Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Svarbiausios bokso kovos – istoriją pakeitusios dvikovos

boksininkai kovoja

Viena iš svarbiausių bokso kovų istorijoje įvyko prieš daugiau nei 100 metų, kai susitiko James J. Corbett prieš John L. Sullivan. Ši 1892 m. rugsėjo 7 d. įvykusi kova yra modernaus bokso pradžia – buvo pradėtos naudoti pirštinės. James J. Corbett netikėtai įveikė John L. Sullivan, kuris ilgą laiką nesusilaukė jokio pasipriešinimo. Po šios kovos buvo kur kas daugiau dėmesio pradėta skirti disciplinuotai technikai, kas stipriai prisidėjo prie to, kokias bokso kovas matome dabar. Per daugiau nei 100 metų įvyko ne vienas tuo metu istoriją keičiantis susitikimas, todėl kviečiame iš arčiau susipažinti, kokios buvo svarbiausios bokso kovos.

Jack Johnson vs James J. Jeffries

Kalbama, kad daugiau nėra buvusios bokso kovos, kuri turėtų tokią didelę svarbą. Jack Johnson vs James J. Jeffries susitikimas yra įvardijamas kaip amžiaus kova. Neapsakomą susidomėjimą kova pritraukė todėl, kad tai daug kas siejo su baltosios rasės pranašumu tuometinėje visuomenėje.

James J. Jeffries jau buvo baigęs karjerą ir nekovojo šešerius metus. Iš pradžių jis nebuvo suinteresuotas kovai, tačiau daugelis manė, kad tai yra jo visuomeninė pareiga. Jis jautė spaudimą sugrąžinti čempiono titulą į baltaodžio rankas. Galiausiai pasidavęs visuomenės spaudimui, jis sutiko stoti į kovą, kuri vyko specialiai šiam susitikimui pastatytoje arenoje.

Buvęs čempionas James J. Jeffries buvo laikomas ryškiu favoritu, tačiau minios nuostabai, kovoje visiškai dominavo Jack Johnson – jis tiesiog mėgavosi kova ir žaidė su savo priešininku, kol galiausiai kova penkioliktajame iš keturiasdešimt penkių raundų buvo nutraukta ir J. Johnson paskelbtas jos nugalėtoju. Po šios kovos beveik visuose didžiuosiuose JAV miestuose kilo rasinės riaušės, o socialinis atgarsis jaučiamas iki šiol.

Muhammad Ali vs George Foreman

Kova vyko 1974 m. spalio 30 d. Kongo Demokratinėje Respublikoje. Buvo tikimasi, kad George Foreman įveiks vieną geriausių visų laikų boksininkų Muhammad Ali. Buvo išskiriamas ryškus G. Foreman privalumas – ištvermė, kurios dėka kova turėjo užsitęsti iki penkiolikto raundo. Vis tik, M. Ali dar kartą įrodė, kodėl yra geriausias – tą vakarą daugeliui tai buvo staigmena, tačiau Muhammad Ali aštuntajame raunde nokautu šventė pergalę.

Vis tik, ši kova savo svarba išsiskiria tuo, kad tai buvo daug politinių ir kultūrinių aspektų. Pirmą kartą du juodaodžiai kovėsi dėl didžiausio tuo metu buvusio prizinio fondo, naujoje nepriklausomybę gavusioje Afrikos valstybėje. Tai taip pat buvo pirma kartą istorijoje juodaodžio organizuota kova. Muhammad Ali tuo pačiu iškovojo WBA, WBC ir „The Ring“ sunkiasvorių pasaulio čempiono diržus.

Muhammad Ali ir George Foreman kova

Tuo metu uždaruose teatruose kovą stebėjo 50 mln. žmonių, o bilietas kainavo bent po 20 JAV dolerių. Taip už šią kovą buvo surinkta 100 mln. JAV dolerių, kas šiais laikais siektų 510 mln. JAV dolerių. Pažymėti galima ir tai, jog per televizorių tuo metu kovą stebėjo apie 1 mlrd. žiūrovų, kas buvo ketvirtadalis tuomet gyvenusios žmonijos.

Julio Cesar Chavez vs Pernell Whitaker

Julio Cesar Chavez siekė tapti pirmuoju meksikiečiu istorijoje, kuris pasaulio čempionu taptų keturiose skirtingose svorio kategorijose. Kova vyko 1993 m. San Antonijuje, o ją gyvai stebėjo 56 959 žiūrovai – tuo metu tai buvo didžiausia auditorija, kuri stebėjo ne sunkiasvorių kategorijos kovą. Kova buvo permaininga, intrigos tikrai netrūko, tačiau po dvylikos raundų teisėjai neišskyrė laimėtojo ir ji baigėsi lygiosiomis.

Joe Louis vs Max Schmeling

Vokietis Max Schmeling buvo pirmasis, kuris prieš dvejus metus įveikė Joe Louis. Revanšinė kova įvyko 1938 m. birželio 22 d. Aplink šią kovą sukosi ypač daug politinių aspektų, kadangi Max Schmeling buvo tuo metu nacistinės Vokietijos simbolis, kuriuo naudojosi Adolfas Hitleris. Su šia kova A. Hitleris siekė visam pasauliui parodyti tuometinės valdžios didybę. Vis tik, kova truko vos dvi minutes – Joe Luis jau pirmajame raunde nokautu šventė pergalę.

