Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Imola F-1 etapas: sezono lyderiai ir lenktynių prognozės

Jau šį savaitgalį, gegužės 19 dieną, prasidės dar vienas Formulės 1 etapas. Šįkart populiariausias pasaulyje lenktynes priims Italijos etapas. Artėjantį savaitgalį „Formulės-1“ sezono lenktynės bus surengtos Emilijoje-Romanijoje esančioje trasoje, dar vadinamoje „Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari“ arba tiesiog „Imola“. Tad kada prasidės lenktynės, kokie jų favoritai ir kaip sezonas klostosi iki šiol?

G

Kaip klostosi „Formulės 1“ sezonas

Italijoje įvyks jau 7-as iš 24 šių metų sezono etapų. Pirmasis etapas buvo surengtas dar kovo 2 dieną Bahreine. Čia iš startinės „Pole“ pozicijos startavo ir lenktynes laimėjo čempiono titulą ginantis 26 metų Maxas Verstappenas, atstovaujantis „Red Bull Racing-Honda RBPT“ komandai. Ant podiumo taip pat lipo antras likęs jo komandos draugas Sergio Perezas, trečia vieta džiaugėsi „Ferrari“ lenktynininkas Carlosas Sainzas jaunesnysis. Vos už savaitės surengtame „Saudo Arabijos Grand Prix“ vėl triumfavo Nyderlandų atstovas (tai buvo jo 100-asis podiumas), o S. Perezas finišavo antras. Trečioje vietoje – kitas „Ferrari“ lenktynininkas Charles Leclerc.

Kovo 24 dieną „Formulė 1“ persikėlė į Australiją. Kitas žemynas, visai kitokie ir rezultatai. Dėl stabdžių gedimo iš lenktynių pasitraukė M. Verstappenas, tad ant podiumo pirmomis vietomis džiaugėsi „Ferrari“ atstovai – triumfavęs C. Sainzas jaunesnysis ir antras likęs Ch. Leclerc. Trečias ant podiumo užlipo „McLaren-Mercedes“ pilotas Lando Norris.

Balandžio 7 dieną lenktynės persikėlė į Japoniją ir viskas, galima sakyti, stojo į vietas – triumfavo „Red Bull Racing-Honda RBPT“ pilotai, o trečias liko C. Sainzas jaunesnysis. Balandžio 21 dieną Kinijoje podiumą vėl dalinosi „Red Bull Racing-Honda RBPT“ lenktynininkai. Tiesa, šįkart ne pirma ir antrą, o pirmą ir trečią vietas. Prie jų laistyti nugalėtojų šampano prisijungė L. Norris.

Paskutinis etapas ir bendroji įskaita

Paskutinis, gegužės 5 dieną Majamyje (JAV) įvykęs F1 etapas baigėsi jau L. Norriso pergale. Antras finišavo M. Verstappenas, o trečias – Ch. Leclerc.

Po tokio galingo dominavimo pirmuose 6 šių metų Formulės 1 etapuose, 20 pilotų čempionate užtikrintai pirmauja M. Verstappenas, turintis net 136 taškus. 33 nuo jo atsilieka komandos draugas S. Perezas. Ch. Leclerc turi 98 taškus, L. Norris ir C. Sainzas jaunesnysis – po 83. M. Verstappenas triumfavo ir paskutiniuose trijuose čempionatuose. Šis sportininkas Formulėje 1 startavo dar 2015 metais, nuo tada lenktynes pradėjo 191 kartą ir laimėjo net 58 etapus.

Konstruktorių įskaitoje atsiplėšimas dar didesnis – „Red Bull Racing-Honda RBPT“ turi 239 taškus, o „Ferrari“ – 187. „McLaren-Mercedes“ nuo austrų komandos atsilieka jau kone dvigubai – 124 taškai, „Mercedes“ teturi 64 taškus, o „Aston Martin Aramco-Mercedes“ – 42 taškus.

