Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

2024 m. Paryžiaus Olimpiados Uždarymo Ceremonija: TOP faktai apie pačias žaidynes

Švedų atletas pozuoja prie savo pasaulio rekordo

Didžiausias sporto festivalis per ketverius metus – vasaros olimpinės žaidynės jau baigėsi. Lietuvos atletai pasirodė solidžiai. Net 4 medaliai – daugiausiai iš visų Baltijos šalių bei per plauką nuo dviejų aukso medalių – solidu, kad ir iš kurios pusės bepažiūrėsi. Prisiminkite, kaip vyko uždarymo ceremonija, o taip pat ir susipažinkite su šios olimpiados įdomybėmis bei unikaliais skaičiais ir faktais. 

Apie pačią olimpiados uždarymo ceremoniją



Po to, kai įvyksta paskutinės rungtys ir išdalinami paskutiniai medaliai, vyksta žaidynių uždarymas. Tai – tokia pat ceremonija, kaip atidarymas (gal šiek tiek mažesnė, nes daug atletų jau išvykę), per kurią irgi įvyksta neblogas šou bei galima pamatyti didžiausias sporto pasaulio žvaigždes.

Šios, 2024 m. olimpinės žaidynės Paryžiuje baigėsi įspūdinga uždarymo ceremonija „Stade de France“ stadione. 

Kaip ir galima tikėtis – matėme tiek prancūziškos kultūros įkvėptų, tiek unikalių pasirodymų. Atsisveikinti su žaidynėmis susirinko visų dalyvaujančių delegacijų sportininkai, o per stadioną buvo praneštos kiekvienos šalies vėliavos, tad tikrai buvo skirtumas nuo atidarymo, kur visos šalys plaukė laiveliais.

Lietuvą išdidžiai atstovavo Dominika Banevič, kuriai teko garbė per ceremoniją nešti mūsų šalies trispalvę. 

Lietuvos vėliava Olimpinių žaidynių uždaryme

Renginio metu taip pat įvyko simbolinis olimpinės vėliavos nuleidimas bei perdavimas 2028 m. Los Andželo olimpinių žaidynių organizatoriams, taip pažymint Paryžiaus žaidynių pabaigą ir kito olimpinės istorijos skyriaus atidarymą. Pamatėme Los Andželo ikonų – reperių Snoop Dogg bei Dr. Dre pasirodymus bei gavome pirmą „skonį“ to, kaip atrodys žaidynės pačioje Kalifornijos širdyje.

Įdomiausi faktai bei skaičiai iš šių olimpinių žaidynių

Organizatoriai bei tarptautinis olimpinis komitetas mums visų žaidynių metu bei po jų pristatė daug įvairios įdomios informacijos, kuria būtų aktualu pasidalinti.

Pirmi kartai 

Turėjome net 4 šalis: Gvatemalą, Botsvaną, Dominiką ir Sent Lusiją, kurios laimėjo pirmuosius savo valstybių istorijoje olimpinius auksus. Trys iš keturių auksų laimėti atletikos manieže.

Sent Lusijos bėgikė Julien Alfred iškovojo pergalę moterų 100 m bėgime, Dominikos atletė Thea LaFond įsirašė į istoriją moterų trišuolio rungtyje, o Botsvanos bėgikas Letsile Tebogo iškovojo auksą vyrų 200 m bėgime.

Botsvanos atletas pozuoja su Olimpiniu medaliu

Pastarąjį jo šalyje sutiko kaip herojų. Į stadioną sveikinti L. Tebogo bei kitų atletų susirinko 30,000+ žmonių, o Botsvanos vyriausybė naujai sprinto pasaulio žvaigždei padovanojo daugybę prizų: butą, automobilį, piniginę premiją bei net davė du laisvadienius ta proga, kad pavyko iškovoti medalius.

Šaudymas buvo kita šaka istorinių aukso medalių medžioklėje. Adriana Ruano iškovojo pirmąjį Gvatemalos olimpinį aukso medalį moterų trapo rungtyje. 

Geros žaidynės buvo ir visam Afrikos kontinentui, ne tik Botsvanai. Paryžiuje, 2024 m. Afrikos sportininkai taip pat iškovojo daug medalių: 

  1. Egiptietis Ahmedas Elgendy laimėjo pirmąjį aukso medalį savo šaliai šiuolaikinės penkiakovės rungtyje
  2. Tunisietis Mohamedas Khalilas Jendoubi įėjo į istoriją kaip pirmasis taekvondo aukso medalio laimėtojas iš savo NOK, 
  3. Alžyrietė Kaylia Nemour tapo pirmuoju Afrikos gimnastu, laimėjusiu olimpinį aukso medalį.

