Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpiada 2024 imtynės – kaip sekėsi lietuviams?

Olimpiada 2024 imtynės

2024 metų Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės artėja prie pabaigos ir po truputį galime vertinti lietuvių pasirodymus. Didžioji dauguma žaidynėse jau sudalyvavo bei grįžo namo, kai kurie dar laukia lemiamų kovų. Imtynininkai pradėjo varžytis gana vėlai – rugpjūčio 5 d., bet jau kitą dieną kova dėl medalių buvo baigta. Lietuvai iš viso atstovavo trys imtynininkai – Mantas Knystautas, Mindaugas Venckaitis ir Gabija Dilytė. Pažvelkime į 2024 m. olimpiados imtynių lietuvių rezultatus.

Imtynės yra viena iš tų sporto šakų, kurioje lietuviai yra iškovoję medalių. 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse Mindaugas Mizgaitis graikų-romėnų imtynėse iki 120 kg iškovojo sidabrą. Po ketverių metų – 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse Aleksandr Kazakevič iškovojo bronzą. Istorija šioje sporto šakoje yra, todėl nieko keisto, kad ir šį kartą ir lietuvių buvo laukiama kuo aukštesnių rezultatų.

Mindaugas Venckaitis: graikų-romėnų imtynės iki 97 kg

Mindaugas Venckaitis yra vos 22-erių metų imtynininkas, kuriam debiutas 2024 m. vasaros olimpinėse žaidynėse nors ir nebuvo sėkmingas, įgauta patirtis turėtų atnešti solidesnių rezultatų ateityje. 2021 m. Europos jaunimo čempionatas buvo pirmasis aukštesnio lygio turnyras, kuriame sudalyvavo lietuvis ir tada užėmė devintą vietą. 2023 m. Europos iki 23 m. čempionate buvo užimta penkta vieta. Tais pačiais metais lietuvis varžėsi Europos ir pasaulio čempionatuose, kur užėmė 11 ir 5 vietas.

Venckaičio pavardė ištikimiausiems olimpinių žaidynių žiūrovams galėjo būti girdėta ir anksčiau. 2008 m. Pekine varžėsi Valdemaras Venckaitis, 2012 m. ir 2016 m. olimpinėse galėjome stebėti Edgarą Venckaitį, o Paryžiuje – Mindaugą. Visi šie trys imtynininkai yra broliai. Įdomu tai, kad lietuvis užaugo 10-ies vaikų šeimoje – Mindaugas turi penkis brolius ir keturias seseris.

Debiutinėse olimpinėse žaidynėse lietuvio laukė kova prieš daugkartinį Azijos čempionatų prizininką Uzur Dzhuzupbekov. Lietuvis sėkmingiau pradėjo kovą ir pelnė pirmąjį tašką bei išsiveržė į priekį 1:0. Antrajame kėlinuke sėkmingiau kova klostėsi 28-erių imtynininkui iš Kirgizijos – varžovas kovą laimėjo rezultatu 5:1.

Lietuvis dar turėjo šansų pratęsti kovas olimpinėse žaidynėse, tačiau viskas priklausė nuo buvusio varžovo Uzur. Vis tik, U. Dzhuzupbekov kitoje kovoje neturėjo šansų prieš pasaulio čempioną Mohammad Hadi Saravi. Imtynininkas iš Irano 8:0 įveikė lietuvio skriaudiką bei taip užvėrė duris lietuviui susikauti papildomoje kovoje. 22-erių Lietuvos čempionas M. Venckaitis pasirodymą Paryžiuje užbaigė po vienintelės pralaimėtos kovos.

Mantas Knystautas: graikų-romėnų imtynės iki 130 kg

30-metis Mantas Knystautas vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojo gana netikėtai. Liepos 29 d., kai jau buvo prasidėjusios olimpinės žaidynės, Mantą Knystautą pasiekė žinia, kad yra kviečiamas į olimpines žaidynes. Žinia buvo netikėta, bet tikrai maloni. Situacija susiklostė taip, kad kažkuris iš kvalifikuotų sportininkų atkrito, o lietuvis buvo pirmasis už brūkšnio. Greitai susikrovęs lagaminus lietuvis išvyko į Paryžių, kur prisijungė prie kitų dviejų Lietuvos imtynininkų.

Lietuvis sportuoja nuo 2005 m., o 2014 m. tapo pasaulio jaunimo vicečempionu. M. Knystautui tai buvo antrosios olimpinės žaidynės – jis jau varžėsi Tokijuje. 2022 m. pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, kas iki šiol buvo geriausias rezultatas karjeroje. Treniruotis imtynininkas pradėjo pas Artūrą Seveikovą, o šiuo metu treneris yra gerai žinomas Mindaugas Ežerskis, kuris dalyvavo trejose olimpinėse žaidynėse.

