Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Kas yra pranašumas lažybose?

Užsukę į kokią nors lažybų platformą galite matyti, kad kiekvienas įvykis turi didelę statymų pasiūlą. Galima rinktis ne tik laimėtoją. Rungtynėse galima spėti ir dėl to, kiek krepšininkas pelnys taškų, kiek viena komanda užsitarnaus geltonų kortelių, ar bus pratęsimas ir ne tik. Vienas populiariausių statymų tipų – pranašumas. Lažybų ekspertai mėgsta sakyti, kad tai geras būdas suvienodinti žaidimo sąlygas, jog kiekvienos rungtynės būtų labiau įtraukiančios ir kiekvienas statymas įdomesnis net tada, kai turime aiškų favoritą ant popieriaus. Handicap‘u vadinamas statymo tipas – labai įdomus. Skaitykite straipsnį ir sužinokite viską apie pranašumą lažybose.

Kas yra pranašumas lažybose? Apžvalga

Vos tik išsiskleidę pasiūlą statymams, kurią turi lažybų bendrovės, beveik iš karto turėtumėte pamatyti pranašumo pasiūlymus. Svarbu žinoti, kad skaičių bei pasiūlymų formatas gali kiek skirtis, priklausomai nuo platformos. Dėl to reikia pažinti žymėjimus. Apie tai – kiek kitoje straipsnio dalyje.

Paprastai tariant, handicapas arba pranašumas – tai statymas, kuriame atsižvelgiama į komandų ar atletų pajėgumų skirtumus. Geras paaiškinimas apie tai, kas yra pranašumas lažybose, būtų tai, jog šie statymai underdog‘ui suteikia šiokį tokį pranašumą, o favoritą pastato į šiek tiek nepalankią padėtį. Tai reiškia, kad statote ne tik už tai, kas laimės, bet ir už tai, kokiu skirtumu laimės ar pralaimės. Jūsų pasirinkimas turi ne tik ištraukti pergalę, bet ir turi laimėti konkrečiu skirtumu arba nepaleisti savo oponento dideliu skirtumu. 

Pavyzdžiui, futbolo rungtynėse galite matyti, kad favoritų komandos pranašumas yra -1,5. Tokiu atveju, kad laimėtumėte su statymu, favoritė turi laimėti daugiau nei 1,5 įvarčio (realiai – dviem įvarčiais). Ir atvirkščiai, jei statote už silpnesnę komandą su +1,5 handicapu, tai reiškia, kad laimėsite, jei jiems pavyks laimėti, sužaisti lygiosiomis arba pralaimėti mažesniu nei dviejų įvarčių skirtumu.

Dar svarbu paminėti, kad pranašumo statymai labai skiriasi, priklausomai nuo sporto šakos bei platformos. Pavyzdžiui, yra asian handicap‘as, įprastas pranašumas taškais ir ne tik. Pakalbėkime apie tai.

Pranašumo arba Handicap statymų tipai

Išskiriami trys pagrindiniai tokių statymų tipai.

Pranašumas taškais (Point Spread)

Taškų skirtumas arba pranašumas taškais – tai klasikinė šių statymų forma, ypač populiari amerikietiškame futbole ir krepšinyje, kur skaičiuojami taškai. 

Tai reiškia, kad stipresnei komandai suteikiamas taškų trūkumas, o silpnesnei – taškų pranašumas. Kas tai yra?

 • Tarkime „Real Madrid“ žaidžia prieš Badalonos „Joventut“. Jūs manote, kad karališkasis klubas yra ryškus favoritas. Pagal tai pasirenkate Real -7. Šiuo atveju reikia, kad „Real“ laimėtų daugiau nei septyniais taškais.
 • Jei pasirenkate Green Bay „Packers“ +3.5 prieš Dallas „Cowboys“, statote, kad jie laimės arba nepralaimės daugiau nei trimis taškais. 

Azijietiškas pranašumas

Azijietiškas pranašumas yra šiek tiek sudėtingesnis statymų konceptas. Jis eliminuoja lygiųjų galimybę. Tai reiškia, kad vienai komandai suteikiama virtuali persvara, kad būtų lygesni šansai, bent jau statymų aplinkoje. Šio tipo pasiūla daugiausiai yra futbole.    

Kaip veikia šis statymas? Yra keli jo tipai. Su sveikais skaičiais viskas yra paprasta. Skaičiavimai bei analizės komplikuojasi tada, kai yra pusinės skaičių dalys, 0,75 arba 0,25.

Tarkime, jūsų pasirinktame mače toks handicapas yra 0,75 (gali būti žymima ir -0,5, -1) . Tokiu atveju pusė statymo suma išskaidoma perpus. Pusė tenka -0,5, o kita pusė keliauja į -1. Jei komandai pavyksta laimėti daugiau nei vienu įvarčiu, laimėsite abu statymus; jei laimės lygiai vienu įvarčiu, laimėsite pusę savo statymo. Detalesnis paaiškinimas:

1 pavyzdys: Azijietiškas Handicap -0,5

Žaidžia komandos A ir B. Komanda A yra favoritė, o jūs atliekate statymą už komandą A su -0,5 handicapu (pranašumu)

Paaiškinimas:

 • Norint laimėti statymą, komanda A turi laimėti rungtynes vienu ar daugiau įvarčių skirtumu.
 • Jei A komanda laimi rungtynes bet kokiu rezultatu (1:0, 2:1, 3:2 ir t. t.), jūsų statymas laimi.
 • Jei rungtynės baigiasi lygiosiomis arba A komanda pralaimi, statymą prarandate.

