Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Geriausi stalo žaidimai suaugusiems – kaip geriausiai paįvairinti vakarą su draugais

Geriausi stalo žaidimai suaugusiems

Vaikystėje turbūt daugelis esame leidę vakarus žaisdami stalo žaidimus su šeima ar draugais. Bręstant dalis šio pomėgio atsisakėme, tačiau daugybė žmonių taip pat įsitikino, kad ant stalo atsiradęs žaidimas gali tapti nuostabia patirtimi ir suaugusiems. Tiek paįvairinant bet kurį vakarą su draugais, tiek ir padedant pralinksminti kompaniją sumažėjus temų pokalbiams. Tad kokie geriausi stalo žaidimai suaugusiems ir kaip pasirinkti tinkamiausią?

Geriausi stalo žaidimai suaugusiems, kai pergalę nulemia strategija

„Monopoly“

Dalį stalo žaidimų gali žaisti tiek vaikai, tiek suaugusieji. Vienas tokių – „Monopolis“, kurį žaidę ar apie kurį girdėję turbūt esame daugelis. Jis, kalbant apie geriausius stalo žaidimus, dėl žaidėjų įsitraukimo ir dinamikos neabejotinai atsidurtų geriausių stalo žaidimų suaugusiems sąrašo viršūnėje.
Svarbu ir tai, kad tiek vaikus, tiek suaugusiuosius šis klasikinis, dar 1935 metais pirmąkart pasirodęs greitų sandorių nekilnojamojo turto prekybos žaidimas gali išmokyti ne tik valdyti pinigus, bet ir lavinti savo derybinius įgūdžius. Negana to, šis žaidimas yra išleistas į dešimtis kalbų, o vienoje jo versijų galima rasti ir 22 Lietuvos miestus.
Žaidėjų skaičius: 2–8
Žaidimo trukmė: 30–180 minučių

„Ticket to Ride“

Šįkart statyti reiks ne savo viešbučių, bet traukinių imperiją. Kiekvienas žaidėjas turi išpildyti maršrutų korteles tiesdamas įvairius miestus jungiančius geležinkelius, taškai žaidėjams suteikiami ir už ilgiausią maršrutą, kuris, priklausomai nuo žaidimo versijos, gali driektis ir per visą Europos žemyną.
Kai „Monopolyje“ pergalę gali nulemti ir sėkmė, tiesiant geležinkelius reikės pasirinkti tinkamiausią strategiją, kad pavyktų įveikti varžovus. Nuolatinis žaidėjų įsitraukimas, paprastos taisyklės ir teisingų sprendimų priėmimo svarba šį žaidimą ne veltui daro vienu populiariausių – nors jis sukurtas vos 2004 metais, tačiau jau parduota virš dešimties milijono šio žaidimo ir įvairių jo versijų kopijų.
Žaidėjų skaičius: 2–5
Žaidimo trukmė: 30–45

„Pandemic“

Šis suaugusiems puikiai tinkantis stalo žaidimas primena neseniai prabėgusius laikus, kai pasaulį buvo sukausčiusi koronaviruso pandemija. Žaidimo metu reikia gelbėti žmoniją nuo plintančių mirtinų virusų ieškant ligos protrūkius suvaldyti padėsiančios vakcinos. Kitaip nei anksčiau minėtuose žaidimuose, čia itin svarbus bendradarbiavimas tarp žaidėjų, kuriems pavyks laimėti tik bendrai išgydžius visas keturias ligas joms nespėjus išplisti per visą pasaulį. Panašu, kad šis žaidimas galėtų vadintis ne tik vienu geriausių stalo žaidimų suaugusiems, bet ir puikia priemone komandos lipdymui.
Žaidėjų skaičius: 2–4
Žaidimo trukmė: apie 45 minutes

