Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Prancūzijos „Ligue 1“ čempionato lažybos – apžvalga bei statymai

Prancūzijos „Ligue 1“ lažybos

Prancūzijos aukščiausiasis vyrų futbolo čempionatas „Ligue 1“ susiformavo 1930-siais metais, tačiau dabartiniu pavadinimu žinomas Prancūzijos turnyras susikūrė tik 2002-siais. Lyga dar kitaip yra žinoma kaip „Ligue 1 Uber Eats“, o tai įtakoja esami susitarimai su rėmėjais. „Ligue 1“ varžosi 18 klubų – septyniolika iš Prancūzijos ir vienas iš Monako.

Prieš keletą metų buvo nuspręsta, kad 2023-siais metais prasidėsiantis Prancūzijos „Ligue 1“ čempionatas bus ganėtinai pertvarkytas. Didžiausias šių metų pokytis yra turnyre besivaržančių komandų skaičiaus sumažinimas. Nuo 2002-03 metų sezono vyravęs formatas buvo pašalintas, o komandų skaičius nuo 20 susitraukė iki 18. Senasis čempionato modelis išgyveno lygiai 20 metų, o įgyvendinti šią idėją sutiko net 97 procentai generalinės asamblėjos narių.

Prancūzijos „Ligue 1“ čempionato lažybos – apžvalga, statymai, jų rūšys bei pavyzdžiai

Futbolas yra paklausiausia sporto prekė pasaulyje, o sporto šakos populiarumas priklauso nuo čempionato prestižo. Įdomu tai, kad stipriausių Europos futbolo turnyrų pasiūla gali pasiekti net 10 tūkst. skirtingų įvykių. Tačiau yra svarbu suprasti ne tik sporto šakos subtilybes, tačiau ir lažybų niuansus. Šiame straipsnyje pasižiūrėsime į pagrindines futbolo statymų rūšis: rungtynių nugalėtojas, dvigubas šansas ir pranašumas.

XXI amžiaus Prancūzijos „Ligue 1“ čempionai

Prieš pasineriant į statymų subtilybes – pateikiame visų šiame amžiuje triumfavusių „Ligue 1“ čempionate ekipų sąrašą.

Sezonas Nugalėtojas Antroji vieta
1999–00 „Monaco“ (7) Paryžiaus „Saint-Germain“
2000–01 „Nantes“ (8) „Lyon“
2001–02 „Lyon“ (1) „Lens“
2002–03 „Lyon“ (2) „Monaco“
2003–04 „Lyon“ (3) Paryžiaus „Saint-Germain“
2004–05 „Lyon“ (4) „Lille“
2005–06 „Lyon“ (5) „Bordeaux“
2006–07 „Lyon“ (6) „Marseille“
2007–08 „Lyon“ (7) „Bordeaux“
2008–09 „Bordeaux“ (6) „Marseille“
2009–10 „Marseille“ (10) „Lyon“
2010–11 „Lille“ (3) „Marseille“
2011–12 „Montpellier“ (1) Paryžiaus „Saint-Germain“
2012–13 Paryžiaus „Saint-Germain“ (3) „Marseille“
2013–14 Paryžiaus „Saint-Germain“ (4) „Monaco“
2014–15 Paryžiaus „Saint-Germain“ (5) „Lyon“
2015–16 Paryžiaus „Saint-Germain“ (6) „Lyon“
2016–17 „Monaco“ (8) Paryžiaus „Saint-Germain“
2017–18 Paryžiaus „Saint-Germain“ (7) „Monaco“
2018–19 Paryžiaus „Saint-Germain“ (8) „Lille“
2019–20 Paryžiaus „Saint-Germain“ (9) „Marseille“
2020–21 „Lille“ (4) Paryžiaus „Saint-Germain“
2021–22 Paryžiaus „Saint-Germain“ (10) „Marseille“
2022–23 Paryžiaus „Saint-Germain“ (11) „Lens“

Prancūzijos „Ligue 1“ lažybų pasiūla

Šioje skiltyje apžvelgsime tris populiariausias statymų rūšis, kurios bus pateiktos pasitelkiant „Ligue 1“ čempionatu.

