Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

MMA lažybos – populiariausi statymai ir geriausi bonusai

MMA lažybos

MMA lažybos susilaukia vis daugiau dėmesio, o prie to prisideda sparčiai auganti UFC organizacija. Galima sakyti, kad ši 1993 m. JAV įkurta organizacija yra tiesiogiai susijusi su MMA sporto šakos populiarumu. Kadangi UFC pritraukia vis daugiau žiūrovų, tuo pačiu atsiranda didesnis susidomėjimas pačia sporto šaka.

UFC kaunasi geriausi MMA sporto šakos atstovai, tačiau yra nemažai organizacijų, kur galima matyti mažiau patyrusius sportininkus arba nesiekiančius aukščiausio lygio. Tačiau, kovos vis tiek būna intriguojančios ir ne ką mažiau įdomios. Žvelgiant iš statymų pusės, MMA lažybos tai nėra tik UFC statymai – lažintis galima ir už kovas kitose organizacijose.

Populiariausios MMA organizacijos

Mažiau sportu besidomintys žmonės ne retai UFC maišo su visa MMA sporto šaka. Šiuos dalykus reikia atskirti ir suprasti, jog MMA ir UFC yra kaip krepšinis ir NBA. MMA lažybos pasiekiamos skirtingose organizacijose ir tik nuo pasirinktos lažybų bendrovės priklausys, kuriose iš jų bus galima atlikti statymus.

 • UFC – 1993 JAV įkurta MMA organizacija, kuri susilaukia daugiausiai dėmesio visame pasaulyje. 2023 metais pajamos buvo didesnės nei 1,3 mlrd. JAV dolerių.
 • Rizin Fighting Federation – 2015 Japonijoje įkurta MMA organizacija, kurią valdo Nobuyuki Sakakibara.
 • ONE Championship – 2011 Singapūre įkurta organizacija, kurioje kovos vyksta įvairiose sporto šakose, tarp kurių yra ir MMA. Šioje organizacijoje kovėsi Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus, Sergej Maslobojev, Deividas Danyla.
 • Professional Fighters League (PFL) – 2017 JAV įkurta MMA lyga, kurios prezidentas buvęs kovotojas Ray Sefo.
 • Bellator – 2008 JAV įkurta MMA organizacija, kuri yra didžiausia UFC konkurentė.
 • Cage Warriors – 2001 airių Graham Boylan ir Ian Dean Londone įkurta bendrovė, kuri jau daugiau nei 20 metų organizuoja MMA kovas.

Čia išskyrėme populiariausias MMA organizacijas, kurių kovas galima dažnai rasti sporto lažybų bendrovių pasiūloje.

Pagrindiniai MMA statymai

MMA lažybos turi gana nedidelę statymų pasiūlą. Tai tikrai nėra ta sporto šaka, kur galima rasti šimtus skirtingų pasirinkimų, tačiau taip yra ne dėl lažybų bendrovių pasirinkimo, o dėl sporto šakos specifikos. Įprastai statymų svetainėse galima rasti vos kelis pasirinkimus – kovos nugalėtojas, kiek bus raundų, kokiu būdu bus pasiekta pergalė. Taip pat, pažymėti galima tai, jog populiaresnėse organizacijose (UFC), statymų pasirinkimas būna kiek didesnis.

Kovos nugalėtojas

Tai pats paprasčiausias ir tuo pačiu populiariausias pasirinkimas. MMA kovose viskas sukasi aplink nugalėtoją, todėl ir statymų pasiūla apsiriboja keliais pagrindiniais pasirinkimais.

Tai nesudėtingas statymas, kuris puikiai tinka ir naujiems lošėjams, kurie nori išbandyti savo sėkmę statymuose. Pasirinkus kovos nugalėtoją, jūsų statymas bus sėkmingas, jeigu pasirinktas kovotojas laimės kovą – jeigu jis kovą pralaimės, tuomet ir statymas bus pralaimėtas. MMA kovose labai retai būna lygiosios, todėl tai dar labiau palengvina statymo pasirinkimą – realiai lieka dvi skirtingos baigtys.

MMA kovą laimėti galima laimėti skirtingais būdais – nokautu, techniniu nokautu, smaugimu, teisėjų sprendimu. Atlikus paprastą statymą už kovos nugalėtoją, nėra svarbu, kuriuo būdu bus pasiekta pergalė, svarbiausia, kad tai padarytų jūsų pasirinktas kovotojas.

MMA kovos įprastai būna paskelbiamos prieš ilgą laiką, todėl statymų pasiūla populiariausių organizacijų kovose atsiranda gana anksti. Vis tik, ilgą laiką, beveik iki pat kovos pradžios, rinktis galima vos iš kelių skirtingų variantų.

