Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

EURO 2020 rezultatai, įsimintiniausios akimirkos ir geriausi žaidėjai

euro 2020 čempionai švenčia pergalę

EURO 2020 vyko beveik prieš trejus metus (dėl pandemijos buvo nukeltas į 2021 m.) ir kol visų dėmesys į artėjantį EURO 2024, kviečiame prisiminti, kas įvyko istoriniame Europos futbolo čempionate. Istorinis ne todėl, kad jį laimėjo Italija, ne todėl, kad Cristiano Ronaldo tapo rezultatyviausiu žaidėju, ne todėl ir dėl to, kad anglams trūko labai nedaug iki pirmojo titulo. EURO 2020 buvo istorinis todėl, kad jis vyko net vienuolikoje skirtingų valstybių.

Italijos rinktinė paskutinius kartus Europos futbolo čempionate žaidė 2000 ir 2012 metais, tačiau abu kartus pralaimėjo. 2020 metai leido italams džiaugtis titulu po daugiau nei 50 metų pertraukos – 1968 m. Europos čempionatą buvo laimėję pirmą kartą. Tai buvo antras čempionatas, kuriame varžėsi 24 rinktinės. Anglija kol kas nėra nei karto laimėjusi Europos čempionato, o 2020 m. į finalą pateko pirmą kartą.

Šiame tekste prisiminsime įspūdingiausias čempionato rungtynes, pramuštus svarbiausius 11 m baudinius, kas buvo išrinktas į naudingiausių žaidėjų vienuoliktuką.

2020 m. Europos futbolo čempionato rungtynės – vienuolikoje skirtingų valstybių

Pirmą kartą Europos futbolo čempionatas buvo suorganizuotas 1960 metais Prancūzijoje. Jame žaidė vos keturios rinktinės, o 1980 metais Italijoje vykusiame čempionate rinktinių skaičius padidėjo iki 8. EURO 2000 buvo pirmasis, kurį organizavo nebe viena valstybė, o dvi – Belgija ir Nyderlandai. Po ketverių metų – 2004, Portugalija ir vėl turnyrą organizavo viena. Vis tik, vėliau organizuoti turnyrą daugiau nei vienai valstybei tapo vis labiau priimtina.

2008 m. čempionatas vyko Austrijoje ir Šveicarijoje, 2012 m. Lenkijoje ir Ukrainoje. 2016 metais Europos čempionatą organizavo Prancūzija, kuri namuose tik finale nusileido Portugalijos rinktinei. 2020 metai pamatėme tai, ko dar niekada nėra buvę. Grupės rungtynės ir atkrintamosios vyko išsimėčiusios per visą Europą. Net vienuolika valstybių prisidėjo prie EURO 2020 organizavimo.

Anglijos Wembley stadionas

Svarbiausios EURO 2020 rungtynės vyko Londone, „Wembley“ stadione. Čia buvo žaidžiami ir grupių mačai, taip pat aštuntfinalis, bet svarbiausia, kad Londonas buvo ta vieta, kur varžėsi keturios stipriausios rinktinės. Čia vyko abu pusfinaliai ir legendinis Italija – Anglija finalas.

Azerbaidžanas, Vokietija, Italija ir Rusija priėmė grupių rungtynes ir ketvirtfinalius, o Nyderlandai, Rumunija, Vengrija, Danija, Škotija ir Ispanija grupių rungtynes ir aštuntfinalius. Visos šalys ir miestai, kur vyko EURO 2020 čempionatas:

• Anglija, Londonas, „Wembley“ stadionas – 90 tūkst.
  • Italija, Roma, „Stadio Olimpico“ – 70,6 tūkst.
  • Azerbaidžanas, Baku, „Olympic Stadium“ – 68 tūkst.
  • Rusija, Sankt Peterburgas, „Krestovsky“ stadionas – 68 tūkst.
  • Ispanija, Sevilija, „Estadio La Cartuja“ – 57,6 tūkst.
  • Rumunija, Bukareštas, „Arena Nationala“ – 55,6 tūkst.
  • Nyderlandai, Amsterdamas, „Johan Cruyff Arena“ – 54,9 tūkst.
  • Škotija, Glazgas, „Hampden Park“ – 51,8 tūkst.
  • Danija, Kopenhaga, „Parken Stadium“ – 38 tūkst.
  • Vengrija, Budapeštas, „Puskas Arena“ – 67 tūkst.
  • Vokietija, Miunchenas, „Allianz Arena“ – 70 tūkst.

