Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpiada 2024 – plento dviračių lenktynių rezultatai: Rasa Leleivytė dvidešimta, čempionė – Kristen Faulkner

Dviraciu lenktyniu nugaletojas triumfuoja

Rugpjūčio 4 d. vyko moterų plento dviračių lenktynės, kuriose dalyvavo ir Rasa Leleivytė. Lietuvei tai buvo antrosios vasaros olimpinės žaidynės – Tokijuje ji užėmė 35-ą vietą, tačiau tuomet lenktyniavo su skilusiu šonkauliu. Šiemet rezultatas buvo kur kas geresnis – galutinėje įskaitoje R. Leleivytė užėmė dvidešimtą vietą. 158 km trasą lietuvė įveikė per 4 val. 4 min. 23 sek. ir penkiomis minutėmis atsiliko nuo čempionės Kristen Faulkner. Čia aptarsime visus 2024 m. olimpiados plento dviračių lenktynių laimėtojus ir rezultatus.

Dieną anksčiau vyko vyrų lenktynės, kuriose triumfavo Remco Evenepoel. Verta pažymėti, kad belgas dar visai neseniai dalyvavo Tour de France lenktynėse bei galutiniame rezultate užėmė trečią vietą. Olimpiadoje nelenktyniavo nei čempionas Tadej Pogačar, nei antras likęs Jonas Vingegaard, todėl nieko keisto, kad E. Remco buvo įvardijamas kaip vienas iš favoritų.

Vyrų plento lenktynių trasa buvo 273 km, o finišą belgas pasiekė per 6 val. 19 min. ir 34 sek. Antroje vietoje liko didelę staigmeną pateikęs prancūzas Valentin Madouas. Liepos 27 d. vyko moterų ir vyrų asmeninio laiko lenktynės – čia lietuviai nedalyvavo, o aukso medalius iškovojo australė Grace Brown bei jau minėtas belgas Remco Evenepoel.

Moterų plento lenktynės – lietuvė Rasa Leleivytė pagerino savo rezultatą

Moterų plento dviračių lenktynės rugpjūčio 4 d. prasidėjo ir baigėsi Paryžiuje. 158 km trasoje buvo ir tiesių, ir kalnuotų atkarpų. Iš viso lenktyniavo 93 dviratininkės, finišą pasiekė 78. Pačios lenktynės buvo įtraukiančios, netrūko intrigos, o medalių dalyboms prireikė ir fotofinišo. Pirmiausia, reikia pažymėti tai, jog iki finišo likus apie 48 km įvyko griūtis, dėl kurios turėjo šiek tiek pristabdyti ir lietuvė Rasa Leleivytė. Būtent po šios griūties, tuo metu pirmos važiavusios sportininkės atitrūko, o lietuvė su kitomis lenktynininkėmis atsiliko ir lyderių nebepavijo.

Didelę staigmeną pateikusi amerikietė Kristen Faulkner aukso medalį iškovojo netikėtu sprendimu. Ji kartu su belge Lotte Kopecky kurį laiką važiavo 3 – 4 vietoje, tačiau likus 3 km iki finišo prisivijo tuo metu pirmavusias olandę Marianne Vos ir vengrę Blanka Vas. Kai visos dviratininkės išsilygino, amerikietė staigiai spurtavo – K. Faulkner nesižvalgydama, kas vyksta jai už nugaros, nurūko į priekį ir finišą pasiekė varžoves aplenkdama 58 sekundėmis.

Lenktyniu finišo kadras

Amerikietei atitrūkus, likusios trys dviratininkės kovojo dėl sidabro ir bronzos medalių. Teisėjams peržvelgus fotofinišą paaiškėjo, kad sidabras atitenka olandei M. Vos, o bronza – belgei L. Kopecky. Deja, bet solidžiai visų lenktynių metu atrodžiusi vengrė liko ketvirta. Verta pažymėti, kad praėjusių olimpinių žaidynių čempionė austrė Anna Kiesenhofer užėmė tik 52-ą vietą ir nuo lyderės atsiliko 7 min. 53 sek.

Įdomu tai, kad lenktynėse dalyvavo Lietuvoje gimusi Eugenia Bujak. 35-erių dviratininkė iki 2018 m. lenktyniavo atstovaudama Lenkijai, o paskutinius šešerius metus atstovauja Slovėnijai. Lietuvei Rasai Leleivytei Paryžiuje nebuvo lengva ir dėl to, kad teko varžytis visiškai vienai. Nemažai šalių turėjo po 3 – 4 atstoves, kas leido varžytis taikant komandines taktikas, tuo tarpu R. Leleivytė pagalbos nesulaukė. Pirmojo dešimtuko rezultatai:

Vieta Dviratininkė Šalis Rezultatas Skirtumas
1. Kristen Faulkner JAV 3 val. 59 min. 23 sek. +0
2. Marianne Vos Nyderlandai 4 val. 00 min. 21 sek. +58 sek.
3. Lotte Kopecky Belgija 4 val. 00 min. 21 sek. +58 sek.
4. Blanka Vas Vengrija 4 val. 00 min. 21 sek. +58 sek.
5. Pfeiffer Georgi Didžioji Britanija 4 val. 00 min. 44 sek. +1 min. 21 sek.
6. Margarita Victoria Garcia Ispanija 4 val. 00 min. 46 sek. +1 min. 23 sek.
7. Noemi Rueegg Šveicarija 4 val. 1 min. 27 sek. +2 min. 4 sek.
8. Katarzyna Niewiadoma Lenkija 4 val. 2 min. 7 sek. +2 min. 44 sek.
9. Elisa Longo Borghini Italija 4 val. 2 min. 28 sek. +3 min. 5 sek.
10. Marta Lach Lenkija 4 val. 2 min. 50 sek. +3 min. 27 sek.