Raundų suminis daugiau/mažiau

Be kovos nugalėtojo, kitas populiarus statymas yra raundų suminis daugiau/mažiau. MMA kovos trunka tris arba penkis raundus, todėl atitinkamai pagal taisykles būna sudaryta ir statymų pasiūla.

Pavyzdyje galima matyti, kad pasiūloje suteikiamas 4,5 raundų skaičius. Atlikus statymą už mažiau, reiškia, kad kova turi pasibaigti anksčiau laiko. Atlikus statymą daugiau – nesvarbu, kaip kova pasibaigs, tačiau, reikia, kad ji užsitęstų iki penkių raundų. Gali būti taip, kad vienas iš kovotojų penktajame raunde nokautu ar kitu būdu pasieks pergalę, gali būti ir taip, kad bus sukovoti visi penki raundai, o nugalėtoją nuspręs teisėjai.

Kiti MMA lažybų statymai

Be kovos nugalėtojo ir raundų suminio daugiau/mažiau, rinktis galima iš dar kelių skirtingų variantų:

 • Kokiu būdu bus iškovota pergalė – šio statymo metu galima rinktis, kaip X kovotojas pasieks pergalę. Pavyzdžiui, kad X kovotojas laimės techniniu nokautu. Koeficientai už šiuos pasirinkimus būna gana nemaži, kadangi laimėti kovą galima keliais skirtingais būdais. Šio statymo metu nėra būtina pasirinkti, kuris kovotojas laimės kovą tam tikru būdu, tai tiesiog statymas, kad kova baigsis tam tikru būdu.
 • Kuris kovotojas laimės ir kokiu būdu – tai dvigubas statymas, kurio metu reikia pasirinkti ne tik kovos laimėtoją, bet ir kokiu būdu bus iškovota pergalė.
 • Kelintame raunde baigsis kova – tai statymų pasirinkimas, kuris turi didžiausius koeficientus, kadangi reikia tiksliai nuspėti, kuriame raunde baigsis kova.

Geriausios MMA lažybų premijos

Lažybų bendrovės kaip ir kitoms sporto šakoms, taip ir MMA suteikia tam tikrų premijų. Iš karto pažymėti galima tai, jog lietuviškose bendrovėse šiuo metu premijos nėra pasiekiamos dėl šalyje galiojančių lošimo įstatymų. Norint pasinaudoti MMA statymų premijomis, tai padaryti galima užsienyje veikiančiose bendrovėse.

Pats premijų pasirinkimas yra toks pats kaip ir kitose sporto šakose. Tačiau, gali būti, kad pasiūlymai bus taikomi tik MMA sporto šakai – pavyzdžiui, MMA statymas be rizikos. Žemiau išskyrėme populiariausius MMA lažybų bonusus:

 • Nemokamas statymas – tai populiariausias MMA lažybų bonusas, kurio metu lošėjams suteikiama galimybė atlikti statymą ne iš savų pinigų. Jeigu statymas nesėkmingas, premija tiesiog pašalinama – jeigu statymas sėkmingas, išmokama tik laimėjimo dalis.
 • Įnašo padidinimas – tai bonusas, kuris yra neatsiejama lošimų internete dalis. Pasididinti įnašą galima beveik visose užsienyje veikiančiose bendrovėse. Naudojantis šiuo bonusu, reikia atkreipti dėmesį, kokiose sporto šakose ir kokiuose statymuose galima panaudoti gautą premiją. Taip pat, šiam pasiūlymui yra taikomas didžiausias peržaidimo reikalavimas.
 • Statymas be rizikos – įprastai tai tam tikriems sporto įvykiams taikomas pasiūlymas, kurio metu žaidėjai gali atlikti statymą be jokios rizikos. Kitaip sakant, jeigu statymas bus nesėkmingas, jums bus sugrąžinama pralaimėta suma. Be jokių abejonių ši premija turi tam tikrus ribojimus. Pavyzdžiui, maksimali statymo suma yra 50€, nesėkmingo statymo atveju grąžinama suma suteikiama nemokamo statymo pavidalu, pasinaudoti premija galima tik tam tikrame statyme ir kt.

Be šių pagrindinių bonusų, lažybų bendrovės gali suteikti ir papildomų naudų savo žaidėjams. Pavyzdžiui, koeficientų padidinimas. Įprastai šis pasiūlymas būna taikomas kombinuotiems statymams. Kuo daugiau įvykių į kombinaciją įdedate, tuo labiau padidinamas koeficientas. Pridėti galima ir lojalumo/VIP programą, kurios metu kaupiamus taškus galima iškeisti į įvairias premijas. Pavyzdžiui, sukaupus reikiamą taškų kiekį, galima aktyvuoti nemokamą statymą, kurį panaudosite MMA lažybose.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės