Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Futbolo statymų gidas, populiariausios futbolo statymų lygos bei futbolo statymų pasiūla

Futbolo

Nors Lietuvoje futbolo lygis ir nėra aukštas, populiarumo ši sporto šaka tikrai turi. Sporto statymuose futbolas nenusileidžia populiariausiai sporto šakai Lietuvoje – krepšiniui. Nereikia pamiršti, kad futbolas, be jokių abejonių, yra populiariausia sporto šaka visame pasaulyje, o statymus lietuviai atlieka ne tik per didžiuosius Europos ar pasaulio čempionatus, bet ir už stipriausias Europos vietines lygas.

Futbolas pasižymi tuo, kad daugybėje šalių yra ne tik aukščiausios lygos, bet ir antra, trečia ar net ketvirta. Būtent už žemesnes lygas atliekama daug statymų, ypač, kai turimas informacijos šaltinis. Apie šias lygas lažybų bendrovės žino mažiau, todėl statymų pasiūloje galima rasti nemažai vertingų pasirinkimų. Tuo tarpu UEFA Čempionų lyga, Anglijos „Premier“ lyga ir kiti panašūs čempionatai pasižymi labai plačia statymų pasiūla, tačiau itin subalansuotais koeficientais.

Nors futbolo rungtynių tempas mažesnis nei krepšinio, atlikti statymus galima beveik kiekvieną dieną. Savaitgaliai yra žinomi kaip didžiųjų Europos lygų dienos, tačiau ir darbo dienomis galima rasti nemažai pasirinkimų. Jeigu tą savaitę nevyksta UEFA turnyrai, net ir didžiosios lygos turi rungtynių darbo dienomis. Be jų, visada galima atlikti statymus už žemesnio lygio turnyrus – rinktis tikrai yra iš ko. Vis tik, ypač naujokams, nereikėtų susivilioti statymais už bet ką – nereikėtų susigundyti dideliais futbolo koeficientais, kai nėra padaryta jokia analizė ir iš arčiau nesusipažinta su statymų pasiūla.

Populiariausios futbolo statymų lygos

Daugiausiai futbolo statymų atliekama per Europos ar pasaulio čempionatus. Tuomet nemažai statymų yra pramoginiai, kurie padeda eiliniam žiūrovui labiau įsitraukti į rungtynes. Taip pat, didelis rungtynių tempas leidžia lengviau susipažinti su komandomis, sekti jų pasirodymus, stebėti žaidėjų formą ir pagal tai atlikti statymus. Lyginant su vietiniais šalių čempionatais, čia beveik visus metus reikia nuolat sekti komandas, stebėti žaidėjų pokyčius ir rinkti kitą informaciją.

Be rinktinių, daugiausiai dėmesio skiriama stipriausiems Europos vietiniams čempionatams Prancūzijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose bei Ispanijoje. Pridėti galima ir vis daugiau dėmesio susilaukiantį Saudo Arabijos čempionatą, kadangi į jį persikėlė žaisti tokie žaidėjai kaip Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Sadio Mane ir kiti. Išskyrėme populiariausius čempionatu ir lygas, kur lietuviai atlieka daugiausiai statymų:

• Europos ir pasaulio futbolo čempionatai
• UEFA turnyrai – Čempionų lyga, Europos lyga, Konferencijų lyga
• Lietuvos „A lyga“
• Anglijos „Premier“ lyga
• Anglijos „Championship“
• Ispanijos „LaLiga“
• Prancūzijos „Ligue 1”
• Vokietijos „Bundesliga“
• Italijos „Serie A“
• Vietinių lygų taurių turnyrai
• Austrijos „Bundesliga“
• Belgijos „Jupiler Pro League“
• Kroatijos „HNL“ lyga
• Danijos „Superliga“
• Suomijos „Veikkausliiga“
• Graikijos „Super League“
• Norvegijos „Eliteserien“ lyga
• Lenkijos „Ekstraklasa“
• Portugalijos „Liga Portugal“
• Škotijos „Premiership“
• Švedijos „Allsvenskan“
• Šveicarijos „Super League“
• Turkijos „Super Lig“
• Ukrainos „Premier League“
• JAV „MLS“

Futbolo statymų pasiūla

Futbolo rungtynėse galima rasti didžiausią statymų pasiūlą iš visų sporto šakų. Žinoma, tai priklauso nuo lygų – kuo žemesnė lyga, tuo mažesnė pasiūla. Tačiau, stipriausiuose Europos lygų čempionatuose pasiūla gali siekti net ir 10 000 skirtingų įvykių. Dėl to, norint gerai suprasti futbolo statymus, reikia skirti laiko ir susipažinti bent su pagrindiniais įvykiais. Didžioji dauguma statymų apima tuos pačius pasirinkimus – pranašumas arba daugiau/mažiau, tačiau prieš atliekant tokius statymus, reikia žinoti, ką tai reiškia.

Žemiau aptarėme tiek pačius populiariausius futbolo statymus – rungtynių nugalėtojas, pranašumas, suminis daugiau/mažiau, komandų statistika, tiek ir mažiau populiarius pasirinkimus. Taip pat supažindinsime, kas yra ilgalaikiai statymai, į ką reikia atkreipti dėmesį atliekant šiuos statymus bei pasidalinsime kita svarbia informacija. Tikime, kad šis futbolo statymų gidas bus naudingas ne tik naujokams, bet ir labiau patyrusiems žaidėjams.

Rungtynių nugalėtojas

Kaip ir beveik visose sporto šakose, taip ir futbolo lažybose, statymas už rungtynių nugalėtoją yra pats populiariausias. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad futbolo rungtynės gali baigtis lygiosiomis – dėl šios priežasties koeficientai yra tokie dideli.

Futbolo

Kaip matote, tiek už „FC Liverpool“, tiek už „Arsenal“ pergales koeficientai yra didesni nei 2,00. Tačiau, nereikia apsigauti, kad pastačius už vieną komandą ir už kitą turėsite pelną – rungtynės gali baigtis lygiosiomis ir abu statymai bus pralaimėti.

Kitaip nei krepšinio rungtynėse, čia galima rinktis vieną iš trijų variantų. Už lygiąsias įprastai būna didžiausias koeficientas, net jeigu žaidžia ir labai panašaus pajėgumo komandos. Viena iš priežasčių, kodėl tai populiariausi statymai – jie yra nesunkiai suprantami. Pastačius už „FC Liverpool“, reikia laukti šios komandos pergalės, pastačius už „Arsenal“, reikia tikėtis šio klubo pergalės, o pastačius už lygiąsias, laimėjimas bus išmokėtas, jeigu rungtynės baigsis lygiosiomis, nesvarbu kokiu rezultatu – 0:0, 1:1, 2:2 ir t.t.

Dvigubas šansas

Dvigubo šanso statymas yra tiesiogiai susijęs su rungtynių nugalėtoju. Šie statymai turi mažesnį koeficientą, tačiau gali apsaugoti nuo lygiųjų. Dvigubo šanso metu galima rinktis irgi tris skirtingas baigtis: laimės A komanda arba bus lygiosios, laimės B komanda arba bus lygiosios, laimės A arba B komanda.
Futbolo

Čia pateikiamas statymas iš tų pačių „FC Liverpool“ – „Arsenal“ rungtynių. Kaip matote, koeficientai yra kur kas mažesni, tačiau ir statymas yra daug saugesnis. Jeigu pasirenkate „FC Liverpool“ arba lygiosios @1,42, tai sėkmingas statymas bus tuomet, jeigu laimės „FC Liverpool“ arba rungtynės baigsis lygiosiomis.

Jeigu galvojate, kad rungtynėse lygiųjų nebus ir laimės viena arba kita komanda, galima rinktis statymą „FC Liverpool“ arba „Arsenal“ @1,28. Statymas bus nesėkmingas tik lygiųjų atveju, jeigu laimės viena iš komandų, statymas bus sėkmingas.

Pranašumas

Pranašumo statymas futbolo rungtynėse yra vienas iš pagrindinių, kuris taikomas ne tik kalbant apie rungtynių nugalėtoją, bet ir kitus statistinius rodiklius – kampinius, kortelių skaičių ir t.t. Prieš atliekant futbolo statymus, rekomenduojame skirti laiko ir gerai perprasti skirtingas pranašumo baigtis – tokiu atveju nekils jokių nesusipratimų ir neprarasite pinigų netyčia atlikę ne tą statymą.