Rungtynių nugalėtojas

Dažniausiai atliekamas statymas futbolo lažybose yra rungtynių nugalėtojo statymas.

Futbole visada yra galimybė rinktis iš trijų galimų variantų, o lygiosios dažniausiai turi aukščiausią koeficientą. Rungtynių nugalėtojo statymas yra pats populiariausias dėl savo paprastumo. Jei yra statoma už namų komandą, šiuo atveju „Metz“, reikia tikėtis, kad ši komanda iškovos pergalę. Identiška logika yra taikoma ir statantiems už svečius iš Lanso. Statantiems už lygiąsias reikia tikėtis, kad nei viena komanda nepasieks pergalės. Unikaliausias rungtynių nugalėtojo niuansas yra rezultatas, nes jis gali bet koks – 0:0, 1:1, 2:2 ir kt.

Jei už „Metz“ pergalę yra statomi 100€ ir jie įveikia „Lens“ ekipą – lošėjas susižers 433.34€. „Lens“ ekipos pergalės atveju statyta suma sudega. Tokia pati situacija yra taikoma ir lošėjams, kurie nusprendžia statyti už Lanso pergalę. Jei būtų atliekamas 100€ statymas ir „Lens“ ekipa laimi – iškovota suma siektų 180€. Egzistuoja ir dar viena opcija – lygiosios. Jei buvo atliktas statymas, kad „Ligue 1“ rungtynės baigsis lygiosiomis – laimėta suma bus 366.67€.

Dvigubas šansas

Šio statymo metu galima rinktis iš trijų skirtingų baigčių:

• Laimės A komanda arba bus lygiosios
• Laimės B komanda arba bus lygiosios
• Laimės A arba B komanda

Šios statymų rūšies koeficientai yra mažesni, tačiau turi daugiau garantijų. Jei lošėjas stato 100€ sumą už „Metz“ arba lygiąsias – statymas bus sėkmingas tik pergalės ar lygiųjų atveju, o galutinė suma būtų 190€. „Lens“ pergalė panaikintų visą statymą sumą.

Jei lošėjas tiki, kad viena iš komandų triumfuos – visada galima rinktis „Metz“ arba „Lens“ @1.27 statymą. Nepalankiausias rezultatas būtų lygiosios, tačiau jei viena iš komandų laimi, žaidėjas išlošia 127.28€.

Pranašumas

Pranašumo statymas yra vienas iš pagrindinių lažybų pasaulyje, tačiau jis yra taikomas ne tik rungtynių nugalėtojui, bet ir gautoms kortelės, kampiniams ir t.t. Dažniausiai lošėjai susiduria su azijietišku ir europietišku pranašumais. Šios dvi rūšys skiriasi:

• Azijietiškas pranašumas turi dvi baigtis – A komanda arba B komanda, o jei rezultatas lygus – atgaunate pinigus.
• Europietiškas turi tris baigtis – A komanda, B komanda ir lygiosios.

Azijietiškas pranašumas

Azijietiškas pranašumas yra dažniausiai naudojamas, kai yra aiškus varžybų favoritas. Koeficientas už pergalę nėra aukštas ir prieš atliekant tokį statymą yra tikima, kad rungtynės baigsis kelių įvarčių skirtumu. Situacija pernelyg nesiskiria ir taikant atvirkštinį atvejį, kai yra galvojama kad ryškus susirėmimo autsaideris pralaimės, tačiau ne itin dideliu skirtumu.

Už Paryžiaus „Saint-Germain“ komandos pergalę suteikiamas 1.37 koeficientas, o tuo tarpu už „Lyon“ net 7.50. Problema su šiuo statymu yra statymų vertės – Paryžiaus klubo koeficientas per mažas, o svečių šansai išsivežti pergalę iš „Parc des Princes“ stadiono nėra jau tokie dideli.

Azijietiško pranašumo baigtys gali varijuoti: -0.75, -1, -1.25, -1.5, -1.75 ir t.t. Kaip galima pastebėti – pranašumas gali būti tiek neigiamas, tiek teigiamas. Minusinis pranašumas rodo, kad komanda turi laimėti nurodytu įvarčių skirtumu. Pliusinis pranašumas nurodo, kad pasirinkta komanda negali pralaimėti specifiniu įvarčių skirtumu.