EURO 2020 čempionai – Italijos rinktinė

Italijos rinktinė EURO 2020 čempionate demonstravo geriausią žaidimą ir buvo tas čempionatas, kuriame laimėtojai nusipelnė titulo. Taip, Anglija irgi atrodė labai solidžiai, tačiau italai nuo pat pirmų grupės rungtynių, kurias 3:0 laimėjo prieš Turkiją, kiekvienose rungtynėse rodė aukščiausią klasę. Grupėje laimėjo visas trejas rungtynes ir nepraleido nei vieno įvarčio:

• Italija vs Turkija – 3:0
  • Italija vs Šveicarija – 3:0
  • Italija vs Velsas – 1:0

Tikrai negalima sakyti, kad atkrintamosiose italų laukė lengviausias kelias. Iki kol tapo čempionais, jiems reikėjo įveikti Austriją, Belgiją, Ispaniją ir Angliją. Grupių etape neprasileidę nei vieno įvarčio, atkrintamosiose visose keturiose prasileido po kartą. Iki pat finalo, italams pavykdavo įmušti pirmiems, todėl, galima sakyti, kad situaciją kontroliavo visose rungtynėse. Tik aštuntfinalis prieš austrus prasidėjo ne taip, kaip buvo tikėtasi. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 0:0, tačiau pratęsime italai įmušė du įvarčius ir laimėjo 2:1.

Ketvirtfinalyje prieš belgus jau 44-ą minutę pirmavo 2:0 ir nors Lukaku 11 m baudiniu 45+2 minutę sušvelnino rezultatą, antrajame kėlinyje niekam pasižymėti nebepavyko. Pusfinalyje prieš ispanus 60-ą minutę italus į priekį išvedė Chiesa. Morata 80-ą minutę rezultatą išlygino, per pratęsimą niekas nepasižymėjo ir komandos stojo mušti 11 m baudinių. Pirmas Italijoje smūgiavo Locatelli – baudinys buvo nesėkmingas, tačiau visus kitus keturis italai realizavo ir baudinių seriją laimėjo 4:2.

Italija EURO 2020 čempionai

EURO 2020 finalas prasidėjo ne pagal italų scenarijų – pirmą kartą čempionate jie jau antrą minutę atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Šiaip ne taip 67-ą minutę rezultatą išlygino Leonardo Bonucci. Nei viena rinktinė daugiau įvarčio neįmušė ir po 11 m baudinių serijos italai tapo čempionais.

Geriausias turnyro žaidėjų vienuoliktukas

EURO 2020 turnyre galėjome matyti aukščiausio lygio futbolininkus. Didžioji dauguma rinktinių turėjo ryškiausias žvaigždes – Cristiano Ronaldo, Raheem Sterling, Romelu Lukaku, Granit Xhaka, Paul Pogba, Andreas Christensen, Karim Benzema, Luka Modrič, Georginio Wijnaldum, Sergio Busquets, N‘Golo Kante, Mats Hummels, Toni Kroos ir daugybę kitų.

Į galutinį geriausią turnyro žaidėjų vienuoliktuką pateko pagrindine finale besivaržę futbolininkai. Tarp vienuolikos geriausiųjų atrinkti net penki italai ir trys anglai. Likusias trejas vietas užėmė ispanas, danas ir belgas. Prisiminkite geriausią EURO 2020 vienuoliktuką:

Kiek valstybių organizavo Euro2020?

Kokia sporto rezultatų svetainė yra populiariausia?