Stipriai pasirodė ir Azija. Korėjos Respublikos (Pietų Korėjos) atstovas Kim Woojin tapo pirmuoju lankininku, laimėjusiu tris aukso medalius vienose olimpinėse žaidynėse, japonas Horigome Yuto įėjo į istoriją kaip pirmasis riedlentininkas, laimėjęs du olimpinius titulus, o pakistanietis Arshad Nadeem iškovojo pirmąjį medalį savo šaliai lengvosios atletikos maniežuose, sviesdamas ietį toliau nei 92 metrus. Jo pergalės mažai tikėjosi ir lažybininkai, ir konkurentai, mat A. Nadeemo šansai buvo vertinami maždaug tarp 3 ir 5 vietų. Visgi, jis nebuvo toks underdog‘as kaip Roje Stona. Visos geriausios lažybų bendrovės ir mūsų fanai buvo šoke, kai disko metimą laimėjo jamaikietis Roje Stona. Tai pirmas šalies medalis šioje rungtyje. Lygiai 70,00 m įrankį švystelėjęs atletas smarkiai pagerino savo rekordą ir padėjo laimėti tiems, kurie pasirinko statymus už jo pergalę mat buvo siūlomas net 200.00 koeficientas. Mykolui Aleknai pritrūko tik 3 cm…

Azijos, ypač Uzbekistano sportininkai, medalius vežėsi tik iš dvikovų sporto. Internautai net juokavo, kad uzbekai temoka tik muštis… Šios šalies sportininkė Diyora Keldiyorova iškovojo pirmąjį savo delegacijos aukso medalį dziudo rungtyje.

Cindy Ngamba įėjo į istoriją kaip pirmoji sportininkė pabėgėlė, laimėjusi medalį žaidynėse, o belgas Remco Evenepoelis tapo pirmuoju žmogumi, laimėjusiu dviračių lenktynes laikui ir plente tose pačiose olimpinėse žaidynėse. Tuo pat metu jis sukūrė ir vieną įspūdingiausių kadrų atsistojęs ir išskėtęs rankas priešais tuščią finišo tiesiąją su Eifelio bokštu užnugaryje.

Dviratininkas triumfuoja ties finišo linija

Sporto legendos

Nors Remco Evenepoelis yra dviračių sporto titanas, jo pasiekimą įtraukėme į pirmų kartų skiltį. Yra kitų sporto legendų, kurios pasiekė įspūdingų dalykų šiose žaidynėse.

Serbijos tenisininkas Novakas Džokovičius pagaliau iškovojo olimpinį vyrų vienetų varžybų auksą, kurio jam nepavyko iškovoti ketverias žaidynes. Tai buvo paskutinis dalykas, ko legendai trūko iki Auksinio slemo. Lažybų bendrovės už serbą siūlė antrą geriausią koeficientą – 5.00. Įveikęs turbūt rimčiausią dabartinį savo varžovą su geriausiais koeficientais – Carlosą Alcarazą (Ispanija), kuriam buvo visai neseniai pralaimėjęs didžiajame turnyre Vimbldone, serbas pravirko, kadangi olimpinio aukso vaikėsi taip ilgai…


https://www.youtube.com/watch?v=s2hVlbNadCc

Gimnastikoje, JAV komandos GOAT (geriausia visų laikų atstove) vadinama Simone Biles sugrįžo su trenksmu, kur 2024 m. Paryžiuje vykusiose žaidynėse savo medalių kraitį padidino iki 11 medalių, tarp kurių net 7 aukso. Pagal auksus ir bendrą medalių skaičių S. Biles susilygino su antra tituluočiausia visų laikų olimpinių žaidynių gimnaste iš Čekoslovakijos – Vera Časlavska. Visgi, pastaroji turi kiek daugiau sidabro medalių. 

Biles tautietė, plaukikė Katie Ledecky Paryžiuje 2024 m. taip pat rašė savo istoriją. Moteris tapo tik antrąja plaukike istorijoje, laimėjusia varžybas keturiose žaidynėse iš eilės, ir Paryžiaus La Defense arenoje iškovojo auksą moterų 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Pergalės leido pagal pirmų vietų apdovanojimų, bet ne pagal bendrą medalių skaičių susilyginti su Ukrainoje gimusia, bet Rusijos pilietybę dabar turinčia Larisa Latynina. Dabar L. Latynina ir K. Ledecky – daugiausiai aukso medalių iškovojusios moterys sportininkės.

