Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Išskirtiniai statymų pasirinkimai

Išskirtiniai statymų pasirinkimai

Lažybų bendrovėse galima rasti kur kas didesnę statymų pasiūlą. Ji kiekvienoje lošimų svetainėje gali skirtis – taip pat pasiūla skiriasi ir sporto šakose bei lygose. Įprastai aukščiausiose futbolo, krepšinio ir kitų sporto šakų lygose statymų pasiūla būna daug didesnė nei žemesnių lygų rungtynėse, kur rinktis galima tik kelias pagrindines baigtis.

Išskyrėme kitus statymus, kuriuos galima dažnai matyti lažybų pasiūloje bei kurie susilaukia vis daugiau ir daugiau dėmesio. Su kiekvienos sporto šakos statymais iš sarčiau galima susipažinti kituose mūsų sudarytuose giduose, o čia pateikiame bendrus skirtingų statymų paaiškinimus. 

H2H (Head-to-Head)

Tai statymas, kuriame koncentruojamasi į dviejų žaidėjų, lenktynininkų ir kitų sportininkų pasirodymą, neatsižvelgiant į tai, koks yra bendras rungtynių ar varžybų rezultatas. Šį statymą galima rasti visose populiariausiose sporto šakose, kur varžosi daugiau nei du sportininkai. Pavyzdžiui, krepšinio rungtynėse galima statyti, kuris žaidėjas surinks daugiau taškų. Nėra svarbu, kiek taškų įmes komanda, kuri komanda laimės, ar kiek taškų įmes pasirinkti žaidėjai – esmė, kuris žaidėjas tose rungtynėse bus rezultatyvesnis.

Nuotraukoje matomas pavyzdys, kaip Eurolygos „Fenerbahce“ – „Olimpia“ rungtynėse galima statyti už vieną iš dviejų žaidėjų. Pavyzdžiui, statoma, kad Scottie Wilbekin įmes daugiau taškų nei Kevin Pangos. Visai nesvarbu kiek žaidėjai įmes taškų, svarbiausia, kad S. Wilbekin įmestų daugiau nei K. Pangos. Tai gali būti ir 5 taškai prieš 3 taškus ar 20 prieš 12.

H2H (Head-to-Head) statymas pasiekiamas ir kitose sporto šakose, pavyzdžiui, Formulės 1 lenktynėse. Nesvarbu, kas laimės etapą – visa koncentracija į du lenktynininkus ir pasirinkimą, kuris iš jų atvažiuos greičiau.

Nuotraukoje galima matyti pavyzdį, kaip atrodo H2H statymas F1 lenktynėse. Pavyzdžiui, statoma, kad Lewis Hamilton užims aukštesnę vietą nei jo komandos draugas George Russell. Visai nesvarbu kurias vietas užims lenktynininkai, svarbu, kad šiuo atveju L. Hamiltonas būtų greitesnis už G. Russell. Lygiai taip pat ir su kitais lenktynininkais – jeigu statoma, kad Valtteri Bottas bus greitesnis už Guanyu Zhou, jie gali finišuoti ir paskutiniai – statymas bus sėkmingas, jeigu V. Bottas aplenks G. Zhou.

Dual forecast

Tai vis labiau populiarėjantis statymas, kur vienu metu statoma už dvi skirtingas baigtis. Dažniausiai į šį statymą įeina dvi baigtys iš pagrindinių statymų – rungtynių nugalėtojas ir suminis daugiau/mažiau. Populiarumo statymas susilaukia todėl, kad be „Bet Builder“ funkcijos negalima atlikti kombinuoto statymo iš tų pačių rungtynių, todėl norint atlikti statymą, kad laimės tam tikra komanda ir bus pelnomas tam tikras kiekis taškų negalima.

„Dual Forecast“ arba dvigubo rezultato statymas ir buvo sukurtas, kad iš tų pačių rungtynių būtų galima pasirinkti dvi skirtingas baigtis, kas tuo pačiu ir stipriai padidina koeficientą. Pavyzdžiui, Eurolygos rungtynėse „Panathinaikos“ – „Olympiacos“ galima statyti, kad laimės „Panathinaikos“ ir bus daugiau nei 154,5 taškų.

Apie šį statymą reikia žinoti tai, kad jeigu viena iš dviejų baigčių sėkminga – statymas vis tiek pralaimimas. Norint, kad statymas būtų sėkmingas, reikia, kad abi pasirinktos baigtys būtų sėkmingos. Pavyzdžiui, jeigu statoma, kad laimės „Panathinaikos“ ir rungtynėse bus daugiau nei 154,5 taškų, reikia, kad „Panathinaikos“ švęstų pergalę bent vienu tašku, o rungtynių rezultato suma būtų didesnė nei 154,5.

