Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

LKL finalas. Komandų kelias finalo link, serijos favoritas bei tvarkaraštis

Keenan Evans sėdi ant krepšinio aikštelės žemės

LKL finalas yra vienas laukiamiausių sporto renginių Lietuvoje, o jame eilinį kartą susitinka du šios lygos grandai. Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ užėmė pirmąsias dvi pozicijas, tačiau trisdešimties rungtynių maratone greitesni buvo kauniečiai. Jie iškovojo 26 pergales, o keturios pralaimėtos rungtynės nesutrukdė užsitikrinti namų aikštelės pranašumo visų lemiamų rungtynių metu.

Vilniaus „Rytas“ liko vienu laipteliu žemiau, tačiau jų atotrūkis nebuvo jau toks didelis. Jie iškovojo 24 pergales, patyrė šešias nesėkmes bei tik du pamesti turnyriniai taškai lėmė, kad vilniečiams teko tenkintis antrąja vieta. Žalgiriečių pergalių procentas reguliariajame sezono siekė 86.7%, o Vilniaus „Ryto“ 80%.

Komandų kelias finalo link

Komandų žygis išsvajotojo finalo link buvo skirtingas, tačiau glaustai išnagrinėkime, kaip keitėsi situacija ir su kokias iššūkiais buvo susidurta?

Kauno „Žalgiris“

„Žalgirio“ ekipos varžovai pirmuose dviejuose atkrintamųjų etapuose buvo Mažeikių „M Basket-Delamode“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelis“. Per savo istoriją klubas iškovojo net 24 LKL čempionų titulus ir šiais metais sieks ne tik jį apginti, tačiau ir pasiekti jubiliejinę 25 iškovotų titulų atžymą.

Gegužės 12-oji diena – Kauno „Žalgiris“ 97:61 Mažeikių „M Basket-Delamode“

Prieš daugiau nei tris savaites prasidėjusios LKL atkrintamosios „Žalgiriui“ keblumų nesudarė. Pirmosiose LKL atkrintamųjų rungtynėse „Žalgiris“ užtikrintai pervažiavo tik pirmojoje varžybų pusėje charakterį rodžiusius Mažeikių krepšininkus. Pradžia mažeikiškiams nieko blogo nežadėjo, o ir kaupti taškus tikrai sekėsi. Po pirmojo kėlinio situacija buvo puiki – Mažeikių „M Basket-Delamode“ pirmavo net 26:17.

Nors antrajame kėlinyje pavyko atsilaikyti – antroje rungtynių dalyje viltis išgaravo. Puikią gynybą pademonstravę Kauno atstovai pradėjo mindžioti savo varžovus ir paskutiniame kėlinyje lemiamo šturmo neišvydome. Formalumai buvo sutvarkyti, o Lietuvos čempionai įsirašė pirmąją pergalę šių metų atkrintamosiose.

Gegužės 14-oji diena – Kauno „Žalgiris“ 76:58 Mažeikių „M Basket-Delamode“

Antrųjų ketvirtfinalio rungtynių startas buvo kardinaliai skirtingas. Jei pirmajame susitikime Mažeikiai turėjo bent minimalią persvarą, tai šiose rungtynėse „Žalgiris“ akseleratoriaus pedalą spaudė jau nuo pirmojo kėlinio pradžios ir jį laimėjo 23:14.

Po dviejų kėlinių „Mažeikių“ komandos atsilikimas buvo vos 4 taškai, tačiau antroje rungtynių pusėje sugrįžti šansų buvo nedaug. Kauniečiai į kiekvieną spurtą atsakydavo rezultatyviomis atakomis ir antrąją susitikimo dalį laimėjo rezultatu 36:22. Dar viena pergalė ketvirtfinalio stadijoje leido išsikovoti bilietą į pusfinalį bei užbaigti Mažeikių sezoną.

Gegužės 21-oji diena – Kauno „Žalgiris“ 93:72 Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

Pirmajame pusfinalio susitikime Kauno „Žalgiris“ patiesė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir pusfinalio serijoje įsiveržė į priekį. Dažnai klydę panevėžiečiai plėšėsi dėl pergalės, tačiau galvoti, kad gali laimėti su net 22 prarastais kamuoliais turbūt buvo ir yra naivu. Įsimintiniausias šių rungtynių momentas yra fenomenalus Gedimino Oreliko pasirodymas.

Puolėjas sukratė 22 taškus, pataikė visus šešis mestus tritaškius ir pakartojo savo asmeninį pataikytų tritaškių rekordą. Įdomu tai, kad G. Orelikas įmetė tiek taškų, kiek Panevėžio komanda prarado kamuolių. Primename, kad LKL pusfinaliai buvo žaidžiami iki trijų pergalių, o identiška turnyro struktūra bus pasitelkta ir finale.

Gegužės 23-oji diena – Kauno „Žalgiris“ 90:89 Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

Šios rungtynės buvo vienos iš labiausiai intriguojančių, nes ant kortos buvo pastatyta išties daug. Panevėžiečiai vėl rodė charakterį, tačiau Kevarriuso Hayeso metimas nupūtė penktąją šio reguliariojo sezono komandą ant prarajos krašto.

Prieš trečiąjį kėlinį „7bet-Lietkabelis“ turėjo 7 taškų pranašumą ir galėjo užbaigti šias rungtynes pergalingai. Visgi Keenanas Evansas ir Kevarriusas Hayesas turėjo kitokių planų ir persvaros išlaikyti nepavyko. K. Evansas tapo rezultatyviausiu šių rungtynių žaidėju, o K. Hayesas pagrindiniu šios pergalės kalviu. Kauniečiai laimėjo ir savo pergalių kraitį šioje serijoje padvigubino iki dviejų.

Gegužės 26-oji diena – Kauno „Žalgiris“ 88:79 Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

Trečiosiose rungtynėse vyko atkakli kova ir panevėžiečiai vėl kvėpavo „Žalgiriui“ į nugarą, tačiau Andrea Trinchieri auklėtiniai dar kartą parklupdė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ bei pusfinalio etapą uždarė sausu rezultatu – 3:0.

Deja, pergalę ir patekimą į LKL finalą apkartino žinios apie rungtynių metu susižeidusį K. Evansą. Po atliktų išsamių tyrimų paaiškėjo, kad kauniečių lyderiui plyšo kelio girnelės raištis, o tai reiškia, kad be krepšinio jam teks praleisti bent 6 mėnesius.

Vilniaus „Rytas“

Pirmuose dviejuose atkrintamųjų etapuose „Rytui“ teko suremti ginklus su Jonavos „CBet“ ir Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ekipomis. Per savo istoriją klubas iškovojo 6 LKL čempionų titulus ir šiais metais sieks susigrąžinti praėjusiais metais prarastą titulą.

Gegužės 13-oji diena – Vilniaus „Rytas“ 110:77 Jonavos „CBet“

Pirmose LKL ketvirtfinalio rungtynėse Vilniaus „Rytas“ susitvarkė su Jonavos „CBet“ ekipa ir pasiklojo stabilius pamatus antrajam šios poros susitikimui. Pirmajame ir antrajame kėliniuose vyko atkakli kova ir vienu metu jonaviečiai pirmavo net 9 taškais (26:17).

Atkrintamosios varžybos „Rytui“ prasidėjo gana nervingai ir tikrai nebuvo susitvarkyta su rungtynių svarbos faktoriumi. Visgi antroje rungtynių dalyje reikalai pakrypo ta kryptimi, kuri ir buvo numatyta dar prieš šią dvikovą.

Prieš ketvirtąjį kėlinį „Rytas“ padidino savo persvarą iki vienuolikos, o ketvirtajame kėlinyje buvo pelnyti 14 taškų be atsako ir į nokdauną pasiųsti „CBet“ krepšininkai turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą.

Gegužės 15-oji diena – Vilniaus „Rytas“ 96:90 Jonavos „CBet“

Antrasis susitikimas pasiūlė daug didesnę intrigą ir kovą iki paskutiniųjų minučių. Stabilus Jonavos krepšininkų žaidimas garantavo jiems 12 taškų persvarą ir po dviejų kėlinių galima buvo pagalvoti apie serijos grąžinimą į Vilnių. Po pertraukos vyko lygi kova, tačiau su lyg kiekviena minute „Rytas“ vis artėjo. Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai išsiveržė į priekį ir inciatyvos nebepaleido. Šaltesniais nervais sužaista rungtynių pabaiga leido šią seriją užbaigti rezultatu 2-0 ir tiesiausiu keliu nužygiuoti į LKL pusfinalį.

Gegužės 22-oji diena – Vilniaus „Rytas“ 85:96 Vilniaus „Wolves Twinsbet“

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse stipresni pasirodė Vilniaus „Wolves Twinsbet“ krepšininkai, kurie vedami Rasheedo Sulaimono sugebėjo pateikti nemažą staigmeną. Visų rungtynių metu jie turėjo tam tikrą rezervą ir neleido „Rytui“ perimti iniciatyvos.

Gegužės 24-oji diena – Vilniaus „Rytas“ 113:75 Vilniaus „Wolves Twinsbet“

Antrosiose serijos rungtynėse pamatėme tikrąjį Vilniaus „Rytą“, kuris ne tik laimėjo dvikovą, bet ir išlygino Lietuvos krepšinio lygos pusfinalio serijos rezultatą. „Ryto“ dominavimas prasidėjo jau pačiame pirmajame kėlinyje ir identišką fiziškumo kreivę pavyko išlaikyti visų rungtynių metu. Po dviejų kėlinių persvara siekė net 17, o antroji rungtynių dalis buvo tik pasismaginimas.

