Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

„French Open“ 2024 – žvaigždės trauma, pusfinalių apžvalga, favoritai bei statymai

teniso mačas rolland-garros French Open 2024 turnyre

Šiųmetis „Roland Garros“ teniso turnyras startavo gegužės 26-ąją dieną, o finišuos birželio 9-ąją. Dabartinis vyrų vienetų čempionas Novakas Džokovičius šiais metais titulo neapgins. Ketvirtfinalyje jis turėjo kovoti su praėjusių metų finalo dalyviu Casperu Ruudu, tačiau šios kovos mes taip ir neišvydome. Po iškovotos pergalės ketvirtame „French Open“ etape paaiškėjo, kad N. Džokovičiui plyšo meniskas ir jam yra reikalinga chirurginė intervencija.

Trauma gal ir nėra tokia rimta, tačiau didžiausia problema yra tai, kad vienas geriausių visų laikų tenisininkų gali praleisti trečiąjį metų „Didžiojo kirčio“ turnyrą. Vimbldono teniso čempionatas prasideda jau liepos 1-ąją dieną, o laiko sugrįžti belieka mažiau nei mėnuo. Verta atsižvelgti, kad teoriškai jis gali praleisti ne tik Vimbldono kovas, tačiau ir Paryžiaus olimpines žaidynes, kurios prasideda po penkiasdešimties dienų.

Kas taps naujuoju čempionu?

Vyrų vienetų varžybose liko vos keturi tenisininkai, kurie vis dar puoselėja viltis patekti į finalą ir laimėti „French Open“ teniso turnyrą. Pirmąją porą sudaro ispanas Carlosas Alcarazas (ATP-3) ir italas Jannikas Sinneris (ATP-2). Antrajame pusfinalyje varžysis vokietis Alexanderis Zverevas (ATP-4) ir norvegas Casperas Ruudas (ATP-7). Taigi pažvelkime į šių žaidėjų kelią pusfinalio link ir kas turi didžiausias galimybes triumfuoti ne tik priešpaskutinėje turnyro stadijoje, tačiau ir didžiajame „Roland Garros“ finale.

Carlosas Alcarazas prieš Janniką Sinnerį

Dvi jaunosios teniso superžvaigždės dar kartą turės galimybę įrodyti, kuri iš jų šiuo metu šviečia ryškiau. Vienintelis neigiamas niuansas yra tai, kad būsimos teniso legendos suremia ginklus jau šio turnyro pusfinalyje. Tarpusavio susitikimų istorijoje vyrauja absoliuti lygybė, nes abu tenisininkai laimėjo po keturis kartus. C. Alcarazas ir J. Sinneris įveikė po penkis varžovus šiame turnyre, o jų aukomis tapo šie teniso meistrai.

Alexanderis Zverevas prieš Casperą Ruudą

Pastaraisiais metais C. Ruudas tapo vienu iš „French Open“ turnyro lyderių. Jis sieks patekti jau į trečiąjį finalą iš eilės bei pabandyti pagaliau iškovoti šį titulą. Vienas didžiausių C. Ruudo pranašumų yra tai, kad jam neteko žaisti ketvirtfinalio etape, nes N. Džokovičius patyrė kelio traumą. Visgi A. Zverevas yra daugiau nei pajėgus įveikti norvegą ir užbaigti jo fantastišką seriją.

Jis sieks ne tik patekti į finalą, tačiau ir atsirevanšuoti už pralaimėjimą praėjusių metų „Roland Garros“ pusfinalyje – 3-6, 4-6, 0-6. Vokietis jau ketvirtą kartą iš eilės žais šio turnyro pusfinalyje ir supranta tokio susitikimo svarbą. Mūsų lauks dviejų puikiai ant grunto žaidžiančių tenisininkų kova, o abiejų antrojo pusfinalio dalyvių kelias šiame turnyre atrodo taip:

Pusfinalio favoritai bei ketverto lyderis

Pirmojo pusfinalio favoritu yra išskiriamas C. Alcarazas, kurio koeficientas yra 1.60. Labiausiai tikėtina, kad antruoju finalo dalyviu taps A. Zverevas, kurio koeficientas siekia 1.81. Taip pat yra prognozuojama, kad didžiausią tikimybę laimėti „French Open“ turnyrą turi pirmojo pusfinalio dalyviai, o apačioje pateikiame visų pretendentų koeficientus.

• Carlosas Alcarazas – 2.08
  • Jannikas Sinneris – 3.35
  • Alexanderis Zverevas – 5.40
  • Casperas Ruudas – 6.60

Ar pavyks apginti dar vieną titulą?

Skirtingai nuo vyrų vienetų varžybų, moterų pusfinaliai vyko viena diena anksčiau. Pirmajame „Roland Garros“ turnyro pusfinalyje triumfavo trečio iš eilės titulo siekianti Iga Swiatek. Lenkė rezultatu 6:2, 6:4 įveikė amerikietę Coco Gauff (WTA-3) ir dar kartą pademonstravo dominuojantį mentalitetą. Svarbu pabrėžti, kad iš paskutiniųjų dvylikos susitikimų lenkė laimėjo net vienuolika, o su lyg kiekviena dvikova šis skaičius tampa vis nepadoresnis.

Kitame pusfinalio susitikime teisę žaisti finale išsikovojo Jasmine Paolini, kuri rezultatu 6:3, 6:1 įveikė Mirrą Andrejevą. Ji tapo vos trečiąja italų tenisininke, kuriai pavyko pasiekti šio turnyro finalą, o kitos dvi atletės, kurios yra pirmosios šiame sąraše yra Francesca Schiavone (2010) bei Sara Errani (2012). Didžioji moterų vienetų dvikova įvyks birželio 8-ąją dieną, o apačioje pateikiame varžoves, kurias joms teko įveikti pakeliui į finalą.

Finalo favoritas

Aiškia šio finalo favorite yra laikoma Lenkijos atstovė, o koeficientas siekia 1.05. Jos varžovės koeficientas yra 9.00, o tikimybė, kad I. Swiatek laimės trečiąjį iš eilės titulą yra net 94%.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-07