Priklausomai nuo pasirinktos lažybų bendrovės, pranašumo skiltyje dažniausiai matysite ir azijietišką pranašumą, tuo tarpu europietiško pranašumo skiltis bus pažymėta atskirai. Šie pranašumai skiriasi tuo, kad azijietiškame yra dvi baigtys – A komanda arba B komanda, jeigu lygiosios – pinigai grąžinami. Tuo tarpu europietiškame pranašume yra trys skirtingos baigtys – A komanda, B komanda ir lygiosios.

• Azijietiškas pranašumas

Azijietiško pranašumo statymas yra itin mėgstamas, kai rungtynėse išskiriamas ryškus favoritas. Tokiu atveju už pergalę duodamas nedidelis koeficientas, o tikima, kad iškovota pergalė bus bent kelių įvarčių skirtumu. Lygiai taip pat ir žvelgiant iš kitos pusės – kai rungtynėse yra ryškus autsaideris ir tikima, kad jeigu ir pralaimės, tai nedideliu skirtumu. Pavyzdžiui, pažvelkime į „Aston Villa“ – „Sheffield United“ pasiūlą:
Futbolo

Už „Aston Villa“ komandos pergalę duodamas tik 1,20 koeficientas, tuo tarpu už „Sheffield United“ net 13,00. Tikėtina, kad statymuose už pergales yra mažai vertės – „Aston Villa“ koeficientas per mažas, o „Sheffield United“ pergalės šansai tikrai nėra dideli. Tuo tarpu šių rungtynių azijietiško pranašumo pasiūla:

Futbolo

Čia galite matyti skirtingas azijietiško pranašumo baigtis, tokias kaip -0,75, -1, -1,25, -1,5, -1,75 ir t.t. Pranašumas gali būti neigiamas arba teigiamas. Su minusu esantis pranašumas nurodo, kad pasirinkta komanda turi laimėti tam tikru įvarčių skirtumu, tuo tarpu su pliusu esantis pranašumas nurodo, kad pasirinkta komanda neturi pralaimėti tam tikru įvarčių skirtumu.

Minėjome, kad azijietiškame pranašume už lygiąsias yra grąžinami pinigai. Lygiosios gali būti tuomet, kai pasirenkamas lyginis pranašumas, pavyzdžiui, -1, -2, -3 ir t.t. Pavyzdžiui, jeigu renkatės „Aston Villa“ -2 @1,94 ir komanda laimi lygiai dviejų įvarčių skirtumu (2:0, 3:1, 4:2 ir t.t.), tuomet gaunasi lygiosios ir jūsų statymas grąžinamas. Kitaip sakant, iš rezultato 2:0 atėmus -2 pranašumą, gaunasi 0:0 – „Aston Villa“ rungtynių nelaimi, o statymas grąžinamas.

Pranašumai, kurie baigiasi -0,5, -1,5, -2,5 ir t.t., niekada nesibaigs lygiosiomis. Šis pranašumas tiksliai nurodo, kokiu įvarčių skaičiumi komanda turi laimėti, kad statymas būtų sėkmingas. Pavyzdžiui, „Aston Villa“ -1,5 @1,60. Kad šis statymas būtų sėkmingas, reikia, kad „Aston Villa“ laimėtų bent 2 įvarčių skirtumu ir daugiau. Mažiausias tinkamas rezultatas yra 2:0, o tada jau tinka viskas, kur yra 2 įvarčių skirtumas ir daugiau.

Pranašumai, kurie baigiasi -0,25, -0,75, -1,25, -1,75 ir t.t. ir yra klasikiniai azijietiški pranašumai. Šie pranašumai išsiskiria tuo, kad vienu statymu statoma ant dviejų skirtingų baigčių. Pavyzdžiui, „Aston Villa“ -1,75 @1,75 yra statymas, kurį sudaro „Aston Villa“ -1,5 ir „Aston VIlla“ -2. Tai reiškia, kad „Aston Villa“ -1,75 statymas pilnai bus sėkmingas tokiu atveju, jeigu komanda laimės 3 įvarčiu skirtumu ir daugiau. Jeigu rungtynes laimės 2 įvarčiu skirtumu, tuomet bus laimėta puse statymo. -1,5 sėkminga, o -2 prilyginta.

