Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Tinklinis 2024 Olimpiadoje: Laimėtojų Apžvalga bei Lietuvos atlečių pasirodymai

Amerikietes blokuoja priesininkiu smugi

Tiek salės, tiek paplūdimio tinklinis kiekvienoje olimpiadoje turi nemažą susidomėjimą bei gerbėjų ratą. Žaidynės Paryžiuje nebuvo išimtis. Šeimininkai labai palaikė savo vyrų salės tinklinio rinktinę, kuri gynė čempionų titulą, o mes labai tikėjomės gero paplūdimio tinklininkių dueto pasirodymo. Tačiau kaip viskas klostėsi – kas laimėjo medalius ir ar favoritams pavyko įtvirtinti savo statusą, ar laimėjo vadinamieji „underdog‘ai“?

3 Brazilija 6.00

Moterų tinklinio turnyre ryškiomis favoritėmis, pagal bukmekerius, buvo italės. Tiesa, nors turėjo gerą sudėtį ir puikią komandą, italės per visą žaidynių istoriją niekada nebuvo užsikabinusios jokio medalio, tad skeptikų jų šansams tikrai netrūko. Negana to, ketvirtfinalyje jų kelyje pasitaikė Serbija – ta pati rinktinė, kuri tame pačiame etape prieš 3 metus, Tokijo žaidynėse Italiją eliminavo 3-0. Visgi, favoritės savo vardą pateisino ir pasiekė saldų revanšą, pačios laimėdamos mačą 3-0. Pusfinalyje taip pat teko atlaikyti stiprių Turkijos tinklininkų išbandymą, bet ir čia italės toliau dominavo, nes rungtynes laimėjo 3-0. Na, o finale jas pasitiko antro aukso medalio paeiliui siekiančios sportininkės iš JAV.

Savo ruožtu, JAV neturėjo pačio lengviausio kelio iki finalo. Jau grupėse jos po įtemptos 5 setų kovos nusileido labai pavojingai Kinijai, o pusfinalyje buvo praėjusių žaidynių finalo pakartojimas – JAV prieš Braziliją. Tik po 5 setų kovos amerikietėms pavyko įrodyti pranašumą ir, maždaug 9,3 tūkstančių fanų akivaizdoje išsikovoti bilietą į finalą prieš kol kas turnyre tik 1 setą pralaimėjusias itales.

Dar 2024 Nations League turnyre Italijos moterų rinktinė atrodė sunkiai sustabdoma, tad nenuostabu, kad į finalą ji atėjo kaip favoritė. Paolos Egonu, Myriam Sylla bei Anna Danesi trijulė tikrai buvo pakankamai grėsmingas oponentas, tačiau komandiškai žaidžianti JAV stengėsi atsilaikyti. Bukmekeriai, visgi, prognozavo Italijos pergalę.

Rinktinė  Koeficientas prieš finalą
Italija 1.40
JAV 3.00

Visgi net ir to nepakako, kad amerikietės išplėštų bent papildomus setus. Italija nepaliko didelių vilčių savo varžovėms ir pirmame sete, pabėgusios į priekį 6-1, atgal nebesižvalgė. Antrame sete kova buvo įtemptesnė, tačiau keturi iš eilės laimėti taškai maždaug seto viduryje irgi leido išlaikyti persvarą. Na, o trečias buvo laimėtas 25-17, irgi nepaliekant didesnių vilčių varžovėms. Italija laimėjo finalą 3-0.

Bronzą laimėjo Brazilija, mažajame finale nugalėjusi Turkiją 3-1.

Vyrai

Italai pries Japonus tinklinio varzybose

Vyrų turnyre aukso medalį praėjusiose žaidynėse iškovojo Prancūzija. Apginti titulą prieš savo pačių sirgalius būtų nuostabus pasiekimas, tačiau šįsyk žaidynėse varžovai buvo žymiai geresni. Lenkijai bei Italijai dauguma bukmekerių prognozavo geresnius šansus nei Prancūzams, tačiau kaip sakė legendinės, čempioniškosios Hiustono „Rockets“ komandos treneris Rudy Tomjanovich – „Niekada nenuvertinkite čempiono širdies“. Jau ir Tokijo žaidynėse, prancūzai, rodos, „vos nušlubavo“ iš grupės, o ketvirtfinalyje ėmė rodyti aukščiausią klasę. Štai, ką matė geriausius koeficientus siūlančios lažybų bendrovės, kaip kad MegaPari ar BetWinner:

