Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

KOK statymai, prognozės, bilietai ir live transliacijos

KOK statymai

Kovinis sportas – Lietuvoje sparčiai populiarėjantis užsiėmimas. Profesionaliai veikiančių organizacijų skaičius taip pat auga it ant mielių, žvelgiant į organizacijų ilgaamžiškumą, dydį bei fanų įsitraukimą, lyderis čia vienas – tai KOK. KOK statymai, organizacija, kovotojai, lažybos bei kovų transliacijos – visa tai rasite šiame tekste.

KOK organizacija. Istorija

„King of Kings“ – toks yra pilnas organizacijos pavadinimas, kuri dažniausiai pristatoma trumpiniu – KOK. 2009-aisiais metais įsikūrusi organizacija vienija Europoje kovojančius kikboksininkus. Nepaisant to, jog organizacija – kikbokso, tačiau ji vienija įvairiais stiliais kovojančius kovotojus, o ringe jau ne kartą galėjome pamatyti netradicinių kovų, tačiau apie jas šiek tiek vėliau.

2024-ųjų pabaigoje, KOK organizacija nuo savo įsikūrimo jau bus surengusi 129 renginius visoje Europoje. Populiariausi taškai: Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Moldova, Rusija, Vokietija, Kipras, Graikija. Vienas iš „King of Kings“ renginių buvo surengtas net Indijoje.

Organizacijos įkūrėjas bei prezidentas – lietuvis Donatas Simanaitis.

KOK statymai

KOK statymai nelabai kuo skiriasi nuo pasirinkimų bokso lažybose. Specifika labai panaši – tai kovinis sportas, kuriame lažinamasi dėl dvikovos nugalėtojo. Jeigu bokse yra galimybių atlikti pasirinkimus už nugalėtoją bei tikslų raundų skaičių, ar raundų suminį daugiau/mažiau.

KOK lažybose statymų pasiūla dažniausiai apsiriboja ties nugalėtojo pasirinkimu. Retomis išimtis siūlomi pasirinkimai dėl kovos baigties tipo: teisėjų sprendimu, ar dvikovos sustabdymu anksčiau laiko.

Populiariausi KOK statymai vyksta didžiausiose kovose. Arba revanšinėse kovose, kai pirmojoje tarpusavio akistatoje pralaimėjęs favoritas yra kiek nuvertinamas antrojoje dvikovoje. Tokia situacija buvo, kai Raimondas Krilavičius pralaimėjo savo varžovui iš Brazilijos – Rodrigo Mineiro, nors buvo laikomas favoritu. Tuomet revanšinėje kovoje Raimondo pergalė jau buvo vertinama gerokai atsargiau nei prieš pirmąją. Lietuvis laimėjo oponento treneriui į ringą išmetus baltą rankšluostį. Organizacijos užkulisiuose kalbama, jog turėtų įvykti ir trečioji šių dviejų kovotojų dvikova.

Būtent tokiose kovose arba, kai manoma, jog favoritas tiesiog negali pralaimėti. Dažnai tai būna Sergejaus Maslobojevo dvikovose. Lietuvis visada laikomas favoritu, dažniausiai net ir labai ryškiu, tačiau KOK lažybose dalyvaujantys vis tiek ryžtasi atlikti statymą, taip mėgindami pasiimti, jų nuomone, statymą be pralaimėjimo.

KOK kovotojai iš Lietuvos

Kai kalba pasisuka apie populiariausius kovinio sporto kovotojus Lietuvoje – niekas nepasiginčys, jog Sergejaus Maslobojevo pavardė yra ta, kuria žino tiek diedukas Prienuose, tiek jaunimas Vilniuje. KOK organizacijoje pralaimėjimo nė sykio nepatyręs Sergėjus garsina Lietuvos vardą ne tik vietiniame fronte, tačiau ir „Glory“ organizacijos turnyruose.