Pliusinis azijietiškas pranašumas veikia lygiai taip pat, tik į kitą pusę. Jeigu statoma „Sheffield United“ +1,5 @2,30 – statymas bus sėkmingas, jeigu komanda nepralaimės didesniu nei 1 įvarčio skirtumu. Rungtynes „Sheffield United“ gali laimėti, rungtynės gali baigtis lygiosiomis, rungtynes gali pralaimėti vieno įvarčio skirtumu (0:1, 1:2, 2:3, 4:5 ir t.t.), o statymas bus sėkmingas.

Daugiau apie azijietišką pranašumą galite sužinoti mūsų sudarytame sporto lažybų pasiūlos ir kaip atlikti statymus gide.

• Europietiškas pranašumas

Kaip jau minėjome, europietiškame pranašume yra baigtis lygiosios. Pažvelkime į tų pačių „Aston Villa“ – „Sheffield United“ rungtynių pasiūlą:
Futbolo

Pirmoje eilutėje duodamas 1 įvarčio pranašumas. Jeigu manote, kad „Aston Villa“ laimės 2 įvarčių skirtumu ir daugiau, tuomet reikia rinktis statymą „Aston Villa“ (0:1). Jeigu manote, kad „Aston VIlla“ laimės lygiai vieno įvarčio skirtumu, tuomet reikia rinktis statymą Lygiosios (0:1) @4,25. Jeigu manote, kad „Sheffield United“ nepralaimės, reikia rinktis „Sheffield United“ (0:1).

Į šią pasiūlą dar galima žiūrėti taip, lyg skliausteliuose būtų parašytas rezultatas, su kuriuo prasideda rungtynės. Pavyzdžiui, „Aston Villa“ (0:2) – tai reiškia, kad rungtynes „Aston Villa“ pradeda pralaiminėdama dvejais įvarčiais ir jeigu tikite, kad ji gali vis tiek laimėti rungtynes, kas reiškia, jog iš tikrųjų reikės laimėti bent 3 įvarčių skirtumu, statoma „Aston Villa“ (0:2) @2,42.

Suminis daugiau/mažiau

Jeigu rungtynių nugalėtojo ir pranašumo statymai susiję su laimėtoju, tai statymas suminis daugiau/mažiau leidžia laimėti statymą neatspėjus, kas laimės rungtynes. Šio statymo metu koncentruojamasi į visai kitus dalykus, o dažniausiai suminis daugiau/mažiau taikomas įvarčių pasiūloje.

Šį statymą perprasti nėra sunku – jeigu statoma už daugiau, tuomet reikia, kad būtų daugiau įvarčių nei pasirinktas skaičius. Jeigu statoma už mažiau, tuomet reikia, kad būtų mažiau įvarčių nei pasirinktas skaičius. Pavyzdžiui:
Futbolo

Jeigu renkatės daugiau 2.5 @1,68, tai statymas bus sėkmingas, jeigu rungtynėse abi komandos įmuš bent 3 įvarčius ir daugiau. Tai reiškia, kad rezultatas gali būti 3:0, 1:2, 2:1, 0:3 ir t.t.

Taip pat galite matyti tokius pasirinkus kaip daugiau 2, 2,25, 2,75, 3 ir t.t. Tai yra azijietiškas suminis daugiau/mažiau. Jis veikia lygiai taip pat, kaip ir azijietiškas pranašumas. Pavyzdžiui, jeigu statote daugiau 3 @2,10, statymas bus sėkmingas, jeigu rungtynėse bus 4 ir daugiau įvarčių. Jeigu bus įmušta lygiai 3 – statymas bus grąžinamas.

Suminis daugiau 2,75 @1,85 yra dvigubas statymas, kurio metu statoma už suminį daugiau 2,5 ir 3. Tai reiškia, kad pilnas laimėjimas bus išmokėtas, jeigu rungtynėse bus bent 4 įvarčiai. Jeigu rungtynėse bus trys įvarčiai, tuomet puse laimėjimo bus išmokėta už daugiau 2,5, o už daugiau 3 puse statymo bus tiesiog grąžinama.

Su suminiu mažiau viskas veikia lygiai taip pat. Jeigu statoma mažiau 2,5 @2,14, tuomet statymas bus sėkmingas, jeigu rungtynėse bus 2 ir mažiau įvarčių. Pavyzdžiui – 0:0, 0:1, 2:0, 1:1 ir t.t. Suminis mažiau 2,75 @1,92 reiškia, kad statoma ant suminio mažiau 2,5 ir suminio mažiau 3. Jeigu rungtynėse bus įmušti trys įvarčiai, puse statymo pralaimėsite (suminis mažiau 2,5), puse statymo bus grąžinama (suminis mažiau 3).

Prie pagrindinio suminio daugiau/mažiau galima paminėti ir tai, kad nėra būtina rinktis, kiek abi komandos įmuš įvarčių. Galima rinktis vienos komandos suminį:
Futbolo

Pasirinkus „FC Liverpool“ daugiau 1,5 @2,05, statymas bus sėkmingas, jeigu „Liverpool“ įmuš bent 2 įvarčius arba daugiau. Visai nesvarbu, kiek įvarčių įmuš „Arsenal“ – šiuo atveju viskas priklauso nuo „FC Liverpool“ įmuštų įvarčių.

Komandų statistiniai rodikliai

Jeigu krepšinio statymuose daugiau dėmesio skiriama žaidėjų asmeninei statistikai, tai futbolo lažybose didelį populiarumą turi statymai už komandų statistiką. Statymai gali būti labai įvairūs ir pasiūla priklauso nuo pasirinktos lažybų bendrovės. Vienas iš populiariausių pasirinkimų yra kampiniai:
Futbolo
Galima statyti, kiek iš viso bus kampinių rungtynėse. Čia vėlgi, reikia būti susipažinus su suminio daugiau/mažiau reikšme. Kaip jau minėjome, šis pasirinkimas dominuoja didžiojoje dalyje statymų. Pasirinkus daugiau 10,5 @2,10, statymas bus sėkmingas, jeigu abi komandos rungtynėse atliks bent 11 ir daugiau kampinių.

Futbolo
Rinktis galima, kuri komanda atliks kampinių daugiau. Šiuo atveju koncentruojamasi ne į kampinių kiekį, bet kuri komanda jų atliks daugiau. Pavyzdžiui, pasirinkus „Liverpool“ @2,00, statymas bus sėkmingas, jeigu „Liverpool“ bent vienu kampiniu atliks daugiau, pavyzdžiui, 2-1. Žemiau yra pasirinkimas, kas atliks pirmą kampinį.

• Kortelių skaičius

Geltonos ar net raudonos kortelės yra neatsiejama futbolo dalis, todėl nieko keisto, kad galima statyti ir už tai.Futbolo

Čia galite matyti pagrindinę pasiūlą, susijusią su kortelėmis. Įprastai galima statyti, kuri komanda gaus kortelę pirmoji, kuri surinks kortelių daugiau, kiek bus iš viso kortelių. Kortelių skaičius gali būti išskiriamas pirmajam kėliniui arba visoms rungtynėms ir kaip matote, beveik visur dominuoja statymas suminis daugiau/mažiau.

Raudonoms kortelėms būna išskirti keli atskirti pasirinkimai:

Futbolo

Be kampinių ir kortelių galima statyti ir už kur kas daugiau komandinių statistinių rodiklių. Pagrindiniai pasirinkimai yra:

• Kamuolio kontrolė – kiek % kamuolio kontroliuos A ar B komanda;
• Smūgiai į vartų plotą;
• Smūgiai link vartų;
• Baudų skaičius.

Asmeninė žaidėjų statistika

Futbolo statymuose pasirinkimas už asmeninę žaidėjų statistiką irgi nėra mažas. Be to, kad galima statyti už tai, kuris žaidėjas įmuš įvartį ar atliks rezultatyvų perdavimą, galima statyti ir už žaidėjo geltoną kortelę, atliktus perdavimus, atliktus „tackles“ ir kita.
Futbolo

Čia galima matyti vienus iš variantų, kokius statymus galima atlikti susijusius su žaidėjo įvarčiais. Galima rinktis, kad įmuš pirmą, paskutinį ar bet kuriuo metu. Taip pat galima statyti, kad įmuš du ar daugiau bei tris ar daugiau:

Futbolo

Galima rasti ir dvigubų statymų, kuriuose statoma už tai, kad žaidėjas įmuš įvartį ir pasirinkta komanda laimės rungtynes, pavyzdžiui:

Futbolo

Dvigubų statymų gali būti ir kur kas daugiau. Pavyzdžiui, žaidėjas įmuš ir tikslus rezultatas, žaidėjas įmuš pirmą įvartį ir kuri komanda laimės.

Be įmuštų įvarčių, atlikti statymus galima ir už kitus įdomius asmeninių žaidėjų statistikos rodiklius:

  • Rezultatyvūs perdavimai

Futbolo

  • Atlikti smūgiai

Futbolo

  • Atlikti smūgiai į vartų plotą

Futbolo

  • Geltonos kortelės

Futbolo

  • Atlikti „tackles“ veiksmai

Futbolo

  • Atlikti perdavimai

Futbolo

Šiuo atveju pasiūloje galima matyti, kad leidžiama statyti, jog bus atlikta daugiau perdavimų nei X, daugiau atliktų „tackles“ veiksmų nei X ir t.t. Tačiau, kaip ir minėjome, asmeninės bei komandinės statistikos statymai gali būti labai įvairūs, o pati pasiūla priklauso nuo pasirinktos lažybų bendrovės.

Tikslus rezultatas

Nors tikslaus rezultato spėjimas yra lyg loterija, kalbant apie pramoginius statymus, tikrai ne vienas žaidėjas yra išbandęs savo sėkmę. Šis statymas yra gana paprastas, tačiau pasižymi dideliais koeficientais. Statymo esmė – pataikyti tikslų rezultatą. Lažybų bendrovės leidžia rinktis iš pačių įvairiausių rezultatų arba jį nusistatyti patiems, už kurį bus atitinkamai sugeneruojamas koeficientas:
Futbolo

Čia matote, kad už tikslaus rezultato spėjimą, kad „FC Liverpool“ laimės 2:1 yra duodamas 9,50 koeficientas. Yra atskira skiltis, kurioje pateikiami aukšto rezultatyvumo rezultatai, pavyzdžiui:

Futbolo

Svarbu nepamiršti, kad laimėjimas bus išmokamas tik tokiu atveju, jeigu atspėjote tikslų rezultatą. Nesvarbu, kad atspėjote, kiek įmuš viena ar kita komanda – atliekant šį statymą, reikia tikslaus rezultato. Galima rinktis ir saugesnį variantą, kuriame yra keli skirtingi rezultatai. Koeficientai mažesni, tačiau daugiau šansų atlikti sėkmingą statymą:

Futbolo

Galima statyti ir atskirai, kiek tam tikra komanda įmuš įvarčių. Pavyzdžiui:

Futbolo

Tokiu atveju užtenka pataikyti vienos komandos tikslų įvarčių skaičių ir visai nesvarbu, kiek įmuš kita.

Kiti statymai

Be jau aptartų pagrindinių statymų, išskirti galima dar gana populiarius pasirinkimus. Vienas iš dažniau atliekamų statymų yra ar abi komandos įmuš:

Futbolo

Pasirinkimas labai paprastas – taip arba ne. Jeigu statote, kad abi įmuš @1,58, tai reikia, kad abi komandos pelnytų bent po įvartį. Jeigu renkatės ne, tuomet statymas bus sėkmingas, jeigu bent viena komanda neįmuš įvarčio. Jeigu rungtynės baigsis 0:0, statymas irgi bus sėkmingas.

 

Statyti galima dvigubą statymą, kuriame kombinuojama pirma rungtynių pusė ir galutinis laikas:

Futbolo

Kairėje pasvirojo brūkšnelio pusėje minimas pirmo kėlinio rezultatas, dešinėje, kas laimės rungtynes. Pavyzdžiui, Liverpool/Liverpool @3,66 reiškia, kad „FC Liverpool“ laimės pirmą pusę ir rungtynes. Norint, kad šis statymas būtų sėkmingas, reikia, kad pirmas kėlinys baigtųsi „FC Liverpool“ pergale, pavyzdžiui, 1:0, o rungtynės irgi gali baigtis tokiu pačiu rezultatu 1:0 – svarbu, kad pirmautų „FC Liverpool“.

 

Statymas Liverpool/lygiosios @14,00 reiškia, kad pirmą kėlinį laimės „FC Liverpool“, pavyzdžiui, 1:0, o rungtynės baigsis lygiosiomis, pavyzdžiui, 1:1.

