gruodžio 8 dieną Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Kelionė į „Formulę 1“. Kiek kainuoja bilietai?

Nors skrydžio bilietai galbūt nekainuos itin daug, tačiau prieš renkantis kelionę ir keliaujant į „Formulę 1“ reikėtų atsižvelgti ir į pačius lenktynių bilietus. Štai VIP bilietas į lenktynes Imoloje visoms dienoms kainavo apie 3,7 tūkst. eurų. Aišku, galima rinktis ir gerokai pigesnius bilietus nuo maždaug 400 eurų.

Pigiau – Vengrijoje. Patekimo į lenktynes visą savaitgalį, į kurį įsiskaičiuoja praktikos važiavimai, kvalifikacija ir lenktynes, kaina svyruoja maždaug apie 300 eurų. Aišku, atvykus į lenktynes savo transportu, reikės pakloti dar apie 40 eurų už automobilio stovėjimą. Jei domina tik kvalifikacija, ją galima stebėti ir už mažiau nei kelis šimtus eurų.

Norintys stebėti lenktynes be priskirtos vietos, gali rinktis vietą ant pievutės. Bilietas trims dienoms – apie 200 eurų. Tiesa, kadangi vieta nėra priskirta, geriausios vietos užimamos gana greitai, tad išsirengti į kvalifikaciją ar lenktynes reikėtų kuo anksčiau. Įdomu, kad nors Beniliukso šalys atrodo ganėtinai brangios, tačiau bilietų kainos į „Formulę 1“ tikrai nesikandžioja. Bilietą ant pievutės galima nusipirkti taip pat už maždaug kelis šimtus eurų.

Tiesa, renkantis bilietus reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokį trasos fragmentą norima matyti. Galbūt domina koks posūkis, ties kuriuo automobiliai gerokai pristabdo. O galbūt įdomiau stebėti didžiulį greitį finišo tiesiojoje išvystančius lenktyninius automobilius ar vaizdą į tai, kas vyksta techninio aptarnavimo zonoje. Tokią apžvalgą, kaip teigia „Formulės 1“ gerbėjai, verta pasidaryti jau lapkričio mėnesį besibaigiant sezonui.

Kokias pramogos dar garantuoja kelionė į „Formulę 1“?

„Formulės 1“ savaitgalis susijęs ne tik su lenktynėmis, bet ir daugybe kitų pramogų. Koncertai prasideda diena prieš praktikos važiavimus, kartais pasirodymus atlieka ir pasaulinio garso žvaigždės.

koncertas formules 1 etapo metu

Patį savaitgalį vyksta ir žemesnės klasės, pavyzdžiui, „Formulės 2“ ar „Formulės 3“ varžybos. Kartais šios varžybos, kuriose dalyvauja mažiau finansų turinčios komandos, yra galimybė lenktynininkams prasimušti į aukštesnį lygį. Tiesa, šiemet suplanuota tik 14 „Formulės 2“ etapų, dažniausiai jie vyksta Europoje

Pačių varžybų atmosfera, jose dalyvavusių žmonių teigimu, išties įspūdinga. Palaikymo šūksniai, vėliavos, tam tikrų lenktynininkų sirgalių bendruomenės… Ir, žinoma, gaudžiantys motorai. Viskas, ko reikia pajusti tikrą „Formulės 1“ dvasią.

Kelionių organizatorių pasiūlymai

Bilieto į lenktynes nusipirkimu ir toli gražu nesibaigia visas kelionės organizavimas. Taip pat reikia viešbučio. Suplūdus daugybei autosporto mėgėjų į vieną vietą kiekvienoje šalyje, gerokai paauga ir viešbučių kainos. Remiantis lenktynėse dalyvavusių lietuvių pastebėjimais, kainos gali išaugti net dukart.

formules 1 trasa

Taip pat trasos dažnai yra lyg viduryje laukų, tad reikia susiplanuoti logistiką. Kartais problemų sukelia tai, gali būti sunku rasti ir stovėjimo vietą savo automobiliui šalia trasos. Kita vertus, kokioje Olandijoje galima atvykti ir dviračiu.

Lenktynės Europoje

Norintys, kad kelionę į „Formulę 1“ suorganizuotų kelionių agentūra, daugybė lietuvių kreipiasi į kelionių organizatorių „Makalius“. Pavyzdžiui, į „Formulės 1“ lenktynes Barselonoje siūloma nuvykti už 1299 eurus. Į šią kainą įskaičiuojamas ne tik 3 dienų bilietas į lenktynes, bet ir skrydžiai (su registruotu 23 kg svorio bagažu), pervežimai bei 5 naktys viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis. Laisvu nuo lenktynių laiku siūloma daugiau laiko praleisti šalia esančiame Lloret de Mar kurorte, o papildomai galima įsigyti ekskursiją po Barselonos miestą ir žymųjį Montserato vienuolyną.

Tuo metu keliones organizuojantis „BPC Travel“ siūlo keliauti į šių metų „Monako Grand Prix“. Jei keliaujama dviese, kelionės kaina prasideda nuo 600 eurų žmogui. Į kainą įskaičiuoti tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Nicą bei atgal ir 3 naktys viešbutyje

Lenktynės kiek tolėliau ir brangiau

Jau minėta „Makaliaus“ kelionių agentūra šiemet turėjo pasiūlymą apsilankyti Bahreino „Formulės 1“ lenktynėse. Į kainą buvo įskaičiuoti skrydžiai, pervežimai bei 7 naktys viešbutyje su pusryčiais. Kartu su 3 dienų bilietu į lenktynes ir ekskursija kaina siekė 1739 eurų. Tiesa, kelionė sudėtingesnė – laukia persėdimas Frankfurte. Tačiau su savimi nereikės tampytis visų daiktų – į kainą įskaičiuotas 23 kg svorio registruotas bagažas.

Nors kaina atrodo visai nemaža, tačiau 2023 metų pabaigoje į Abu Dabyje vykstančias „Formulės 1“ lenktynes buvo galima nuvykti net už 2949 eurus. Geriau paieškojus galima rasti ir pigiau – kelionių organizatorius „Estravel“ nuvykti į Abu Dabį pasižiūrėti „Formulės 1“ lenktynes siūlė už 2172 eurus. Tiesa, su nakvyne kruizinio laivo vidinėje kajutėje. Norint kambario su langu, kaina paaugo šimtu eurų, o norint kajutės su balkonu, reikėjo sumokėti jau 3024 eurus.

Tuo metu „Kelionių akademija“ siūlo pamatyti priešpaskutinį šių metų „Formulės 1“ sezono etapą Katare. Kelionės paketas kainuoja nuo 2,5 tūkst. eurų, tačiau pati kelionė su skrydžiais trunka net 10 dienų. Be to, apsistojama laive ir per visą kelionę aplankomi Jungtinių Arabų Emyratų miestai Dubajus ir Abu Dabis, Bahreinas ir Kataro sostinė Doha.

Bet kuriuo atveju, susidomėjus gyvu „Formulės 1“ lenktynių stebėjimu, apie kelionę daugiau papasakos pats kelionių organizatorius. Aišku tik viena – tai išties nepigus malonumas.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-21

Geriausios lažybų bendrovės