Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpinio 2024 irklavimo nugalėtojai: bronzinis V. Senkutės finišas ir visi lietuvių rezultatai olimpiadoje

Olimpiniame The Vaires-sur-Marne Nautical stadione vykęs Paryžiaus olimpiados irklavimo turnyras atnešė daug gerų emocijų. Visi nugalėtojai pademonstravo puikius pasirodymus ir rezultatus: pasiekti nauji ir pagerinti seni rekordai ne tik asmeniniuose atletų pasirodymuose, bet ir komandinėse rungtyse. Individualio varžybose išsiskyrė pavieniai atletai, o bendrame šalių reitinge dominavo  D. Britanija.

Per iš viso aštuonias olimpinio irklavimo turnyro dienas atletai varžėsi 14-oje skirtingų irklavimo rungčių (kategorijos: 12 komandinių ir 2 individualių pasirodymų). Visos olimpinio irklavimo varžybos buvo suskirstytos į aštuonis etapus: keturis atrankinius ir keturi finalinius. Oficialios kovos dėl medalių prasidėjo liepos 27 d., o finalinės varžybos vyko rugpjūčio 1-3 d.

Bronzinis Viktorijos triumfas ir visi lietuvių pasirodymų rezultatai

Viktorija Senkutė

Lietuvai pirmąjį bronzos medalį 2024 m Paryžiaus olimpiadoje padovanojo mūsų irkluotoja Viktorija Senkutė. Sportininkė taip pat tapo pirmąja istorijoje Lietuvos irkluotoja, užkopusia ant vienviečių (angl. single sculls) valčių olimpinės prizininkų pakylos. Viktorija kiek netikėtai 2000 m distancijoje galingu spurtu paskutiniuose metruose išplėšė trečiąją vietą ir savo debiutinėje olimpiadoje distanciją įveikė per 7:20.85 laiką. Lietuvę aplenkė ir aukso medalį laimėjo Olandijos atstovė Karolien Florijn (7:17.28, pirma vieta), o Naujosios Zelandijos irkluotoja bei rungties favorite laikyta Emma Twigg liko antroje vietoje (7:19.14).

Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė

Donata Karalienė (Vištartaitė) ir Dovilė Rimkutė – mūsų sportininkės pirmame atrankiniame plaukime liko ketvirtos, todėl pateko į repechage (perplaukimas) etapą. Gaila, tačiau ir čia mūsų duetui pasipriešinti nepavyko.

Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė

Ieva Adomavičiūtė ir jos porininkė Kamilė Kralikaitė (angl. double sculls) rugpjūčio 2 d. užėmė penktąją vietą moterų porinių dviviečių finale Paryžiaus 2024 m. olimpinėse žaidynėse. Tai geriausias (7:05:54) pasiekimas šioje rungtyje Lietuvos istorijoje ir mūsų sportininkės tik 1.37 sekundės atsiliko nuo trečioje vietoje likusios Australijos (3:03:54) ir JAV (7:05:31).

Giedrius Bieliauskas

Pagrindinis mūsų 2000 m individualios rungties specialistas plaukime (angl. single sculls) finalinėje B grupėje liko antrame dešimtuke.

Kaip ir buvo prognozuota lažybininkų, medalius pelnė favoritai: auksą pelnė vokietis Oliver Zeidler (6:37:57), baltarusis Y. Zalaty (6:42:96) sidabrą, o bronzą minėtas Simon van Dorp (6:44:72).

Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas

Brolių pora Paryžiaus olimpinio vyrų pavienės dvivietės valties plaukimo B finale distanciją įveikė per 6:25:94 minutes ir užėmę antrą vietą, bendroje įskaitoje liko aštunti. Prieš olimpiados startą broliams prognozuotas patekimas į TOP-10, tad aštuntoji vietą Paryžiuje – puikus rezultatas.

Baidarių ir kanojų irklavimas – Lietuvos sportininkai

Baidarių ir kanojų finalai vyks rugpjūčio 6-11 d. ir čia Lietuvai atstovauja mūsų sportininkai vyrai:  Mindaugas Maldonis su Andrej Olijnik K2-500 m rungtyje, o Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Arturas Seja K4-500 m estafetėje.

K2-500 m poroje baidarininkai (Mindaugas Maldonis su Andrej Olijnik)

Antrame atrankiniame etape plaukę lietuviai liko ketvirti (1:31:27) ir pateko į ketvirtfinalius, tačiau čia nepavyko pasipriešinti ir užimta penkta vieta su geresniu laiku (1:30:30).

K4-500 m estafetė (Mindaugas Maldonis, Andrej Olijnik, Ignas Navakauskas ir Arturas Seja)

500 m rungtyje keturvietėje baidarėje besivaržantys lietuviai atrankoje liko treti (1:21.51) ir nors tiesioginio bilieto į pusfinalį neiškovo, savo šansą pakovoti turėjo ketvirtfinalyje, kuris vyks rugpjūčio 8d.

Kiti geriausi individualūs pasirodymai ir nugalėtojai

Iš viso 2024 m. Paryžiaus olimpinio irklavimo rungtynėse apdovanojimus pelnė devynios šalys, tarp kurių ir Lietuva. Net po aštuonis (8) medalius pasidalino a Olandijos ir Didžiosios Britanijos irkluotojai, o trečioje vietoje su penkiais (5) medaliais liko Rumunija. Bendroje įskaitoje pirmoje vietoje liko Olandija, nes galutinėje suvestinėje iškovojo daugiausia, net keturis (4) aukso medalius. Žemiau pateikiame irklavimo šalis lyderes pagal iškovotus medalius:

Išskirtinį pasirodymą 2000 m individualiame vyrų plaukime (angl. single sculls) surengė nugalėtojas Oliveris Zeidleris. Atletas dar pusfinalyje pasaulio irklavimo daugkartinis čempionas ir rekordininkas pasiekė olimpinį rekordą (6:35.77), o visą distanciją vokietis finale įveikė per 6:37.57 laiką. Sidabrą finale iškovojo baltarusis Y. Zalaty su 6:42.96 rezultatu, o bronzos medalį laimėjo olandas S. Von Dorpas (6:44.72). Vokietija paskutinį kartą aukso medalį irklavime iškovojo dar 1992-ųjų olimpiadoje Barselonoje. Įdomus faktas: tai apskritai pirmasis vokiečių medalis irklavime nuo 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiados.

Geriausi D. Britanijos rezultatai

Dominuojantį pasirodymą lengvojo svorio moterų dviviečių valčių rungtyje surengė britės Emily Craig ir Imogen Grant. Rugpjūčio 2 d. vykusiame finale sportininkės dominavo nuo pirmųjų yrių ir čempionišką tempą išlaikė iki pat finalo pabaigos: auksą garantavo 6:47.06 laikas. Sidabrą pelnė Rumunija (6:48.78), o bronzą Graikija (6:49.28). Įdomu tai, jog 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse britės liko trečioje vietoje ir nuo bronzos jas skyrė vos 0.01 sekundės dalis.

Rugpjūčio 3 d. vykusiame vyrų aštuonviečių irklavimo rungtyje Didžioji Britanija finaliniame plaukime pasirodė meistriškai ir atgavo vyrų aštuonviečių varžybų olimpinį titulą. Po vos dviejų medalių bendrai ir iškovotos bronzos Tokijo 2020 olimpinėse žaidynėse, dviejų pasaulio čempionatų nugalėtoja Didžioji Britanija auksą pelnė fiksuodama geriausią rezultatą 5:22.88. Tai trečiasis šalies aukso medalis Paryžiaus olimpiados irklavimo varžybose ir bendrai aštuntasis (trys aukso, du sidabro ir trys bronzos) medalius. Sidabrą iškovojo Olandijos irkluotojai (5:23.92), o bronza kiek netikėtai atiteko Jungtinių Amerikos Valstijų sportininkams (5:25.28).

Ar galima lažintis uz olimpinį irklavimą?

Ši sporto disciplina sutraukė daug dėmesio: gerinti rekordai, lyderių dominavimas ir įspūdingų pasirodymų gausa. Ir nors Paryžiaus olimpiada dideliais žingsniais artėja link pabaigos, įvairūs lažybininkai vis dar siūlo įvairias lažybų prognozes už likusias irklavimo rungtis.

Rugpjūčio 6-10 d. vyks paskutinieji baidarių ir kanojų porų/keturviečių irklavimo vyrų/moterų finalai, čia varžysis net 237 sportininkai. Ši irklavimo rūšis itin patraukli žiūrovai akiai, nes varžybos vyksta dideliais tempais ir pasiekiami įspūdingi greičiai. Apačioje pateikiame vyrų K4-500 m finalo lyderių koeficientus lažybų bendrovėje Megapari:

Pagal rugpjūčio 8 d. irklavimo statymų pasiūlą Megapari favoritais laiko Vokietiją ir už jos pergalę siūlo 1.59 koeficientą ir 62.89% tikimybę laimėti. Už antroje vietoje esančią Australiją siūlomas 4.35 koeficientas ir 22.99% tikimybė, o už Ispaniją trečioje vietoje siūlomas 5.95 koeficientas ir 16.81% tikimybė. Taip pat galima lažintis ir už šios rungties TOP3: lažintis už pavienes rinktines, kurios bendroje finalo įskaitoje pateks į nugalėtojų trejetuką.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-09