Lėšos žaidėjui yra gražinamos tik tada, kai rungtynės baigiasi taikiai. Teoriškai lošėjas nestato, kad komandos sužais lygiosiomis, tačiau čia yra pritaikoma išimtis. Lygiosios gali būti, kai žaidėjas renkasi lyginį pranašumą: -1, -2, -3 ir kt. Jeigu yra pasirenkamas Paryžiaus „Saint-Germain“ -2 @2.66 ir komanda laimi dviejų įvarčių persvara – tokiu būdu susiformuoja lygiosios ir statymas žaidėjui yra grąžinamas. Pagrindinis niuansas, kurį privalo žinoti kiekvienas yra atėmimo veiksmas. Jei „PSG“ laimėjo 2:0, tai šiuo atveju nuo įvarčių sumos reikėtų atimti -2 pranašumą ir tokiu atveju susiformuos lygiosios – 0:0.

Situacija yra kiek kitokia, jei pranašumai yra nelyginiai, nes toks statymas lygiosiomis nesibaigs. Tokio pobūdžio pranašumas nurodo įvarčių skirtumą, kuriuo lošėjo pasirinkta komanda turi iškovoti pergalę, kad statymas būtų sėkmingas. Jei yra statoma už Paryžiaus „Saint-Germain“ -1.5 @2.00 – „PSG“ turi laimėti bent dviejų įvarčių skirtumu. Minimalus rezultatas, kuriuo Paryžiaus ekipa gali iškovoti pergalę yra 2:0.

Klasikiniai azijietiški pranašumai: -0.25, -0.75, -1.25, -1.75 ir t.t. išsiskiria, kad vienu statymu yra statoma už dvi skirtingas baigtis. Pavyzdžiui.: „PSG“ -1.75 @2.30 yra statymas, kuris yra sudarytas iš „PSG“ -1.5 ir -2. Tai reiškia, kad Paryžiaus ekipos -1.75 statymas bus sėkmingas, jei komanda laimės 3 įvarčiu skirtumu ar daugiau. Jeigu paryžiečiai laimės dviem įvarčiais – laimėta bus tik pusė statymo: -1.5 sėkminga, o -2 prilyginta.

Teigiamas azijietiškas pranašumas veikia lygiai taip pat – tik atvirkščiai. Jeigu statote už „Lyon“ +1.5@1.80 – statymas bus sėkmingas, jei „Parc des Princes“ stadione besilankantys futbolininkai iš Liono nepralaimės didesniu nei vieno įvarčio skirtumu. Egzistuoja tokios varžybų baigtys:

• „Lyon“ laimi
• „Lyon“ sužaidžia lygiosiomis
• „Lyon“ pralaimi vieno įvarčio skirtumu (0:1, 1:2, 2:3, 4:5 ir t.t.).

Europietiškas pranašumas

Kaip jau buvo minėta anksčiau, europietiškame pranašume yra trys baigtys, o ne dvi.

Jei yra pasirenkamas „PSG“ (0:1), tai reiškia, kad „Lyon“ komandai yra suteikiamas vieno įvarčio pranašumas. Jeigu manoma, kad „PSG“ laimės bent dviejų įvarčių skirtumu, reikėtų rinktis statymą „PSG“ (0:1). Jeigu manote, kad paryžiečiai laimės lygiai vieno įvarčio skirtumu, būtina pasirinkti lygiųjų statymą (0:1) @3.80. Jeigu manote, kad „Lyon“ nepralaimės rungtynių, šiuo atveju privalu būtų rinktis „Lyon“ (0:1).

Visa tai galima interpretuoti kiek kitaip – skliausteliuose nurodyti skaičiai simbolizuoja rungtynių pradžioje esantį rezultatą. Įsivaizduokime, kad lošėjas pasirinko statymą „PSG“ (0:2). Tai reiškia, kad „PSG“ pradeda rungtynes atsilikdama dviem įvarčiais. Jei lošėjas tiki, kad šeimininkai vis tiek gali laimėti ir likviduoti dviejų įvarčių skirtumą – pasirinktas statymas atrodys taip „PSG“ (0:2) @3.40.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-04-30

Geriausios lažybų bendrovės