Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Teniso statymų gidas

Profesionalaus teniso Lietuvoje yra nedaug, todėl pas mus tai labiau mėgėjiškas sportas, tačiau sporto lažybose tenisas susilaukia didelio populiarumo net ir iš lietuvių. Tai be jokių abejonių populiariausia individuali sporto šaka statymuose. Jeigu žiūrint bendrai krepšinis ir futbolas yra pirmoje vietoje, tai tenisas stovi iš karto po jų.

Kitaip nei kitose sporto šakose, tenisas išsiskiria savo ilgu sezonu. Nuo sausio mėnesio pradžios iki lapkričio vidurio nuolat vyksta įvairūs turnyrai visame pasaulyje. Priklausomai nuo jūsų sukauptų žinių, teniso statymus galima atlikti ištisus metus. Aukščiausio lygio turnyrai turi ilgas istorijas, aiškią tvarką ir juose visada galima stebėti geriausius pasaulio tenisininkus. Tačiau daug patirties su teniso statymais turintys žaidėjai, didžiąją dalį statymų atlieka žemesnio lygio turnyruose.

Pagrindiniai teniso statymai yra tokie patys kaip ir kitose sporto šakose – nugalėtojas, pranašumas bei suminis daugiau/mažiau. Vis tik, teniso statymai pasižymi tuo, kad čia visa koncentracija skiriama vienam žaidėjui. Kitaip sakant, jūsų pasirinkto statymo baigtis priklauso nuo vieno žaidėjo. Dėl to, jeigu lygintume su komandinėmis sporto šakomis, žaidėjų analizavimas ir informacijos kaupimas čia šiek tiek skiriasi.

Šiame teniso statymų gide visą dėmesį skirsime pažinčiai su lažybų pasiūla. Iš arčiau pažvelgsime į pagrindinius teniso statymus – kuo skiriasi setų ir geimų pasirinkimas, kokius galima rasti papildomus pasirinkimus ir kita.

Populiariausi teniso statymų turnyrai

Teniso sezonas užpildytas pačiais įvairiausiais turnyrais, kurie skirstomi į ITF, ATP ir WTA. ITF yra tarptautinė teniso federacija, kurios organizuojamuose turnyruose dažniausiai dalyvauja žemesnius reitingus turintys žaidėjai. Tuo tarpu ATP ir WTA yra dvi pagrindinės teniso organizacijos, kurios atsakingos už vyrų (ATP) ir moterų (WTA) turnyrus.

Taip pat kas metus vyksta keturi „Grand Slam“ (Didžiojo kirčio) turnyrai, kuriuos su ITF priežiūra organizuoja vietinių šalių teniso federacijos. Tai yra „Australian Open“, „US Open“, „French Open“ ir „Wimbledon“. ITF taip pat organizuoja „Davis Cup“ turnyrą, kuriame tenisininkai atstovauja savo šalį. Iš viso per metus vyksta keturi Didžiojo kirčio turnyrai, 9 ATP 1000 turnyrai, 13 ATP 500, 40 ATP 250, 178 ATP „Challenger Tour“ ir daugiau nei 500 ITF turnyrų. Populiariausi turnyrai:

 • Australian Open
 • Wimbledon
 • French Open
 • US Open
 • Indian Wells Masters
 • Italian Open
 • Canadian Open
 • Cincinnati Masters
 • ATP Finals
 • Miami Open
 • Monte-Carlo Masters
 • Madrid Open
 • Shanghai Masters
 • Paris Masters
 • Davis Cup

Teniso statymų pasiūla

Populiariausiuose teniso turnyruose, viename mače būna apie 50 – 200 skirtingų baigčių. Statymų pasiūla priklauso nuo pasirinktos bendrovės. Beveik visur galima rasti pagrindinius pasirinkimus ir skiriasi tik papildomi statymai. Pavyzdžiui, platus dvigubų statymų pasirinkimas, didesnis pranašumų, suminių daugiau/mažiau pasirinkimas.

Perprasti teniso statymus nėra sudėtinga, ypač, jeigu gerai žinote šios sporto šakos taisykles. Papildomuose statymuose gali būti tokių pasirinkimų kaip, ar bus „Tie-Break“, kiek žaidėjas atliks neišprovokuotų klaidų ir kita. Norint atlikti šiuos statymus, reikia žinoti ne tik, ką reiškia daugiau/mažiau, bet ir kokias teniso taisykles čia turima omenyje.

Žemiau paaiškinsime skirtumus tarp setų ir geimų, ką reiškia pranašumo statymai bei kaip nesuklysti atliekant suminio daugiau/mažiau pasirinkimą. Taip pat, aptarsime, kokių dar pasirinkimų galima rasti geriausiose lažybų bendrovėse ir ar yra specialių ilgalaikių statymų.

