Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

LKL finalas „Žalgiris“ – „Rytas“ – ar žalgiriečiai sugrąžins seriją į Vilnių?

zalgirio ir ryto krepsininkai kovoja del kamuolio

Prieš prasidedant 2024 m. LKL finalui, Kauno „Žalgiris“ buvo laikomas ryškiu favoritu. Lažybų bendrovės už eilinį LKL titulą davė apie 1,20 koeficientą. Vis tik, situacija greitai pasikeitė – po dviejų sužaistų rungtynių Vilniaus „Rytas“ kontroliuoja situaciją ir serijoje iki trijų pergalių laimi 2:0. Dabar už „Žalgirio“ triumfą finale yra duodamas jau virš 2,60 koeficientas. Šį kartą pažvelkime į artėjančias trečiąsias serijos rungtynes, kurios bus žaidžiamos birželio 10 d. 18:50 val. Kaune.

Nors „Žalgiris“ atsilikinėja 0:2, dar niekas nėra prarasta. Dvejos iš likusių trejų rungtynių būtų žaidžiamos Kaune, o penktąsias finalo rungtynes žalgiriečiai buvo laimėję visai neseniai – praėjusį sezoną. Pasiekus pergalę trečiose rungtynėse, galima sakyti, kad viskas spręstųsi trečiadienį Vilniuje. „Rytas“ laimėjo pirmąsias rungtynes, tačiau abejose buvo žaidžiamas pratęsimas. Tai reiškia, kad kelios atakos galėjo pakreipti rungtynių eigą taip, kad dabar matytume „Žalgirį“ laimintį 2:0.

Nei viena komanda ryškesnio pranašumo serijoje nesusikūrė. Kaip tik „Žalgiris“ abejose rungtynėse atkarpomis atrodydavo kiek geriau, kas leisdavo susikurti dviženklį pranašumą. Pirmose rungtynėse likus mažiau nei trejoms minutėms, „Žalgiris“ dar pirmavo 10 taškų, o antrose Vilniuje „Žalgiris“ dviženklį pranašumą turėjo du kartus – pirmajame ir trečiajame kėliniuose.

„Žalgiris“ – „Rytas“ trečiųjų rungtynių statymų koeficientai ir prognozė

„Žalgiris“ antrąsias rungtynes Vilniuje pradėjo taip, kaip ir buvo galima tikėtis – 30 taškų per kėlinį ir dviženklė persvara. Antrajame kėlinyje sustojo, tačiau žaidimą vis tiek kontroliavo. Rungtynės iš rankų paleistos buvo trečiojo kėlinio antroje pusėje. Šiandien „Žalgiris“ nebeturi kur trauktis – pergalė yra būtina tam, kad būtų išvengta fiasko, o tuo pačiu ir bent jau iki trečiadienio išgelbėtas sezonas.

Žalgiris - Rytas statymai

Nors Kauno komanda žaidžia be Keenan Evans, sudėtyje yra kur kas daugiau talentingesnių žaidėjų ir vyriausias treneris Andrea Trinchieri privalo sudėlioti žaidimą taip, kad būtų išnaudojami visi pranašumai.

„Rytas“ abejose rungtynėse stengėsi, lipo per galvas ir ieškodavo progų bėgti į greitą puolimą. Galbūt dėl to ši komanda kol kas susilaukia daugiau sėkmės. Galima neabejoti, kad vilniečiai Kaune spaudimo tikrai nejaus, tačiau pralaimėję Kaune, Vilniuje turės nemažai problemų. Tuo tarpu „Žalgiris“ šioje serijoje jau nebėra ryškus favoritas – dabar belieka susitvarkyti su psichologija ir sėkmingai uždaryti rungtynes.

Žalgiris - Rytas rungtynių pranašumas

Pagal lažybų bendroves, „Žalgiris“ yra laikomas ryškiu favoritu. Abejose rungtynėse pirmavo dviženkliu skirtumu, tačiau pranašumo ne tik nepavyko išsaugoti, bet ir buvo pralaimėtos rungtynės. „Rytas“ trečiajame mače galės žaisti be jokios papildomos įtampos – turi unikalią galimybę laimėti titulą, tačiau net ir pralaimėjimo atveju tai dar nebūtų pabaiga. Jeigu ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai neturės apčiuopiamo pranašumo, gali atsirasti baimė. Be K. Evans, nelabai yra žaidėjų, kurie ant savęs galėtų pasiimti svarbiausias atakas. Kol kas serijoje tokiais bando būti Lukas Lekavičius, Dovydas Giedraitis bei Edgaras Ulanovas, tačiau šaltakraujiškumo tikrai trūksta.

Žalgiris - Rytas suminis

„Žalgirį“ galima laikyti favoritu, didelė tikimybė, kad trečiąsias rungtynes laimės, tačiau rinktis didelį, beveik 10 taškų siekiantį pranašumą nėra vertės. Žalgiriečiai supykę gali laimėti ir 20 taškų skirtumu, tačiau niekas negarantuoja, kad nėra psichologiškai palūžę. Dėl to, atkreipti dėmesį reikėtų į rungtynių suminį daugiau/mažiau.

Žalgiriečių kelias į pergalę yra gynyba. Per 40 minučių Kaune komandos įmetė po 77 taškus, „Rytas“ antroje rungtynių pusėje iki paskutinių trijų minučių, beveik nieko negalėjo padaryti. Pozicinėse atakose neužpuola, o numuštas rungtynių tempas žalgiriečiams leidžia sumažinti „Ryto“ galimybes bėgti į greitą puolimą. To galima tikėtis ir šiose rungtynėse, kadangi būtų keista matyti „Žalgirį“ bandantį laimėti lemiamas rungtynes taškų lenktynėse.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-10