Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Jake Paul vs. Mike Tyson: kada įvyks kova, ką prognozuoja ekspertai ir kokie galimi statymai

bokso ringas

Jake Paul vs. Mike Tyson: kas jie tokie?

Blogiuko etiketę turintis M. Tysonas

Dabar jau 57 metų amžiaus sulaukusio Mike`o Tysono dažniausiai pristatinėti nereikia – tai vienas žymiausių ir geriausių visų laikų boksininkų, pasižymėjęs itin stipriu smūgiu ir, deja, per karjerą įsivėlęs į ne vieną skandalą.

Jaunystėje, būdamas 20 metų, 4 mėnesių ir 22 dienų amžiaus jis jau antrame raunde įveikė Jamaikos boksininką Trevorą Berbicką ir tapo jauniausiu sunkiasvoriu čempionu istorijoje. Šio, dar 1986 metais pasiekto rezultato dar niekam nepavyko pagerinti. Šis amerikietis per karjerą buvo žinomas dėl galingo smūgio ir iš viso per 58 dvikovas iškovojo 50 pergalių – savo varžovus nokautavo net 44 kartus, yra iškovojęs WBA, WBC ir IBF čempionų diržus, tapo pasaulio ir olimpiniu čempionu.

Pasižymėjo jis ir kontraversiškais sprendimais – turbūt visi žino, kai 1997 metų viduryje vykusioje dvikovoje su Evanderiu Holyfiedu šiam nukando dalį ausies. Į problemas įsitraukė dar jaunystėje – apiplėšinėjo praeivius, namus, net vartojo narkotikus, o prieš 13-ą gimtadienį jau buvo suimtas net 38 kartus. 1992 metais jis buvo nuteistas už išprievartavimą, o 1999 metais į kalėjimą sugrįžo dėl užpuolimo. Negana didžiulio boksininko stoto, baimės praeiviams gali sukelti ant jo veido esanti tatuiruotė. Dėl skandalų ir karšto būdo M. Tysonas užsidirbo blogiuko ir pavojingiausio boksininko pasaulyje etiketes.

Pralaimėjęs paskutines dvejas profesionalias bokso dvikovas Danny Williamsui ir Kevinui McBride`ui (iš viso pralaimėjimų buvo 6, dvi kovos baigėsi lygiosiomis) M. Tysonas pasitraukė iš profesionalaus bokso 2005 metais būdamas 38-erių. Tiesa, dar kelis kartus po to pasirodė parodomosiose dvikovose.

Socialiniame tinkle išgarsėjęs J. Paulas

Tuo metu „Youtube“ platformoje išgarsėjęs 27 metų amžiaus Jake`as Paulas yra socialinių tinklų žvaigždė, kuri į ringą žengs jau 11 kartą. Pirmą kovą, kuri buvo parodomoji, J. Paulas turėjo dar 2018 metais – tuomet kovojo prieš Dejį Olatunjį.

Dabar J. Paulas savo sąskaitoje jau turi dešimt profesionalių kovų, kurių didelė dalis visgi priminė labiau pramoginius pasirodymus nei profesionalų dvikovas – kovota net prieš buvusią NBA žvaigždę. J. Paulas iškovojo net devynias pergales, iš kurių 6 pasiektos nokautais, likusios – teisėjų sprendimu. Paskutinėje dvikovoje jis techniniu nokautu įveikė profesionalų boksininką Ryaną Bourlandą. Visa tai ir kad per karjerą buvo patirtas vos vienas pralaimėjimas, rodo, kad J. Paulas rimtai žiūri į šį užsiėmimą. Dvikova su legendiniu boksininku J. Paului bus pirma sunkiasvorių kategorijoje, tad Jake Paul vs. Mike Tyson dvikova gali būti išties intriguojanti.

Jake Paul vs. Mike Tyson dvikova: kada ir kur?

Vieno geriausių visų laikų boksininkų M. Tysono ir socialinių tinklų žvaigždės J. Paulo dvikova Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) įvyks šių metų liepos 20 dieną. Kova suorganizuota Teksase esančio Arlingtono „AT&T“ stadione, kuris gali talpinti net 100 tūkst. žmonių. Šią JAV įvyksiančią dvikovą tiesiogiai transliuos didžiausia srautinio transliavimo platforma visame pasaulyje „Netflix“ (tai bus pirmas toks bokso įvykis šios platformos istorijoje), su kuria partnerystę turi jau minėtas J. Paulas. Boksas – puikus pajamų šaltinis šiai socialinių tinklų žvaigždei – jis su 2022 metais uždirbtais 38 mln. JAV dolerių buvo vienas daugiausiai uždirbančių atletų. O dvikova su M. Tysonu bus reklamuojama J. Paulo kompanijos „Most Valuable Promotions“ (MVP).

Tą patį vakarą ringe įvyks ir revanšinė kova tarp Katie Taylor bei Amandos Serrano dėl WBA, WBC, IBF, WBO ir „The Ring“ čempionės titulų. Lažybų bendrovės „7Bet“ ekspertų nuomone, daugiau šansų nugalėti turi jau prieš tai triumfavusi K. Taylor. Už jos pergalę duodamas 1,62 koef., kai už A. Serrano pergalę – 2,33 koef.