Oleksandr Usyk vs Tyson Fury

Tai viena iš laukiamiausių šio meto kovų, kadangi du tituluoti sunkiasvoriai boksininkai savo karjerose dar nėra patyrę nei vieno pralaimėjimo. Tyson Fury per 35 kovas iškovojo 34 pergales ir vieną kartą susitikimas su Deontay Wilder baigėsi lygiosiomis. Tuo tarpu Oleksandr Usyk, kuris priskiriamas prie vienų geriausių boksininkų, yra laimėjęs visas 21 kovas savo karjeroje. Kova derinama jau nemažai laiko ir po kelių nukėlimų buvo nuspręsta, kad susitikimas galiausiai įvyks 2024 m. gegužės 18 dieną.

Joe Frazier vs Muhammad Ali

Prieš tai niekada istorijoje nebuvo susitikę du nenugalėti čempionai, kurie susikautų dėl neginčijamo sunkiasvorių pasaulio čempiono titulo. Abu kovotojai tuo metu buvo geriausiose savo formose, tai buvo įvardijama kaip svajonių kova, kuri pritraukė didelį susidomėjimą. Tačiau negalima pamiršti ir politinių bei kultūrinių aspektų – amerikiečiai tuo metu buvo ypač įsitraukę į Vietnamo karo ir pilietinių teisių judėjimus, o pasirengimas kovai ypač paaštrino šiuos JAV visuomenės nesutarimus.

Kova vyko pilnutėlėje Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje, tuo pačiu iki tų dienų tai buvo labiausiai stebėtas sporto renginys istorijoje. Pergalę 1971 m. kovo 8 dieną teisėjų sprendimu šventė Joe Frazier. Tai buvo pirmasis Muhammad Ali pralaimėjimas karjeroje, po kurio per kitas 24 kovas patyrė vos vieną pralaimėjimą.

Floyd Mayweather Jr. vs Manny Pacquiao

Galima sakyti, kad tai šių dienų amžiaus kova, kurioje 2015 m. susitiko du tuo metu geriausi savo svorio kategorijos boksininkai. Kovą buvo galima stebėti internetu, susimokėjus vienkartinį mokestį. Iš viso teisę stebėti kovą įsigijo 5,77 mln. žmonių, kas leido uždirbti 500 mln. JAV dolerių. Tai iki šių dienų yra viena brangiausių bokso kovų istorijoje.

Floyd Mayweather Jr. ir Manny Pacquiao kova

Kova truko visus 12 raundų, po kurių teisėjai pergalę atidavė Floyd Mayweather Jr. Pats susitikimas didelio žavesio nepaliko, po kurio M. Pacquiao minėjo, kad prieš kovą patyrė paties traumą, kuri neleido parodyti visų savo galimybių.

„Sugar“ Ray Robinson vs Randy Turpin

Ray Robinson prarado savo čempiono titulą prieš Randy Turpin Londone, tačiau vos po 64 dienų gavo šansą atsirevanšuoti. Šį kartą kova vyko JAV, Niujorke 1951 m. rugsėjo 12 d. susirinko 61 tūkst. žiūrovų minia palaikyti vietinio kovotojo prieš britą.

Kova susilaukė ypač daug dėmesio, žmonės žinojo, kad amerikietis Ray Robinson yra pažeidžiamas, kadangi ką tik buvo pralaimėjęs Londone. Amerikiečiui buvo prakirstas antakis ir atrodė, kad antrą kartą iš eilės pergalę švęs Randy Turpin, tačiau Ray Robinson dešimtajame raunde techniniu nokautu iškovojo pergalę ir susigrąžino čempiono vardą. Teisėjas kovą užbaigė likus vos aštuonioms sekundėms iki raundo pabaigos.

Roberto Duran vs „Sugar“ Ray Leonard

1980 m. birželio 20 d. kova vyko Monrealyje, į kurią atėjo daugiau nei 40 tūkst. žiūrovų. Tuo metu tai buvo labiausiai stebėta bokso kova, žiūrovai rinkose į arenas skirtingose šalyse, kur galėjo stebėti tiesioginę transliaciją. Kova pranoko visus fanų lūkesčius – penkioliktajame raunde triumfavo Roberto Duran iš Panamos, kuris nekalbėjo angliškai, bet greitai tapo medijos žvaigžde.

Dėl ypač didelio susidomėjimo kova, Ray Leonard uždirbo 9 mln. JAV dolerių, kas tuo metu buvo jo didžiausias kontraktas. Roberto Duran atiteko 1,5 mln. JAV dolerių. „Sugar“ Ray Leonard prieš tai nebuvo patyręs nei vieno pralaimėjimo – 27 pergalės iš kurių 18 nokautais. Tuo tarpu R. Duran prieš kovą turėjo dar įspūdingesnį rezultatą – 71 pergalė ir 1 pralaimėjimas.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-09

Geriausios lažybų bendrovės