Tiesa, čempionatas ilgas – iš viso laukia net 24 etapai. Tačiau, žinant, kad startines pozicijas šiemet visada iškovojo M. Verstappenas, pokyčių bent jau asmeninė įskaitoje tikėtis būtų sudėtinga. Priminsime, kad pernai šis olandas vos kartą nelipo ant podiumo ir surinko net 575 taškus. Antroje vietoje likęs S. Perezas tenkinosi „vos“ 285 taškais. Tuo metu austrų ekipa komandinėje įskaitoje dvigubai aplenkė artimiausius persekiotojus – surinko 860 taškų, kai „Mercedes“ – 409.

Ko laukti Imola F1 etape?

Pernai dėl regioną siaubusių liūčių neįvykęs etapas šįkart grįžta į šią F1 trasą Italijoje. Imola trasoje šiuo pavadinimu Formulės 1 etapas rengiamas visai neseniai – vos nuo 2020 metų. Pirmąkart čia surengtame F1 etape pergalę šventė L. Hamiltonas, o pastaruosius du kartus – jau minėtas M. Verstappenas.  Tiesa, trasa nėra naujiena F1 gerbėjams – nuo 1981 iki 2006 Imolos trasoje rengtas „San Marino Grand Prix“.

Pirmoji treniruotė sportininkų laukia jau penktadienį 14.30 val., antroji – 18 val. Trečią treniruotę sportininkai turės 13.30 val. šeštadienį, o 17 val. jie išsiaiškins startines pozicijas. Pačios lenktynės suplanuotos sekmadienį 16 val.

Akivaizdžiu šių lenktynių lyderiu laikomas M. Verstappenas. Lažybų bendrovė „7Bet“ jo pergalės tikimybę vertina net 1.24 siekiančiu koef. Tuo metu L. Norriso galimybes – vos 7.8 koef., o Ch. Leclerc – 11 koef. „Topsport“ olando galimybes vertina dar geriau – su koef. 1.22

Max Verstappen F1 Imola GP

Kuo garsi Imolos trasa?

Imolos trasa savo istoriją skaičiuoja nuo 1950 metų ir yra itin mėgstama „Formulės-1“ pilotų dėl galimybės išvystyti itin didelį greitį. Trasos ilgis siekia 4,9 kilometro, o F1 pilotai turi įveikti 63 ratus. Iš viso – net 309 kilometrus.

Tokia greita trasa buvo sukurta dėl to, kad Imolos apylinkėse buvo įsikūrę net keli automobilių gamintojai – „Ferrari“, „Lamborghini“, „Maserati“, „Dallara“ ir „Stanguellini“ – turėtų kur išmėginti savo prototipus. Vėliau trasoje atsirado ir vis daugiau posūkių. Dabar jų yra net 19 posūkių, kurių dalis paženklinti ir tragiškais įvykiais.

Ypač nesaugus buvo „Tamburello“ posūkis, į šalia kurio esančią betoninę sienelę 1989 metais atsitrenkęs Gerhard Berger pilotuojamas „Formulė 1“ bolidas užsiliepsnojo. Tik dėl gaisrininkų ir pagalbinio personalo darbo šiam austrui pavyko išsigelbėti. Tragiškas buvo 1994 metais įvykęs „San Marino Grand Prix“. Dar praktikos metu į padangų sienelę dideliu greičiu įvažiavęs brazilas Rubensas Barrichello apsivertė ir prarado sąmonę. Kitame posūkyje jau kvalifikacijos metu į betoninę sienelę įsirėžęs žuvo jaunas austras Rolandas Ratzenbergeris. Jau lenktynių metu tame pačiame posūkyje į avariją pateko ir žuvo legendinis pilotas, triskart pasaulio čempionas Ayrtonas Senna.

Šiais laikais saugumui skiriamas ypatingas dėmesys, tad tokių įvykių Formulė 1 lenktynėse beveik nebėra. Paskutinis toks tragiškas įvykis užfiksuotas dar 2014 metais „Japonijos Grand Prix“ metu. Tuomet avariją patyrė prancūzas Jules Bianchi – jis 9 mėnesius prabuvo komoje, po kurios taip ir nepabudo.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-17

Geriausios lažybų bendrovės