„Kuvaldos“ pravarde turintis Sergejus šioje savo karjeros stadijoje jau laikomas veteranu, 1987-aisiais gimęs kovotojas prestižinėje „Glory“ organizacijoje 2022-aisiais metais tapo pasaulio čempionu. Titulo gynimo kovoje 2023-iųjų vasario 11-ąją Sergejus spirdamas susižeidė koją, kuri anot ringo daktaro tiesiog kraujavo per stipriai, kad būtų galima tęsti. Sergejus buvo labai nepatenkintas, tačiau diržas – prarastas, o nuo to laiko, „Glory“ organizacijoje lietuvis daugiau taip ir nepasirodė.

Be Sergejaus Lietuvoje vykstančiose kovose taip pat kovoja gerai žinomi lietuviai: Tomas Pakutinskas, Ignas Barysas, Edvinas Šalkovski, Raimondas Avlasevičius, Nauris Lukošiūnas, Raimondas Krilavičius, Henrikas Vikšraitis bei kiti.

KOK populiarumo šuolis. Lietuvoje organizacija pritraukė masinį aistruolį dėmesį – 2021-ųjų metų vasarį, kai buvo paskelbta, jog vasario pabaigoje vyksiančiame renginyje į ringą žengs „influenceris“ Remigijus Viršila bei profesionalus kovotojas – Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus.

Dvikova vyko pagal bokso taisykles. Tik prasidėjus kovai kiek aktyvesnis buvo Remigijus Viršila, tačiau Dovydas greitai apsiprato ir jau pirmajame raunde du kartus siuntė savo varžovą į nokdaunus. Remigijus atsilaikė. Antrajame iniciatyva ir toliau laikė profesionalus kovotojas, kuris galiausiai smūgiu į kepenis užbaigė dvikovą nokautuodamas savo oponentą. Po šios dvikovos KOK organizatoriai teigė, jog niekada nebuvo surengę populiaresnio renginio – bilietų pardavimas, transliacijų pirkimas internetu, dėmesys socialinėje erdvėje.

Remigijus Viršila vs Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus

Būtent po šios kovos Lietuvoje atsirado dar viena kovinio sporto organizacija – „Jungle Kings“, vienijanti neprofesionalius kovotojus.

KOK Čempionai

  • Sunkiasvorių čempionas – Michał Turyński
  • Pussunkio svorio čempionas (iki 95 kg) – diržas laisvas
  • Vidutinio svorio čempionas (iki 85 kg) – diržas laisvas
  • Pusvidutinio svorio čempionas (iki 77 kg) – Chico Kwasi
  • Lengvo svorio čempionas (iki 71 kg) – Niko Korventaus
  • Itin lengvo svorio čempionas (iki 65 kg) – diržas laisvas

2024 m. KOK renginiai

# Renginys Data Arena Miestas
129 KOK Vilnius Lapkričio 16, 2024 Avia Solutions Group Arena Lithuania Vilnius, Lietuva
128 KOK Ryga Spalio 5, 2024 Arena Riga Latvia Ryga, Latvija
127 KOK Fight Series Berlynas Birželio 29, 2024   Germany Berlynas, Vokietija
126 KOK Fight Series Lahti Birželio 15, 2024   Finland Lahti, Suomija
125 KOK Fight Series Atėnai Balandžio 20, 2024 Zofria Indoor Hall Greece Atėnai, Graikija
124 KOK 120 Mega Series Vilnius Kovo 16, 2024 Avia Solutions Group Arena Lithuania Vilnius, Lietuva
123 KOK 119 World Series Riga Vasario 17, 2024 Atta Centre Latvia Ryga, Latvija

KOK kovų transliacijos

Lietuvoje „King of Kings“ turnyro kovas transliuoja „Go3“ televizija. Tiesa, per pagrindinį kanalų paketą rodomos tik pagrindinės vakaro kovos, o norint stebėti visas dvikovas reikia įsigyti papildomą paketą arba stebėti kovas įsigijant „Prime Fight“ narystę.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-04-18

Geriausios lažybų bendrovės