Įdomu ir tai, kad į tą patį ringą J. Paulas ir M. Tysonas žengė jau anksčiau. 2020 metais J. Paulas iškovojo antrą pergalę karjeroje prieš buvusį NBA žaidėją Nate`ą Robinsoną, o tą patį vakarą M. Tysonas kovojo prieš buvusį pasaulio keturių divizionų čempioną Roy`ų Jonesą jaunesnyjį. Dvikova M. Tysonui buvo pirma nuo pat 2006 metų ir teisėjų sprendimu pasibaigė lygiosiomis.

Jake Paul vs. Mike Tyson dvikova nebus profesionali

Nors pelnytai sukėlusi tiek daug ažiotažo, visgi Jake Paul vs. Mike Tyson dvikova bus parodomoji ir nebus įtraukta į profesionalių kovų sąrašą. Tiesa, vyks 8 raundai, kurių kiekvieno trukmė – 2 minutės, kovotojai nedėvės galvos apsaugų ir kovos su įprasto boksininkams dydžio pirštinėmis. Tad skamba visai kaip tikra dvikova.

Pirmojoje parodomoje kovoje M. Tysonas sudalyvavo dar 1986 metais, kai kovėsi prieš Anthony Davisą. Jau kitąmet boksininkas susirėmė su Jamesu Tillisu. Vėliau parodomosiose kovose dalyvavo jau pabaigęs profesionalo karjerą – 2006 metais kovėsi su Corey Sandersu, o 2020 metais, kaip jau minėta, kovojo su R. Jonesu jaunesniuoju. Kai pastaroji dvikova baigėsi lygiosiomis, pirmose trijose išvis nebuvo skaičiuojami taškai.

Sklando gandai, kad už dvikovą abu atletai susikraus nemenkus pinigus. M. Tysonui, spekuliuojama, atiteks apie 20 mln. JAV dolerių. Tuo metu J. Paulas galimai gali susižerti apie 30 mln. JAV dolerių, kiek jam atiteko po praėjusiais metais įvykusios kovos su profesionaliu boksininku Tommy Fury.

Jake Paul vs. Mike Tyson dvikovos prognozės

M. Tysonas paskutinį kartą viešai boksavosi dar 2020 metais. Tuomet jėgų kovoje prieš R. Jonesą jaunesnįjį, kuriam šiemet suėjo 55-eri, jam nepritrūko, tačiau legendiniam boksininkui birželio 30 dieną sukaks jau 58 metai, o J. Paulas bus jaunesnis ne 3, o net 31 metais.

Būtent amžiaus skirtumas yra pagrindinis kriterijus, kodėl sporto ekspertai geriau vertina būtent J. Paulo šansus nugalėti. Taip pat J. Paulas turi ūgio pranašumą – yra 1,85 metro ūgio, kai M. Tysonas – 1,78 metro ūgio. Didesnis ne tik ūgis, bet ir rankų pasiekiamumas – 1,93 metro prieš 1,8 metro. Negana to, J. Paulas jau turi patirties rungiantis su aukštesnio lygio kovotojais – juk dažniausiai dvikovos, kuriose dalyvavo šis kovotojas, baigdavosi teisėjų sprendimu.

Tiesa, nei vienas J. Paulo priešininkas neturėjo tokio galingo smūgio kaip M. Tysonas, tačiau prieš tai vykusioje dvikovoje smūgių jėgos jam visgi nepakako užbaigti dvikovai. Taip pat, nors treniruotėse atrodo labai gerai, neaišku, kokia bus šio legendinio boksininko fizinė forma ir sveikata liepą, ar jam nepritrūks jėgų išsilaikyti ant kojų visą dvikovą. Tiesa, M. Tysonui nugalėti gali padėti socialinių tinklų žvaigždę greičiausiai slėgsianti psichologinė našta – juk kova ne prieš ką kitą, o patį M. Tysoną. Jei šis faktorius turės įtakos, gali atsirasti klaidų, kurių legendinis boksininkas tikrai neatleidžia.

Nors kiekvienas iš boksininkų turi savo privalumų, tačiau, panašu, kad šįkart laimės ne patirtis, o jaunystė. „7Bet“ ekspertai pergalę žada J. Paului – 1,50 koef., kai M. Tysono galimybes nugalėti vertina su koef. 2,42. Lažybų bendrovės „TOPsport“ ekspertai taip pat kiek geriau vertina J. Paulo šansus – už jo pergalę duodamas 1,49 siekiantis koeficientas, o už M. Tysono pergalę – 2,39 koef. „Betsafe“ ir „Twinsbet“ ekspertai taip pat pergalę žada J. Paului – koef. 1,57 už jo pergalę, kai už M. Tysono triumfą – koef. 2,4. Kol kas statymai vykdomi tik už dvikovos nugalėtoją, tačiau artėjant renginiui lažinimosi galimybių skaičius gali išaugti.

O kaip bus iš tiesų ringe ir už jo ribų, pamatysime jau liepos mėnesį.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės