Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpiada 2024 – tinklinio nugalėtojai: kas užsikabino aukso medalius?

Olimpiada 2024 tinklinio rezultatai

Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse galėjome stebėti įspūdingą sporto reginį. Tinklinis yra viena iš sporto šakų, kuri turi dvi disciplinas – salės ir paplūdimio tinklinį. Panašiai, kaip ir krepšinis, kur žaidžiama 5×5 bei 3×3. Paplūdimio tinklinyje galėjome stebėti ir lietuvių Monikos Paulikienės bei Ainės Raupelytės pasirodymą. Rugpjūčio 11 d. buvo sužaistos paskutinės rungtynės, po kurių paaiškėjo visi olimpiados 2024 tinklinio rezultatai. Su jais čia ir arčiau ir susipažinsime.

Iš viso tinklinio sporto šakai buvo skirti keturi olimpinių medalių rinkiniai. Po du salės ir paplūdimio tinkliniui. Brazilai iškovojo du medalius – auksą paplūdimio tinklinyje laimėjo favoritėmis laikytos brazilės, o salės tinklinyje bronzą iškovojo Brazilijos moterų rinktinė. Du medalius iškovojo ir JAV rinktinės – moterų salės tinklinio rinktinė iškovojo sidabrą, o vyrų salės rinktinė – bronzą. Visi kiti medaliai atiteko kiekvienai šaliai po vieną. Tinklinio medaliais 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse džiaugėsi Švedija, Vokietija, Norvegija, Kanada, Šveicarija, Lenkija, Prancūzija, Italija bei jau minėtos JAV ir Brazilija.

Olimpiados paplūdimio tinklinio rezultatai

Paplūdimio tinklinis yra viena iš įdomiausių olimpinių sporto šakų. Atmosfera ir žaidėjų talentas sukuria smagų bei įsimintiną reginį. Deja, bet lietuvėms Paryžiuje nenusisekė, jos grupėje pralaimėjo visus tris mačus ir kovą dėl medalių baigė jau po grupių etapo. Kaip vėliau paaiškėjo, Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė žaidė tikrai ne pačioje stipriausioje grupėje. Visos trys priešininkių poros iškrito aštuntfinalyje. Net ir pirmą vietą grupėje užėmusios brazilės nusileido australėms.

Vyrų paplūdimio tinklinyje uždominavo skandinavai. Švedai iškovojo auksą, norvegai liko trečioje vietoje. Prieš prasidedant ketvirtfinaliui, švedai buvo išskiriami kaip favoritai – buvo prognozuojama, kad jie finale susitiks su norvegais, tačiau jie pusfinalyje nusileido vokiečiams. Pažvelkime į vyrų ir moterų paplūdimio tinklinio rezultatus iš arčiau.

Moterų paplūdimio tinklinio čempionės – Ana Patricia ir Duda Lisboa

Moterų paplūdimio tinklinis prasidėjo grupių etapu, kuriame buvo šešios grupės – kiekvienoje po keturias poras. Atkrintamąsias pradėjo šešiolika porų, tarp kurių po dvi Brazilijos, Ispanijos, Šveicarijos ir JAV poras. Taip pat Japonijos, Vokietijos, Latvijos, Australijos, Kinijos, Italijos, Nyderlandų ir Kanados rinktinės. Latvėms pavyko įveikti aštuntfinalį, bet iškrito ketvirtfinalyje prieš būsimas čempiones. Ketvirtfinalį pasiekė ir dvi Šveicarijos poros, tačiau tik viena pasiekė pusfinalį. Vėliau Tanja Huberli ir Nina Betschart laimėjo bronzos medalius.

Čempionės brazilės atkrintamąsias pradėjo 2:0 įveikdamos japones, ketvirtfinalyje taip pat 2:0 įveikė latves, pusfinalyje susilaukė didesnio pasipriešinimo – 2:1 įveikė australes, o finale 2:1 įveikė kanadietes. Prieš prasidedant ketvirtfinaliui, Betwinner lažybų svetainė už tai, kad brazilės laimės aukso medalius davė 2,25 koeficientą. Antroje vietoje buvo amerikietės Sara Elizabeth Hughes ir Kelly Marie Cheng – 5,50, tačiau jos kovą dėl medalių baigė jau ketvirtfinalyje, kur pralaimėjo bronzos medalininkės šveicarėms.

Kanadietėms Melissa Humana-Paredes ir Brandie Wilkerson, kurios varžėsi finale ir tik po atkaklios kovos nusileido brazilėms, prieš ketvirtfinalį buvo duodamas solidus 9,00 koeficientas.

Vyrų paplūdimio tinklinio čempionai – David Ahman ir Jonatan Hellvig

Vyrų paplūdimio tinklinio ketvirtfinalyje neišvydome nei vienos staigmenos. Keturios poros, kurios buvo laikomos favoritėmis, pasiekė pusfinalį. Prieš ketvirtfinalį, jau minėta Betwinner svetainė, čempionams švedams davė 2,75 už aukso medalį. Antroje vietoje buvo norvegai Anders Bernstsen Mol ir Christian Sandlie Sorum – 3,00. Kitų rinktinių šansai buvo vertinami jau gana dideliais koeficientais – Cherif Younousse ir Ahmed Tijan – 7,50. Būtent ši Kataro rinktinė kovoje dėl bronzos nusileido minėtiems norvegams.

