Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

EURO 2024: Danija – Serbija rungtynių apžvalga ir prognozė

Danija – Serbija

Birželio 22 d. EURO 2024 turnyre visos rinktinės bus sužaidusios po dvejas rungtynes, o tai reiškia, kad sparčiai artėjama prie pačių įdomiausių dvikovų. Kai kurios trečiosios rungtynės neturės didelės vertės, nes rinktinės jau yra užsitikrinusios vieta atkrintamosiose, kai kurios bus kaip tik labai įdomios, nes būtent trečiose rungtynėse ir paaiškės, kas žengs į aštuntfinalį.

C grupėje situacija tokia, kad po dviejų rungtynių Anglija turi 4 taškus, Danija ir Slovėnija po 2, o Serbija 1. Visos keturios rinktinės dar turi šansų patekti į atkrintamąsias, o tai spręsis dvejuose mačuose: Anglija – Slovėnija ir Danija – Serbija. Slovėnų laukia sudėtingiausias varžovas, tuo tarpu Serbijos situacija tokia, kad jiems lygiosios netinka – norėdami žengti toliau, privalo laimėti prieš danus.

Danijos rinktinė – ar pavyks pakartoti praėjusio čempionato sėkmę?

Danijos rinktinė Europos futbolo čempionatą kiek netikėtai pradėjo lygiosiomis prieš slovėnus. 17-ą minutę pirmąjį rungtynių įvartį pelnė visiems gerai žinomas Christian Eriksen ir kol buvo siekiama įtvirtinti pergalę, 77-ą minutę Erik Janza pelnė išlyginamąjį įvartį. Danai nepasinaudojo galimybe iškovoti 3 taškus ir padėti didelį žingsnį į priekį link atkrintamųjų.

Antrajame mače jų laukė Anglijos iššūkis. Čia nuo pirmų minučių danai atrodė kur kas solidžiau, tačiau po klaidos pirmąjį įvartį 18-ą minutę įmušė Harry Kane. Vis tik, dar pirmajame kėlinyje danai rezultatą išlygino – po įspūdingo Morten Hjulmand smūgio 34-ą minutę rezultatas tapo lygus 1:1. Komandos išėjo į ilgąją pertrauką ir viskas sprendėsi antrajame kėlinyje.

Danija rungtynėse prieš anglus atrodė kur kas geriau nei prieš slovėnus. Vis tik, būtina paminėti ir tai, jog patys anglai atrodė labai prastai. Susikurti pavojingų progų niekaip nepavykdavo ir jau po truputį galima matyti atsirandančią kritiką vyriausiam treneriui Gareth Southgate. Danai netgi turėjo daugiau progų išsiveržti ir laimėti rungtynes. Antrajame kėlinyje jie atliko 7 smūgius, 3 iš jų į vartų plotą.

Danai sudėtyje turi daug patyrusių žaidėjų, kurie yra matę aukšto lygio kovų. Galima tik priminti, kad EURO 2020, kuris vyko 2021 metais, Danija buvo pasiekusi pusfinalį, kurį po pratęsimo pralaimėjo 1:2 prieš tuos pačius anglus. Pasaulio čempionatas rinktinei buvo labai nesėkmingas, nepavyko išeiti net iš grupės, tačiau šiame čempionate visą kontrolę turi savo rankose – pergalė prieš serbus užtikrintų vietą atkrintamosiose, šansų būtų net ir sužaidus lygiosiomis.

Danijos rinktinės sudėtis

Vartininkai: Kasper Schmeichel, Mads Hermansen, Frederik Ronnow

Gynėjai: Joachim Andersen, Jannik Vestergaard, Simon Kjaer, Joakim Maehle, Andreas Christensen, Mathias Jorgensen, Victor Kristiansen, Alexander Bah, Rasmus Kristensen

Saugai: Mathias Jensen, Thomas Delaney, Christian Eriksen, Christian Norgaard, Morten Hjulmand, Pierre-Emile Hojbjerg, Anders Dreyer, Jacob Bruun Larsen

Puolėjai: Rasmus Hojlund, Andreas Skov Olsen, Kasper Dolberg, Mikkel Damsgaard, Jonas Wind, Yussuf Poulsen

Serbijos rinktinė – ar pavyks išsigelbėti ir patekti į atkrintamąsias?

Serbai EURO 2024 pradėjo pralaimėjimu anglams. Rezultatas buvo tik 0:1, po rungtynių nemažai pagyrų susilaukė Serbijos rinktinė. Tačiau, po antrųjų grupės rungtynių tapo aišku, kodėl serbai taip „gerai“ atrodė prieš anglus. G. Southgate treniruojama rinktinė kol kas tikrai nedemonstruoja geriausios formos, turėjo daug problemų prieš danus ir pirmajame mače ne serbai buvo labai geri, o tiesiog anglai demonstravo prastą žaidimą.

