Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

„Kleiza vs. Tiškevičius“: koks tai projektas ir kokie jo prizai

Kleiza ir Tiskevicius diskutuoja

Projekte „Kleiza vs. Tiškevičius, kaip ir sufleruoja jo pavadinimas, dalyvauja dvi žinomos krepšinio pasaulio asmenybės – sporto komentatorius Karolis Tiškevičius ir buvęs Lietuvos krepšininkas, Europos vicečempionas, Europos ir pasaulio bronzos medalių laimėtojas Linas Kleiza.

Šie du krepšinio pasaulio žinovai vaizdo įrašų platformoje „Youtube“ talpinamuose įrašuose spėlioja, kaip kiekvieną Eurolygos savaitę baigsis per ją vykstančios rungtynės – kas ir kokiu skirtumu laimės, koks bus galutinis rungtynių rezultatas. Dėmesio gauna ir kitos Lietuvoje bei Europoje vykstančios rungtynės. Pirmajame sezone geriau spėlioti sekėsi Karoliui Tiškevičiui, kuris laimėjo pagrindinį projekto prizą – tūkstantį eurų.

Prieš prasidedant antram projekto sezonui abu krepšinio žinovai susilažino iš tokios pat sumos. Tad kas, prieš prasidėjus Eurolygos atkrintamosioms varžyboms, yra arčiau pergalės ir už ką kiekvienas krepšinio ekspertų gali gauti taip reikalingų balų? Juk projekto pabaiga ne taip ir toli – projekto nugalėtojas paaiškės po to, kai baigsis Eurolygos finalinio ketverto varžybos, kurios bus surengtos gegužės 24–26 dienomis Berlyne.

„Kleiza vs. Tiškevičius“: kaip gauti balų?

Projekto metu Linas Kleiza ir Karolis Tiškevičius lažinasi iš kiekvienų rungtynių rezultato bei už vienas rungtynes daugiausiai gali surinkti 50 balų. Balai skiriami tik atspėjus tądien stipresnę ar silpnesnę komandą, o papildomi – už sėkmingą rezultato ir taškų skirtumo spėliojimą.

Svarbios išimtys

Kaip ir kiekviename projekte, taip ir šitame, yra nemažai išimčių, kurios gali turėti įtakos galutiniam rezultatui. Visų pirma, lažinamasi yra iš galutinio rungtynių rezultato įskaitant pratęsimus, tad lygiųjų būti čia negali.

Itin svarbu, kad jei spėjantysis asmuo neteisingai atspėja tos dienos rungtynėse stipresne buvusią komandą, jis negaus balų ir už kitus spėliojamus dvikovos aspektus.

Projekto organizatoriai juokaudami įvedė ir tokią išimtį, kad nors 2.03 metro ūkio Linas Kleiza yra gerokai aukštesnis bei 7 metais vyresnis (tai yra, sukaupęs daugiau patirties) nei 1.75 metro ūgio Karolis Tiškevičius, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad jam turi kažkiek pasiduoti. Tuo metu krepšinio naujienų „Basketnews“ portale dirbantis Karolis Tiškevičius negali tartis su krepšinio subtilybes taip pat puikiai išmanančiais kolegomis.

„Kleiza vs. Tiškevičius“: pagrindiniai kriterijai, už kuriuos skiriasi balai

Atspėtas laimėtojas ar pralaimėtojas

Jei Linas Kleiza ar Karolis Tiškevičius teisingai atspėja Eurolygos rungtynių nugalėtoją (tuo pačiu gali įvardinti ir pralaimėtoją), gerai spėliojusiam krepšinio ekspertui skiriami 5 balai. Jei spėjimas nėra teisingas, balų už tas rungtynes spėjantysis negauna ir toliau taisyklių reglamento skaityti jam neverta.

Atspėtas taškų skirtumas

Linas Kleiza ir Karolis Tiškevičius spėlioja ne tik tam tikrų rungtynių nugalėtojus, bet ir taškų skirtumą, kurį turėdama aikštę paliks stipresnė ar silpnesnė komanda. Tiesa, primename, kad neteisingai atspėjus laimėtoją, balai net už tiksliai atspėtą taškų skirtumą nėra skiriami.