Paryžiaus olimpinės žaidynės lietuvis pradėjo pergalingai. Aštuntfinalyje kova laukė prieš Oousama Assad iš Maroko. Lietuvis sėkmingai pradėjo kovą – praėjus kiek daugiau nei minutei pavyko perversti varžovą, o tuomet pasinaudojus tuo, kad varžovas negali atsikelti, pervertė jį dar tris kartus. Taip pergalė buvo pasiekta rezultatu 9:0, o iš viso kova truko vos 1 min. 49 sek.

Ketvirtfinalyje lietuvio laukė kinas Lingzhe Meng. Lietuvos imtynininkas ir vėl kovą pradėjo sėkmingiau bei išsiveržė į priekį 1:0. Antrajame kėlinyje kinas rezultatą išlygino – 1:1. Daugiau nei vienam iš kovotojų taškų pelnyti nepavyko, o pagal imtynių taisykles, rezultatui esant lygiam, kovą laimi tas, kas pelnė paskutinį tašką.

Lietuvis dar turėjo šansų tęsti kovas dėl medalių, tačiau jo likimas priklausė nuo kino L. Meng. Jeigu buvęs varžovas būtų laimėjęs savo pusfinalį ir patektų į finalą, M. Knystautas dar būtų kovojęs prieš kino nugalėtą vokietį Jell Krahmer. Visgi, kinas pusfinalį pralaimėjo, kas užvėrė lietuvio duris kovoti dėl bronzos. Lygiai su Lingzhe Meng kovojęs Mantas buvo priverstas užbaigti olimpines žaidynes, tuo tarpu kinas pasirodymą baigė iškovodamas bronzos medalį.

Gabija Dilytė: moterų imtynės iki 50 kg

Gabija Dilytė Paryžiuje buvo jauniausia imtynininkė iš Lietuvos atstovų. 20-metė sportininkė šiais metais iškovojo vardinį kvietimą į olimpiadą bei tapo pirmąja Lietuvos moterimi imtynininke, kuri varžėsi olimpinėse žaidynėse. 2021 m. lietuvė debiutavo pasaulio čempionate, kur užėmė 20-ą vietą. Po metų vykusiame jaunimo iki 23-erių metų Europos čempionate iškovojo bronzos medalį. Šiemet vykusiame tame pačiame Europos čempionate iki 23-erių liko penkta.

Istorinėse olimpinėse žaidynėse lietuvė startavo pergalingai. Svorio kategorijoje iki 50 kg aštuntfinalyje Gabijos laukė Alisson Camila Cardoza iš Kolumbijos. Lietuvė kovą pradėjo sėkmingai ir pirmajame kėlinyje surinko du taškus bei išsiveržė 2:0. Antrajame kėlinyje lietuvė atrodė dar geriau – pelnė keturis taškus ir kovą laimėjo 4:0.

Ketvirtfinalyje laukė susitikimas su Yusneylys Guzman iš Kubos. Čia lietuvė daug šansų neturėjo ir kova rezultatu 0:10 buvo pralaimėta dar pirmajame kėlinyje. Vis tik, šis pralaimėjimas visiškai šansų kovoti dėl medalių neatėmė, tačiau lietuvės likimas buvo jau kubietės rankose. Reikėjo, kad Y. Guzman patektų į finalą ir tada lietuvė galėtų kovoti paguodos kovoje bei išsikovoti vietą kovoje dėl bronzos. Deja, bet Y. Guzman pusfinalyje 0:5 nusileido Vinesh Vinesh iš Indijos.

Kai Gabijai Dilytei baigėsi olimpinės žaidynės, įvyko kurioziška situacija. Indė, kuri įveikė Y. Guzman ir pateko į finalą, paskutinę varžybų dieną viršijo 50 kg svorį. Jai ne tik nebuvo leista kovoti finale, bet buvo visai pašalinta iš olimpiados bei atimtas užsitikrintas sidabro medalis. Dėl šios priežasties į finalą pateko Y. Guzman iš Kubos, kas pagal viską turėjo suteikti galimybę lietuvei kautis paguodos kovoje. Vis tik, japonei Yui Susaki pergalė buvo įrašyta be kovos su lietuve – ji iš karto kovėsi su ukrainiete Oksana Livač, kur iškovojusi pergalę džiaugėsi bronzos medaliu.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-09