Antrajame mače serbai privalėjo pasiimti tris taškus prieš slovėnus, tačiau niekaip neišnaudojo susikurtų progų, o jų tikrai buvo. Vien Aleksandar Mitrovič turėjo 2-3 idealias progas, kuriose galėjo išvesti savo šalį į priekį. Galiausiai viskas pasisuko taip, jog visas rungtynes besigindami slovėnai sukūrė puikią greitą ataką, po kurios 69-ą minutę Žan Karničnik išvedė juos į priekį. Serbai visais būdais siekė išlyginti rezultatą ir tai galiausiai pavyko padaryti paskutinėmis pridėtinio laiko sekundėmis. Po kampinio išlyginamąjį įvartį pelnė Luka Jovič.

Šios lygiosios išgelbėjo Serbijos rinktinę bei suteikė viltį artėjančiose rungtynėse prieš danus. Pergalės atveju jie turėtų keturis taškus ir užsitikrintų vietą atkrintamosiose. Kurią vietą užimtų priklauso nuo Anglija – Slovėnija mačo rezultatų, tačiau į atkrintamąsias patektų.

Serbijos rinktinės sudėtis

Vartininkai: Predrag Rajkovič, Dorde Petrovič, Vanja Milinkovič-Savič

Gynėjai: Strahinja Pavlovič, Nemanja Stojič, Nikola Milenkovič, Miloš Veljkovič, Srdan Babič, Uroš Spajič, Filip Mladenovič

Saugai: Nemanja Maksimobič, Nemanja Gudelj, Srdjan Mijailovič, Ivan Ilič, Lazar Vujadin Samardzic, Sergej Miliinkovič-Savič, Mijat Gacinovič, Saša Lukič, Veljko Birmančevič

Puolėjai: Dušan Vlahovič, Luka Jovič, Aleksandar Mitrovič, Dušan Tadič, Filip Kostič, Andrija Živkovič, Petar Rakov.

Danija – Serbija statymų koeficientai ir prognozė

Nacionalinė Danijos futbolo rinktinė lažybų bendrovėse yra neryški favoritė prieš serbus. Danija, iš dalies, kontroliuoja situaciją ir pergalė nėra taip stipriai būtina kaip serbams. Tuo pačiu metu vyks Anglija – Slovėnija rungtynės ir jeigu anglai jas laimėtų, slovėnus paliktų su 2 taškais. Tokiu atveju danams užtektų lygiųjų, kad jie grupėje su 3 taškais užimtų antrą vietą.

Jeigu Anglija – Slovėnija mačas baigsis lygiosiomis, tuomet slovėnai turės 3 taškus. Tada reikės pradėti žiūrėti į pelnytų įvarčių skaičių bei įmuštų ir praleistų skirtumą, kadangi tarpusavio susitikimas baigėsi lygiosiomis ir nei viena iš jų neturi tarpusavio pranašumo.

Žvalgytis, kas tuo pačiu metu vyksta kitame stadione danams reikės, tačiau situaciją gali palengvinti jų pačių žaidimas. Jeigu Danija laimi prieš serbus, jie ne tik užsitikrina vietą atkrintamosiose, bet net ir turi šansų aplenkti anglus ir užimti pirmą vietą. Taip nutiktų tokiu atveju, jeigu anglai sužaistų lygiosiomis, o danai susikurtų geresnį įmuštų/praleistų įvarčių santykį. Jeigu taip nutinka, kad danai pralaimi – jie bet kuriuo atveju iškrinta iš turnyro.

Rungtynių prognozė – kur iš rinktinių pateks į atkrintamąsias?

Danija prieš slovėnus nuvylė, tačiau prieš anglus buvo sužaistos labai solidžios rungtynės, kas sugrąžino visą pozityvą. Kitaip nei pas serbus, kur daugiausiai talento puolime – D. Vlahovič, A. Mitrovič, D. Tadič, L. Jovič, danai turi labiau subalansuotą sudėtį. Pradedant nuo vartininko ir gynėjų – K. Schmeichel, A. Christensen, A, Bah baigiant saugais ir puolėjais – C. Eriksen, M. Hjulmand, R. Hojlund, Y. Poulsen. Serbai per pirmas dvejas rungtynes neparodė jokių pozityvių ženklų. Taip, rinktinė dar nesužaidė geriausių rungtynių, tačiau danai atrodo labiau pasiruošę žengti tolyn.

Šis azijietiško pranašumo statymas reiškia, kad sužaidus lygiosiomis, puse statymo sumos bus pralaimėta, puse grąžinta. Kad statymas būtų pilnai sėkmingas, reikia Danijos pergalės. Atkreipti dėmesį šiose rungtynėse galima ir į suminį mažiau 2.50 – serbams labai sunkiai sekėsi įmušti prieš slovėnus, prieš anglus progų daug irgi nebuvo. Danija ginasi gana neblogai, o įmušę pirmieji, galėtų visiškai užsidaryti ir statyti „autobusą“. Turint omenyje, kad tai bus lemiamos rungtynės, sunku tikėtis, kad bus labai atviros.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-23