Gianluigi Donnarumma – naudingiausias EURO 2020 žaidėjas

Pirmą kartą Europos futbolo čempionato istorijoje geriausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas vartininkas. Tuo metu vos 22-erių metų Gianluigi Donnarumma buvo tikras vartų sargas, atrėmęs ne vieną įspūdingą smūgį. Svarbų vaidmenį atliko ir lemiamuose 11 m baudinių serijose tiek pusfinalyje, tiek ir finale. Po tokio pasirodymo EURO 2020, Gianluigi Donnarumma pasirašė penkerių metų kontraktą su „PSG“ klubu. Per metus italas uždirba apie 10 mln. eurų.

Cristiano Ronaldo – rezultatyviausias EURO 2020 žaidėjas

Cristiano Ronaldo rezultatyviausias EURO 2020 žaidėjas

36-erių veteranas Cristiano Ronaldo EURO 2020 čempionate visiems dar kartą įrodė, kodėl yra laikomas vienu geriausių visų laikų futbolo žaidėju. Kartu su čeku Patrick Schick jie įmušė po penkis įvarčius, tačiau portugalas tai padarė per 360 minutes, o čekas per 404 min. Taip pat C. Ronaldo atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Trečioje vietoje liko Karim Benzema, kuris per 349 minutes įmušė 4 įvarčius.

Įsimintiniausios EURO 2020 rungtynės

Per 31-ą dieną trukusį EURO 2020 turnyrą, buvo sužaistos 51-erios rungtynės. Atkrintamosiose buvo sužaista 15 rungtynių, o 36 grupių etape. Iš viso čempionate krito 142 įvarčiai. Kviečiame prisiminti įsimintiniausias, įdomiausias ir daugiausiai aistrų sukėlusias EURO 2020 rungtynes.

EURO 2020 finalas: Italija – Anglija

Pradėti galima nuo pačių įdomiausių rungtynių – EURO 2020 finalo. Jau antrąją minutę po įspūdingo Luke Shaw smūgio anglai išsiveržė į priekį ir pirmą kartą čempionate Italijos rinktinę privertė žaisti atsilikinėjančių vaidmenyje. Išlyginti rezultatą italams pavyko tik 67-ą minutę. Leonardo Bonucci pasinaudojo po kampinio prie Anglijos vartų kilusia sumaištimi ir tiksliu smūgiu koja išlygino rezultatą.

Rungtynės persikėlė į pratęsimą, pasižymėti niekam nepavyko ir galiausiai buvo prieita prie 11 m baudinių serijos. Pirmieji smūgiavo Italai – Domenico Berardi sėkmingai pasiuntė kamuolį į vartus. Harry Kane atsakė tuo pačiu. Tuomet smūgiuoti stojo Andrea Belotti ir jo smūgį atlaikė Anglijos vartininkas Jordan Pickford. Harry Maguire įmušė antrą anglų baudinį ir išsiveržė 2:1. Vis tik, tuomet prasidėjo katastrofa, sukėlusi didelį nepasitenkinimą visoje šalyje. 11 m baudinių stojo mušti 23-erių Marcus Rashford, 21-erių Jadon Sancho ir 19-os Bukayo Saka. Visi trys smūgiai buvo netikslūs – M. Rashford nepataikė į vartų plotą, o kitus du atlaikė G. Donnarumma. Tuo tarpu italai įmušė du iš trijų likusių baudinių ir seriją laimėjo 3:2.

EURO 2020: Prancūzija – Šveicarija

Vienas įspūdingiausių EURO 2020 mačų įvyko aštuntfinalyje. Pasaulio čempionai prancūzai į Europos čempionatą atvyko kaip vieni iš favoritų. 15-ą minutę šveicarus į priekį išvedė Haris Seferovič. Prancūzai ilgą laiką atsilikinėjo ir tik 57-ą minutę Karim Benzema išlygino rezultatą. Po dviejų minučių puolėjas jau išvedė rinktinę į priekį, o 75-ą minutę, atrodė, kad Paul Pogba įspūdingu smūgiu iš toli deda tašką – Prancūzija pirmauja 3:1. Vis tik šveicarai nebeturėjo kur trauktis ir pademonstravę kovingumą 81-ą minutę sugrąžino intrigą. Vėl Haris Seferovič pelnė įvartį ir rezultatas tapo 2:3. Patikėję savo jėgomis, po 90-ą minutę sėkmingo Mario Gavranovič smūgio šveicarai išlygino rezultatą ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Pratęsime niekam pasižymėti nepavyko ir galėjome stebėti pirmąją baudinių seriją čempionate. Abi rinktinės atliko po keturis sėkmingus smūgius. Admir Mehmedi įmušė penktąjį ir išvedė šveicarus į priekį 5:4. Išlyginamojo penktojo baudinio stojo mušti ne kas kitas, o pats Kylian Mbappe. Jo smūgį atlaikė Yann Sommer ir pasaulio čempionai buvo išmesti iš EURO 2020.