Dvigubo rezultato statymas pasiekiamas ir kitose kategorijose, pavyzdžiui, rungtynių nugalėtojas + žaidėjo statistika. Jeigu pažvelgtume į tas pačias „Panathinaikos“ – „Olympiacos“ rungtynes, galima matyti, kad statymų pasiūloje yra tokie variantai kaip:

Atliekant vieną iš šių statymų, reikia, kad abi baigtys būtų sėkmingos – kitu atveju statymas bus pralaimėtas. Pavyzdžiui, pasirinkus statymą, kad Thomas Walkup atliks 6+ rezultatyvius perdavimus ir „Olympiacos“ laimės, „Panathinaikos“ pergalės atveju statymas būtų nesėkmingas.

„Dual Forecast“ statymai pasiekiami ir kitose sporto šakose, ne tik krepšinyje. Pavyzdžiui, futbolo rungtynėse galima statyti už tai, kuri komanda laimės ir kiek bus įmušta įvarčių. Arba, kuri komanda laimės ir ar abi komandos pelnys bent po įvartį.

Nuotraukoje galima matyti skirtingus dvigubo rezultato pasirinkimus. Pavyzdžiui, statoma, kad „Arsenal“ laimės ir bus daugiau nei 2,5 įvarčio. Tokiu atveju reikia, kad rungtynes laimėtų „Arsenal“ ir būtų įmušti mažiausiai 3 įvarčiai. Jeigu bent viena iš baigčių nesėkminga, pavyzdžiui, „Arsenal“ laimi 2:0, statymas bus pralaimėtas, kadangi rungtynėse nebuvo daugiau nei 2,5 įvarčio.

Dvigubo rezultato variantų futbolo, krepšinio ar kitų sporto šakų rungtynėse gali būti labai daug, todėl atliekant šį statymą, svarbiausia būti atidiems ir pasirinkti norimą baigtį. Nepamirškite, kad tai statymas iš dviejų tarpusavyje nesusijusių įvykių (nugalėtojas ir įvarčiai, žaidėjo pelnyti taškai ir komandos pergalė ir t.t.), todėl statymas bus laimėtas tik tada, kai abi baigtys pasirinktame statyme bus sėkmingos.

Komandos statistika

Atlikti pranašumo ar suminio daugiau/mažiau statymus galima ne tik už pagrindines rungtynių baigtis, bet ir komandos statistiniuose rodikliuose. Tai dar viena priežastis, kodėl reikia susipažinti su pagrindiniais statymais – jie gali persikelti ir į kitas kategorijas.

Komandos statistikos statymai, priklausomai nuo sporto šakos ir gali apimti labai daug skirtingų baigčių. Pavyzdžiui, galima statyti, kiek komanda įmes taškų, kiek futbolo rungtynėse komanda kels kampinių, kuri iš komandų kels daugiau kampinių, kiek bus parodyta geltonų kortelių ir t.t.

Komandos statistikos statymai gali išsiplėsti iki beveik visų statistinių rodiklių. Krepšinio rungtynėse galima statyti už atkovotus kamuolius, rezultatyvius perdavimus, perimtus kamuolius ir t.t. Amerikietiško futbolo rungtynėse galima statyti už klaidas, „sacks“ veiksmus ir kita.

Komandos statistikos statymuose įprastai būna du pasirinkimai – pranašumas arba suminis daugiau/mažiau. Čia galite matyti suminio daugiau/mažiau statymo pavyzdį:

Pranašumo statymas arba tiesiog, kuri komanda atliks tam tikrų veiksmų daugiau, pasiūloje atrodo taip:


Asmeninė žaidėjų statistika

Kaip komandos statistikos statymai, taip statymų pasiūloje pasiekiami ir žaidėjų statistikos statymai. Šiuose statymuose nuo komandos statistikos statymų pagrindinis skirtumas tas, kad daugiau dėmesio skiriama daugiau/mažiau baigtims. Pranašumo statymai jau persikelia į kitą H2H kategoriją, kur lyginami skirtingų žaidėjų pasirodymai.

Priklausomai nuo sporto šakos, statyti žaidėjų statistikoje galima beveik už viską. Pavyzdžiui, kiek žaidėjas pelnys taškų, kiek atkovos kamuolių, kiek atliks rezultatyvių perdavimų, kiek blokuos metimų, kiek perims kamuolių. Pažymėti galima tai, kad, pavyzdžiui, pasiūloje galima rinktis, kiek žaidėjas atkovos kamuolių ir atitinkamai bus suteikiamas didesnis arba mažesnis koeficientas:

Žaidėjų statistikos statymuose galima rasti ir tokių variantų, kur keli statistiniai rodikliai sudėti į vieną vietą. Pavyzdžiui:

Nuotraukoje pateikiamas pavyzdys, kur į vieną statymą įeina žaidėjo pelnyti taškai, atkovoti kamuoliai bei rezultatyvūs perdavimai. Tai reiškia, kad nėra svarbu, kiek žaidėjas atskirai atkovos kamuolių ar atliks rezultatyvių perdavimų – esmė, kad bendra šių statistinių rodiklių suma būtų didesnė arba mažesnė – priklausomai, nuo pasirinktos statymo baigties.

Pavyzdžiui, pasirinkus, Thomas Walkup daugiau 16,5 @1,89, reikia, kad žaidėjas taškais, atkovotais kamuoliais ir rezultatyviais perdavimais surinktų bent 17 sumą. Tai gali būti 12 pelnytų taškų, 4 atkovoti kamuoliai ir 1 rezultatyvus perdavimas: 12 + 4 + 1 = 17.

Ilgalaikiai statymai

Galima sakyti, kad beveik visi statymai skiriami vienoms rungtynėms, tačiau yra ir atskira ilgalaikių statymų rūšis. Kiekvienas čempionatas ar turnyras turi ilgalaikių statymų pasiūlą, o ji pasižymi tuo, kad rezultatą lemia nebūtinai vienos rungtynės. Vieni ilgalaikiai statymai gali apimti visą turnyrą, pavyzdžiui, kas taps Eurolygos čempionais. Kiti gali apimti dalį turnyro – kas pateks į atkrintamąsias, kas laimės reguliarųjį sezoną ir kita.

Ilgalaikiai statymai kiekvienai sporto šakai ir lygai sudaryti atskirai. Pasiūloje galima rasti ne tik su komandos rezultatais susijusius pasirinkimus, bet ir su asmenine žaidėjų statistika. Jeigu tai individuali sporto šaka, pavyzdžiui, tenisas, tuomet pasiūloje įprastai galima rasti tik turnyro nugalėtojo pasirinkimą. Jeigu tai komandinė sporto šaka, pavyzdžiui, futbolas, tuomet pasiūloje bus tiek komandiniai pasiekimai, tiek ir asmeniniai žaidėjų pasirodymai.

Ilgalaikiai statymai daugiausiai dėmesio susilaukia per trumpus turnyrus, pavyzdžiui, FIBA pasaulio čempionatą ar FIFA futbolo čempionatą. Per mėnesį turnyras pasibaigia ir yra aišku, ar statymas buvo sėkmingas ar ne. Tačiau, nemažai statymų atliekama ir kur kas ilgesniam laikui, pavyzdžiui, kas taps NBA čempionu. Pateikiame keletą ilgalaikių statymų pavyzdžių:

  • Krepšinis, Eurolyga – kas taps čempionu, kas laimės reguliarųjį sezoną, ar „Žalgiris“ pateks į atkrintamąsias, kas taps naudingiausiu žaidėju, kas taps rezultatyviausiu žaidėju.

  • Futbolas, UEFA Čempionų lyga – kas taps čempionu, kas laimės A grupę, kurios šalies komanda taps turnyro nugalėtoja, kuris Anglijos klubas pasirodys geriausiai, kas pateks į finalą, kas bus turnyro rezultatyviausias žaidėjas.

  • Amerikietiškas futbolas, NFL – kas taps čempionu, kas laimės AFC konferenciją, kas taps MVP, kas bus išrinktas geriausiu puolimo žaidėju, kas taps metų gynėju, kas bus išrinktas metų treneriu, kiek „New York Giants“ reguliaraus sezono metu iškovos pergalių.

