Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Jojimas 2024 Paryžiaus olimpiadoje: Nugalėtojai

Paryžiaus olimpiados nugalėtojai jojime

Justina Vanagaitė bei Andrius Petrovas buvo vieninteliai mūsų šalies atstovai ant žirgų, šiose olimpinėse žaidynėse. Jie taip pat buvo pirmieji, kada nors atstovavę Lietuvą tokioje sporto šakoje. Tačiau tarp net 200 aukščiausio lygio atletų mūsiškiai medalių nelaimėjo.

Šįkart pasižiūrėsime į tuos atletus ir rinktines, kurios lipo ant pakylų bei atsiėmė medalius. Nors buvo ir favoritų triumfo, netrūko ir šiokių tokių staigmenų. Prisiminkime juos.

Individualus dailusis jojimas (Dressage)



Kadangi šioje rungtyje dalyvavo Justina Vanagaitė, apie prognozes jai išsamiai rašėme savo apžvalgoje apie olimpinį jojimą. Mūsiškė savo grupėje užėmė 6 vietą iš 10 ir, pagal bukmekerius, maksimalizavo jai numatytą prognozę. Na, o galutinė rikiuotė atrodė taip:

Sportininkė Šalis Koeficientas
  1. Jessica von Bredow-Werndl (TSF Dalera BB)
Vokietija 2.05
  1. Isabell Werth (Wendy)
Vokietija 9.00
  1. Charlotte Fry (Glamourdale)
Didžioji Britanija 5.00

Lyderių ir favoričių trejetas buvo aiškus dar prieš olimpines žaidynes, ir nors veteranė Isabell Werth aplenkė Charlotte Fry, medalininkių sąrašas nei bukmekerių, nei ekspertų stebinti neturėjo. Tiesa, po Grand Prix rungties tarp šių sportininkių, į 2 vietą buvo įsitaisiusi pajėgi Danijos sportininkė Cathrine Laudrup-Dufour, kuri vienintelė, kartu su J. von Bredow-Werndl surinko daugiau nei 80 taškų. Visgi finale jai pasisekė kiek mažiau ir nors surinko įspūdingą rezultatą – 88.093, liko 50-a.

Aukso medalį ir čempionės titulą apgynė ta pat Jessica von Bredow-Werndl, vienintelė pelniusi virš 90% ir tikrai įtvirtinusi savo statusą, kaip geriausia dailiojo jojimo raitelė pasaulyje. Isabell Werth, nors yra tituluočiausia visų laikų raitelė, šį kartą į priekį užleido savo tautietę, bet pratęsė Vokietijos, kaip dominuojančios jėgos jojimo pasaulyje, tradiciją.

Komandinis dailusis jojimas (Team Dressage)

Čia, 2 iš 3 medalininkų taip pat buvo prognozuojami dar prieš rungčiai įvykstant. Visgi, malonia staigmena dressage sportui turėjo būti geras Danijos pasirodymas. Jų raitelė Cathrine Laudrup-Dufour buvo netoli medalio individualioje disciplinoje, o rinktinė laimėjo sidabrą, nors šansai buvo mažesni už britų bei JAV rinktinės. Būtent C. Laudrup-Dufour fenomenalus pasirodymas smarkiai pastūmėjo Daniją arčiau medalių. Nors Vokietija liko nenukonkuruota, Danija tikrai tapo malonia turnyro staigmena. Štai ką prognozavo bukemerkiai.

Šalis Komanda Koeficientas
  1. Vokietija
Frederic Wandres, Isabell Werth, Jessica von Bredow-Werndl 1.67
  1. Danija
Daniel Bachmann Andersen, Nanna Merrald Rasmussen, Cathrine Ladrup-Dufour 8.50
  1. Didžioji Britanija
Becky Moody, Carl Hester, Charlotte Fry 5.00

Ištvermės – trikovės jojimas (Individual bei Team Eventing)



Įdomu tai, kad Eventing (ištvermės jojime), kaip ir kitose žirgų sporto rungtyse, vyrai ir moterys varžosi kartu. Tą apie jojimą daug kas pamiršta. Na, o ištvermės jojime patikrinamas raitelio universalumas. Jie varžosi trijuose etapuose – dailusis jojimas, cross-country bei konkūrinis jodinėjimas

  • Sutrumpintos dailiojo jojimo varžybos, kuriose nuobaudos skiriamos pagal dresūros rezultatą.
  • Cross-country varžybos vyko 4,5 km ilgio kroso trasoje. Įveikti raiteliams duodamos 8 minutės (570 metrų per minutę), o už viršytą laiką skiriami baudos taškai. Yra ne daugiau kaip 38 kliūtys, o už klaidas irgi skiriami baudos taškai. 
  • Po to seka konkūrų sporto, 600 m ilgio šuolių per kliūtis trasa, kurioje yra 11 arba 12 kliūčių (įskaitant dvigubus ir trigubus šuolius, bet iš viso ne daugiau kaip 16 šuolių). Didžiausias kliūčių aukštis negali viršyti 1,25 m. Reikalaujamas greitis – 375 metrai per minutę (laiko limitas – 1:36). Baudos taškai skiriami už laiko limito viršijimą ir už netaisyklin gą kliūčių įveikimą.
  • Finalinis šuolių per kliūtis testas vyksta trumpesnėje (360-500 metrų ilgio) trasoje maršrutas. Maksimalus kliūčių skaičius – 9, maksimalus šuolių skaičius – 12. Reikalaujamas 375 metrų per minutę greitis. Kliūtys gali būti šiek tiek aukštesnės (1,30 m).

Štai kas laimėjo medalius individualioje rungtyje. Favoritu laikytą švedą žirgas tiesiog numetė ir eliminavo iš kovos. 

Sportininkas Šalis Koeficientas
  1. Michael Jung (Chipmunk Frh)
Vokietija 10.00+
  1. Christopher Burton (Shadow Man)
Australija 10.00+
  1. Laura Collet (London 52)
Didžioji Britanija 10.00+

 

Individualioje rungtyje medalius parsivežė ne favoritai. O štai kokius rezultatus galėjome pamatyti komandinio ištvermės-trikovės jojimo rungtyje?

Šalis Komanda Koeficientas
  1. Didžioji Britanija
Rosalind Carter, Tom McEwen, Laura Collet 1.05
  1. Prancūzija
Nicolas Touzaint, Karim Laghouag, Stephanie Landois Daugiau nei 10.00
  • Japonija
Toshiyuki Tanaka, Kazuma Tomoto, Yoshiaki Oiwa, Ryuzo Kitajama 21.00

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-19

Geriausios lažybų bendrovės