Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

NBA finalas – istoriniai XXI amžiaus čempionai, žvilgsnis į finalininkus, serijos favoritas bei tvarkaraštis

Krepšininkas Luka Dončič varosi kamuolį

Stipriausios krepšinio lygos pasaulyje sezonas artėja prie pabaigos, o NBA finalo serija tarp Bostono „Celtics“ ir Dalaso „Mavericks“ bus paskutinė vyšnia ant torto. Galingiausios šio sezono komandos vardą išsikovoję „Celtics“ krepšininkai bus šio finalo favoritai, tačiau Luka Dončičius turi savų planų ir pasistengs padaryti viską, kad sugrąžintų NBA titulą į Teksaso valstijoje esantį Dalaso miestą.

2008-ieji yra paskutinis kartas, kai „Celtics“ triumfavo NBA čempionate. Įdomu tai, kad keltai pralaimėjo paskutinius du savo žaistus finalus (2010, 2022). Paskutinį kartą Dalaso „Mavericks“ Larry O‘Brieno trofėjų kėlė 2011-siais metais ir toje komandoje žaidė šiųmetis komandos vyriausiais treneris Jasonas Kiddas.

XXI amžiaus NBA čempionai

Per pastaruosius 24-erius metus išvydome begalę stiprių komandų, kurios visiems laikams įsirašė savo vardą į NBA lygos metraščius. Pažvelkime į visus XXI amžiaus NBA čempionus, jų varžovą finale bei galutinį serijos rezultatą.

Metai 

Čempionas  Finalo rezultatas 

Antroji vieta 

2000 

Los Andželo „Lakers“  4-2 

Indianos „Pacers“ 

2001 

Los Andželo „Lakers“  4-1 

Filadelfijos „76ers“ 

2002 

Los Andželo „Lakers“  4-0 

Naujojo Džersio „Nets“ 

2003 

San Antonijaus „Spurs“  4-2 

Naujojo Džersio „Nets“ 

2004 

Detroito „Pistons“  4-1 

Los Andželo „Lakers“ 

2005 

San Antonijaus „Spurs“  4-3 

Detroito „Pistons“ 

2006 

Majamio „Heat“  4-2 

Dalaso „Mavericks“ 

2007 

San Antonijaus „Spurs“  4-0 

Klivlando „Cavaliers“ 

2008 

Bostono „Celtics“  4-2 

Los Andželo „Lakers“ 

2009 

Los Andželo „Lakers“  4-1 

Orlando „Magic“ 

2010 

Los Andželo „Lakers“  4-3 

Bostono „Celtics“ 

2011 

Dalaso „Mavericks“  4-2 

Majamio „Heat“ 

2012 

Majamio „Heat“  4-1 

Oklahoma Sičio „Thunder“ 

2013 

Majamio „Heat“  4-3 

San Antonijaus „Spurs“ 

2014 

San Antonijaus „Spurs“  4-1 

Majamio „Heat“ 

2015 

„Golden State Warriors“  4-2 

Klivlando „Cavaliers“ 

2016 

Klivlando „Cavaliers“  4-3 

„Golden State Warriors“ 

2017 

„Golden State Warriors“  4-1 

Klivlando „Cavaliers“ 

2018 

„Golden State Warriors“  4-0 

Klivlando „Cavaliers“ 

2019  Toronto „Raptors“  4-2 

„Golden State Warriors“ 

2020 

Los Andželo „Lakers“  4-2 

Majamio „Heat“ 

2021 

Milvokio „Bucks“ 

4-2 

Finikso „Suns“ 

2022 

„Golden State Warriors“  4-2 

Bostono „Celtics“ 

2023  Denverio „Nuggets“  4-1 

Majamio „Heat“ 

Tituluočiausios ekipos vardo siekis ir grįžimas

Bostono „Celtics“ ekipa yra iškovojusi net septyniolika NBA čempionų titulų, tačiau Los Andželo „Lakers“ turi tiek pat. Šiais metais tai gali pasikeisti, nes keltai turi puikų šansą tapti tituluočiausia visų laikų NBA komanda. Didžiausias šios komandos laimėjimas prieš finalo seriją yra sugrįžtantis jų pagrindinis aukštaūgis Kristaps Porzingis.

Nuo balandžio 30-sios dienos nežaidęs latvis turėtų pasirodyti jau pačiose pirmose NBA finalo rungtynėse. Reikia tikėtis, kad blauzdos trauma neatsinaujins ir talentingasis „vienaragis“ parodys visą savo potencialą. Bostono ekipos žygis atkrintamosiose buvo vienas lengviausių per pastarąjį dešimtmetį, o reguliariojo sezono geriausieji yra labiau nei pasiruošę pabaigti savo darbą.

Bostono kelias finalo link ir lemiami X faktoriai

Bostonui teko gana ilgai verstis be vieno savo lyderių, tačiau žalieji į finalą prasibrovė be jokių papildomų keblumų. Pirmajame NBA atkrintamųjų etape buvo susidorota su Majamio „Heat“ ekipa (4-1). Antroje ir trečioje atkrintamųjų stadijoje buvo patirtas vos vienas pralaimėjimas, o po žaliuoju volu pakliuvo tiek Klivlando „Cavaliers“ (4-1), tiek Indianos „Pacers“ (4-0).

Didžiausiu Bostono komandos pirkiniu galima įvardinti K. Porzingį, tačiau verta atkreipti dėmesį ir į praėjusių metų spalio 1-ąją dieną pasirašytą Jrue Holiday. Vienas geriausių gynėjų perimetro linijoje turės pakankamai daug darbo stabdant Kyrie Irvingą, o gal ir patį Luka Dončičių. Visi puikai prisimena, kaip J. Holiday atrodė 2021-ųjų metų NBA finale. Jei jis pademonstruos identiško lygio susikaupimą ir kibumą, Jrue neabejotinai taps vienu svarbiausių ne tik gynybinėse schemose, bet ir puolime.

Keltai turi viską ko gali prireikti NBA titulo siekiančiai ekipai: gynybą, puolimą, namų aikštelės pranašumą bei gylį. Bostonas ypatingai gerai ginasi aikštės kraštuose, o jų priešininkai išsimeta vos 18 procentų tritaškių iš kampų. Būtent viena iš „Mavs“ stiprybių ir yra tritaškiai metimai iš kampų, taigi bus labai įdomu analizuoti, kaip „Celtics“ komanda privers Luka ir jo kompanija ieškoti nestandartinių sprendimų.

„Mavericks“ ekipai bus labai sunku pralaužti keltų gynybos gniaužtus, nes antrųjų šansų žalieji dažniausiai nedalina, o ir rodiklis yra geriausias per pastaruosius septynerius atkrintamųjų metus (8.3). „Celtics“ bus dar labiau pakoregavę jau ir taip puikiai suteptą mechanizmą, o tai turėtų gerokai išgąsdinti jų būsimus varžovus. Žaliųjų patirtis ir pralaimėtas finalas prieš dvejus metus turėtų sutelkti kiekvieną šios komandos narį neapsiriboti tik patekimu į NBA finalą.

Retas šansas ir žygis į finalą

Dalaso „Mavericks“ ekipa yra iškovojusi vos vieną NBA čempionų titulą, bet artimiausiu metu tai gali pradėti keistis. Ši komanda yra dar labai jauna, o jos amžiaus vidurkis siekia 25,9. Patekimo į finalą reikėjo laukti net 13 metų, tačiau iškovoti titulą ir nurungti geriausią šio sezono komandą bus tikrai labai sudėtinga. „Mavericks“ organizacijos kelionė į finalą nebuvo tokia jau lengva, tačiau išsvajotoji lokacija buvo pasiekta.

Pirmajame NBA atkrintamųjų etape buvo įveiktas Los Andželo „Clippers“ klubas (4-2). Sekančios dvi serijos buvo ne ką mažiau intriguojančios, bet tik penktąją vietą reguliariajame NBA sezone užėmusi komanda patiesė tiek Oklahoma Sičio „Thunder“ (4-2), tiek Minesotos „Timberwolves“ (4-1). Praėjusiais metais patirtas fiasko ir užimta tik vienuoliktoji vieta išėjo tik į naudą. Dalasas ne tik turėjo laiko apmąstyti, kaip integruoti Kyrie Irvingą ir tinkamai jį išnaudoti su Luka Dončičiumi, bet NBA naujokų biržoje pašaukė ir vieną iš svarbiausių komandos sudedamųjų dalių – Derecką Lively II.

750 000 dolerių – kam jie rūpi?