Apie ilgalaikius statymus išskirti reikia šiuos aspektus:

  • Statymų pasiūla ir koeficientai gali keistis sezono metu. Tai reiškia, jog neatlikus statymo, kas taps čempionu prieš sezono pradžią, nereiškia, kad sezono metu statyti galimybės nebus. Įprastai ilgalaikių statymų pasiūla pasiekiama iki tos dienos, kai paaiškėja rezultatas arba praeina įvykio data. Vienintelis dalykas – koeficientai nuolat keičiasi. Sezono pradžioje koeficientai dažniausiai būna didesni, nes yra daugiau nežinomųjų nei sezonui įsibėgėjus.
  • Gali būti taip, kad keli žaidėjai ar komandos surinks vienodą taškų/įvarčių skaičių. Tokiu atveju koeficientas yra dalinamas iš didžiausią skaičių surinkusių dalyvių. Pavyzdžiui, FIFA pasaulio futbolo čempionate buvo statoma, kad Messi taps rezultatyviausiu, o koeficientas buvo 5,00. Tiek Messi, tiek Lewandowski surinko tokį patį įvarčių skaičių ir abu žaidėjai yra rezultatyviausi. Tokiu atveju koeficientas 5,00 yra dalinamas iš dviejų ir lieka 2,50. Statymo suma dauginama nebe iš 5,00, o iš 2,50 koeficiento ir atliekamas laimėjimo išmokėjimas.

Nestandartiniai statymai

Į nestandartinių statymų kategoriją galima priskirti tokius pasirinkimus, kurie neturi atitikmens. Tai gali būti vienetiniai statymai, kurie daugiau niekada nepasikartos – įprastai susiję su tam tikromis progomis. Lažybų bendrovės reaguodamos į įvairias aktualias, suteikia galimybę statyti už įvykio baigtį. Pavyzdžiui, 2016 m. Jungtinėje Karalystėje vyko balsavimas dėl „Brexit“ – lažybų bendrovės leido statyti bus nubalsuota už ar prieš. Popiežiaus apsilankymo metu Lietuvoje irgi buvo galima statyti už įvairias baigtis.

Daug dėmesio susilaukiančio „Super Bowl“ rungtynių metu statymų pasiūloje galima rasti tokias baigtis kaip – kam pirmiausia padėkos žaidėjas tapęs rungtynių MVP. Pasiūloje įprastai būna šios baigtys: Dievas, šeima, komandos draugai. Statymų būna susijusių ir su visų laukiamu ilgosios pertraukos pasirodymu – pavyzdžiui, kokia daina bus atlikta pirmoji.

Nestandartinių statymų pasiūla išsiskiria ir tuo, kad ji įprastai būna pasiekiama tik tam tikrose lažybų bendrovėse. Kiekviena iš jų šią statymų pasiūlą sudaro individualiai, todėl tiek baigčių pasirinkimas, tiek koeficientai būna patys įvairiausi. 

Kiti statymai

Į kitų statymų kategoriją galima įtraukti politinius bei pramoginius įvykius, kurie išsiskiria ir savo statymų pasiūla. Įprastai kiekvienam įvykiui pasiūla būna sukurta individualiai, nebent tai pasikartojantys įvykiai, pavyzdžiui, „Oskarų“ apdovanojimai.

Prie kitų statymų būna ir tam tikri sporto renginiai, ypač vietiniai – pavyzdžiui, „Jungle King“ turnyras. Lietuviškos lažybų bendrovės turėdamos kur kas daugiau informacijos apie tokius turnyrus sudaro specialią statymų pasiūlą, kurį įprastai nėra didelė, tačiau leidžia pasirinkti kovos nugalėtoją.

Pagrindiniai šios kategorijos statymų pavyzdžiai:

  • Eurovizijakas laimės, kas pateks į finalą, kas užims aukštesnę vietą, kiek tam tikra šalis surinks taškų, kas pateks į geriausiųjų dešimtuką/penketuką.
  • Oskarai – geriausias filmas, geriausias aktorius/aktorė, geriausias garso takelis, geriausias režisierius, geriausias kostiumų dizainas, geriausias animacinis filmas, geriausi vaizdo efektai, geriausias garso takelis ir kt.
  • Rinkimai pasaulyje ir Lietuvojekas taps prezidentu, Seimo rinkimai, merų rinkimai ir t.t.
  • Kiti rinkimai – kas bus išrinktas naujuoju popiežiumi, kas taps naujuoju NATO generaliniu sekretoriumi ir kt.
  • Loterijos – „Vikinglotto“, „JĖGA“ – ar iškris tam tikras kamuoliukas.
  • Pramoginės laidos – „Auksinis Protas“ nugalėtojas, „Lietuvos balsas“ nugalėtojas, kas pateks į finalą ir kt.
Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-07

Geriausios lažybų bendrovės