Jei atspėjamas tikslus skirtumas tarp rungtynių nugalėtojo ir pralaimėtojo, spėjantysis gauna net 25 balus. Jei skirtumas tarp spėjančiojo nurodyto rezultato ir šviečiančio švieslentėje po 40 minučių (ar pratęsimų) skiriasi vienu tašku, spėjantysis gauna jau 18 balų. Jei skiriasi 2 taškais, gauna 15 balų. Jei 3 – 12 balų, jei 4 – 10 balų, jei 4 – 8 balus, jei 6 – 6 balus, jei 7 – 4 balus, jei 8 – 2 balus, jei 9 – 1 balą. Jei skirtumas tarp galutinio rungtynių rezultato ir spėto, skiriasi 10 ar daugiau, balų spėjantysis negauna.

Atspėtas, kiek kuri komanda pelnys taškų skaičius

Dar balų Linas Kleiza ir Karolis Tiškevičius gali gauti atspėję tikslų rezultatą. Jei atspėjamas tikslus kiekvienos rungtynėse dalyvaujančių komandų pelnytų taškų skaičius, spėjantysis už kiekvieną pataikymą gauna po 10 balų. Taigi, iš viso gali surinkti 20. Jei tiksliai atspėja tik vienos komandos pelnytų taškų skaičių, gauna 10 balų.

Jei skirtumas tarp spėto vienos komandos pelnytų taškų skaičiaus ir rodomo švieslentėje nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui, skiriasi vos vienu, už gerai spėliotą vienos komandos surinktų taškų skaičių skiriami 9 balai. Jei skiriami 2 taškais – 8 balai, jei 3 – 7 balai, jei 4 – 6 balai, jei 5 – 5 balai, jei 6 – 4 balai, jei 7 – 3 balai, jei 8 – 2 balai, jei 9 – 1 balas. Jei skirtumas tarp spėto surinktų taškų skaičiaus ir to, kuriuo iš tikrųjų baigėsi rungtynės, yra lygus ar didesnis už 10, balai neskiriami.

Svarbu pabrėžti ir tai, kad balai gali būti skiriami teisingai įvardijus ir tik vienos komandos pelnytų taškų skaičių. Taip pat, jei nėra atspėjamas rungtynių nugalėtojas ar pralaimėtojas, balai už teisingai įvardytą skirtumą nėra skiriami.

„Kleiza vs. Tiškevičius“: pirmojo sezono apžvalga

Kad projektas išties nenuspėjamas ir kupinas intrigos, parodė jau pirmasis „Kleiza vs. Tiškevičius“ sezonas. Jis priminė amerikietiškus kalnelius, kai po pergalingos euforijos sekdavo nusivylimai, o tada vėl pasipildavo teisingi spėjimai.

Projekto rengėjai skaičiuoja, kad projekto metu daugiau balų už teisingas prognozes ir spėjimus surinkęs asmuo vos per pusantro mėnesio keitėsi net keturis kartus. Galiausiai, laimėjęs projekto dalyvis išsisprendė tik paskutinėse sezono rungtynėse tarp Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) ir Vilerbano „LDLC ASVEL“ (Prancūzija) komandų.

Buvo įvairių turų – prastesnių, kai projekto dalyviai rinko vos po 70 balų iš 450 galimų. Geresnių, kai dalyviai rinko gerokai virš 150 balų. Daugiausiai balų per vieną turą surinko Karolis Tiškevičius – jis trečią ir paskutinę šeštą savaitę atitinkamai pelnė 194 ir 180 balų iš 450 galimų. Tai lėmė ir saldžią pergalę – Karolis Tiškevičius iš viso surinko 713 balų, o Linas Kleiza – 679. Tuo pačiu Karolis Tiškevičius laimėjo ir pagrindinį projekto prizą – tūkstantį eurų. Kaip sekasi ir kas laimi šį sezoną – Linas Kleiza ar Karolis Tiškevičius, žiūrėkite projekto epizoduose.

„Kleiza vs. Tiškevičius“: kur rasti jų dvikovas?

Norint pamatyti, kaip Eurolygos rezultatus spėlioja tiek Linas Kleiza, tiek Karolis Tiškevičius, ir kokiomis įžvalgomis dalinasi šie krepšinio pasaulio sunkiasvoriai, projektą „Kleiza vs. Tiškevičius“ galima rasti ir sekti daugumoje socialinių tinklų. Nuorodomis į jas čia ir pasidalinsime:

„Youtube“ – https://www.youtube.com/channel/UC7A-qPL-nlFqzW3C7T45VHg ;

„TikTok“ – https://www.tiktok.com/@kleiza_vs_tiskevicius ;

„Facebook“ – https://www.facebook.com/p/Kleiza-VS-Ti%C5%A1kevi%C4%8Dius-100087755307852/ ;

„Instagram“ – https://www.instagram.com/kleiza_vs_tiskevicius/ .

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės