Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Bronzinė Lietuvos rinktinė: Kas tie vyrai, 3×3 krepšinyje laimėję olimpinį medalį?

Lietuvos trijulių rinktinė su olimpiniu medaliu

Po to, kai tik prasidėjo trys prieš tris krepšinio kilimas į viršų, Lietuva buvo viena pirmųjų šalių, kuri intensyviai susidomėjo šia sporto šaka. Natūralu, nes krepšinis tarsi yra mūsų kraujyje. Tačiau gana greitai mus ėmė „apstumti“ kitos Europos šalys, kaip Serbija ar tie patys kaimynai latviai.

Į Tokijo olimpiadą vyrų 3×3 rinktinė nenuvyko, o štai į Paryžiaus olimpines po 3 metų prasibrauti pavyko, nors ir kainavo labai daug nervų. Ten Lietuvos vyrai nuvyko kaip vieni iš „tamsiųjų arkliukų“, o grįžo su bronza. Nors būta ir skaudžių pralaimėjimų, galutinis rezultatas tikrai labai geras, todėl manome, jog pats laikas visai Lietuvai geriau susipažinti su savo herojais.

Aurelijus Pukelis

Aurelijus Pūkelis aikštelėje

  • Gimimo data – 1994-05-17
  • Ūgis – 205 cm
  • Svoris – 110 kg
  • Žaidžia: 7bet – NKL (Marijampolės „Sūduva“)

Patikimiausias 3×3 rinktinės vedlys didžiojoje dalyje turnyro buvo turbūt stabiliausias mūsų komandos žaidėjas. Itin aukštas bei fiziškai galintis žaisti sunkusis krašto puolėjas yra „nepėsčias“ ir salės krepšinyje. Jis beveik visą profesionalo karjerą praleido 7bet-NKL lygoje, kur gynė „Šilutės“, po to net 5 sezonus Šakių „Vyčio“ garbę, o dabar vilki Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ marškinėlius bei net laimėjo 2022-23 metų sezono MVP, o jau eilę metų iš jo galima tikėtis maždaug 22-24 efektyvumo balų.

Labai solidžiai kontakte žaidžiantis, Šilalėje gimęs aukštaūgis jau nuo pat 3×3 krepšinio atsiradimo pradžios yra vienas iš pagrindinių ne tik stipriausių klubų, bet ir mūsų šalies rinktinės, vedlių. Galbūt po tokio medalio pagaliau išauš šansas išmėginti save ir kurioje nors LKL komandoje.

Kaip ten bebūtų, gal ir sekančioje olimpiadoje, „Briedis“ irgi galėtų būti vienu iš komandos lyderių, pakeliui į dar vieną medalį?

Evaldas Džiaugys

Evaldas Džiaugys krepšinio aikštelėje

  • Gimimo data – 1996-09-26
  • Ūgis – 196 cm
  • Svoris – 95 kg
  • Žaidžia: 7bet – NKL (Šakių „Vytis-VDU“)

Nors buvo jauniausias rinktinės krepšininkas, Evaldas Džiaugys per savo krepšininko karjerą pririnko nemažai patirties. Jau 10 sezonų NKL žaidęs E. Džiaugys šiaip jau užsiima sunkaus krašto puolėjo poziciją bei mėgsta centruoti, nors ūgiu tikrai nusileidžia beveik visiems savo varžovams. Tačiau itin didelė jo stiprybė – žaidimas 1 prieš 1 su kamuoliu. Kaip parodė Lietuvos rungtynės, jo judesiai po verpstės – ypatingai efektyvūs ir nors kartais „perdegdavo“, toliau nuo krepšio žaidęs Šakių „Vyčio-VDU“ krepšininkas ne viename mače tempė Lietuvą į priekį.

Klubiniame krepšinyje jis tikrai solidžiai atrodo NKL lygoje, kur praeitas sezonas buvo jam vienas geriausių statistiškai. 7bet-NKL pirmenybėse iš Raseinių kilęs krepšininkas rinko po 17,3 taško bei net 6,2 atkovoto kamuolio. Na, o 3×3 rinktinėje Džiaugys daugiausiai užsiėmė oponentų gynybos draskymu bei agresyviais reidais link krepšio bei naudodavosi progomis, paliktas laisvas už dviejų taškų linijos.

Gintautas Matulis

Triumfuojantis Gintautas Matulis aikštelėje

  • Gimimo data – 1986-12-06
  • Ūgis – 197 cm
  • Svoris – 93 kg
  • Žaidžia: RKL (Utenos „Juventus – Užpaliai“)

Per ilgą krepšininko karjerą, vyriausias iš visos ketveriukės G. Matulis spėjo pažaisti Utenos „Juventus“, Kėdainių „Nevėžyje“ LKL lygoje, Marijampolės bei Molėtų ekipose 7bet-NKL čempionate bei net trumpam buvo išvykęs į tolimą Islandiją. Visgi, per jau 17-us metus skaičiuosiančią krepšininko karjerą, lengvasis krašto puolėjas daugiausiai, net 9 sezonus buvo Utenos komandų narys, o pastaraisiais metais nusprendė visiškai koncentruotis į 3×3 bei pasirinko padėti savo klubo RKL komandai, kur buvo tikras lyderis, rinkęs po daugiau nei 20 taškų.

Šioje rinktinėje G. Matulis buvo komandos kapitonas ir vokalus lyderis, kurio balsą galėjome girdėti per kiekvieną minutės pertraukėlę. Gerbiamas veteranas taip pat puikiai dirbdavo gynyboje, perėmė nemažai kamuolių, provokavo varžovų klaidas, nors puolime daug pastebimas nebuvo.

Šarūnas Vingelis

Šarūnas Vingelis driblinguoja tarp varžovų

  • Gimimo data – 1989-11-16
  • Ūgis – 196 cm
  • Svoris – 90 kg
  • Žaidžia: Baigė profesionalo karjerą

Kaip po čempionato sakė trijulių rinktinės treneris Dainius Novickas, Šaras jau buvo baigęs karjerą, bet jį pavyko įkalbėti prisijungti. Tai buvo komandos taikliarankis krepšininkas, kuris efektyviausias būdavo už dvitaškio linijos, mesdamas metimus iš pagavimo arba kirsdamas link krepšio be kamuolio. Visą profesionalaus krepšininko karjerą gynėjas buvo pastebima figūra NKL, tačiau iš visų keturių žaidėjų, fanams tikrai buvo mažiausiai žinomas. Paskutinius 7 sezonus jis žaidė už Šakių „Vytį-VDU“. Daugiausiai klube jis atlikdavo spot-up snaiperio rolę. Per karjerą NKL lygoje tritaškius Š. Vingelis metė daugiau nei 45 % taiklumu, o olimpinėse žaidynėse, nors ir buvo labiausiai „banguojantis“ žaidėjas, bronziniame bei ketvirtfinalio mačuose buvo nepakeičiamas, bene pagrindinis pergalės kalvis.

Treneris Dainius Novickas

Dainius Novickas pozuoja

Tai – figūra. Gintautas Matulis jį vadina 3×3 krepšinio Lietuvoje, tėvu, o Šarūnas Vingelis, Aurelijus Pukelis ir Evaldas Džiaugys atsiliepia tik geriausiais žodžiais. Jis – bene vienintelis treneris 3×3 krepšinyje, į kurį būdavo nukreiptos ir transliacijos kameros. Dainiaus Novicko emocijos visada yra nesuvaržytos, tyros ir maksimalios. Dėl to labai smagu matyti, kaip jis džiaugiasi, kai Lietuva laimi ir kaip pergyvena, kai trijulės patiria nesėkmes.

Apie jį net yra sukurtas dokumentinis filmas.



Pats Dainius Novickas daugiausiai laiko praleido mėgėjų krepšinyje, būdamas vienu naudingiausių pačių įvairiausių komandų žaidėju Mažų miestelių krepšinio lygoje, EABL ir kitose pirmenybėse. Tačiau vėliau save aukščiausiame lygyje emocingam ekipos vairininkui atsiskleisti padėjo būtent 3×3 turnyrai, kuriuose Dainius Novickas ėmė vienas pirmųjų dalyvauti kaip žaidėjas ir kaip treneris. Nuo pat pirmų patirčių matėsi, kiek daug supratimo ir išmanymo būtent šiame krepšinyje turi šis žmogus ir vos per kelis metus jis iš NKL krepšininkų subūrė bei pastatė tokią komandą, kuri laimėjo olimpinę bronzą. 

Labai smagu girdėti, kad interviu jis pasakoja, jog tiek derinius, tiek treniruočių metodiką sukuria pats. Tokių ideologų ir žmonių su vizija Lietuvos krepšinyje labai trūksta…

Kas labiausiai įstrigo iš Lietuvos 3×3 rinktinės pasirodymų olimpiadoje?

Tikrai galime išskirti keturis mačus 3×3 olimpiniame turnyre. Tai buvo didžiulės staigmenos (geros ar blogos), arba maži, bet malonūs netikėtumai.

Pirmasis pralaimėjimas Latvijai 14-21

Nors visi fanai ir bukmekeriai čia tikėjosi apylygės kovos (~1.70 už Latviją ir ~2.05 už Lietuvą), jau po pirmų dviejų minučių matėsi, kas yra olimpiniai čempionai, o kas debiutantai. „Tuščias“ Šarūnas Vingelis ir klaikus pataikymas iš toli lėmė, kad Naurio Miezio ir Karlio Lasmanio tandemas tiesiog „pervažiavo“ mūsiškius bei labai sumažino optimizmą prieš likusį turnyrą.

Dainius Novickas po mačo ironizavo, kad jei taip žaistume ir toliau, liktume 9-oje vietoje (nors turnyre tik 8 komandos).

Saldi pergalė prieš serbus 20-18

Turbūt net ir tiems, kas mažai domisi 3×3 krepšiniu, gali būti žinomas faktas, jog Serbija – rimta jėga tarp trijulių. Dabar jau kiek pasikeitusi komanda vis tiek yra tarp favoritų ir prieš mačą su Lietuvą turnyrinėje lentelėje užėmė aukštesnę poziciją. Be to, istoriškai serbai mums yra labai neparankūs varžovai. Tad, kai „Maestro“ Dejano Majstorovičiaus vedami Balkanų šalies krepšininkai metė iššūkį, bukmekeriai jų šansus vertino daug geriau. Serbų pergalės tikimybė buvo vertinama 70-71 %, o lietuvių – vos 25-35 %.

Tačiau net ir žymiai greičiau pražangų limitą išnaudoję mūsiškiai nepasimetė bei Aurelijaus Pukelio vedami sugebėjo įveikti serbus bei užsigarantavo gerą vietą atkrintamosiose. Vėliau paaiškės, kad ketvirtfinalyje gautas palankus varžovas – Lenkija, kurį pavyko įveikti bei prasibrauti į pusfinalį.

Liūdniausias pusfinalis prieš Nyderlandus 9-20

Lietuviai prieš Olandos žaidžia aikštelėje

Apie šį mačą daug kalbėti nesinori, nes tai buvo tikrai blogiausias krepšinis, kokį Dainiaus Novicko auklėtiniai pademonstravo visame turnyre. Po pakilių nuotaikų, kurias išsinešė į ketvirtfinalį, teko išgyventi absoliutų fiasko. Kaip rašėme savo prognozėje, buvo labai svarbu, jog Lietuva nedarytų daug klaidų bei greitai nesusirinktų pražangų. Tada galima kabintis į žaidimą. 

Nors būsimi čempionai jau grupių etape mūsiškius guldė ant menčių, ten daugiau dėl to buvo kalti patys lietuviai, o olandai nedemonstravo kažko nesustabdomo, tad optimizmo prieš mačą tikrai būta. Visgi ir antrąkart Worthy de Jongo bei Jano Driesseno bei Dimeo van Der Horsto trio mūsiškius labai stipriai nokautavo. Pergalė pasiekta triuškinamu skirtumu, o jau nuo maždaug antros mačo minutės atrodė aišku, kad reikės ruoštis kovai dėl bronzos. Laimei, kad ne šia nata baigėsi Lietuvos rinktinės kelias turnyre.

Revanšas Latviams ir bronza 21-18

Lietuva ir Latvija krepšinio aikštelėje

Po skaudaus kąsnio, kurį nuryti privertė pusfinalis prieš Nyderlandus, labai norėjosi revanšo. Kiek netikėtai mažajame finale laukė Baltijos derbis su jau mus įveikusiais ir turnyre vos vieną nesėkmę patyrusiais braliukais. Lažybų bendrovės maždaug 70-75 % šansą laimėti davė ne mums, o šiauriniams kaimynams, tačiau įspūdingą charakterį pademonstravo Šarūnas Vingelis, surinkęs net 9 taškus ir Evaldas Džiaugys, kuriam rungtynės nesiklostė įspūdingai, bet, gavus progą mačą užbaigti su taikliomis baudomis, jo rankos nesudrebėjo. Mūsų ketveriukė ne tik laimėjo pirmą olimpinį medalį Lietuvos krepšiniui po 24 metų, bet ir užsitikrino solidžias pinigines premijas

Tad toks buvo mūsiškių kelias iki medalių. Krepšinis šiose žaidynėse jau baigėsi, bet nepamirškite, kad dar liko nemažai lietuvių pasirodymų olimpiadoje. Yra ir nemažai progų laimėti kitus medalius, pavyzdžiui, Mykolui Aleknai ir Dominikai Banevič!

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-09-17

Geriausios lažybų bendrovės