Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Maybach vs Minedas: Apžvalga 

Du skandalistai. Du nenuspėjami ir tiek juoką, tiek šoką tūkstančiams žmonių Lietuvoje sukėlę veikėjai. Vienas ringas ir šimtai tūkstančių peržiūrų. Tai – įvykis, apie kurį kalbėjo beveik visas jaunimas Lietuvoje, o tiek peržiūrų vargu ar pavyktų surinkti net ir profesionalioms kovoms. Tačiau kodėl iš Trakų kilusi socialinių tinklų žvaigždė Laurynas „Maybachas“ Burovas ir šou verslo legenda, virtęs visuomenininku, klaipėdietis Mindaugas „Minedas“ Jonušas surėmė kumščius „Jungle King“ ringe? Pasižiūrėkime.

PERSPĖJIMAS: Straipsnyje dalinamasi nuorodomis į YouTube vaizdo įrašus, kuriuose vartojama necenzūrinė leksika. 

Apie kovotojus

Visų pirma – susipažinkime su kovotojais.

Laurynas Burovas „Maybach“

  • Amžius: 31 m.
  • Gimimo vieta: Trakai, Lietuva
  • Profesija: socialinių tinklų žvaigždė

Apie Maybach‘ą žmonės sužinojo maždaug 2015-2016-ais metais. Iki tol tik trakiškiams girdėtas veikėjas buvo savotiškas miestelio personažas, turėjęs problemų dėl alkoholio ir net narkotikų. Apsvaigęs jis labai išsišokdavo ir taip juokindavo draugus bei aplinkinius žmones. Išsigelbėjimu nuo tolesnio kritimo į priklausomybių liūną tapo gyvos transliacijos Facebook. Labai neblogai istorijos egzaminą mokykloje išlaikęs, bet netinkamu keliu pasukęs Laurynas Burovas greitai pradėjo rinkti dešimtis tūkstančių peržiūrų. Kodėl? Dėl to, kad savo Live transliacijose elgdavosi be ribų. Maybach‘as gerdavo aliejų, valgydavo aštriausius pipirus ir kitaip linksmindavo savo auditoriją, stengdamasis gauti dėmesio.Daug necenzūrinės leksikos savo performansuose vartojantis vaikinas išsiskyrė savo kalbėjimo maniera ir sukūrė personažą, kurį vadina Lietuvos verchu. Jis vaizduoja esantis maroziškosios subkultūros viršūnė, rimtas vyras, nebijantis iššūkių, nesiskaitantis nei su kritikais, nei su kitamaniais. Vadovaujantis ir kartais net žeminantis elgesys prie merginų, daug rusiško žargono ir plačiai išpūstas rėmas sukūrė Maybacho personažą, iš kurio vaikinas jau eilę metų užsidirba duonai.Dėl savo personažo jis tapo kviečiamas į daugybę YouTube kanalų su dideliais prenumeratorių skaičiais, net gi dalyvavo LNK laidose KK2, turėjo valandos ilgio interviu per Delfi ir ne tik. Čia jis daugiausiai pasakojo apie savo gyvenimą. Jis – gana įdomus, jeigu kalbėtume atvirai. Tikrai neblogai besimokęs Laurynas nuėjo klystkelėmis ir iš solidaus studento virto į jauną alkoholiką, narkomaną. Nepaisant to, kad jo agresyvumas, keiksmai ir elgesys daug kam nepatinka, galima pasidžiaugti, kad dėl savo personos jis gali negyventi gatvėje. Maybachas uždirba iš sveikinimų per socialinius tinklus bei pasirodymų renginiuose. Anglų kalboje jo profesija vadinama full-time celebrity.Labai didelis karjeros pokytis Lietuvos vercho gyvenime įvyko tada, kai jį pakvietė naujai įsikūrusi šou dvikovų asociacija „Jungle King“ (vadinamos džiunglės). Čia jis dalyvavo ir antausių kovose, ir stojo į ringą su kitu socialinių tinklų žvaigžde, džiunglių įkūrėju Remigijumi Viršila. Būtent dėl tos pačios priežasties, kodėl daugelis UFC fanų mėgo C. Mcgregor‘o spaudos konferencijas, visi įsijungdavo ir L. Maybach‘o „Jungle King“ turinį. Ekspresyvus, nesuvaldytas elgesys bei įtraukiantis, ne tiek charizmatiškas, kiek visiškai ribų nejaučiantis personažas pritraukė kanalui šimtus tūkstančių peržiūrų YouTube ir Instagram. 