Mačo nugalėtojas

Kitaip nei komandinėse sporto šakose, tenise yra viskas labai paprasta – mačą laimės vienas iš tenisininkų ir nėra lygaus rezultato galimybės. Gali būti taip, kad vienas iš žaidėjų pasitrauks dėl traumos, tuomet reikia žinoti lažybų bendrovės reglamentus – ar statymas bus užskaitytas kaip laimėtas, ar pinigai bus grąžinami. Tačiau, žiūrint iš statymų pusės, teniso mačuose galima rinktis tik vieną arba kitą žaidėją.

Šiame pavyzdyje galite matyti, kaip atrodo vieno iš populiariausių statymų pasirinkimas. Svarbu nesumaišyti ir nepasirinkti vieno iš setų nugalėtojo. Pavyzdžiui:

Čia galite matyti, kad statymas skirtas jau tik pirmajam setui. Jeigu norite statyti, kad Gael Monfils laimės visą mačą, o ne pirmą setą, tuomet reikia rinktis statymą aukščiau pateiktame pavyzdyje, kur duodamas 1,44 koeficientas.

Prie to paties galima pridėti, kad lažybų bendrovės leidžia statyti už nugalėtoją skirtinguose setuose. Jeigu mačai žaidžiami iki dviejų laimėtų setų, tuomet prieš mačo pradžią galima bus rinktis, kas laimės konkrečiai pirmą arba antrą setą. Jeigu žaidžiama iki trijų laimėtų setų, tuomet prisidės dar vienas papildomas pasirinkimas.

Pranašumas

Pranašumas yra klasikinis teniso statymas, kuris prie populiariausių priskiriamas ir kitose sporto šakose. Kadangi už teniso mačo nugalėtoją koeficientai gali būti patys įvairiausi, pranašumo statymas leidžia išlyginti tikimybę ir tuo pačiu pakelti koeficientą. Pavyzdžiui, prieš tai pateiktame pavyzdyje matėme, kad už Gael Monfils pergalę duodamas 1,44 koeficientas. Tačiau, galima rinktis geimų pranašumo statymą, kur koeficientai jau bus kur kas didesni.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad teniso statymuose geimų pranašumas šiek tiek skiriasi nuo pranašumo krepšinyje, futbole ar kitose sporto šakose. Pavyzdžiui, krepšinio rungtynės baigiasi rezultatu 85:80. Rezultatas yra vienas, pranašumas 5 taškai – viskas aišku ir paprasta.

Jeigu paimtume teniso mačą, pavyzdžiui, kad Gael Monfils laimi trijų setų mačą rezultatu 2:6, 2:6, 7:5, 7:5, 7:5. Bendras rezultatas yra 3-2, o jeigu žiūrėtume tik į laimėtus geimus, tuomet rezultatas 25 – 27. Pagal geimų skaičių Gael Monfils pralaimėjo – statymas Gael Monfils -4.5 @2,00 būtų nesėkmingas, nors jis yra šio mačo nugalėtojas.

Dėl to, geimų pranašumo nereikėtų tiesiogiai sieti su mačo nugalėtoju. Taip, tai yra susiję, tačiau ne taip tiesiogiai kaip minėtame krepšinio pavyzdyje, kur rungtynės baigiasi vienu rezultatu. Tai yra priežastis, kodėl atliekant teniso statymus, būtina išmanyti šią sporto šaką.

Setų pranašumas

Kitaip nei geimų pranašumas, setų pranašumas yra tiesiogiai susijęs su mačo nugalėtoju. Jeigu žaidžiama iki 3 setų pergalės, lažybų bendrovės leidžia rinktis setų pranašumą. Tai gali būti -1, -1.5, -2, -2.5 arba +1, +1.5, +2, +2.5. Minusinis setų pranašumas reiškia, kad pasirinktas tenisininkas laimės didesniu setų skirtumu, pliusinis setų pranašumas reiškia, kad pasirinktas tenisas nepraloš didesniu skirtumu nei pasirinktas setų skaičius.

-1 arba -2 yra azijietiško pranašumo skirtumai ir šiais atvejais statymo suma yra grąžinama, jeigu mačas baigiasi pasirinkto setų skaičiaus skirtumu. Pavyzdžiui, statote, Gael Monfils -1 @1,53. Jeigu tenisininkas laimi mačą 3-2, statymas bus grąžinamas. Kad statymas būtų sėkmingas, reikia, kad laimėtų bent 3-1 arba 3-0. Jeigu statote Gael Monfils -2 @2,55, tuomet statymas bus grąžinamas, jeigu mačas baigsis 3-1. Statymas bus sėkmingas tik vienu atveju, jeigu bus laimėta 3-0.

