Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Copa America 2024 rezultatai – Kolumbija finale po 23 metų pertraukos

Copa America

Ilgai laukti pagrindiniai vasaros futbolo čempionatai artėja prie pabaigos. Naktį iš liepos 13 į 14 d. 03:00 val. dėl trečios vietos Copa America 2024 susitiks Urugvajus – Kanada, o jau kitą dieną – naktį iš liepos 14 į 15 d. 03:00 val., beveik iš karto po pasibaigusio EURO 2024, Copa America finale susitiks titulą ginantys argentiniečiai ir į finalą po 23 metų pertraukos sugrįžę kolumbiečiai.

Jeigu Argentinos kelias iki finalo tikrai nebuvo sudėtingas ir šis rezultatas tikrai nestebina, tai Kolumbijos rinktinę galima vadinti didžiausia turnyro staigmena. Grupių etape nustebino Venesuela ir Kanada, tačiau kalbant apie visą turnyrą, Kolumbija sėkmingai sužaidė tiek prieš Braziliją, tiek prieš Urugvajų. Lažybų bendrovės Kolumbijos nematė tarp trijų stipriausių rinktinių, todėl tiems, kas tikėjo šios rinktinės sėkmė, pavyko prigriebti tikrai nemažą koeficientą.

Abu Copa America pusfinaliai baigėsi per pagrindinį laiką ir jeigu Argentina – Kanada rungtynėse daug intrigos neišvydome, tai kur kas daugiau aistrų buvo Urugvajus – Kolumbija susitikime. Pažvelkime į pusfinalių rezultatus iš arčiau.

Argentina – Kanada 2:0

Argentina pusfinalyje žaidė prieš Kanadą, prieš kuriuos buvo atidarytas Copa America 2024 turnyras grupių etape. Tuomet argentiniečiai laimėjo 2:0, nieko keisto, kad lygiai tokiu pačiu baigėsi ir pusfinalio susitikimas. Tai visai kito lygio rinktinės – kanadiečiams jau patekimas į ketvertuką yra puikus rezultatas, turint omenyje, kad jie Copa America turnyre žaidžia pirmą kartą.

Pačios rungtynės susiklostė ne pagal Kanados scenarijų, kas dar labiau apsunkino visą rungtynių eigą. Jau 22-ą minutę argentiniečius į priekį išvedė 24-erių Julian Alvarez iš Mančesterio „City“. Pirmajame kėlinyje žaidimas pilnai priklausė Argentinai – 59% kamuolio kontrolė, 8 smūgiai ir vos vienas į vartų plotą, kuris ir virto įvarčiu.

Jeigu dar Kanados rinktinė galėjo galvoti apie išlyginamąjį įvartį, tai planus teko greitai pakeisti, kadangi tik prasidėjus antrajam kėliniui, 51-ą minutę pirmą įvartį šių metų Copa America turnyre įmušė Lionel Messi. Anksti padidinę skirtumą, argentiniečiai galėjo visiškai kontroliuoti rungtynių eigą. Atidavė iniciatyvą Kanados futbolo rinktinei ir tiesiog saugojo vartus – taktika pasiteisino. Antrajame kėlinyje jau kamuolio kontrolė priklausė kanadiečiams – 55%, jie taip pat atliko penkis smūgius, iš kurių vienas į vartų plotą. Puolime talento stokojančiai rinktinei tikrai nebuvo lengva prieš kol kas geriausią gynybą turnyre demonstruojančią komandą.

Argentina šių metų Copa America turnyre per penkerias rungtynes praleido vos vieną įvartį, kuris krito paskutinėmis rungtynių minutėmis prieš Ekvadorą – tuomet 90+2 min. pavyko pasižymėti Kevin Rodriguez. Su tokiu žaidimu gynyboje, rinktinė demonstruoja čempionišką žaidimą ir nieko keisto, kad tiek prieš turnyrą, tiek dabar būtent Argentina yra laikomi favoritais.

Kanada nuo antrojo kėlinio pradžios jau galėjo pradėti galvoti apie rungtynes dėl trečios vietos. Jiems tai bus kur kas svarbesnės rungtynės nei Urugvajui, kuris neslepia nusivylimo po pralaimėjimo prieš Kolumbiją. Kanados rinktinė tikrai nėra favoritė, bet jiems bent jau psichologiškai artėjančiam susitikimui nusiteikti bus kur kas lengviau.

Urugvajus – Kolumbija 0:1

Kolumbija toliau demonstruoja fantastišką formą. Dvejus metus nepralaiminti rinktinė žaidimo kokybę aukščiausiame lygyje išlaikė ir svarbiausiu metu. Grupių etape, laimėjusi du kartus ir lemiamą mačą sužaidusi 1:1 su Brazilija, užėmė pirmą vietą, kas leido išvengti Urugvajaus ketvirtfinalyje. Lygiosios prieš brazilus Kolumbijos rinktinei leido ketvirtfinalyje pasidaryti tiesiog solidžią treniruotę – 5:0 prieš Panamą daug ką pasako.

