Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Ilgiausios futbolo varžybos – susitikimas trukęs ilgiau nei 3 valandas

futbolo zaidejai kovoja del kamuolio

Šiais laikais futbolo rungtynės įprastai pasibaigia greičiau nei per dvi valandas. 90 minučių sužaidžiama per pagrindinį laiką, dar po 5-10 min. yra pridedama ir viso yra žaidžiama apie 100-110 min., kas yra mažiau nei dvi valandos. Jeigu susitikimas vyksta atkrintamosiose, kur lygiosios nėra galutinis rezultatas, komandos žaidžia du pratęsimo kėlinius po 15 minučių ir tada vyksta 11 m baudinių serija. Formatas visiems gerai pažįstamas ir labai retai pasitaiko, kad rungtynių trukmė kažkuo išsiskirtų. Vis tik, ilgiausios futbolo varžybos truko tiek, per kiek šiais laikais būtų sužaidžiamos beveik dvejos rungtynės.

1946 m. kovo 30 d. Anglijoje rungtynės truko ilgiau nei 3 valandas, kol galiausiai buvo nutrauktos. Vėliau rungtynės buvo peržaistos, o šis susitikimas įėjo į istoriją, kaip ilgiausios futbolo rungtynės. Šiame straipsnyje iš arčiau supažindinsime su šiuo susitikimu bei tuo pačiu pažvelgsime, kokios šiais laikais rungtynės išsiskyrė ilgiausia trukme.

Stockport County – Doncaster Rovers: ilgiausios futbolo varžybos istorijoje

Antrojo pasaulinio karo metais futbolas nesustojo. Keitėsi taisyklės, buvo žaidžiami trumpesni turnyrai, tačiau futbolas išliko viena iš pramogų niūriais laikais. Nieko keisto, kad daugiausiai dėmesio futbolui buvo skiriama Anglijoje. Čia 1940 metais „West Ham“ klubas laimėjo „War Cup“ futbolo lygą, kurioje buvo sužaistos vos 137 rungtynės per devynerias savaites.

„Lancashire Cup“ buvo turnyras, kuriame buvo pristatyta naujoji taisyklė – pratęsime žaisti tol, kol kuri nors komanda pelnys įvartį. Pirmą kartą taisyklė buvo išbandyta rungtynėse tarp Burnley ir Everton komandų – daug laiko tada neprireikė ir buvo nuspręsta, kad toks pokytis išeis į naudą. 1942 metais taisyklė buvo pritaikyta ir Anglijos futbolo lygoje – „War Cup“.

Po šios taisyklės įvedimo, buvo kalbama, kad tai labai pavojinga, nes vieną dieną gali ateiti rungtynės, kurios tiesiog bus be pabaigos. Po kelerių metų panaši situacija įvyko rungtynėse tarp „Cardiff City“ ir „Bristol City“. Iš viso buvo žaidžiama tris valandas ir dvidešimt minučių – po vartininko klaidos Bill Rees pelnė pergalingą įvartį. Po unikalių rungtynių į stadioną įsiveržė 20 000 minia, kuri džiaugėsi kartu su komanda.

1946 m. kovo 30 dieną „League III North Cup“ mače susitiko „Stockport County“ ir „Doncaster Rovers“. Tai buvo atsakomosios rungtynės, pirmosios baigėsi rezultatu 2:2. Antrosios rungtynės per pagrindinį laiką taip pat baigėsi 2:2 ir buvo žaidžiamas pratęsimas. Kadangi per pratęsimą niekas nepasižymėjo, buvo taikoma „Golden Ball“ taisyklė – laimės tas, kas įmuš pirmas. Kai jau atrodė, kad po įmušto įvarčio rungtynės baigsis, teisėjas neįskaitė įvarčio, nes kamuolys lietė ranką.

Lauke sutemo, žemę pradėjo dengti iš geležinkelio sklindantis rūkas, žaidėjai nebepabėgo, o žiūrovai spaudė teisėją užbaigti rungtynes. Sužaidus 203 minutes, kas yra 3 minutėmis ilgiau nei rungtynės tarp „Cardiff City“ – „Bristol City“, teisėjas sustabdė susitikimą. Buvo metama moneta bei taip nuspręsta, kuriame mieste bus peržaidžiamos rungtynės. Po keturių dienų komandos ir vėl susitiko, o tada namie žaidęs „Doncaster Rovers“ laimėjo 4:0.

Po kelių mėnesių buvo atsisakyta šios taisyklės, o 1970-aisiais tapo įprasta, kad pasibaigus rungtynėms būtų 11 m baudinių serija. Galima sakyti, kad šios rungtynės pakeitė futbolo istoriją ir dabar turim tokį rungtynių formatą, prie kurio esame įpratę.