1 Lenkija 5.00
2 Italija 6.00
3 Prancūzija 7.00

Prancūzija jau antrą kartą į atkrintamąsias žengė ne pernelyg užtikrintai. Grupėje jie tik per penktą setą įveikė Serbiją, o po tokios pat ilgos kovos pripažino Slovėnijos pranašumą, tad antrame etape – ketvirtfinalyje susidūrė su savo amžinais varžovais visose srityse – vokiečiais. Nors lažybų bendrovės siūlė maždaug 1.30 koeficientą už Prancūzijos pergalę (gana ryškūs favoritai), vokiečiai šeimininkus beveik eliminavo. Lemiamame sete prancūzams tik paskutinėmis akimirkomis pavyko pasiekti pergalę 15-13. Pusfinalyje jau net ne jie, o italai buvo ryškūs poros favoritai, bet ir čia lažybų bendrovės nepataikė, nes Prancūzija, savo fanų akivaizdoje įveikė kaimynus 3:0 bei pasiekė finalą.

Na, o štai mūsų kaimynai turėjo tikrai gerą turnyrą. Tinklinyje jie visada buvo solidūs, o su Wilfredu Leon – kubiečių kilmės žaidėju, kurį žiniasklaida vadina tinklinio Cristiano Ronaldo, visada turi šansą laimėti. Grupėje Lenkija pralaimėjo Italijai, tačiau ketvirfinalyje parodė savo raumenis prieš grėsmingus slovėnus, o pusfinalyje prieš JAV pavyko nepalūžti pavojingiausiu momentu, laimėti 4-ą setą atsiliekant, išlyginti rezultatą bei iškovoti pergalę 5-ame. Tad į svarbiausią savo karjerų mačą lenkai ėjo su pakiliomis nuotaikomis. Juos lažybų bendrovės net laikė favoritais.

Prancūzija 2.10
Lenkija 1.70

Visgi, finale intrigos daug nebuvo. Iš karto matėme, kad per pirmus du setus tvirtai kontroliavo prancūzai. Kad ir kiek mūsų kaimynai bandė priartėti, visi į South Paris Arena 1 susirinkę žiūrovai matė šeimininkų koncentraciją bei čempionišką mentalitetą su kiekvienu kamuoliu. Nepadėjo nei rezultatyviausias turnyro žaidėjas bei geriausius servus paduodantis Wilfredo Leonas, nei įspūdingą receiving statistiką rinkęs Pawel Zatorski. Prancūzija laimėjo 3:0.

Paplūdimio tinklinis

Moterys

Moterų paplūdimio tinklinyje Lietuva buvo prilipusi prie savo TV ekranų, kadangi E grupėje (pool) varžėsi mūsų atletės – Ainė Raupelytė bei Monika Paulikienė. Jos pateko į grupę su vienomis stipriausių žaidėjų – brazilių duetu Carol – Barbara ir olandėmis Stam-Schoon. Prieš turnyrą bukmekeriai GG.BET prognozavo tokius šansus medalių laimėtojoms:

6.00 16,67%

Lietuvos dueto šansai į pergalę buvo ~90.00.

Lietuvos tinklininke blokuoja smugi

Kaip sakė olimpiadą transliavusios TV3 televizijos studijoje kalbėjusi tinklinio ekspertė bei žaidėja, mūsiškėms teko sunkūs išbandymai jau pačioje grupėje. Jeigu olandžių duetas dar yra pakankamai pažįstamas ir parankus, tai Carol-Barbara – ne tik stiprios, bet dar ir sunkiai lietuvėms pažabojamą stilių propaguojančios tinklininkės. Na, o Japonijos tandemas – nors pagal reitingus ir turėtų būti žemiau už mūsiškes, visgi nėra tas, kurį reikėtų nurašyti. Deja, pasirodo, olimpiada Lietuvos paplūdimio tinklinio žvaigždėms buvo „košmariška“. Pralaimėti visi trys mačai, nelaimėtas nė vienas setas bei prarastas šansas eiti toliau.

Iš E grupės išėjo visi trys aukštesnes vietas užėmę dvejetai. Kiek keista, bet visi iškrito aštuntfinalyje. Japonės 2:0 pralaimėjo Ana Patricia – Duda duetui, kurios vėliau laimėjo auksą, olandės 2:1 pripažino ispanių (sidabro laimėtojos) pranašumą, o Carol-Barbara gal kiek netikėtai iškrito po akistatos su Australijos duetu.

Vyrai

Vyrų turnyre Lietuvos sportininkai nedalyvavo. Tačiau favoritų sąraše buvo net dvi poros atletų, kurie kilę iš tokių valstybių, kur paplūdimį su smėliu ir ten tinklinį žaidžiančius žmones, vargu ar rasi. Švedijos tandemas Ahman-Hellvig bei Norvegijos duetas Mol-Sorum buvo laikomi ryškiausiais favoritais. Štai, kaip atrodė GG.BET lažybininkų favoritų sąrašas.