Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Le Mano 24 valandų lenktynių rezultatai 2024 m.

Ferrari Le Mans lenktynių laimėtojai

Birželio 15 – 16 dienomis Le Mane, Prancūzijoje vyko kasmetinės 24 valandas trunkančios automobilių lenktynės. Iš viso tai buvo 92-os lenktynės istorijoje, tuo pačiu tai buvo ir ketvirtas iš aštuonių 2024 m. FIA pasaulio čempionato etapas. „Automobile Club de I‘Ouest“ – ACO organizuotos lenktynės buvo 4 237,5 km ilgio ir iš viso sudarė 311 ratus. Dalyviai lenktyniavo trejose skirtingose kategorijose – „Hypercar“, „LMP2” ir „LMGT3”.

Iš viso dalyvavo 62 komandos, o kiekvieną iš jų sudaro po tris vairuotojus. Net dvi iš pirmų trijų vietų užėmė „Ferrari“. „Toyota“ užėmė antrą ir penktą vietas. Ketvirtoji ir šeštoji vietos atiteko „Porsche“. Šios trys komandos pasidalino visas pirmąsias šešerias vietas. Septintoje vietoje liko „Cadillac“, aštunta ir devinta atiteko „Hertz“, o dešimtoji „Lamborghini“.

Lenktynės jau turi datą kitiems metams – „2025 24 Hours of Le Mans” vyks birželio 14 – 15 dienomis Le Mane, Prancūzijoje. Čia bus galima išvysti ir „Aston Martin“ komandą, kuri į lenktynes sugrįžta po ilgos pertraukos. 1959 metais „Aston Martin“ pavyko laimėti 24 valandų lenktynes Le Mane.

„Ferrari“ komanda laimėjo antrus metus iš eilės

Pirmą vietą 24 valandų lenktynėse Le Mane užėmė „Ferrari“ komanda, kuriai atstovavo italas Antonio Fuoco, ispanas Miguel Molina ir danas Nicklas Nielsen. Šiek tiek daugiau nei 14 sekundžių nuo pirmos vietos atsiliko „Toyota“, kuriai atstovavo japonas Kamui Kobayashi, argentinietis Jose Maria Lopez ir olandas Nyck de Vries. Trečioje vietoje liko kita „Ferrari“ komanda, kuri laimėjo 2023 metų lenktynes. Jie atsiliko daugiau nei 36 sekundėmis. Joje vairavo britas James Calado ir du italai – Antonio Giovinazzi bei Alessandro Pier Guidi.

„Porsche“ komanda apmaudžiai nepateko į trejetuką – jie nuo pirmos vietos atsiliko beveik 38 sekundėmis, tačiau nuo trečios vietos skyrė 1,267 sekundės. Šios komandos vairuotojai buvo prancūzas Kevin Estre, vokietis Andre Lotterer ir belgas Laurens Vanthoor. Rekordinis skaičius komandų finišą pasiekė kartu su lyderiais. Tik dešimtoje vietoje likusi „Lamborghini“ atsiliko daugiau nei ratu.

„LMP2” kategorijoje laimėjo „United Autosports“ komanda, kurioje vairavo du amerikiečiai Bijoy Garg ir Nolan Siegel bei britas Oliver Jarvis. Debiutinėje „LMGT3” kategorijoje triumfavo „Manthley EMA“, kurioje vairavo austras Richard Lietz, olandas Morris Schuring ir australas Yasser Shahin.

Šešiolika komandų iš lenktynių pasitraukė anksčiau laiko. Kai kurios dėl automobilių gedimo, kelios dėl avarijos. Jau 31-ajame rate iš lenktynių pasitraukė „Vista“ komanda, penkios komandos pasitraukė apvažiavusios daugiau nei 200 ratų – „Porsche“, dvi „United Autosports“, „Cadillac“ ir „AF Corse“.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie įvairius sporto įvykius ar apie šiuo metu vykstantį EURO 2024 čempionatą, kviečiame sekti mūsų svetainę, kurioje kiekvieną dieną dalinamės įvairiomis sporto naujienomis.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-19