Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

MMA čempionai: kas dabar yra stipriausi šios sporto šakos atstovai?

Kas yra MMA?

Trumpinys MMA reiškia anglišką terminą „Mixed Martial Arts“ arba, išvertus iš anglų kalbos – Mišrieji kovos menai. Pats terminas „Mixed Martial Arts“ buvo paminėtas dar 1993 metais.

Tai sporto šaka, kuri turi gerbėjų visame pasaulyje dėl savo universalumo bei organizuojamų turnyrų ir apima įvairiausias kovos menų technikas: boksą, karatė, Muay Thai, brazilišką džiudžitsu ir imtynes. Tai pilno kontakto kovinis sportas, kuriame kovotojas turi mokėti kovoti tiek stovėdamas, tiek parteryje. Paprastai MMA dvikovos trumpa 3 raundus po 5 minutes. Kai kovojama dėl čempionų diržų, paprastai vienas raundas trunka 5 minutes.

conor mcgregor pozuoja
Turbūt žinomiausias MMA turnyras – UFC organizacijos organizuojami turnyrai, iš kurių puikiai žinome tokius sportininkus kaip Khabibas Nurmagomedovas ir Conoras McGregoras. UFC organizacija pritraukia daugybę geriausių savo srities kovotojų, kovos dažnai sudomina ir lažybų entuziastus.

Kokie dabar yra MMA čempionai?

Mišrių kovos menų čempionai skirstomi į svorio kategorijas. Pati mažiausia – vos nuo 47 kilogramų, didžiausia – sunkiasvorių iki 120 kilogramų. Geografija taip pat didžiulė – MMA kovotojų yra ir JAV, ir Australijoje, ir Azijoje. Apžvelgsime jau minėtos populiariausios UFC organizacijos MMA čempionus. Iš viso tokių yra net 12: 8 MMA čempionai vyrai ir 4 MMA čempionės moterys.

Sunkiasvorių kategorija (iki 120,2 kg) – 36 metų amerikiečių kovotojas Jonas Jonesas, kuris yra 1,93 metro ūgio ir 112 kg svorio. MMA jis yra laikomas vienu geriausiu visų laikų kovotojų.

alex pareira kovoja

Lengvųjų sunkiasvorių kategorija (iki 93 kg) – 36 metų brazilas Alexas Pereira, kuris taip pat yra 1,93 metro ūgio, tik, kaip priklauso šioje kategorijoje, gerokai lengvesnis nei J. Jonesas – sveria 93 kilogramus.

Vidutinio svorio kovotojų kategorija (iki 83,9 kg) – 1,83 metro ūgio ir beveik 84 kg svorio Pietų Afrikos Respublikos kovotojas Dricus Du Plessis. Jis gerokai jaunesnis nei jo kolegos – šiam kovotojui yra vos 30 metų.

Pusvidutinio svorio kategorija (iki 77,1 kg) – Leonas Edwardsas. 1,83 m ūgio ir 77 kg svorio Jamaikos atstovas. 32 metų kovotojas nuo 2014 m. UFC organizacijoje pasiekė jau virš 20 pergalių.

Leon Edwards pozuoja

Lengvasvorių kategorija (iki 70,3 kg) – Islamas Makhachevas, 32 metų 1,78 m ūgio ir 70 kg kovotojas iš Rusijos. Jis UFC yra iškovojęs net 25 pergales.

Plunksinis svoris (Featherweight) (iki 65,8 kg) – Ilia Topuria. Tai 27 metų 1,7 m ūgio ir 66 kg svorio Vokietijos atletas, kuris MMA dar nepatyrė pralaimėjimų. Moterų kategorijoje šiuo metu čempionės titulą turi 36 metų amžiaus brazilė Amanda Nunes. Jos ūgis – 1,73 m, o svoris – beveik 66 kg.

Lengviausio svorio (Bantamweight) kategorija (iki 61,2 kg). Tarp vyrų čempiono titulą turi 29 metų 1,8 m ūgio ir 61 kg svorio amerikietis Seanas O’Malley. Moterų kategorijoje – 35 metų amžiaus amerikietė Raquel Pennington. Jos ūgis – 1,70 m, o svoris siekia 66 kg.

Skrydžio svorio (Flyweight) kategorijoje (iki 57 kg) tarp vyrų čempionas – 34 metų, 1,65 m ūgio ir 57 kg svorio brazilas Alexandre`as Pantoja. Jis MMA kovojo net 33 kartus ir iškovojo 28 pergales. Tarp moterų šioje svorio kategorijoje stipriausia Alexa Grasso. 30-metė meksikietė yra 1,65 m ūgio ir 57 kg svorio.

Alexa Grasso kovoja

Šiaudo svorio (Strawweight) kategorija (iki 52,2 kg). Vyrai šioje kategorijoje dėl čempiono titulo nekovoja. O tarp moterų stipriausia – 34 metų kinė Zhang Weili. Jos ūgis siekia 1,63 m, o svoris – 52 kg.

Lietuvos MMA čempionai

Praėjusių metų pabaigoje sporto klubas „Pantera“ ir Lietuvos MMA federacija suorganizavo šalies MMA čempionatą. Jame dalyvavo net 221 sportininkas iš 21 sporto klubo ir trijų valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Sportininkai iš pastarųjų šalių turi nemažai patirties tarptautiniuose turnyruose ir triumfavo net kai kuriose kategorijose.

Lietuvos čempionu MMA light disciplinoje (kai draudžiami smūgiai į veidą) ir svorio kategorijoje iki 70,3 kg tapo Matas Barkauskas. Svorio kategorijoje iki 77,1 kg – Vytautas Orvidas, svorio kategorijoje iki 83,9 kg – Edvinas Šimonutis. Šalies čempionais pagal IMMAF discipliną, kai leidžiami smūgiai į veidą, tapo ne tik lietuviai. Svorio kategorijoje iki 61,2 kg triumfavo tautietis Aleksandras Juzik, svorio kategorijoje iki 65,8 kg – Marius Šeputis, kategorijoje iki 70,3 kg – Mykolas Korsakovas. Tuo metu svorio kategorijose iki 77,1 kg ir 93 kg triumfavo estai – atitinkamai Yevhenii Kabanets ir Oleg Tretiakov.

Tuo metu merginų suaugusiųjų grupėje svorio kategorijoje iki 61,2 kg geriausia buvo Karolina Martusevičiūtė.

Karolina Martusevičiūtė pozuoja

Pavasarį vyko ir Baltijos šalių MMA čempionatas. Tarp suaugusiųjų pasižymėjo ir lietuviai. Svorio kategorijoje iki 65,8 kg triumfavo Marius Šeputis, svorio kategorijoje iki 70,3 kg – Mantas Smailys, svorio kategorijoje iki 77,1 kg – Nojus Zakarauskas. Tautvydas Šarkauskas pasižymėjo kovodamas svorio kategorijoje iki 83,9 kg, o Anton Nazaranka – svorio kategorijoje virš 93 kg.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-04

Geriausios lažybų bendrovės