Krepšinio lažybos – kokios galimos baigtys ir kas siūloma Lietuvoje?

kauno zalgirio ir siauliu krepsinio zaidejai kovoja del kamuolio

Krepšinio sąsajos pasaulyje ir Lietuvoje

Krepšinis ir lažybos yra labai artimai susijusios tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Didžiosios lažybų bendrovės remia didelę dalį Eurolygos klubų – Belgrado „Crvena Zvezda“ pavadinime dabar puikuojasi lažybų bendrovės „Meridianbet“ vardas, o Tel Avivo „Maccabi“ pavadinime – lošimų žaidimus kuriančios „Playtika“ pavadinimas. Lažybos nesvetimos ir JAV – NBA statymai apskritai yra vieni populiariausių visame pasaulyje.

Vien pažvelgus į Lietuvos nacionalines krepšinio pirmenybes puikiai galime įžvelgti krepšinio ir lažybų sąsają. Pats čempionatas vadinasi „Betsafe-LKL“, jame rungtyniauja tokios komandos kaip Vilniaus „Wolves Twinsbet“, Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, Jonavos „CBet“, Kėdainių „Nevėžis–Optibet“. Vykstant Lietuvos krepšinio lygos varžyboms, nemažai yra ir lažybų pasirinkimų – neretai jų būna ir iki 100.

broliai lavrinoviciai ir twinsbet atstovai pozuoja nuotraukai

Su krepšiniu susijusios lažybos yra itin populiarios – dažnai sudaro nemažą dalį lažybų bendrovių pasiūlos. Be to, kadangi prognozuoja savo srities specialistai, krepšinio lažybų prognozės, kurios atsispindi lažybų pasiūlos koeficientuose, dažnai būna itin tikslios. Tad kokios yra pagrindinės krepšinio lažybos, iš ko dažniausiai lažinamasi ir kokios galimos lažybų baigtys bei krepšinio lažybų ženklų reikšmė?

Krepšinio lažybos prognozės

Žvelgiant, kokios krepšinio lažybos dominuoja lažybų bendrovių svetainėse, galima rasti įvairiausių šalių ir lygių čempionatų varžybų. Pavyzdžiui, „7Bet“ siūlo lažintis ne tik iš didžiųjų krepšinio lygų rungtynių – NBA, Eurolygos ar LKL ir mažesnių bei ganėtinai egzotiškų. Tai ir Australijos, Singapūro, Venesuelos, net Ruandos čempionatai, ne tik vyrų, bet ir moterų krepšinio varžybos.

moterys krepsininkes kovoja del kamuolio

Vienas pagrindinių statymų – pasirinkimas, kas nugalės. Kuo mažesnis koeficientas siūlomas, tuo geriau vertinamos tos komandos galimybės laimėti. Taip pat vieni populiaresnių statymų – taškų suminiai statymai. Tuomet statoma už tai, kad tam tikru skirtumu nugalės tam tikra komanda. Didžioji dalis lažybų bendrovių siūlo dviejų baigčių statymus – tuomet nesvarbu, komanda laimės per pagrindinį rungtynių laiką ar po pratęsimo. Tiesa, dalis lažybų bendrovių siūlo lažintis ir iš trijų baigčių rungtynių nugalėtojo, tad atsiranda galimybė statyti ir už pergalę po pratęsimo. Kitaip sakant, reguliariam rungtynių laikui pasibaigus lygiosiomis, laimėtų tie statę už pratęsimą.

Kokios krepšinio lažybos prieinamos?