Urugvajus šiame čempionate atrodė kaip antra geriausia rinktinė. Grupių etape įmušti 9 įvarčiai ir praleistas vos vienas. Ketvirtfinalyje apsaugoti vartai nuo brazilų ir po 11 m baudinių serijos žengta į pusfinalį. Visgi, tik gynybos prieš Kolumbiją neužteko – čia jau reikėjo lyginti rezultatą, ko niekaip nepavyko padaryti. 67-ą minutę buvo išleistas ir legendinis 37-erių Luis Suarez.

Nuo pat pirmojo Urugvajus – Kolumbija kėlinio, veiksmo rungtynėse tikrai netrūko. 34-ą minutę dėl traumos buvo pakeistas Rodrigo Bentacur iš Londono „Tottenham“. 39-ą minutę Jefferson Lerma iš „Crystal Palace“ įmušė pirmąjį ir pergalingą rungtynių įvartį. Būtina pažymėti tai, jog įvartis buvo pelnytas po eilinio James Rodriguez rezultatyvaus perdavimo. Iš viso šiame turnyre jis jų atliko jau net šešis.

Prieš pat pirmo kėlinio pabaigą, kolumbiečiai kiek susikomplikavo situaciją – 45+1 min. antrą geltoną kortelę gavo Daniel Munoz iš „Crystal Palace“, o tai reiškė, kad likusias rungtynes teks gintis su vienu žaidėju mažiau. Antrajame kėlinyje Urugvajus kamuolį laikė net 75% laiko, atliko 8 smūgius ir tik 2 į vartų plotą. Pagal xG statistiką, Urugvajus buvo vertas vos 0,41 įvarčio antrajame kėlinyje, tuo tarpu Kolumbija besigindama sugebėjo susikurti 0,96 įvarčio – nepavyko pasinaudoti progomis greitajame puolime.

Urugvajui išsigelbėti nepavyko, o rungtynes vainikavo Darwin Nunez iš „FC Liverpool“ muštynės su Kolumbijos rinktinės fanais. Kolumbija į Copa America finalą sugrįžta pirmą kartą nuo 2001 m. Urugvajus paskutinį kartą ketvertuke buvo 2011 m. – tuomet šiai rinktinei pavyko laimėti turnyrą. 2007 m. paskutinį kartą žaidė dėl trečios vietos ir 1:3 nusileido Meksikai.

Statymai už Argentiną ir Kolumbijos sėkmė

Viso turnyro metu statymai už Argentiną neša pelną. Vienintelis ketvirtfinalio mačas su Ekvadoru, kurio metu už argentiniečių pergalę per pagrindinį laiką buvo duodamas 1,46 koeficientas, buvo nesėkmingas. Likusiose ketveriose rungtynėse Argentina viską laimėjo per pagrindinį laiką.

Pasipelnyti buvo galima net ir nestatant už pergales, o tiesiog už rungtynių suminį mažiau – Argentina nemuša daug įvarčių (2:0, 1:0, 2:0, 1:1, 2:0), tačiau nieko ir neprasileidžia. Kol kas tik Ekvadoras įmušė vienintelį įvartį. Galima sakyti, kad ketveriose iš penkerių rungtynių, buvo galima stipriai padidinti lažybų banką – neprasileistas nei vienas įvartis, trejos rungtynės laimėtos su -1,5 pranašumu. Žvelgiant į susitikimą su Kanada, kad kanadiečiai neįmuš, buvo duodamas 1,80 koeficientas, o už Argentinos pergalę su -1,5 pranašumu, koeficientas siekė daugiau nei 2,00.

Jeigu Argentina yra pelningas Copa America lažybų pasirinkimas, tai Kolumbija jau ilgą laiką turėtų būti lošėjų akiratyje. Ši rinktinė nepralaimėjo jau 28 rungtynes iš eilės. Žvelgiant į statymus šiame turnyre, kad nepralaimės prieš Braziliją buvo duodamas 1,97 koeficientas. Kad nepralaimės prieš Urugvajų – apie 1,50, tačiau už patekimą į pusfinalį koeficientas siekė apie 1,90 – 2,00.

Finalas laukia prieš labai rimtą varžovą – ant šių rungtynių kaba ne tik 28 nepralaimėtų susitikimų serija, bet ir Copa America titulas, kurį paskutinį kartą Kolumbija laimėjo 2001 metais. Visgi, pagal 7bet lažybų bendrovę, favorite čia laikoma Argentinos rinktinė:

Data Rungtynės Pagrindinis laikas Copa America nugalėtojas Suminis 2,0
1 X 2 Daugiau Mažiau
Liepos 15 d. 03:00 val. Argentina – Kolumbija 2,28 3,00 3,60 1,62 / 2,33 1,93 1,87
Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-27