EURO 2020: Kroatija – Ispanija

Pasaulio čempionato finalą pasiekusi Kroatijos rinktinė į EURO 2020 atvyko su didelėmis ambicijomis. Vis tik, jau aštuntfinalyje rinktinė turėjo susikauti su ne ką mažesnius tikslus išsikėlusia Ispanijos rinktine. Pirmasis rungtynių įvartis krito 20-ą minutę, kai po itin apmaudžios klaidos Pedri įsimušė į savus vartus. Ispanai nepalūžo, 38-ą minutę rezultatą išlygino Pablo Sarabia. Antrą kėlinį ispanai taip pat pradėjo sėkmingiau – 57-ą minutę įmušė Cesar Azpilicueta, o 77-ą minutę, atrodė, kad tašką deda Ferran Torres.

Vis tik, tuomet prie rezultato 1:3 savo charakterį parodė kroatai. 85-ą minutę įmušė Mislav Orčiš, o jau per pridėtinį laiką 90+2 išlyginamąjį įvartį pelnė Mario Pašalič. Kai jau atrodė, kad kroatai perėmė iniciatyvą, pirmo pratęsimo pabaigoje ispanai įmušė du įvarčius. Morata pasižymėjo 100-ąją, o Mikel Oyarzabal 103-čiąją minutę ir Ispanija į ketvirtfinalį žengė laimėjusi 5:3.

EURO 2020: Švedija – Lenkija

Paskutinėse grupės rungtynėse tarp Švedijos ir Lenkijos, sprendėsi, kuri iš rinktinių pateks į kitą etapą. Tuo pat metu žaidė ir Ispanija su Slovakija, kur 45-ą minutę ispanai jau laiminėjo 2-0 (rungtynes laimėjo 5-), kas reiškė, kad ispanai žengia į kitą etapą ir švedams arba lenkams yra būtina pergalė.

Švedai į priekį išsiveržė jau 2-ą minutę, po tikslaus Emil Forsberg smūgio. 59-ą minutę jis padvigubino rezultatą ir atrodė, kad situacija yra kontroliuojama. Vis tik, tuomet apie save priminė Robert Lewandowski – puolėjas įmušė 61-ą minutę, o tada 84-ą rezultatą išlygino. Švedai tašką rungtynėse padėjo 90+4 minutę, kai Viktor Claesson įmušė pergalingą įvartį. Švedija užėmė pirmą vietą E grupėje.

EURO 2020: Švedija – Ukraina

Po įspūdingų paskutinių grupės rungtynių, švedai jau kitame susitikime turėjo stipriai nusivilti. Aštuntfinalyje gavę ne patį stipriausią varžovą, tikrai galvojo apie galimybę žengti į kitą etapą. 27-ą minutę ukrainiečius į priekį išvedė Oleksandr Zinchenko. 43-ą minutę švedams rezultatą pavyko išlyginti. Pagrindinis laikas baigėsi rezultatu 1:1, pratęsime ilgai niekam nepavyko pasižymėti, o nuo 99 minutės Švedija žaidė turėdama vienu žaidėju mažiau, kadangi Marcus Danielson gavo raudoną kortelę. Kai atrodė, kad viskas persikels į 11 m baudinių seriją, 120+1 minutę pergalingą įvartį Ukrainai įmušė Artem Dovbyk. Švedams EURO 2020 buvo baigtas, o ukrainiečiai pateko į ketvirtfinalį.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-12