Gegužės 27-oji diena – Vilniaus „Rytas“ 86:78 Vilniaus „Wolves Twinsbet“

Antrąsias rungtynes iš eilės šioje serijoje pasigriebė „Ryto“ žaidėjai bei nustūmė kitą Vilniaus ekipą ant bedugnės krašto. Šiame susitikime išvydome R. Sulaimono šou, tačiau net 32 jo taškai komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo.

Didžiausia „Wolves Twinsbet“ problema buvo tritaškiai metimai – pataikė vos 7 iš 26. Vilniaus raudonąją ekipą labiausiai gelbėjo kova po lenta ir gebėjimas neleisti varžovams lengvai skirstyti kamuolio. Naujieji Vilniaus vilkai atliko vos 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 12 kamuolių mažiau nei „Rytas“.

Gegužės 30-oji diena – Vilniaus „Rytas“ 86:97 Vilniaus „Wolves Twinsbet“

Šiose rungtynėse „Rytas“ buvo praradęs tiek budrumą, tiek koncentraciją, o didžiausias skirtumas lyginant su trečiosiomis varžybomis yra toks, kad „Wolves Twinsbet“ įmetė 19 taškų daugiau. „Ryto“ krepšininkai niekaip negalėjo sustabdyti priešininkų organizuojamų atakų, o intriga vyravo tik pirmajame kėlinyje. Jaunesnieji vilkai išnešė sveiką kailį ir suteikė žiūrovams galimybę išvysti penktąsias šios serijos rungtynes.

Birželio 1-oji diena – Vilniaus „Rytas“ 92:86 Vilniaus „Wolves Twinsbet“

Šioje finalo serijoje netrūko nieko, o abi komandos demonstravo gražią ir įnirtingą kovą. Visgi nugalėtoju gali būti tik vienas ir juo tapo Vilniaus „Ryto“ kolektyvas, kuris lemiamose serijos rungtynėse įrodė pranašumą prieš savo didžiausią konkurentą bei pasiekė viena svarbiausių šio sezono tikslų.

Susitikimo pradžioje užtikrinčiau atrodė „Wolves Twinsbet“ komanda, bet labai greitai žaidimą į savo rankas perėmė „Ryto“ atstovai. Po dviejų kėlinių raudonieji vilkai turėjo tik trijų taškų persvarą ir abi komandos paliko begalę neatsakytų klausimų.

Antroje rungtynių dalyje „Rytas“ įrodė favorito statusą ir šiaip ne taip iš balos išlipo sausas. Negalima nepagirti ir kitos Vilniaus ekipos, nes jie kovojo iki paskutinio atodūsio, tačiau negebėjimas atrasti daugiau lyderių aikštelėje pakišo koja.

Svarbiausioje sezono dvikovoje netikėtai puikiai sužaidė Regimantas Miniotas, kuris pelnė net 25 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. „Ryto“ gretose geriausiai atrodė itin susikaupęs komandos lyderis Marcusas Fosteris, kuris į „Wolves Twinsbet“ krepšį įsūdė net 27 taškus.

Finalo favoritas ir tvarkaraštis

Šių metų LKL finalo favoritu yra išskiriamas Kauno „Žalgirio“ klubas, kurio koeficientas siekia 1.20. Didžiausias kauniečių pranašumas finale bus ilgesnis poilsio bei pasiruošimo laikotarpis, nes pusfinalio etape Vilniaus „Rytui“ teko kaip reikiant padirbėti. Ši serija startuos jau šiandien, birželio 5-ąją dieną, o namų aikštelės pranašumą turės Kauno miesto ekipa. Apačioje pateikime šių metų LKL finalo serijos tvarkaraštį.

• Pirmosios rungtynės – Kauno „Žalgiris“ prieš Vilniaus „Rytą“ – birželio 5-oji
• Antrosios rungtynės – Vilniaus „Rytas“ prieš Kauno „Žalgirį“ – birželio 7-oji
• Trečiosios rungtynės – Kauno „Žalgiris“ prieš Vilniaus „Rytą“ – birželio 10-oji
• Ketvirtosios rungtynės – Vilniaus „Rytas“ prieš Kauno „Žalgirį“ – birželio 12-oji *
• Penktosios rungtynės – Kauno „Žalgiris“ prieš Vilniaus „Rytą“ – birželio 14-oji *

(*) – šis simbolis simbolizuoja, kad tiek ketvirtųjų, tiek penktųjų rungtynių gali ir neprireikti.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-05