Per gana trumpą laiką Laurynas turėjo net tris oponentus Jungle King. Viskas prasidėjo nuo Remigijaus Viršilos. Taip pat buvo ažiotažą sukėlusi kova su Petriuku – Petru Dovydaičiu. Na, o mūsų dėmesio centre – tarp šių akistatų vykusios, net dvi L. Burovo kovos prieš „Minedą“.

Mindaugas Jonušas „Minedas“

  • Amžius: 37 m.
  • Gimimo vieta: Klaipėda, Lietuva
  • Profesija: visuomenininkas, buvęs atlikėjas

Terminas Minedas Lietuvoje turi svorį. Jūs tik pamėginkite ką nors pavadinti Minedu ir pažiūrėkite, kokia stipri bus jų reakcija.

Pats Mindaugas Jonušas yra viena spalvingiausių asmenybių Lietuvos šou versle nuo pat nepriklausomybės atkūrimo. Į sceną jis įžengė dar 2005 metais, kai nusifilmavo laidoje „Labirintai“. Per labai trumpą laiką Minedas tapo šou verslo fenomenu, vienu žinomiausių žmonių Lietuvoje. Nors muzikinės jo kūrybos vertę įžvelgia tik labai rafinuotą skonį turintys klausytojai, negalima paneigti to, kad Mindaugas Jonušas paliko labai ryškų įspūdį 2000-ųjų ir ankstyvųjų 2010-ųjų Lietuvos popkultūros žemėlapyje.Juokingus reportažus, svetimą gėdą keliančius epizodus ar kitą turinį apie Mindaugą Jonušą galima būtų kelti be sustojimo, tačiau vyras nepanoro ilgai būti tuo žmogumi, iš kurio daugiau juokiamasi. Jis visada buvo ambicingas, norėjo pagarbos. Net ir dainuodamas, bandydavo sukurti sėkmingo, šaunaus vyro įspūdį, nors rezultatas gaudavosi toks, kad Minedas tiesiog nesuvokdavo to, kaip jį mato aplinkiniai. Tikriausiai pavargęs nuo didžiulio ir nebūtinai teigiamo dėmesio, klaipėdietis pakeitė veiklos profilį. Tapo visuomenininku. Jis įkūrė organizaciją „Nebūk naivus kelyje“ ir keliavo po regionus, šviesdamas jaunimą apie tai, kaip saugiai elgtis eisme bei kelyje. Apie savo kompetencijas toje srityje vyras niekada nekalbėjo. Ko gero – jų nėra. Minedas tai darė iš idėjosKryptingai dirbęs su šia organizacija (kaip vėliau paaiškėjo, naudojęsis ir savo padėtimi, kad galimai priekabiautų prie merginų), klaipėdietis kėlė sparnus ir į Respublikos seimą.

Deja, Minedo tauta neišrinko ir teko vėl nuleisti galvą bei pasinerti į visuomenininko veiklą. Didelis karjeros postūmis bent jau pačiam Mindaugui atsirado 2022 metais, kai Rusija užpuolė Ukrainą. Kaip ir daug kitų žinomų žmonių, Minedas pradėjo aktyviai rinkti paramą ir net tapo kelių paramą renkančių organizacijų veidu. Rodos, kilnus tikslas. Net ir į „Jungle King“ ringą vyras žengė bei reklaminiuose klipuose rodėsi su Ukrainos simbolika, skatindavo aukoti, net siūlė prizus tai darantiems. Visgi, kaip paaiškėjo visai neseniai, pramogų pasaulio veteranas padarė eilinį šou ir iš paramos rinkimo. Pasitraukęs iš kelių organizacijų jis paliko skolas ten likusiems savanoriams ir, pasirodo, nedarė jokių ataskaitų apie surinktus pinigus. 

Išsamią informaciją apie šį Mindaugo Jonušo skandalą galite rasti visuose žiniasklaidos šaltiniuose. Įdomus tyrimas yra ir Skirmanto Malinausko YouTube kanale

Tuo metu skandalai dar nebuvo aiškūs, tad į „Jungle King“ Minedas ėjo su siekiu didinti savo veiklos žinomumą ir skatinti žmones aukoti jo organizacijoms, nes pinigai turėjo keliauti į Ukrainą…

Maybach vs Minedas: Pirmoji kova

Pirmoji Maybacho ir Minedo dvikova įvyko 2023-03-12 dieną. Tai buvo Jungle King 3 renginys, vykęs Kauno Šilainių mikrorajone esančioje „Oazėje“. Šis renginys daugumai visgi įsiminė ne dėl main event buvusios žinomų vyrų dvikovos (Maybach vs Minedas), bet dėl to, kad kovoms jau pasibaigus, vienas iš organizatorių R. Viršila smogė ir nokautavo jį užgauliojusį nepilnametį

Kaip vėliau paaiškės, tai – žymios kaunietės I. Budrienės sūnus. Remigijų Viršilą į teismą už smurtą padavusi šeima ieškinį laimėjo. Kauno apylinkės teismas paskyrė kovotojui/nuomonės formuotojui sumokėti 15 MGL (750 Eur) dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą ir padengti teismo proceso išlaidas nukentėjusiams. 