Identiškas principas taikosi ir visiems azijietiško pranašumo statymams, kur yra .5 dalis. 

2 pavyzdys: Azijietiškas Handicap +1,0

Vėlgi, žaidžia tos pačios komandos A ir B. Komanda A yra favoritė, o jūs atliekate statymą už komandą B su +1,0 handicapu.

Paaiškinimas:

 • Jei B komanda pralaimi vienu įvarčiu, jūsų statymas grąžinamas (nėra nuostolio).
 • Jei B komanda laimi arba sužaidžia lygiosiomis, laimite.
 • Jei B komanda pralaimi dviem ar daugiau įvarčių, pralaimite.

3 pavyzdys: Azijietiškas Handicap +0,75

Pasirinkote statymą +0,75 už komandą B.

Paaiškinimas:

 • Statymas padalijamas į dvi dalis: pusė statymo eina už +0,5 ir pusė už +1,0.
 • Jei B laimi arba sužaidžia lygiosiomis, laimi abi statymo dalys.
 • Jei B pralaimi vienu įvarčiu, prarandate pusę savo statymo sumos (+0,5 dalis) ir pusę sumos atgaunate (+1,0 dalis).
 • Jei B komanda pralaimi dviem ar daugiau įvarčių, pralaimima viskas

4 pavyzdys: Azijietiškas Handicap -0,25

Pasirinkote statymą -0,25 už komandą A.

Paaiškinimas:

 • Statymas padalijamas į dvi dalis. Pusė keliauja už lygiąsias (0), o kita pusė tenka -0,5.
 • Jei A laimi, tada laimi ir abi jūsų statymo dalys.
 • Jei mačas baigiasi lygiosiomis, atgaunate statymą.
 • Jei A pralaimi, statymas irgi pralaimi.

Suprasti tekstinį paaiškinimą be vizualaus gido pavyks ne visiems. Dėl to pridedame grafiką, kuris leidžia lengviau suprasti, kaip veikia azijietiškas pranašumas.

Europietiškas pranašumas

Europietiškas pranašumas yra kiek panašus į Azijos handicap‘ą, tačiau jis mažiau lankstus.

Pavyzdžiui, jei statysite už komandą, kurios handicapas -1, statymas laimės, jei triumfuos daugiau nei vienu įvarčiu. Jei jie laimės lygiai vienu įvarčiu, tada jūs pralaimėsite. Tai reiškia, kad šis statymas nelaimi, jei įvyksta lygiosios.  

Pranašumo statymai lažybose – strategijos, kaip laimėti

Kadangi jau aptarėme, kas yra pranašumas lažybose, pasidalinsime ir keletu patarimų, kaip galima padidinti savo šansus laimėti. 

Visų pirma, reikėtų daryti analizę ir rinkti informaciją bei duomenis. Apžvelkite komandų ir žaidėjų pastarųjų pasirodymų formą, tarpusavio mačų statistiką ir kitus svarbius faktorius. Domėkitės naujienomis ir apie mikroklimatą rūbinėje, atletų asmeninį gyvenimą. Tai turi didelę įtaką. Kuo daugiau informacijos turite, tuo daugiau lengviau rasti geriausią variantą.

Antras dalykas – ieškoti vadinamųjų value bets arba vertingų statymų, kai bendrovės siūlo geresnį koeficientą arba nuvertina kurio nors įvykio baigtį. 

 • Paimkime pavyzdį. Tarkime, kad artėja svarbios Čempionų Lygos rungtynės tarp Bayer Leverkusen ir Porto. Pavyzdžio dėlei, Bayer labai reikia pergalės, o Porto jau nebeturi šansų išeiti iš grupės. Tuo pat metu matote, kad iš kart po Europos grandų susitikimo, vietiniame fronte Bayer‘io laukia rungtynės su Europos lygose nerungtyniaujančiu Mainz, kuris solidžiai laikosi 8-oje vietoje. Gali būti, kad Bayer bus išsikvėpę ir neturės nei jėgų, nei koncentracijos. Verta pamėginti statyti už Mainz pergalę arba bent lygiąsias, jei koeficientai – geri.

Na ir trečias patarimas – visada valdykite savo finansus. Nustatykite biudžetą ir jo laikykitės, kad neskubėtumėte atlošti nuostolius bet kokia kaina ir nestatytumėte daugiau, nei galite sau leisti. Visgi, kadangi statymai už sportą yra azartinė veikla, jūsų įgūdžiai ar žinios neturės įtakos mačo baigčiai, rezultatams. Dėl to reikia lošti atsakingai.

Įrankiai ir resursai geresniems pranašumo statymams

Internete galite rasti informacijos ir įrankių, kurie padės rasti geriausią sprendimą ne tik pranašumo (handicap), bet ir kitiems statymams lažybose. Visada rekomenduojame pasinaudoti lažybų skaičiuoklėmis, kad apsiskaičiuotumėte galimą pelną ir skirtingų pranašumų įtaką.

Specialus Asian Handicap skaičiuoklis su galimybe pasirinkti spėjamą rungtynių baigtį bus čia.

Internete taip pat galima rasti forumus ir bendruomenes socialinėse medijose, kur lažybų mėgėjai bei ekspertai (vadinamieji tipsters) dalijasi strategijomis ir patarimais. Bendravimas su kitais gali suteikti vertingų įžvalgų.

Patys daug naudingos informacijos galite rasti ir sporto rezultatų platformose, programėlėse, kaip kad FlashScore ar SofaScore. Jose renkama informacija apie komandų formą, įvykius, traumas, dažnai net pateikiami koeficientai pas įvairius bukmekerius.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-24

Geriausios lažybų bendrovės