Paminėjimo vertas ir Mijaín Lopez. Kubos graikų-romėnų imtynių žvaigždė laimėjo auksą 5-oje olimpiadoje iš eilės bei pabaigė karjerą. Pasveikinti savo šalies sporto legendą tiesioginiu vaizdo skambučiu susisiekė ir Kubos prezidentas. 

Triumfuojantis Kubos imtynininkas

Kiek mažiau rekordų nei įprastai, bet jų vis tiek buvo

Daug kalbama apie tai, kad daugumoje atletikos sričių žmonės priartėjo prie savo fizinių galimybių ribos. Dėl to jau ilgą laiką pasaulio rekordų olimpiadose būna vienetai. Šios žaidynės – ne išimtis, tačiau įspūdingų, rekordinių šuolių ir kitų pasirodymų matėme.

Švedas Armandas „Mondo“ Duplantis 2024 m. Paryžiuje pakilo aukščiau nei bet kuris kitas sportininkas istorijoje ir laimėjo auksą vyrų šuolio su kartimi rungtyje, pasiekęs stulbinamą 6,25 m aukštį ir pagerinęs savo paties pasaulio rekordą. Jis savo rekordą gerino jau 9-ą kartą iš eilės. 



Žaidynėse Paryžiuje rekordus matėme septyniose sporto šakose: šaudyme iš lanko, lengvojoje atletikoje, šiuolaikinėje penkiakovėje, sportiniame laipiojime, plaukime, dviračių treke ir sunkiojoje atletikoje. Iš viso buvo pasiekta 19 naujų pasaulio rekordų. Be Armando Duplančio, keletas įdomiausių rekordų:

  1. Korėjos Respublikos (P. Korėja) atstovė Lim Sihyeon šaudant iš lanko, moterų reitingo rungtyje surinko 694 taškus. 
  2. JAV rinktinė pagerino 4×400 mišrių komandų estafetės rekordą distanciją nubėgdami per 3:07.41. Visgi tai nubėgo per atranką, o finale juos aplenkė olandai.
  3. JAV bėgikė Sydney McLaughlin-Levrone pagerino savo pačios pasaulio rekordą moterų 400 m barjerinio bėgimo rungtyje – 50.37 s
  4. Dviračių treko sprinto titanas Harrie Lavreysenas distanciją numynė per 9,088 s
  5. Krito vyrų moderniosios penkiakovės bendro rezultato (1555 tšk, A. Elgendy, Egiptas) bei Laser Run rekordai.
  6. Lenkė Aleksandra Miroslaw pagerino savo pačios rekordq sportiniame laipiojime – 6,06 s
  7. Bulgaras Karlos Nasar iškėlė 404 kg ir pagerino pasaulio rekordą tarp kilnotojų iki 89 kg

Amžius – ne riba…

Kai Rūta Meilutytė laimėjo auksą 2012 Londono žaidynėse, jai tebuvo 15 metų. Tačiau nors jos amžius, kaip olimpinei čempionei – tikrai jaunas, net ir ji nepatektų tarp jauniausių žaidynių dalyvių. Jauniausias žaidynėse dalyvavęs sportininkas buvo 11-metė riedlentininkė Zheng Haohao iš Kinijos, kuriai uždarymo ceremonijos dieną sukako 12 metų, o vyriausias sportininkas – 65 metų jojikas Juan Antonio Jimenez Cobo iš Ispanijos.

Kinijos sportininkė su šalmu šypsosi

Na, o tarp medalininkų išsiskyrė 14 metų Arisa Trew iš Australijos ir 58 metų Laura Kraut iš JAV. Tai buvo jauniausias ir vyriausias žaidynių prizininkas atitinkamai. Australė varžėsi riedlenčių sporte, o amerikietė – jojimo komandinių šuolių rungtyse.

Sakartvelo sportininkė Nino Salukvadzė įsirašė į žaidynių istoriją, nes dalyvavo 10-ose olimpinėse žaidynėse iš eilės; jos sėkmė tęsiasi nuo pat 1988 m. Seulo. Tai – šaudymo sporto legenda. Ši, 55-erių metų moteris buvo išrinkta Sakartvelo (Gruzijos) vėliavneše 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje (tai jau trečias kartas, kai jai suteikta ši garbė).

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-22

Geriausios lažybų bendrovės