Vyrų plento lenktynės – čempionas belgas Remco Evenepoel

Dar visai neseniai visų plento dviračių lenktynių fanų dėmesys buvo nukreiptas į 2024 m. Tour de France. Po pasibaigusių lenktynių, buvo tikimybė, kad Paryžiuje išvysime ir čempioną Tadej Pogačar, tačiau vėliau buvo pranešta, kad slovėnas nedalyvaus olimpiadoje, nes reikia laiko atsigauti ir pasiruošti artėjančiam pasaulio čempionatui. Paryžiuje dalyvauti atsisakė ir Jonas Vingegaard, o trečioje vietoje likęs belgas Remco Evenepoel pasinaudojo puikia proga tapti olimpiniu čempionu.

Pirmiausia, belgas auksą laimėjo liepos 27 d. vykusiose individualiose laiko lenktynėse. 32,4 km trasą įveikė per 36 min. 12,16 sek. Antroje vietoje liko italas Filippo Ganna – 36 min. 27,08 sek, o trečioje taip pat belgas – Wout van Aert 36 min. 37,39 sek. Savo talentą 24-erių belgas parodė ir pagrindinėse plento lenktynėse. 273 km trasą įveikė greičiausiai, o už nugaros likęs prancūzas atsiliko 1 min. 11 sek.

Lenktynių nugalėtojas triumfuoja su medaliais

Remco Evenepoel pergalė galėjo būti pasiekta ir dar didesniu skirtumu, tačiau likus mažiau nei 4 km iki finišo, belgas dėl sprogusios padangos buvo priverstas pasikeisti dviratį. Komanda atliko gerą darbą, kadangi viskas užtruko apie 15 – 20 sekundžių. To neužteko, kad prisivytų už nugaros likęs, didžiąją dalį lenktynių kartu važiavęs Valentin Madouas. Už šių lenktynininkų nugaros vienu metu finišą pasiekė dar septyni dviratininkai. Labiausiai pasisekė prancūzui Christophe Laporte, kuriam atiteko bronza, latvis Toms Skujins liko penktas, o su tokiu pačiu laiku amerikietis Matteo Jorgenson liko devintoje vietoje.

1. Remco Evenepoel Belgija 6 val. 19 min. 34 sek. +0
2. Valentin Madouas Prancūzija 6 val. 20 min. 45 sek. +1 min. 11 sek.
3. Christophe Laporte Prancūzija 6 val. 20 min. 50 sek. +1 min. 16 sek.
4. Attila Valter Vengrija 6 val. 20 min. 50 sek. +1 min. 16 sek.
5. Toms Skujins Latvija 6 val. 20 min. 50 sek. +1 min. 16 sek.
6. Marco Haller Austrija 6 val. 20 min. 50 sek. +1 min. 16 sek.
7. Stefan Kueng Šveicarija 6 val. 20 min. 50 sek. +1 min. 16 sek.
8. Jan Tratnik Slovėnija 6 val. 20 min. 50 sek. +1 min. 16 sek.
9. Matteo Jorgenson JAV 6 val. 20 min. 50 sek. +1 min. 16 sek.
10. Ben Healy Airija 6 val. 20 min. 54 sek. +1 min. 20 sek.

Ar olimpiniais čempionais tapo favoritais laikyti lenktynininkai?

Nors belgas Remco Evenepoel buvo viena garsiausių pavardžių vyrų lenktynėse, jis nei individualaus laiko lenktynėse, nei pagrindinėse plento lenktynėse nebuvo laikomas favoritas. Už tai, kad R. Evenepoel iškovos auksą individualaus laiko rungtyje, statymų svetainės jam davė 3,50 koeficientą. Nors koef. nėra labai didelis, pagrindinis favoritas buvo Joshua Tarling – 1,74 koeficientas. Lenktynininkas iš Didžiosios Britanijos užėmė ketvirtą vietą ir liko be medalių. Sidabras atiteko Filippo Ganna, kuriam taip pat kaip ir belgui buvo duodamas 3,50 koeficientas už auksą.

Moterų individualaus laiko rungtyje ryškiausia favorite buvo laikoma amerikietė Chloe Dygert. Už jos triumfą ir aukso medalį buvo duodamas vos 1,60 koeficientas, kas pasinaudojus lažybų skaičiuokle, yra net 62,50% tikimybė, kad amerikietei atiteks auksas. Medalį dviratininkė iškovojo, tačiau ne aukso, o bronzos. Auksas atiteko australei Grace Brown, už jos triumfą buvo duodamas net 41,00 koeficientas. Sidabrą laimėjo Anna Henderson – už aukso medalį buvo duodamas 51,00 koeficientas.

Vyrų plento lenktynėse mažiausią koeficientą už aukso medalį turėjo olandas Mathieu Van Der Poel – 3,25. Galutiniame rezultate jis užėmė dvyliktą vietą. Už belgo R. Evenepoel pergalę buvo duodamas solidus 10,00 koeficientas. O kokią staigmeną su sidabro medaliu pateikė Valentin Madouas parodo prieš tai sudaryta statymų pasiūla. Už prancūzo triumfą buvo duodamas net 126,00 koeficientas.

Moterų lenktynėse staigmenų irgi netrūko. Auksą laimėjusi Kristen Faulkner nebuvo minima tarp ekspertų, kai kurios bendrovės net nebuvo jai sudariusios konkretaus koeficiento. Gana ryškia favorite šioje rungtyje buvo laikoma Lotte Kopecky – už belgės triumfą buvo duodamas 2,70 koef. Antrą mažiausią koeficientą turėjo Marianne Vos – 5,00. Olandei atiteko sidabras, o belgei bronza.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-06