Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Buriavimas – kaip olimpiadoje sekėsi Lietuvos sportininkams ir kas laimėjo medalius?

Buriavimas 2024 Paryžiaus olimpiadoje

Kadangi buriavimo varžybos visada testuoja sportininkų ištvermę ir trunka ilgai, televizinio dėmesio joms nebūna daug. Tad nors rezultatus daug kas pamato, pati varžybų eiga daug kam yra tarsi mistika.

Šįkart mes atskleisime tą paslapties šydą bei apžvelgsime, kaip sekėsi mūsų sportininkams, jų buriavimo kategorijų ypatumus bei kas susižėrė medalius šiose žaidynėse. 

Viktorija Andrulytė – Laser Radial

Moterų „Laser Radial” varžybos olimpinėse žaidynėse yra viena iš kelių buriavimo disciplinų, kuri į olimpinę programą įtraukta nuo 2008 m. Pekino. „Laser Radial” yra vienvietė valtis, t. y. ja plaukia vienas žmogus. Tai – bene daugiausiai sportininkų dėmesio sutraukianti šaka. Šioje klasėje daug laimėjusi yra ir Gintarė Volungevičiūtė (dabar – Gintarė Scheidt).

„Laser Radial“ klasė garsėja tuo, kad čia daug dėmesio skiriama taktikai, laivo valdymui ir fiziniam buriuotojų pasirengimui. Valtis pagaminta taip, kad tiksliai reaguotų ir į jautresnius buriuotojo judesius, todėl labai svarbu nuspėti sparčiai pasikeisti galinčias vėjo kryptis bei vandens sroves, bangavimą. Šiose varžybose, olimpinėse žaidynėse vyksta 9 įprastos lenktynės, kuriose buriuotojai pelno taškus už užimtą vietą. Dešimtosios – lemiamos – medalių lenktynės, kur varžomasi dėl medalių ir prizinių vietų. 

Buriuotojas, serijos pabaigoje surinkęs mažiausiai taškų, laimi aukso medalį. Šiose, 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse varžybos vyko prie Marselio esančioje Viduržemio Jūros dalyje, kuri garsėja permainingu oru, bet gana ramiu vandeniu. Tai patikrino buriuotojų gebėjimą prisitaikyti ir strategiškumą. Varžybose dalyvavo geriausi vyrai ir moterys, o tarp pastarųjų varžėsi ir Viktorija Andrulytė. Ji geriausiai pasirodė II ir VIII lenktynėse, tačiau galutinėje įskaitoje liko 31-oje vietoje.

Auksą laimėjo Marit Bouwmeester (Nyderlandai), sidabrą gavo Anne-Marie Rindom (Danija), o bronzos medaliu tenkinosi Line Flem Høst (Norvegija).

Rytis Jasiūnas – IQFoil

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse vykusiose vyrų „iQFoil” varžybose debiutavo naujoviška burlenčių klasė, pakeitusi senesnį RS:X formatą. Toje pačioje Marselio įlankoje vykusiose varžybose lenktyniavo 24 geriausi šios disciplinos sportininkai iš viso pasaulio. Tarp jų buvo ir lietuvis Rytis Jasiūnas.

Lenta „iQFoil”, turi specialią konstrukciją, leidžiančią jai sklesti virš vandens ir pasiekti kur kas didesnį greitį nei tradicinės burlenčių lentos. Olimpiadoje, varžybas sudarė trys pagrindiniai renginiai: Sprinto slalomas, distancijos lenktynės ir maratonas, kurių kiekvienoje išbandomi skirtingi įgūdžiai, pavyzdžiui, greitis, ištvermė ir taktiškumas. 10 geriausių sportininkų iš pirmųjų lenktynių serijos pateko į medalių lenktynių seriją, kurios kulminacija tapo įtemptas finalas.

Aukso medalį laimėjo Izraelio atstovas Tom Reuveny, sidabrą – australas Grae Morris, o bronzą – olandas Luuc van Opzeeland. Lietuvio pozicija galutinėje įskaitoje – 17.


Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-19

Geriausios lažybų bendrovės