-1.5 arba -2.5 pranašumai nurodo, kokiu skirtumu turi būti iškovota pergalė. Pavyzdžiui, jeigu statoma Gael Monfils -1.5 @1,85, reikia, kad rezultatas būtų arba 3-1 arba 3-2. Statymui Gael Monfils -2.5 @3,2 tinka tik viena baigtis 3-0.

Pliusinis setų pranašumas veikia skirtingai. Jeigu statote Yannick Hanfmann +1.5 @1,80, reikia, kad rezultatas būtų bent 2-3 arba tenisininkas pats laimėtų mačą. Jeigu bus pralaimima bent dviejų setų skirtumu – statymas pralaimėtas.

Europietiškas pranašumas turi trečią baigtį – lygiosios. Dėl to, atlikdami pranašumo statymą, įsitikinkite, ar tikrai žinote, kokį pranašumą renkatės. Pavyzdžiui, europietiškame Gael Monflis -1 statyme bus trys pasirinkimai: -1, lygiosios ir +1. Renkantis Gael Monflis -1, reikia, kad laimėta būtų bent dviejų setų skirtumu. Jeigu bus laimėta lygiai vieno, tuomet statymas bus nesėkmingas, nes yra pasirinkimas lygiosios. Jeigu statote Yannick Hanfmann +1, tuomet statymas bus sėkmingas tik, jeigu pavyks laimėti mačą. Jeigu pralaimės vieno seto skirtumu – statymas irgi bus nesėkmingas, nes yra pasirinkimas lygiosios.

Suminis daugiau/mažiau

Suminio daugiau/mažiau reikšmę teniso statymuose būtina žinoti, kadangi didžioji dauguma pasirinkimų turi būtent šias baigtis. Be nugalėtojo ir geimų ar setų pranašumo, beveik visuose kituose statymuose matysite pasirinkimą daugiau/mažiau.

Pagrindinis suminio statymas yra kalbant apie sužaistus geimus arba setus. Daugumoje turnyrų žaidžiama iki dviejų laimėtų setų, todėl klasikinis statymas yra suminis daugiau/mažiau 2,5 setų. Priklausomai nuo to, kokio lygio tenisininkai žaidžia, koeficientai gali būti nelabai lygūs, nes per maža imtis, kad būtų išlygintos galimybės. Dėl to, geimų suminis šiuo atveju susilaukia daugiau dėmesio.

Čia pavyzdys, kaip atrodo geimų suminio statymas. Šiame teniso mače žaidžiama iki trijų laimėtų setų, todėl ir geimų skaičius yra didesnis. Prieš atlikdami šį statymą, visada įsitikinkite, iki kelių setų yra žaidžiama. Pats statymas nėra sudėtingas – pasirinkus daugiau 35.5 @1,85, reikia, kad mače būtų sužaisti bent 36 geimai. Pasirinkus mažiau 35.5 @1,88, reikia, kad būtų sužaisti 35 arba mažiau geimų.

Kiti geimų suminio statymai

Statyti galima ne tik už viso mačo sužaistų geimų skaičių, bet ir už kitus variantus:

 • Geimų suminis 1-ame sete:

Galima statyti, kiek bus sužaista geimų kiekviename mačo sete. Prieš rungtynes dažniausiai būna pasiūla skirta pirmam setui, bet gali būti pridėti ir kiti setai iš karto. Jeigu nėra, tuomet atlikti statymą už seto geimus galima lažybų gyvai skiltyje.

 • Žaidėjo geimų suminis

Statyti galima ne tik už bendrą sužaistų geimų skaičių, bet ir už konkrečiai vieno iš žaidėjų laimėtų geimų skaičių. Tai gali būti statymas, kiek žaidėjas laimės geimų per visą mačą arba kiek geimų laimės per tam tikrą setą.

Asmeninė žaidėjų statistika

Nors tenisas yra individuali sporto šaka ir beveik visi statymai susiję su asmeniniu žaidėjų pasirodymu, išskirti galima kelis statymus, kurie susiję konkrečiai su žaidėjo asmenine statistika. Šių statymų pasiūla skirtingose lažybų bendrovėse gali skirtis, kai kurios iš jų tokių statymų iš viso neturi. Tačiau, atlikti statymus galima už:

 • Kiek žaidėjas atliks „Ace“ smūgių;
 • Kiek žaidėjas padarys neišprovokuotų klaidų;
 • Laimės bent vieną setą;

Priklausomai nuo bendrovės, gali būti pasiūlyti dar papildomi statymai. Tačiau, tokiu atveju rekomenduojame gerai įsigilinti į pasiūlą. Kaip ir statant ant bet kurio kito įvykio, skirkite laiko analizei ir įsitikinkite, kad atliekate vertiną pasirinkimą.

