Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Elias Erber: kas ši kylanti kovos menų žvaigždė?

Nors yra sulaukęs vos 21-erių, austras Elias Erberis – jau puikiai žinoma ir ringe pasižymėjusi kovos menų žvaigždė. Mėgėjiškai kovodamas MMA (Mixed martial arts (liet. Mišrusis kovos menas)) kovose jis jau iškovojo 23 pergales, vos 4 kartus patyrė pralaimėjimą ir jau tapo IMMAF (International Mixed Martial Arts Federation (liet. Tarptautinės mišrių kovos menų federacijos)) pasaulio ir Europos čempionu.

Kaip prasidėjo Eliaso Erberio karjera?

2002 metų liepos 10 dieną gimęs Elias Erberis kovos menais jau susidomėjo būdamas vos ketverių metų amžiaus. Tuomet mažame Austrijos miestelyje Bišofshofene pradėjo lankyti dziudo treniruotes, kurių įtaka jaučiama ir šiandieniniame kovojimo stiliuje. Kaip viename interviu pasakojo pats sportininkas, tuomet jis neturėjo didelio pasitikėjimo – jo tėtis buvo dziudo treneris, abu jo broliai taip pat lankė šios sporto šakos treniruotes.

Vėliau austras išmėgino futbolą, parkūrą ir šuolius su slidėmis, kol galiausiai būdamas paaugliu pradėjo daugiau domėtis kovos menais ir lankyti treniruotes pas jau karjerą baigusį Austrijos MMA profesionalą Elvį Nezicą. Iš jo išmoko Brazilijos džiudžitsu, Tailando bokso ir imtynių paslapčių.

„Daugelis žmonių vis dar mano, kad MMA – tiesiog kova narve, tačiau tai yra kur kas daug daugiau. MMA taip pat susisieja technika, jėga, ištvermė ir psichologinė įtampa“, – viename interviu teigė E. Erberas.

Eliaso Erberio patarimai pradedantiems

Lavindamas savo psichologinį pasiruošimą jis kiekvieną rytą atlieka kvėpavimo pratimus, o kartais, dažniausiai – savaitgali, lenda į po lediniu krioklio vandeniu. Kaip pats sako, buvimas lediniame vandenyje leidžia labai gerai pasijusti ir susikaupti. Galima sakyti, tai kiek sulėtina ir patį laiką.

Anot jo, siekiant pergalių svarbiausia – nuoseklumas ir neskubėjimas. Geriau pradėti lengviau ir sportuoti bent 2-3 kartus per savaitę nei iškart įdėti visas jėgas, sportuoti kasdien, pervargti ir viską mesti vos po kelių mėnesių.

Svarbu, kad nebūtų pernelyg daug spaudimo. Kai nėra jo, gali geriau atsipalaiduoti ir geriau jaustis ringe, tad sėkmė galiausiai ateina natūraliai. Tad įsisavinus pagrindus ir smagiai treniruojantis bei varžantis su kitais, ilgainiui ateis ir pergalės. Kito kelio, anot kovotojo, paprasčiausiai nėra.

Eliaso Erberio pasiekimai

Kaip jau minėta, 174 cm ūgio ir svorio kategorijoje iki 65.8 kg rungtyniaujantis lengvasvoris kovotojas IMMAF organizacijoje iškovojo jau 24 pergales. Jo pravardė ir sceninis pseudonimas „No Time“ (liet. Nėra laiko) reiškia, kad jam nereikia daug laiko įveikti varžovus. Tiesa, yra ir kitas paaiškinimas – jo draugai vis kviesdavo jį pasibūti vakarais mieste, tačiau jis nuolat turėdavo sportuoti arba mokytis. Tai, beje, taip pat svarbus pavyzdys, kad nuoseklumas ir daugybė darbo padeda reikia siekti pergalių.

2023 metais E. Erberis Albanijos sostinėje Tiranoje vykusiame pasaulio čempionate tapo IMMAF pasaulio čempionu (tai pirmas Austrijos atletų iškovotas aukso medalis šioje sporto šakoje per 9 metus).

Taip pat vėliau tapo ir Europos čempionu, kai šiemet balandžio pradžioje Serbijos sostinėje Belgrade užtikrintai įveikė 25 metų amžiaus prancūzą Ugo-Anttoną Vidalį.

Žinoma, kiek anksčiau tapo ir geriausiu kovotoju gimtojoje Austrijoje mišrių kovos menų ir džiudzitsu kategorijose. Negana to, jis kovoja ir kituose organizacijos turnyruose. Ilgalaikis kovotojo tikslas, kaip pats sako, kad Austrija vėl atsirastų MMA žemėlapyje ir būtų labiau pripažįstama šioje sporto šakoje.

Pati IMMAF buvo sukurta dar 2012 metų vasario pabaigoje kaip tarptautinė mišrių kovos menų valdymo institucija. IMMAF yra lyg MMA nacionalines federacijas vienijanti organizacija, taip pat padedanti reguliuoti šį sportą ir kurtis naujoms federacijoms visame pasaulyje.

Kas Eliaso Erberio laukia toliau?

Nors mėgėjų sporte yra pasiekęs nemažai, tačiau mėgėjiškos varžybos neleidžia užsidirbti pakankamai finansų, todėl kovotojas yra nemažai priklausomas nuo savo sporto klubo, įvairių rėmėjų ir net trenerio E. Nezico. Todėl šių metų pabaigoje sportininkas norėtų dalyvauti jau profesionalų kovose. Ar jam tai pavyks, paaiškės jau visai greitai.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-24

Geriausios lažybų bendrovės