Žvelgiant į jau minėto „7Bet“ lažybas, galima lažintis ne tik iš visų rungtynių baigties, bet ir dalies rungtynių. Vienas pasiūlymų – lažintis iš pirmos rungtynių pusės pranašumo (kokia persvara kuri komanda baigs pirmą pusę), komanda pelnys daugiau ar mažiau taškų nei nustatyta ar suminio rezultato (abiejų komandų pelnyti taškai). Kartais galima lažintis ir iš tam tikro kėlinio nugalėtojo, jo pranašumo ir net to, ar rezultatas bus lyginis. Lažinamasi, ar bus žaidžiamas pratęsimas, koks kėlinys bus rezultatyviausias, kas pelnys pirmą baudos metimą, kiek kuri komanda pelnys taškų iš eilės, kuri komanda pirma peržengs tam tikrą taškų ribą. Nereikia pamiršti ir „Bet Builder“ funkcijos, kuri leidžia lažintis iš kelių baigčių iškart. Tai itin naudinga, jei aiškus rungtynių favoritas ir koeficientas už jo pergalę nėra didelis.

krepsininkai kelia laimejimo taure

Populiaru lažintis iš NBA rezultatų – šio turnyro rungtynės vyksta beveik kiekvieną naktį nuo spalio iki pat birželio, itin didelė ir lažybų pasiūla. Vien jau minėtas „7Bet“ siūlo lažintis iš: rungtynių nugalėtojo; komandos pranašumo; rungtynių taškų sumos; rungtynių kėlinių ir rungtynių pusių statistikos; žaidėjų statistikos (pelnytų taškų, atkovotų kamuolių, rezultatyvių perdavimų, H2H statymai, trigubų ir dvigubų dublių, blokuotų metimų, perimtų kamuolių ir kitų).
„TOPsport“ taip pat siūlo lažintis iš rungtynių nugalėtojo įskaitant ar neįskaitant pratęsimo, laimėtojo be lygiųjų, pirmos ir antros rungtynių pusės nugalėtojo, tam tikro kėlinio nugalėtojo ir pranašumo. Taip pat iš abiejų komandų pelnytų taškų įskaitant pratęsimą bei to, ar tam tikrame kėlinyje pelnytų taškų skaičius bus lyginis ar nelyginis.

Tuo metu „Olybet“ siūlo lažintis ir iš rungtynių taškų skaičiaus, rungtynių pranašumo, rungtynių nugalėtojo (kai yra 3 baigtys) ir rungtynių nugalėtojo neįskaitant lygiųjų. Taip pat ir iš to, ar tam tikras žaidėjas pelnys daugiau ar mažiau taškų. Tokie statymai gali būti išties logiški, nes komandos ar žaidėjai dažnai demonstruoja tam tikras akivaizdžias rezultatyvumo tendencijas.
Nemažą lažybų pasirinkimą turi ir „Betsafe“. Čia galima lažintis ir iš galimų baigčių, pranašumo, suminio rezultato, dvigubo rezultato, o jei vyksta serija, net jos rezultato. Yra reikšmė „dvigubas rezultatas“, kuris reiškia, kad lažinamasi ne tik iš kažkurios komandos pergalės, bet ir rungtynėse dalyvaujančių komandų suminio rezultato.

Kokios dar krepšinio lažybos egzistuoja

Kiekviena minėta ir kitos lažybų bendrovės vis pasiūlo naujų lažybų, tad minėtais pavyzdžiais apsiriboti nereikėtų. Dauguma krepšinio lažybų entuziastų tikrai yra girdėję apie tokius variantus kaip individualūs žaidėjų taškų, atkovotų kamuolių, blokų ir kitų statistinių pasirinkimų statymai. Taip pat kai kurios lažybų bendrovės siūlo galimybę tiesiogiai stebėti varžybas internetu.

krepsininkai kovoja del kamuolio

Prieš neriant į lažybas, taip pat reikėtų žinoti krepšinio lažybų ženklų reikšmes. Dažniausiai jos suprantamai paaiškinamos. Pavyzdžiui, „2-3 baigtys“ reiškia, kad galima lažintis, ar pagrindinis laikas baigsis lygiosiomis. Kadangi tokios baigtys yra gana retos, pasirinkus tokią baigti koeficientas paprastai bus itin didelis. Tokios lažybos kartais gali būti įvardintos ir kaip „Kas laimės (1×2)“ bei panašiai.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-11