 

Kaip jau minėjome, futbolo lažybų pasiūla tarp visų sporto šakų yra pati didžiausia. Net ir žemesnėse lygose ją sudaro tūkstančiai skirtingų baigčių. Prie dažniau pasitaikančių statymų paminėti galima ir 11 m baudinių pasirinkimus:

Futbolo

Ilgalaikiai statymai

Futbolo lažybose, kaip ir bet kurioje kitoje sporto šakoje, yra ilgalaikiai statymai. Daugiausiai populiarumo jie susilaukia per Europos ar pasaulio čempionatus, kadangi turnyrai vyksta apie mėnesį laiko ir gana greitai galima sužinoti, ar statymas buvo sėkmingas. Taip pat, atlikus vieną iš ilgalaikių čempionato statymų, galima labiau įsitraukti į futbolo sūkurį.

Europos ar pasaulio čempionatuose populiariausi statymai yra pagrinde tokie patys, kaip ir UEFA Čempionų lygos:

• Čempionas
• Kuri komanda laimės grupę
• Kuri komanda pasieks ketvirtfinalį/pusfinalį/finalą
• Rezultatyviausias žaidėjas
• Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas
• Geriausias turnyro žaidėjas
• Kuri komanda pasirodys geriau

Be jokių abejonių atlikti ilgalaikius statymus galima ne tik Europos ar pasaulio čempionatuose, bet ir vietinėse lygose. Pavyzdžiui, kas taps „LaLiga“ čempionu:

Futbolo

Kas bus „LaLiga“ rezultatyviausias žaidėjas:

Futbolo

Kas užims vieną iš trijų paskutinių vietų:

Futbolo

Pasirinkimų būna pačių įvairiausių, tačiau atkreipti dėmesį reikia į tai, kad atlikus ilgalaikį statymą, laimėjimas bus išmokėtas tik sezono pabaigoje. Tai reiškia, jog jeigu statymą atlikote, kai tik prasidėjo sezonas, beveik visus metus pinigai bus įšaldyti, kol nesibaigs sezonas ir nebus aiški jūsų statymo baigtis.

 

Ilgalaikių statymų, pavyzdžiui, kas bus „LaLiga“ čempionu nebūtina atlikti sezono pradžioje. Lažybų bendrovės eigoje nuolat atnaujina koeficientus ir pasiūla dažniausiai būna pasiekiama iki pat sezono pabaigos, tik jau su pasikeitusiais koeficientais.

 

Vieni iš populiaresnių ilgalaikių statymų atsiranda atkrintamosiose, kai statoma už komandą, kuri žengs į kitą etapą. Prie ilgalaikių statymų šis pasirinkimas priskiriamas todėl, kad įprastai statymą lemia ne vienerios rungtynės. Pavyzdžiui:

Futbolo
Šiuo atveju Madrido „Atletico“ aštuntfinalyje žaidžia prieš Milano „Inter“ ir galima atlikti statymą, ar ispanų klubas pasieks ketvirtfinalį. Tai yra ilgalaikis statymas, tačiau jį sudaro vos dvejos rungtynės. Visai nesvarbu, kokiais rezultatais tos rungtynės baigsis, svarbiausia, kad pasirinkta komanda (šiuo atveju „Atletico“ arba „Inter“) patektų į kitą etapą.

Apibendrinimas

Nors futbolo statymų pasiūla turi tūkstančius skirtingų baigčių, didžioji dalis statymų apima kelias pagrindines baigtis. Pagrindinė to priežastis – šiuose statymuose yra daugiausiai vertės. Labai daug skirtingų įvykių yra skirti pramoginiams statymams, kurie trumpalaikiu periodu gali atnešti ir finansinės naudos. Tikslaus rezultato spėjimas ar kiti panašūs statymai gali būti kaip loterija, tačiau norint ilgalaikės sėkmės – koncentruotis reikėtų į tris pagrindinius pasirinkimus:

• Nugalėtojas
• Pranašumas
• Suminis daugiau/mažiau

Žinoma, atrasti vertės galima ir kituose pasirinkimuose, tačiau tai jau priklauso individualiai nuo žaidėjo įgūdžių, sukauptų žinių ir informacijos kiekio. Nesvarbu, kokį statymą renkatės, visada įvertinkite laimėjimo galimybes bei laikykitės atsakingo lošimo taisyklių.

Norite sužinoti plačiau?

Jei mėgstate futbolą ir siekiate daugiau žinių futbolo pasiūlos ir statymų srityje – kviečiame skaityti ir sužinoti kaip bukmekeriai įvertino komandų šansus laimėti UEFA.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-07

Geriausios lažybų bendrovės