Jeigu ketvirtfinalyje staigmenų neišvydome, tai viena jų buvo pusfinalyje. Favoritais laikyti norvegai 1:2 nusileido vokiečiams, už kurių auksą prieš ketvirtfinalį buvo duodamas 12,50 koeficientas. Deja, bet įspūdingo žygio link aukso nueiti nepavyko – finale 0:2 buvo nusileista švedams, kurie atkrintamosiose buvo nesustabdomi. Aštuntfinalyje 2:0 įveikė Čilės rinktinę, ketvirtfinalyje 2:0 nugalėjo Kataro komandą, pusfinalyje 2:0 taip pat krito duetas iš Kataro, o finale 2:0 laimėjo prieš jau minėtus vokiečius.

Olimpiados salės tinklinio rezultatai

Salės tinklinis Paryžiuje susilaukė daug dėmesio, ypač vyrų rungtis, kadangi šeimininkai žygiavo iki pat finalo, kur iškovojo ir aukso medalius. Komandinės sporto šakos šeimininkams ne visos buvo labai sėkmingos. Prancūzijos moterų ir vyrų krepšinio rinktinės nusileido finale, 3×3 vyrų krepšinio rinktinė taip pat iškovojo sidabrą, tačiau tinklinis buvo tai, kur šeimininkai galėjo švęsti auksą – prancūzai 3:0 įveikė Lenkijos rinktinę. Moterų rungtyje triumfavo italės, kurios per visą turnyrą nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.

Vyrų salės tinklinio čempionai – Prancūzijos rinktinė

Jeigu ištikimiausi Prancūzijos tinklinio fanai tikėjosi sėkmės, tai lažybų svetainės prancūzus buvo nuvertinusios labiausiai. Prieš prasidedant pusfinaliui, už tai, kad Prancūzija iškovos auksą buvo duodamas 5,40 koeficientas. Pusfinalyje prancūzai susitiko su favoritais laikytais italais ir juos įveikė net 3:0. Už šią prancūzų pergalę buvo duodamas 2,60 – 2,80 koeficientas.

Finale prancūzai jau nebuvo tokie autsaideriai, tačiau už jų pergalę buvo duodamas 2,10 koeficientas. Šeimininkai užtikrintai 3:0 įveikė pirmą reitingą turėjusius lenkus bei iškovojo aukso medalius. Įdomu tai, kad Tokijo olimpinėse žaidynėse auksą iškovojo taip pat prancūzai. Tai buvo jų pirmasis aukso medalis istorijoje, o namuose čempionų titulą pavyko apginti.

Lenkams prieš pusfinalio mačą už aukso medalius buvo duodamas 3,25 koeficientas. Jie pusfinalyje tik 3:2 įveikė JAV, nors mačą pradėjo laiminėdami 2:0. Po keturių setų rezultatas tapo 2:2, o lemiamas laimėtas 15:13. Kovoje dėl bronzos 3:0 triumfavo amerikiečiai, kurie 3:0 įveikė viso turnyro favoritus laikytus italus.

Moterų salės tinklinio čempionės – Italijos rinktinė

Moterų salės tinklinio turnyre šeimininkėms prancūzėms sekėsi labai prastai. Jos grupėje varžėsi su Kinija, JAV ir Serbija bei pralaimėjo visus tris mačus. Pridėti galima ir tai, jog visi pralaimėjimai triuškinami – 0:3. Grupę laimėjo Kinija, antrą vietą užėmė JAV, trečią – Serbija. Ketvirtfinalis šios grupės rinktinėms nebuvo pats sėkmingiausias – pusfinalį pasiekė tik JAV. Kinės 2:3 nusileido turkėms, o serbės 0:3 pralaimėjo italėms.

Ko vyrų salės tinklinio turnyre nepavyko padaryti italams, tą padarė italės. Taip pat kaip ir vyrai, italės buvo laikomos favoritėmis. Dar prieš ketvirtfinalio mačus, už italių auksą buvo duodamas 3,00 koeficientas. Antroje vietoje buvo brazilės – 4,00, trečioje – JAV @6,50. Italės pusfinalyje 3:0 susitvarkė su Turkijos moterų tinklinio rinktine, o finale taip pat 3:0 sutriuškino JAV rinktinę. Savo pusfinalyje amerikietės po įtemptos kovos 3:2 nugalėjo favoritėmis laikytas braziles.

Mače dėl trečios vietos susitiko Brazilijos ir Turkijos komandos, o bronzos medaliai po 3:1 iškovotos pergalės atiteko brazilėms. Joms už pergalę buvo duodamas vos 1,25 koeficientas, todėl staigmena galima laikyti tai, kad turkės dar sugebėjo laimėti vieną setą.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-19