Tikslus rezultatas

Tenise atspėti tikslų rezultatą nėra taip sunku, kaip futbolo rungtynėse ar kitose panašiose sporto šakose. Tačiau, atitinkamai ir koeficientai už tikslaus rezultato spėjimą yra kiek mažesni. Kai žaidžiam iki trijų laimėtų setų, pasirinkimas būna kur kas didesnis, pavyzdžiui:

Tuo tarpu, kai žaidžiama iki dviejų laimėtų setų, tikslaus rezultato statymas kartais tiesiog pakeičia įprasto pranašumo statymą. Ypač, kai statoma už favoritą. Pavyzdžiui, tikslus rezultatas 2:0 gali tiesiog pakeisti pranašumo -1.5 statymą. Ši pasiūla atrodo taip:

Tikslaus rezultato spėjimas gali būti ne tik už mačo nugalėtoją, bet ir geimų skaičių. Pavyzdžiui, galima statyti, koks bus tikslus pirmo seto rezultatas:

Kiti statymai

Be jau aptartų pagrindinių teniso statymų, skirtingose lažybų bendrovėse galima rasti ir įvairių papildomų pasirinkimų. Pavyzdžiui:

 • Dvigubas statymas: nugalėtojas ir suminis

Čia vienu metu statoma už mačo nugalėtoją ir kiek bus geimų. Norint, kad statymas būtų sėkmingas, reikia, kad abi pasirinktos baigtys būtų sėkmingos. Pavyzdžiui, atlikus statymą Matteo Arnaldi + daugiau 35,5 @2.50, reikia, kad mačą laimėtų M. Arnaldi ir būtų bent 36 sužaisti geimai.

 • Dvigubas rezultatas: 1 setas/mačas

Tai kitas dvigubas statymas, kurio metu statoma už tai, kas laimės pirmą setą ir visą mačą. Pasirinkus Matteo Arnaldi/Matteo Arnaldi @1,48 reikia, kad jis laimėtų tiek pirmą setą, tiek ir visą mačą. Jeigu pralaimės pirmą setą, bet laimės mačą – statymas bus nesėkmingas.

 • Tie Break

Tai atskira statymų pasiūla, kuri taikoma konkrečiai „Tie Break“ situacijoms. Galima statyti, ar iš viso mače bus bent kartą „Tie Break“. Taip pat, galima statyti ir ar konkrečiame sete bus „Tie Break“. Tai statymas, kuris reiškia, kad sete yra žaidžiamas pratęsimas. Taip būna tuomet, kai seto rezultatas tampa 6:6.

Ilgalaikiai statymai

Ilgalaikių statymų pasiūla teniso sporto šakoje yra gana paprasta. Dažniausiai tai yra tiesiog pateikiami pasirinkimai, kas laimės tam tikrą turnyrą. Skirtingos lažybų bendrovės gali paįvairint pasiūlą su specialiais asmeniniais žaidėjų pasiekimais, tačiau įprastai prieš kiekvieną turnyrą yra tiesiog pateikiamas nugalėtojų pasirinkimas. Pavyzdžiui:

Papildoma pasiūla iš „Australian Open“ turnyro:

Teniso sezono pradžia yra tas metas, kai galima rasti specialių statymų, kurie skirti visam artėjančiam sezonui. Pavyzdžiui, kiek ir kuris žaidėjas laimės Didžiojo kirčio turnyrą/-us.

Apibendrinimas

Teniso statymų pasiūla, lyginant su krepšiniu ar futbolu, yra tikrai mažesnė, todėl ją perprasti galima daug greičiau. Prieš atliekant teniso statymus, būtina žinoti šio žaidimo taisykles, tuomet ir su pačia pasiūla susipažinti bus kur kas paprasčiau. Atliekant nugalėtojo statymą, būkite atidūs, kad nepadarytumėte klaidos statydami ne už mačo, bet, pavyzdžiui, pirmojo seto nugalėtoją. Statydami pranašumo statymus, būkite atidūs ir nesumaišykite – bei + ženklų. Minusas reiškia, kad pasirinktas žaidėjas turi laimėti didesniu skirtumu nei pasirinktas pranašumas. Pliusas reiškia, kad pasirinktas žaidėjas turi nepralaimėti didesniu skirtumu nei pasirinktas pranašumas.

Atliekant teniso statymus, nepamirškite, kad jiems įdėti reikia ne ką mažiau pastangų nei komandinėse sporto šakose. Čia jūsų statymo baigtį nulems vienas žaidėjas, todėl tam tikrais atvejais tai gali būti sudėtingesni pasirinkimai nei komandinėse sporto šakose. Ieškodami vertingų statymų, atkreipkite dėmesį į žaidėjo sportinę formą, tvarkaraštį ir būsimą varžovą. Tenisininkų fizinės savybės bei žaidimo stilius gali būti vieni iš pagrindinių faktorių renkantis mačo nugalėtoją.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-07

Geriausios lažybų bendrovės