Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Bokso lažybos: įvairi statymų pasiūla, koeficientai

Bokso statymai

Boksas – dvikovinė sporto šaka, kuri išsiskiria savo dinamiškumu – kiekvienas smūgis čia gali būti paskutinis, galimybę kovą užbaigti vienu tiksliu smūgiu suteikia vilties net ir mažiausiems. Šis aspektas yra vienas tų, kuris pritraukia sirgalių įsitraukimą. Bokso statymai – dažnai siūlo itin aukštas linijas už dvikovos autsaiderius, tad tai tampa akstinu favoritu netinkintiems sporto lažybų dalyviams.

Bokso istorija

Boksas – viena seniausių sporto šakų. Apie šios sporto šakos amžių byloja įvairios iškasenos, skulptūros, kurios galima įžvelgti du vienas prieš kitą pakeltais kumščiais stovinčius žmones. Boksas buvo įtrauktas į 23-iąsias olimpines žaidynes, tiesa, tai vadinti boksu – šiomis dienomis būtų labai sudėtinga. Žmonės į kovą stodavo beveik plikais kumščiais, būdavo leidžiama smūgiuoti alkūnėmis.

Boksas, kurį jau galima lyginti su šių dienų sportu – iškilo 1681-aisiais Didžiojoje Britanijoje, kai įvestos taisyklės, uždrausti smūgiai, kurie nieko bendro su boksu neturi – tai smūgiai alkūnėmis, keliais ar netgi galvomis.

Žvelgiant į naujųjų laikų tarptautinius renginius į olimpines žaidynes boksas buvo įtrauktas 1904-aisiais, pirmasis Europos bokso čempionatas vyko Švedijoje (1925 m.), o iki pirmojo pasaulio bokso čempionato teko laukti dar ilgiau – jis įvyko tik 1974 m. Kuboje.

Bokso statymai

Bokso kovose siūlomos pačios įvairiausios lažybos, pradedant nuo dvikovos nugalėtojo, tęsiant su pasirinkimais, kuriame raunde baigsis kova, kovos pabaigos – metodas: anksčiau laiko, nokautu, vieningu ar išsiskyrusiu teisėjo sprendimu, o gal dvikova baigsis lygiosiomis?

Kovos nugalėtojas. Bokso statymas, kuriame lažybinės linijos dažniausiai išsiskiria labiausiai. Favoritams dažnai skiriami koeficientai neviršijantys 1.20 linijos, o „underdogo“ etiketę turintiems 6-8 koeficientai. Skirtumas milžiniškas, tačiau kaip jau minėjome anksčiau – sporto dinamika, kuriame kiekvienas smūgis gali būti lemiamas – leidžia tikėtis netikėto.

Raundų skaičius. Bokso dvikovose, priklausomai nuo organizacijos ar dvikovos lygio, kovojama 12, 10 arba 8 raundai. Žemesnio lygio kovose galima išvysti ir kovų, kurioms numatyti tik 6 raundai. Bokso lažybose dalyvaujantiems – labai svarbu išsiaiškinti kiek raundų numatyta kovai, ypatingai, galvojant apie statymus už raundų suminį. Pavyzdyje matote, jog kovai tarp Devin Haney bei Ryan Garcia, kuriai yra numatyti 12 raundų, o dvikovoje aiškiu favoritu (1.10) laikomas Devin Haney, raundų skaičiaus pasirinkime brėžiama 10.5 raundų suma. Manote, jog kova baigsis anksčiau laiko – pasirinkimas 10.5 raundo mažiau, atvirkštiniu variantu – 10.5 raundo daugiau.

Kovos baigties metodas. Bokso aistruoliai kovose visada tikisi išvysti efektingu nokdaunų, nokautų arba bent jau rimtų apsikeitimų smūgiais, tačiau kovos tikrai (ne)visada būna tokios. Atsargumas – siekiant susirinkti pranašumą taškais, kai smūgiuojama su didele atsarga yra viena populiariausių eigų bokso kovose. Išjungti savo varžovui šviesas anksčiau laiko – sudėtinga užduotis, tad kovotojai dažnai stengiasi atlikti tiek, kad to pakaktų laimėti raundui ir vėliau saugosi, nenorėdami, jog teisėjų kortelėse tas raundas atitektų priešininkui. Bokso lažybose išskiriami du populiariausi kovos baigties pasirinkimai – tai pergalė nokautu arba pergalė po teisėjų sprendimo. Įmanomos ir lygiosios, tačiau tokiai baigčiai dažniausiai būna skiriama vos 2.5-4 procentų tikimybė.

Nugalėtojas ir tikslus raundų pasirinkimas

Nugalėtojas ir raundo pasirinkimas. Bokso statymai, kuriuose linijos yra aukštesnės dėl sunkesnio nuspėjamumo. Atspėti, kuris kovotojas triumfuos kovoje – vienokia užduotis, tačiau įvardinti tikslų raundų tarpsnį ar tikslų raundą – jau gerokai sunkesnė užduotis. Mažėjant galimybei atspėti – paraleliai didėja ir koeficientas. Azartą mėgstantiems lažybų dalyviams – tai puiki vieta atlikti statymus su didesnės finansinės grąžos opcijomis. Kaip matote pavyzdyje Devin Haney pergalei prieš Ryan Garcia – skiriamas 1.10 koeficientas, tačiau pasirinkus tikslų raundų tarpsnį šioms baigtims skiriami koeficientai išauga kartais. Jeigu manote, kad dvikova baigsis – „underdogo“ pergale bei pasirenkate tikslų raundų tarpsnį, koeficientai gali išaugti ir iki 31-46 už jūsų pasirinktą variantą, kaip kad matote pavyzdyje.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-26

Geriausios lažybų bendrovės