Geriausi suaugusiems skirti stalo žaidimai, kuriems nereikia ilgai ruoštis

Pokeris

Prieš tai išvardyti geriausi stalo žaidimai suaugusiems gali reikalauti ilgoko pasiruošimo, kol išaiškinamos taisyklės ir paruošiamas žaidimo stalas. Norint greita paruošiamo ir įdomaus žaidimo kartais suaugusieji atkreipia dėmesį į tokius klasika tapusius žaidimus, kuriems reikia vos vienos kortų kaladės, pavyzdžiui, pokerį.
Nors dėl pokerio priklausymo stalo žaidimų kategorijai galima ir ginčytis, tačiau turbūt visi sutiksime, kad tai puikus vakaro paįvairinimui skirtas žaidimas. Nors ir sukurtas 19 amžiuje, šis žaidimas iki šiol žavi milijonus visame pasaulyje dėl savo azarto ir būtinybės blefuoti, kas neabejotinai gali padėti laimėti banke sukauptus pinigus. Juk nebūtinai laimi stipriausia kortų kombinacija.
Svarbu ir tai, kad yra daugybė šio žaidimo versijų, tad kiekviena kompanija ras jai priimtiniausią. Įdomu, kad pokerį galima žaisti ir internetu. Tad nestebina, kad šis azartiškas žaidimas visame pasaulyje subūrė daugybę entuziastų, įsteigtos net pokerio federacijos, o turnyrų laimėtojai susižeria didžiulius piniginius prizus.
Žaidėjų skaičius: 2–10
Žaidimo trukmė: apie valandą

Ruletė

Nors tai nėra kortų žaidimas, tačiau jis į sąrašą įtrauktas dėl to, kad pokeryje naudojamus žetonus galima naudoti žaidžiant ir ruletę. Jo metu žaidėjai spėja, kurioje vietoje sustos rutuliukas, mestas ant besisukančio medinio rato ir juo apriedėjęs mažiausiai tris kartus. Šis žaidimas reikalauja didesnio pasiruošimo, tačiau azartas neabejotinai įneš spalvų į su draugais leidžiamą vakarą.
Žaidėjų skaičius: nuo 2
Žaidimo trukmė: nuo dešimties minučių

„Exploding Kittens”

Tai gerokai naujesnis, tačiau taip pat jau klasika tapęs žaidimas suaugusiems, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka katės. Jos žaidime yra kaltos dėl gresiančios pasaulio pabaigos – juk neatsargus užlipimas ant pulto gali aktyvuoti atominėmis galvutėmis apginkluotų bombų paleidimo mechanizmą. Jei iš kortų kaladės ištraukiama „sprogstančio kačiuko“ kortelė, žaidėjui tenka panaudoti bombos nukenksminimo kortelę. Žinoma, jei prieš tai žaidimo eiga nėra pakeičiama kitomis turimomis kortelėmis.
Šio stalo žaidimo mėgėjus žavi ne tik itin paprastos taisyklės, įtraukianti žaidimo eiga, bet ir šmaikštus kortelių dizainas. Negana to, yra tik suaugusiems skirtos žaidimo versijos, o neilga žaidimo trukmė leidžia sužaisti ne vieną partiją.
Žaidėjų skaičius: 2–5
Žaidimo trukmė: 15 minučių

„Taco Cat Goat Cheese Pizza“

Tų pačių kūrėjų produktas, kuriame gerokai daugiau lemia ne strategija, o žaidėjų akylumas ir greitis. Viskas, ką reikia padaryti, tai padėti kortelę, kai besiformuojančioje kaladėje matomas jos atitikmuo ir išgirstas reikalingas žodis. Laimi pirmasis atsikratęs visų savo kortų. Išties paprasta ir smagu.
Žaidėjų skaičius: 2–8
Žaidimo trukmė: iki 10 minučių