Praėjusiais metais įvykęs fiasko nėra jau toks neigimas elementas, kaip galėjo pasirodyti prieš 14 mėnesių. Dalaso vadovybė siekė nepatekti į įkrintamąsias varžybas, nes žinojo, kad gaus dešimtąjį NBA naujokų biržos šaukimą.

Dėl šio įvykio klubas buvo nubaustas 750 000 dolerių bauda, o to priežastis – neva buvo atliktas lygai žalingas veiksmas ir tai niekaip nederėjo su NBA lygos tradicijomis bei vizija. Bauda, kurią privalėjo sumokėti „Mavericks“ yra niekas, nes tai ką jie gavo atsipirko su kaupu.

D. Lively II tapo didžiule jėga po lenta bei sulipdė komandos gynybą. Po specialiai pralaimėtų rungtynių Čikagos „Bulls“ komandai J. Kiddas pasisakė, kad toks sprendimas buvo priimtas, nes klubas siekia suburti geresnę komandą. Nors praėjusiais metais tai skambėjo nesuprantamai, tačiau tai buvo vienas istoriškai protingiausių ėjimų per visą NBA lygos istoriją.

NBA finalo favoritas bei tvarkaraštis

NBA finalas yra puikus pasiekimas, tačiau įžvelgti būdą, kaip Bostono „Celtics“ gali pralaimėti šią seriją yra sunku. Keltai yra šios serijos favoritai, o koeficientas už jų pergalę yra 1.46. Dalaso ekipos koeficientas yra 2.75, tačiau tai tik spėjimai, nes vienerios rungtynės gali pakeisti visos serijos eigą. Apačioje pateikiame NBA finalo rungtynių tvarkaraštį:

  • #1 – Bostono „Celtics“ prieš Dalaso „Mavericks“ – birželio 7-oji – 03:30 val.
  • #2 – Bostono „Celtics“ prieš Dalaso „Mavericks“ – birželio 10-oji – 03:00 val.
  • #3 – Dalaso „Mavericks“ prieš Bostono „Celtics“ – birželio 13-oji – 03:30 val.
  • #4 – Dalaso „Mavericks“ prieš Bostono „Celtics“ – birželio 15-oji – 03:30 val.
  • #5 – Bostono „Celtics“ prieš Dalaso „Mavericks“ – birželio 18-oji – 03:30 val. *
  • #6 – Dalaso „Mavericks“ prieš Bostono „Celtics“ – birželio 21-oji – 03:30 val. *
  • #7 – Bostono „Celtics“ prieš Dalaso „Mavericks“ – birželio 24-oji – 03:00 val. *

(*) – šis simbolis simbolizuoja, kad penktųjų, šeštųjų ir septintųjų rungtynių gali ir neprireikti.

Pastebėjimai apie NBA finalą

NBA finalas startuoja jau labai greitai, tačiau kokie yra pagrindiniai šios serijos pastebėjimai bei faktai?

  • K. Irvingas žais prieš savo buvusią komandą, kurioje praleido du sezonus – 2017/18 ir 2018/19;
  • Bostono „Celtics“ yra tik dvidešimt šešta ekipa per visą lygos istoriją, kuriai pavyko pasiekti 64 laimėtų rungtynių atžymą. Čempionais tapo net penkiolika komandų iš dvidešimt penkių;
  • Keltų žygis finalo link buvo paprastas, tačiau tai lėmė, kad visos ekipos, kurios buvo įveiktos iki finalo, turėjo problemų su žaidėjų traumomis. „Heat“ neturėjo Jimmy Butlerio ir Terry Rozier. „Cavaliers“ gretose nebuvo Jarretto Alleno, o Donovanas Mitchellas sužaidė vos trejas rungtynes. Konferencijos finale „Pacers“ lyderis Tyrese‘as Haliburtonas sužaidė vos dvi varžybas;
  • Bostonas laimėjo abejas šio sezono tarpusavio rungtynes;
  • „Celtics“ ne tik išmeta didžiausią kiekį tritaškių, tačiau daugiausiai jų ir pataiko;
  • L. Dončičius tapo tik ketvirtuoju žaidėju atkrintamųjų istorijoje, kuris turi bent 28 taškų, 9 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvių perdavimų vidurkį. Kiti žaidėjai, kurie rinko panašią statistiką ir tai padarė sužaisdami bent dešimt rungtynių yra Nikola Jokičius, LeBronas Jamesas bei Oscaras Robertsonas.
Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-06

Geriausios lažybų bendrovės