Grįžtant prie kovos, tai po kelių savaičių žiūrovų kaitinimo su spaudos konferencijomis ir reklaminiais vaizdo įrašais įvyko Minedo ir Maybacho akistata ringe. Tai turėjo tapti vakaro kulminacija. Šou verslo titanų dvikova vyko pagal kikbokso taisykles. Aišku, abu kovotojai nėra profesionalai ir matosi, kad tikrai nė truputėlio nesiruošė kovai. Dėl to gal ir kiek apmaudu, nes reginys galėjo būti dar geresnis. Sulaikyti šypseną žiūrovams jau prieš kovą buvo sunku, nes Maybachas dar teisėjui nedavus starto ženklo eina į ringo centrą, akivaizdžiai nežinodamas arba dėl streso pamiršęs, kaip kovos startuoja.

Tuo tarpu Minedas atrodė gerokai labiau atsipalaidavęs. Teisėjas davė paskutines instrukcijas, per kurias Lietuvos verchu besitituluojantis Laurynas Burovas piktai dėbsojo į klaipėdietį ir bandė jį provokuoti, o Minedas, kaip nebūdinga kovotojams, net nežiūrėjo oponentui į akis.Kovos eiga:

Kovai prasidėjus porą sekundžių nieko nevyko, tačiau sau būdingu stiliumi Minedas pradėjo viskas arba nieko tipo ataką. 

Tie, kas atsimena jo televizinį konfliktą su Radži, puikiai pažins judesius.

Visuomenininkas suko malūnus rankomis ir bandė tokio staigaus uragano nesitikėjusį oponentą nokautuoti drop-kick‘ais. Deja, ataka subliuško per ~4 sekundes ir, praradęs balansą Minedas krenta, o Maybachas ginasi spyriais, primenančiais vagio bandymą nuspirti jį puolantį sarginį šunį. Nors verchas buvo įspraustas į kampą, ne jis, o klaipėdietis krenta ant menčių. 

Ambicijų ir motyvacijos nestokojantis Minedas bando stotis, tačiau dabar jau Maybachas spaudžia oponentą ir neleidžia atsikvėpti bei bando išnaudoti jo klaidas savo naudai. 

Kovos dinamika keičiasi kas kelias sekundes. Minedui antrą kartą nukritus, įsikiša teisėjas ir Maybachą atitraukia, tačiau tuo pat metu, nors ir ne visai pagal taisykles, tačiau tikrai už širdies griebančio underdog‘o istorijos vertame momente klaipėdietis stojasi ir teisėjui nematant, puolą Lauryną. Pastarasis, verchui nebūdinga maniera akimirkai išsigąsta, tačiau ištiesia koją (paminėsime, kad turi 6-7 cm ūgio pranašumą prieš savo oponentą) ir atremia iš pasalų smogusio Minedo bandymą.

Teisėjas akimirkai atitraukia kovotojus ir vėl paleidžia veiksmą. Po intensyvių apsitalžymų abu vyrai akivaizdžiai atrodo šiek tiek išsikvėpę. Visgi vidines jėgas sukaupia Minedas ir, kaip tikras koridos bulius, nuleidžia galvą ir vėl visu greičiu pasileidžia į Maybachą. Tikslas – nokautas. 

Tačiau kaip elitinis matadaoras: techniškai, preciziškai ir stipriai, aliejaus gėrimu pagarsėjęs Maybachas susitvarko su grėsmingai atrodančia buliaus ataka. Ištiesęs koją pačiu tinkamiausiu metu, Laurynas ne tik duoda stiprų smūgį, bet dar panaudoja Minedo inerciją prieš jį patį ir 28-ą pirmo raundo sekundę klaipėdietis siunčiamas į techninį nokautą. 

Nors Minedas neatrodo sužalotas tiek, kad nebegalėtų tęsti, nebėra jėgų ir drąsos prasileisti dar vieną. Tad, pajautęs, kad nieko gero nebus, šoumenas atsisako tęsti kovą. Teisėjas skelbia Maybach‘o pergalę. 

Galime tik pasidžiaugti, kad Minedo remiama Ukraina fronte neima pavyzdžio iš šio rėmėjo ir nepasiduoda taip greit.