Ilgiausios Anglijos „Premier“ lygos rungtynės

Šiais laikais futbolo rungtynės laikosi griežtų ir aiškių taisyklių – du kėliniai po 45 minutes bei papildomas pridėtas laikas. Tai reiškia, kad įprastai rungtynės ilgai netrunka, nebent pasitaiko daug traumų, įvarčių ar kitų su rungtynėmis susijusių situacijų. 2019 metais Anglijos lygos taurės rungtynėse tarp Burton ir Bournemouth komandų buvo pridėtos net 28 papildomo žaidimo minutės. Šiais laikais tai buvo vienos iš ilgesnių rungtynių. Anglijos „Premier“ lygoje susitikimai tiek ilgai netruko, tačiau atrinkome kelias rungtynes, kurios buvo žaidžiamos ilgiau nei įprasta.

„FC Brentford“ vs „Wolwerhampton Wanderers“

2022 m. sausio mėnesį vykusiose „Premier“ lygos rungtynėse tarp „Brentford“ ir „Wolves“ komandų, pirmajame kėlinyje teisėjas pridėjo net 19 papildomų minučių. Pirmiausia, daugiau laiko buvo pridėta dėl Rico Hemry ir Matthias Jensen traumų, kurias patyrė, kai tarpusavyje susitrenkė galvomis. Vėliau, rungtynės buvo sustabdytos, kadangi buvo pastebėta, kad virš stadiono skraido dronas.

Nors buvo pridėta net 19 minučių, nei viena komanda nesugebėjo įmušti įvarčio. Šias rungtynes „Wolves“ laimėjo 2:1. Antrajame kėlinyje nesklandumų buvo išvengta ir tiek laiko jau nebebuvo pridėta.

„Watford“ vs „Norwich“

2022 m. sausio mėnesį, savaitę po „FC Brentford“ ir „Wolves“ susitikimo, galėjome išvysti dar vienas rekordines rungtynes. Šiame susitikime buvo pridėtos papildomai 15 minučių dėl to, kad sugedo prožektorius apšviečiantis stadioną. Tai buvo ypač svarbios rungtynės tarp komandų, kurios kovėsi dėl išlikimo lygoje.

Watford vs Norwich futbolo zaidejai kovoja del kamuolio

Šviesos kiekviename stadiono kampe išsijungė ir rungtynių teisėjas Mike Dean liepė žaidėjams pasišalinti iš aikštės. Vis tik, teisėjui buvo liepta tęsti rungtynes, kurias „Norwich“ laimėjo 3:0. Tuo metu, kai dingo šviesos, rezultatas buvo 1:0, tačiau sugrįžus į aikštę pavyko pasižymėti dar du kartus.

Londono „Arsenal“ vs Londono „West Ham United“

Daugiausiai laiko dėl žaidėjo traumos, o ne dėl kitų nutikimų aikštėje, buvo pridėta 2013 m. sausio mėnesį rungtynėse tarp „Arsenal“ ir „West Ham United“. Dan Potts patyrė traumą, jam ilgą laiką buvo suteikiama pagalba, kol galiausiai iš aikštės buvo išneštas su neštuvais. Po šio incidento teisėjas pridėjo net 12 papildomų minučių. Per šį laiką komandos nepasižymėjo ir pirmas kėlinys baigėsi 1:1. Tik prasidėjus antrajam kėliniui, per dešimt minučių „Arsenal“ komanda sugebėjo įmušti keturis kartus ir rungtynes laimėjo 5:1.

Futbolo rungtynės Ukrainoje trukusios virš 4 valandų

2023 m. Ukrainos aukščiausios lygos rungtynėse tarp „Dnipro-1” ir „FC Oleksandriya“ truko net 4 valandas ir 36 minutes. Tokios rungtynių trukmės priežastis – pavojaus sirenos. Dnipro mieste vykusios rungtynės prasidėjo 15 min. vėliau nei turėjo, o 34-ą minutę po pirmo pelnyto namų komandos įvarčio, rungtynes teko stabdyti dėl tos pačios priežasties.

Komandoms sugrįžus į aikštele, „FC Oleksandriya“ pelnė įvartį, tačiau po VAR peržiūros jis buvo atšauktas – sprendimas buvo priimtas po valandos laiko, kadangi dėl pavojaus sirenų rungtynės ir vėl buvo sustabdytos. Likus žaisti 1 minutei iki pagrindinio laiko pabaigos, mačas ir vėl buvo sustabdytas – šį kartą pertrauka truko net pusantros valandos. Žaidėjai sugrįžę į aikštę galiausiai baigė rungtynes apie 22:00 val., kai jos prasidėjo 17:15 val. vietos laiku.

Tai buvo ilgiausios rungtynės Ukrainos futbolo lygoje – prieš metus susitikimas tarp „FC Rukh“ ir „FC Metalist“ turko keturias valandas ir 27 minutes. Tokių ilgų rungtynių priežastis yra ta pati – dėl pavojaus sirenų rungtynes teko stabdyti ne vieną kartą.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-14