Geriausi stalo žaidimai suaugusiems, kuriuose reikia išlaisvinti fantaziją

„Alias“

Dar vienas klasika tapęs stalo žaidimas, kurį gali žaisti dideli ir maži, apie kurį esame girdėję daugelis, tad jo pristatinėti papildomai turbūt net neverta. Verta tik priminti, kad žaidimo tikslas – gavus užuominas atspėti žodžius ir keliauti lenta tolyn. Draugų susibūrimui galite rinktis ir vakarėliui skirtą žaidimo versiją, kurią žaidžiant teks atlikti ir įvairias netikėtas užduotis.
Žaidėjų skaičius: nuo 4
Žaidimo trukmė: 30 minučių

„Codenames“

Dar vienas linksmas ir lengvas žaidimas, kurio metu teks spėlioti pagal pateiktas užuominas. Visgi šįkart žaidėjai bus suskirstyti į dvi komandas, o vieno žodžio užuominas dalins prieš tai išsirinktas komandos vadovas. Laimi ta komanda, kuri pirma susisiekia su visais savo agentais.
Žaidėjų skaičius: 2–8
Žaidimo trukmė: 20 minučių

„DIXIT“

Šio stalo žaidimo kortelės skatina kūrybą ne tik dėl savo spalviškumo ir joje esančių elementų, bet ir dėl žaidimo taisyklių. Žaidėjas išsirenka vieną savo turimą kortą, sukuria jai apibūdinimą ir padeda ją užverstą ant stalo. Kiti žaidėjai iš savo kortų kaladžių išsirenka po vieną labiausiai girdėtą apibūdinimą atitinkančią kortelę ir taip pat padeda ją užverstą ant stalo. Užverstos kortos sumaišomos ir galiausiai atverčiamos, o žaidėjai turi spėlioti, kuri yra apibūdinimą sugalvojusio žaidėjo korta.
Žaidėjų skaičius: 3–8
Žaidimo trukmė: 30 minučių

Geriausi vien tik suaugusiems skirti stalo žaidimai

„Shit Happens“

Šie stalo žaidimai dažnai pritaikomi vien tik suaugusiems dėl jose aptariamų temų ir juodo humoro. Vienas populiariausių – „Shit Happens“ žaidimas, kuriame reikia įvertinti ir surikiuoti įvairias, kartais ir net skaudžias gyvenimo situacijas. Visos jos psichikos sveikatos ekspertų surikiuotos nuo 1 iki 100, o žaidėjams reikia sudėlioti teisingą seką. Atrodytų, nieko čia linksmo, tačiau draugų reakcija šį žaidimą išties daro išskirtiniu ir priverčiančiu nusikvatoti.
Žaidėjų skaičius: 2–20
Žaidimo laikas: 30 minučių

„Drunk Stoned or Stupid“

Šio žaidimo taisyklės yra išties paprastos ir gali padėti geriau pažinti vieni kitus. Kiekvieno turo metu besikeičiantis teisėjas perskaito kortelėje esantį pareiškimą, į kurį reaguoja kiti žaidėjai – pasakoja, kuriam draugui šis apibūdinimas geriausiai tiktų pagal asmenines savybes, praeities įvykius ar visiškai nesusijusius, bet įtikinamai skambančius dalykus. Teisėjas visa tai įvertina ir priima galutinį sprendimą, kuriam žmogui toks pareiškimas tinkamiausias. Pralaimi tas žaidėjas, kuris pirmasis surenka 7 korteles.
Žaidėjų skaičius: 3–20
Žaidimo trukmė: 15–30 minučių

„Cards Against Humanity“

Paskutinis sąraše esantis stalo žaidimas skirtas tiems suaugusiems, kurie mėgsta gerai pasijuokti, nevengia juodo humoro ir nori geriau pažinti savo draugus. Vieno turo vadovas perskaito klausimą iš juodų kortelių, o kiti žaidėjai bando nustebinti su vienoje iš turimų baltų kortelių esančiu atsakymu. Juokingos situacijos – garantuotos!
Žaidimo trukmė: 30–90 minučių
Žaidėjų skaičius: 4–20

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-04-18

Geriausios lažybų bendrovės