Maybach vs Minedas: Revanšas

Nereikėjo ilgai laukti ir sulaukėme dar vieno didelio ažiotažo Jungle King renginiuose. Minedas vėl sutiko stoti į kovą prieš Maybachą su tikslu revanšuotis ir susigrąžinti prarastą prestižą. Jungle King 4 įvyko vos po 3 mėnesių nuo praėjusio renginio, 06-25 dieną. Maybach vs Minedas vėl tapo main event’u ir turėjo vainikuoti net 7 kovų vakarą. 

Žymiai mažesnėje erdvėje vykęs renginys nebuvo toks įspūdingas kaip Jungle King 3, bent jau žiūrovams, tačiau fejerverkų vis tiek netrūko.
Kovos eiga:

Jau nuo pat pirmų sekundžių matėsi, kad revanšo norintis Minedas nusiteikęs daug rimčiau. Prieš startą jau Laurynas nenorėjo žiūrėti oponentui į akis, o Mindaugas savo kūno kalba dominavo, stumdydamas Maybacho kumščius, sudėtus atiduoti pagarbą bei rodydamas kiek daug testosterono yra sukaupęs.

Pirmas dalykas, kuris krinta į akį – kiek geresnis kovotjų pasiruošimas. Vos tik davus startą iš karto matosi, kad per kelis mėnesius kovotojai išmoko taisyklingiau laikyti rankas ir dengėsi veidus. Revanšinė kova nuo pirmosios labai skyrėsi ir dėl to, kad Minedas ėmėsi visiškai sau nebūdingos taktikos. Jis atsisakė beatodairiškų atakų ir 6-ą kovos sekundę net nusilenkė prieš Maybachą, tarsi provokuodamas jį atakuoti.

Visgi, kantrybės Maybachui nepritrūko ir jis neišsiprovokavo. Konservatyviai ir labai atsargiai priartėjęs Minedas prisiminė Jungle King 3 kovos baigtį ir vėl atsitraukė nuo ištiestos Lauryno kojos. 

Verchas pajautė, kad dėl lėto veiksmo žiūrovams darosi nuobodu ir parodė savo didžiausią įgūdį – 1-2 aukštų spyrių kombinaciją.

Bene geriausias kovos momentas, kaip į tai atsakė Minedas. Spyrių jis lengvai išvengė ir parodė nepagarbų gestą oponentui, išreikšdamas ką iš tiesų galvoja apie tokius mėginimus.

Lyg tikras profesionalas, suprasdamas, kad žmonėms rūpi reginys, o ne tuščios ambicijos, Maybachas savo oponentui paploja už drąsą, įvertindamas žodžio ir ekspresijos laisvę, kurią Lietuvoje turime. 

Raginami kitų dalyvių, kovotojai vėl, nors ir atidžiai, bet artėja vienas prie kito. Kovinę veido išraišką nutaisęs Minedas labai laukė Maybacho klaidos gynyboje, bet staigios atakos neduoda vaisių, nes aukštesnis oponentas buvo pakankamai staigus, kad jų išvengtų.

Minedui vis atakuojant pasimato ir pagrindinė jo silpnybė – turbūt smarkiai kertantis PTSD po praeitos kovos. Jis, kaip labiau puolantis kikboksininkas, stengiasi spausti iš Trakų kilusį oponentą. Tačiau vos tik Maybachas pakelia koją, Minedas neieško būdų kontratakai, kol oponentas pažeidžiamas, o tiesiog slepiasi baimindamasis vėl būti nokautuotas.

Toliau veiksmas tęsiasi pagal tą patį receptą. Minedas bando priartėti, Maybachas tiesia kojas ir klaipėdietis sprunka kaip zuikis į krūmus. Na, o likus ~25 sekundėms iki pirmojo raundo Minedas, visiškai netikėtai, be jokio kontakto paprašo nutraukti kovą. Kaip teigė jis pats, pajutęs skausmus ir atsinaujinusią traumą kovos tęsti nebegalėjo.

Nugalėtoju vėl skelbiamas Maybachas. 

Galbūt kiek liūdna, kad tokį didelį ažiotažą sukėlusiose kovose matėme tik ~1 pilną raundą muštynių ir du nelabai solidžius Minedo pralaimėjimus. Tuo pat metu reikia matyti pozityvą. Siūlome tokį: džiaukimės, kad ukrainiečiai karo lauke kaunasi daug drąsiau nei paramą jų šaliai galimai nusisavinęs atlikėjas. 

Galutinis rezultatas: MAYBACH 2:0 MINEDAS

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-17

Geriausios lažybų bendrovės